Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:01

Tak realne pieniądze czyli ja liczę w ten sposób-za cenę tony paszy przyjmuję cenę tony zboża w chwili jak zwyczajowo sprzedaję +dodatki jakie muszę kupić i potem po sprzedaży opasa odejmuję to od przychodu i zwykle zostaje max 1000,-/szt przy najlepszych

Chłopie weź na wstrzymanie swoimi wypowiedziami nie wnosisz nic do tematu..........

jaka teoria dziejowa??

Jaka ekonomia pół na pół??Kukurydza na kiszonke to jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona na zielonkę więc skąd brać jej cenę rynkową??Jasna rzecz w takiej sytuacji liczy się koszty poniesione, ale w przypadku zboża, siana/sianokiszonki powinno się brać ceny rynkowe bo takowe idzie ustalić bez większych problemów czego nie można powiedzieć o kukurydzy na kiszonkę

@odwajler zachęcam do lektury i pozdrawiam miłej nocy

http://xn--jzyk-pols...em-jak-poradnik

Edytowany przez soltys48, 29 styczeń 2016 - 22:03.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 14:14
  •  

#1842 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:08

kolejny uczony któremu brak argumentów i przez to ucieka sie do osmieszenia przeciwnika innym sposobem, w tym przypadku mrzonki o czytaniu ze zrozumieniem  :D

Edytowany przez odwajler, 30 styczeń 2016 - 13:43.

#1843 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:35

W tym roku jakby liczyć paszę nie po kosztach produkcji tylko po cenach rynkowych to przy balocie kiszonki po 150zł ile dołożysz do byka 2 tysie? :) Lepiej opchnąć odsada i baloty i nic nie robić prawda? To dlaczego kto ma miejsce i pasze skupuje wszystko co nawet z daleka byka przypomina?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:38

Do kolegów, którzy nie wiedza o co chodzi, ja przeliczyłem opłacalność przedsięwzięcia jakim jest "hodowla bydła opasowego". Oczywiscie  że nalezy liczyć koszty jakie sie rzeczywiście poniosło, ale to przedsięwzięcie powinno sie wtedy nazywac "produkcja rolna z przeznaczeniem na potrzeby hodowli bydła opasowego'. Ja obliczałem czy opłaca mi sie  hodowac byki czy sprzedać od razu kukurydzę i zboże i nie czekać 2 lata na 100 zł zysku. Proste.

Z wyceną kukurydzy na kiszonke równiez nie ma problemu. Trzeba szacunkowo ocenić ile mniej więcej byś sprzątnął ziarna/ lu cene za hektar na kiszonke i ile by to dało przychodu. A ze zuzyciem tej kiszonki miałem ułatwione wyliczenia bo miałem w pryzmie kuku z 1 hektara i obserwowałem na ile mi to wystarczyło.

#1845 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:39

Yoda

coniektórzy to takie spece od ekonomii ze by mogli ministrami finansów byc  :D

Farmerski

no i jakie wnioski ? co lepiej ? produkcja roslinna czy opasy ?

Edytowany przez odwajler, 29 styczeń 2016 - 22:41.

#1846 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:41

W tym roku jakby liczyć paszę nie po kosztach produkcji tylko po cenach rynkowych to przy balocie kiszonki po 150zł ile dołożysz do byka 2 tysie? :) Lepiej opchnąć odsada i baloty i nic nie robić prawda? To dlaczego kto ma miejsce i pasze skupuje wszystko co nawet z daleka byka przypomina?

Kupują bydło dlatego że widocznie nie kupują tych balotów i maja inne zaplecze kiszonkowe. Kupowanie balotów za 150 zł mija sie z celem.

#1847 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:47

bo sztuka polega na na tym zeby byc zawsze po tej lepszej stronie rynku, w tym przypadku trzeba baloty sprzedawac a nie kupowac  :D

a ksiezycowe wyliczenia to sobie mozna schowac w buty

#1848 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:50

Yoda

coniektórzy to takie spece od ekonomii ze by mogli ministrami finansów byc  :D

Farmerski

no i jakie wnioski ? co lepiej ? produkcja roslinna czy opasy ?

Akurat sie składa ze mam do czynienia z ekonomią i sądzę ze jeśli Ty byś miał to tez byś wiedział jak obliczyć rzeczywistą opłacalnośc.

Póki co opasy.

#1849 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:53

widzisz ja nie mam problemów z wyliczeniem opłcalnosci dlatego teraz sprzedaje baloty za które pobuduje obore na opasy bez kredytów  :D

i bez tegich umysłów ekonomicznych co bez kredytu ani rusz  :D

Edytowany przez odwajler, 29 styczeń 2016 - 22:55.

#1850 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 22:57

Gratuluje przedsiębiorczości. Natomiast skoro masz hodowle, mimo to masz aż takie duże nadwyzki paszy żeby na obore Ci wystarczyło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2016 - 23:02

a kto powiedział ze mam ?

miałem, wygasiłem bo sie teraz lepiej opłaca sprzedac pasze niz bydło hodowac

ale juz sie trzeba zabezpieczyc nowa obora na przyszłosc, zrobie wolnostanowiskowa, w najgorszym przypadku bedzie jako garaz  :D a po małych przeróbkach swinie tez mozna bedzie hodowac jakby cena swin skoczyła na jakie 7zł  :D takze myslenie nie boli  ;)

Edytowany przez odwajler, 29 styczeń 2016 - 23:04.

