Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#1761 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:45

do jakich krajów wysyłana jest Polska wołowina ? jaki kraj kupuje od nas najwiecej ? ma ktos takie informacje ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 01:09
  •  

#1762 Share DarekCichocki

DarekCichocki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 22:16

Trzeba się dostosowywać do sytuacji a ta u każdego jest inna więc wiadomo że zdania będą podzielone :D Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia. :D 

#1763 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 23:04

Panowie, powiedzcie mi ile można realnie dostać za czystorasowego byka w wadze cięzkiej w wieku ok 2 lat? Hodując hfy od własnych krów , w wieku 23-24 miesiące mają w przedziale od 800-900 kg. Średnio za taką sztuke jest w granicach 5700zł. Piszę średnio ponieważ zdażają sie sztuki za ok 5000 jak i ponad 6000zł Wiec pytanie czy opłaca sie kupować drogie cielęta mięsne?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1764 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 16 styczeń 2016 - 12:11

Jak masz swoje cielęta to jaki jest sens kupować? jak masz krowy i chcesz mieć ładne cielęta to zacielaj jakimś mięśniakiem i masz spoko mieszańce.

#1765 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:32

Tzn mam swoje , ale częsciowo dokupujemy gdyż stado krów nie jest duże, a wiadomo ze mniej wiecej połowa jest jałówek.  Ale bardziej mnie interesuje to ile wiecej można uzyskać za takiego byka mięsnego. Cielak Hf taki lepszy to w granicach 800 zł, a dobry mieszaniec to koszt ok 1200 zł, czyli na starcie musi 400 zł nadrabiac, a jeśli chodzi o wagę zywą to w granicach 50kg wiecej musi urosnąć

#1766 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:45

Gdzie są takie dobre mieszańce za 1200zł w moich stronach nie realne ?

#1767 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A teraz Cię zaskoczę☺ Wcale nie musi więcej ważyć. Wystarczy, że ceną za kg nadrobi.

#1768 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:57

a kto za hf zapłaci 800 zł?

#1769 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 16 styczeń 2016 - 17:03

Panowie, powiedzcie mi ile można realnie dostać za czystorasowego byka w wadze cięzkiej w wieku ok 2 lat? Hodując hfy od własnych krów , w wieku 23-24 miesiące mają w przedziale od 800-900 kg. Średnio za taką sztuke jest w granicach 5700zł. Piszę średnio ponieważ zdażają sie sztuki za ok 5000 jak i ponad 6000zł Wiec pytanie czy opłaca sie kupować drogie cielęta mięsne?

Policz jeszcze ile wydajesz na żywienie bo można żywić intensywnie a widzę że u ciebie tak jest skoro hfy osiągają taka wagę albo ekstensywnie czyli jak najmniejszym kosztem Ostatnio za limousina dostałem cenę 9 zł/kg

#1770 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 17:30

Maroon oczywiscie świadom jestem tego że wybicie hf a jakiś mięsny to też inna sprawa. Pytałem z czystej ciekawości. Bo kiedyś mniej wiecej 10 lat temu,jak jeszcze ceny mieszańców wachały się ok 100 zł wiecej za sztuke i takie kupowaliśmy i potem w cięzkiej masie sprzedawalismy na wagę żywą, to mieszanki lm x hf zawsze były wagowo daleko z tyłu w porównaniu z czystymi hf-ami.

a kto za hf zapłaci 800 zł?

no to jest realna wcale nie wygórowana cena.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1771 Share zielarin

zielarin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 17:44

Mój przykład jest taki : likwiduje produkcje krów mlecznych ale stopniowo więc zacielam je miesnymi (LM lub Simentalem) byczki na opas jałówki róznie raczej czekam do pierwszego wycielenia i patrze jak daje mleka trawia sie że nie rózni się od hf.. te które dają jako pierwiastki ponad 20 litrów na dzień zostawiam dalej jak normalną krowe inne na mieso opasy sprzedaje w wieku maksymalnie 18 miesiecy bo: często zajmusie sie nimi mama gdy mnie nie ma i boi się wiekszych oraz nie mam zbyt dużo miejsca na dłuższe trzymanie Mają wtedy wage 650+  kwestia opłacalności: za hf dostaje  50gr a czasem i więcej  mniej na każdy kilogram żywej wagi i wydaje mi się ze minimalnie wolniej łapią kilogramy różnica średnio 30-50 kg na koniec opasu....nie kupuje cięląt ale rozrachunek z własnych jest dla mnie prosty że warto dołożyć kwotę rzedu 400 zł na dobre ciele.... I inna kwestia nie wiem czy to przypadek akurat ale moim zdaniem mięsne i mieszańce są o wiele bardziej spokojne....

#1772 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 18:02

Kazdy musi sobie sam odpowiedziec. Jezeli ktos ma krowy i mysli aby "dołozyc " opasów to dla mnie totalny bezsens, liczac te 800 kg po 8zł/kg daje 6400 zł odliczyc cielaka ktory poszedł by załozmy za 700 zł daje 5700zł / 24 msc = 237 msc brutto. Najgorsza krowa da te 10l na dój co daje w skali 300 dni doju jakies 6000l przy cenie 1 zł 6tys zl. + cielaka a w ciagu dwoch ;lat 12 tys + 2 cielaki  + rowniez mozemy ja sprzedac w zalznosci od kondycji +-2 tys zł. 