#1852 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 23:11

Myślenie nie boli masz racje. W takim razie pomyśl, wygasiłeś hodowle,  no i sprzedasz teraz te pasze, wybudujesz oborę, 2 lata byki rosną chyba że wcześniej sprzedajesz,  dopiero zaczniesz sprzedawać, stwierdzisz że jednak świnie lepiej i znów przebudowa stada. Bez jakiejś stabilizacji to nie zajedziesz daleko w hodowli. Chyba że planujesz dywersyfikacje produkcji to tez troche inna sprawa ale w hodowli jest najlepsza systematyka a nie byc takim skoczkiem od jednego do drugiego jak jest cena.

#1853 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2016 - 23:21

buduje tak zeby do wszystkiego pasowało, te swinie to tylko tak jakby jakis naprawde kataklizm był na rynku wołowiny, to taka ostatnia deska ratunku, generalnie wole bydło opasowe no ale róznie to w zyciu bywa ...

na poczatku bedzie dywersyfikacja połowa areału w bele na handel druga połowa areału to bedzie kiszonka z qq i sruta rzepakowa plus witaminy dla opasów

#1854 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 00:56

a w tym roku będzie może urodzaj i wszyscy będą mieli paszy w brud, zwłaszcza mając w pamięci braki z poprzedniego okresu i Ci co bedą mieli na handel będą ze złej strony barykady :D  i tak może być

#1855 Share sumek666

sumek666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Motocykle ;)

Napisany 30 styczeń 2016 - 04:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Pani i Panie mam pytanie. Jest chociaż jedna opłacalna rzecz w rolnictwie!? Ludzie... wszyscy narzekacie. Przestańcie to robić. Każdy narzeka. To nieopłacalne tamto tez nie. Tego nie hoduje tego nie uprawiaj. Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron (aż się sam sobie dziwię) i stwierdzam ,ze albo na prawdę nie warto się w to bawić albo macie zbyt wygórowane wymagania. Mam dla Was rade. Usiądźcie sobie z rodziną i zastanówcie się ile Wam kasy potrzeba. Jaki pułap finansowy was zadowoli.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;)

P.S. temat dla mnie bardzo ważny ponieważ niedługo chciałbym przejąć małe gospodarstwo i zacząć hodować czyste HH na odsadki ;)

Edytowany przez sumek666, 30 styczeń 2016 - 04:55.

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

#1856 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2016 - 09:46

a w tym roku będzie może urodzaj i wszyscy będą mieli paszy w brud, zwłaszcza mając w pamięci braki z poprzedniego okresu i Ci co bedą mieli na handel będą ze złej strony barykady :D  i tak może być

moze tak byc ale wątpie w to  :D

znajomy robi tak juz z 5 lat pod rząd i co roku bele sprzedane a rocznie sprzedaje ok 600 szt

Edytowany przez odwajler, 30 styczeń 2016 - 09:47.

#1857 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 10:34

Pani i Panie mam pytanie. Jest chociaż jedna opłacalna rzecz w rolnictwie!? Ludzie... wszyscy narzekacie. Przestańcie to robić. Każdy narzeka. To nieopłacalne tamto tez nie. Tego nie hoduje tego nie uprawiaj. Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron (aż się sam sobie dziwię) i stwierdzam ,ze albo na prawdę nie warto się w to bawić albo macie zbyt wygórowane wymagania. Mam dla Was rade. Usiądźcie sobie z rodziną i zastanówcie się ile Wam kasy potrzeba. Jaki pułap finansowy was zadowoli.

P.S. temat dla mnie bardzo ważny ponieważ niedługo chciałbym przejąć małe gospodarstwo i zacząć hodować czyste HH na odsadki ;)

No to przejmij to gospodarstwo i utrzymuj się tylko z niego. Owszem każdy narzeka że to że tamto, fakt zawsze coś tego zysku jest, zgadzam się. Tylko wszystkim chodzi o to że nakłady pracy są zbyt duże w stosunku do osiąganych korzyści.

#1858 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2016 - 10:38

nakład pracy a przede wszystkim pieniedzy

np. za byka wezmiesz 5-6 tys a na czysto zostanie 1 tys, reszte trzeba miec w kieszeni zeby w niego zainwestowc, no i tak jest ze wszystkim w rolnictwie

#1859 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 12:53

a kto powiedział ze mam ?

miałem, wygasiłem bo sie teraz lepiej opłaca sprzedac pasze niz bydło hodowac

ale juz sie trzeba zabezpieczyc nowa obora na przyszłosc, zrobie wolnostanowiskowa, w najgorszym przypadku bedzie jako garaz  :D a po małych przeróbkach swinie tez mozna bedzie hodowac jakby cena swin skoczyła na jakie 7zł  :D takze myslenie nie boli  ;)

no patrz a nie dawno ogłaszałeś się ze sprzedażą swoich 5 ha  ..... czyżby nikt nie chciał piachu ? :D

pisząc'' oborę'' masz na myśli obórkę na 5- 10 sztuk  ;)

no wiadomo jak by co to będzie przemysłowy tucz trzody ..ot ze 30 szt  :D  :D  :D

jesteś na dobrym tropie   ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 13:29

Pani i Panie mam pytanie. Jest chociaż jedna opłacalna rzecz w rolnictwie!? Ludzie... wszyscy narzekacie. Przestańcie to robić. Każdy narzeka. To nieopłacalne tamto tez nie. Tego nie hoduje tego nie uprawiaj. Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron (aż się sam sobie dziwię) i stwierdzam ,ze albo na prawdę nie warto się w to bawić albo macie zbyt wygórowane wymagania. Mam dla Was rade. Usiądźcie sobie z rodziną i zastanówcie się ile Wam kasy potrzeba. Jaki pułap finansowy was zadowoli.

Spróbujesz na własnej skorze to tez tak bedziesz mówił jak inni, jak rodzice sponsorują to sie jest mądrym na forum ze hoho

ZETOR TEAM