U mnie w okolicy czesc schodzi z opasów, efektem jest male zainteresowanie na małe byczki. 

#1773 Share lukbud

lukbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 19:36

Nasze Pini:) do włoch,

Podobno chorwacja też coś bierze

No i na zachód przez nasze:) zakłady mięsne, na zasadzie wymiany śmieci do nas jadą a smakowa wołowina do starej UNI

#1774 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:20

Kazdy musi sobie sam odpowiedziec. Jezeli ktos ma krowy i mysli aby "dołozyc " opasów to dla mnie totalny bezsens, liczac te 800 kg po 8zł/kg daje 6400 zł odliczyc cielaka ktory poszedł by załozmy za 700 zł daje 5700zł / 24 msc = 237 msc brutto. Najgorsza krowa da te 10l na dój co daje w skali 300 dni doju jakies 6000l przy cenie 1 zł 6tys zl. + cielaka a w ciagu dwoch ;lat 12 tys + 2 cielaki  + rowniez mozemy ja sprzedac w zalznosci od kondycji +-2 tys zł. 

U mnie w okolicy czesc schodzi z opasów, efektem jest male zainteresowanie na małe byczki. 

Produkcja mleka z pozoru wydaje się rarytasem, natomiast przy wydajności ok 5000-5500 l/ na rok od sztuki i obecnych cenach ok 1 zł mija sie z celem . Cielak którego da krowa pokrywa koszty weterynaryjne przez całą laktację, krowa zje dużo więcej i wyższej jakościowo paszy. Co wiecej ilośc laktacji srednio wynosi 3 laktacje. Jezeli za opasa jest ok te 5500 , to w 4 latach masz 11 tysięcy za 2 byki. Jałówke przez pierwsze 2 lata musisz wychowac jak byka i dopiero po kolejnych 2 latach masz te 11 tysiecy.. Bydło opasowe wymaga mniejszych nakładów pracy jak i kapitału.

A z jakiego regionu jesteś?

Edytowany przez Farmerski, 17 styczeń 2016 - 16:24.

#1775 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 17:44

kolego krowy przy wydajnosci jakiej piszesz 5000-5500 nie wymagaja wielkiego nakładu,finansowego. Mam sztuki co dają 6 tys a są co dają ponad 10 tys. i wiem ze krowa ktora daje 6 tys nie wiele wiecej bedzie kosztowac niz opas ktory ma wazyc 800kg do 24 msc. Fakt trzeba jeszcze  miec krowe.  

Ja podałem tylko przykład, oczywiscie normalne jest że jezeli ktoś nie ma produkcji mleka to raczej się tego nie podejmie ze wzgledu na kapital jaki musialby zainwestowac i szuka innych mozliwosci chociazby wspomnaine bydło opasowe. Moj post raczej tyczył się sytuacji "rezygnacja z krów na rzecz bydła opasowego". 

#1776 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:28

Chyba nie wiecie ile na czysto zostaje na byku po 2 latach chodzenia koło niego że piszecie że bydło mięsne to taki rarytas i nie trzeba dużo kasy w niego włożyć.

#1777 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:51

robo1980 Dobrze Gada.Hodowla bydla miesnego nie jest taka piekna jak wam się wydaje.Kazdy widzi ze za dwa lata waga ok 800kg cena tez nie wiadomo jaka  lekka robota i maly wklad.A  byk  aby rosl to codziennie siano 4 razy dziennie nie wystarczy.Stoi dwa lata wcina pasze, witaminy. Czasami zdarza  sie choroba lub gorzej rosnie i co wtedy.?

#1778 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 styczeń 2016 - 19:02

Produkcja mleka z pozoru wydaje się rarytasem, natomiast przy wydajności ok 5000-5500 l/ na rok od sztuki i obecnych cenach ok 1 zł mija sie z celem . Cielak którego da krowa pokrywa koszty weterynaryjne przez całą laktację, krowa zje dużo więcej i wyższej jakościowo paszy. Co wiecej ilośc laktacji srednio wynosi 3 laktacje. Jezeli za opasa jest ok te 5500 , to w 4 latach masz 11 tysięcy za 2 byki. Jałówke przez pierwsze 2 lata musisz wychowac jak byka i dopiero po kolejnych 2 latach masz te 11 tysiecy.. Bydło opasowe wymaga mniejszych nakładów pracy jak i kapitału.

A z jakiego regionu jesteś?

Jak to fajnie liczyć kasę u kogoś w kieszeni...5500, przychodu z byka???Jakiego???

Chyba nie wiecie ile na czysto zostaje na byku po 2 latach chodzenia koło niego że piszecie że bydło mięsne to taki rarytas i nie trzeba dużo kasy w niego włożyć.

Kolego ładnie to wszystko wygląda na papierze....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1779 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 19:09

Nic mi sie nie wydaje, bo wlasnie o tym pisalem kilka postow wczesniej jak oplacalne są opasy. Mam krowy i wole dolozyc 5 krow niż zawracac sobie glowe z bykami.. Mialem byki hfy, mieszance z charolaise z bbb i zaden miód. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1780 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 19:30

A jak ma po 24miesiącach 600kg - 7% x 7.50zł  jak to bywało to ile zostanie :) A i jeszcze -1700zł cielak.