Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#1661 Share lukass990

lukass990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 październik 2015 - 17:44

Cześć mickas092 świnie tak ale przy dużych ilościach bo tak to mało zostaje a nabydle wiecej zostaje jeżeli mówimy o mięsnym. Na świniaku zostaje 1/10 ,a na byku około 1/6.No i dla bydła łatwiej pasze także jak ktoś ma mało powierzchni to lepiej bydło jak na mięsne to tani budynek do budowy. Sam hoduję trzodę w małej ilości bo 50 loch i zastanaiwam się na rozpoczęcia  hodowli bydła mięsnego w ilości 6o-70 byków większy zysk. :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 09:02
  •  

#1662 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 25 październik 2015 - 19:28

lukass990 byki to nie chomiki musisz miec naprawde pożądne boksy i zaplecze paszowe na tyle sztuk, a skąd jesteś?

#1663 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 25 październik 2015 - 20:02

Niech spróbuje i się przekona jaki to będzie miał większy zysk na bydle :)

A to z paszą to jaja całkiem że dla bydła łatwiej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1664 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 25 październik 2015 - 20:20

Oj kto nie spróbował ten nie wie ;) Jak fajnie na łąkach jak 40 stopni w cieniu ;)

#1665 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 25 październik 2015 - 20:36

Cześć mickas092 świnie tak ale przy dużych ilościach bo tak to mało zostaje a nabydle wiecej zostaje jeżeli mówimy o mięsnym. Na świniaku zostaje 1/10 ,a na byku około 1/6.No i dla bydła łatwiej pasze także jak ktoś ma mało powierzchni to lepiej bydło jak na mięsne to tani budynek do budowy. Sam hoduję trzodę w małej ilości bo 50 loch i zastanaiwam się na rozpoczęcia  hodowli bydła mięsnego w ilości 6o-70 byków większy zysk. :mellow:

kolego piszesz że masz dostęp do cielaków,jestem ciekaw po ile je kupisz a po ile sprzedaż.

chcesz rozpocząć hodowlę od takiej ilości pomyśl ile musisz mieć zapasu paszy.świnia a bydło to co innego.

jeśli myślisz że na bydle więcej kasy to się mylisz.wiadomo na świnkach teraz nie ma kasy ale może to się zmieni.

kolego nikt ci nie zabrania hodowli,ale przemyśl za i przeciw.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1666 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 25 październik 2015 - 22:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To jest kwestia tego ze ludzie szukaja miodu w... Jak to sie mowi wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Ten co ma byki próbuje wejsc w swinie a ten co ma swinie przechodzi na byki bo kolega kolegi ma i wychodzi na tym swietnie. Najlepiej wybrac to co sie lubi lub swiadomi wybralo i sie tego trzymac.

#1667 Share lukass990

lukass990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 październik 2015 - 06:13

Myślę ,że pasza jest najmniejszym problem świnie jedzą to co najciężej jest uprawić czyli zboże. Kukurydza czy trawy lub ziemniaki jest wile prościej i  taniej do wyhodowania. Ale dzięki za informacje :) A wie ktoś może coś o oborze z płyt obornickich ? Budynek 25 m  na 14 m i kalenicą na górze. Orientacyjnie  jaki koszt ?

#1668 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 26 październik 2015 - 06:20

Kukurydzę łatwiej uprawiać niż zboża? kto Ci takich głupot nagadał? Zobacz galerię jak wyglądają tegoroczne kukurydze a np. zboża ozime. Już o dzikach z którymi większość ma problem nie wspomnę

#1669 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 26 październik 2015 - 09:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ziemniaki tez duzo duzo prostsze do uprawy, śmiało sadz ziemniaki dla 60 sztuk bykow. Swietny pomysl zwlaszcza jesli nie masz potrzebnych maszyn.

#1670 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 26 październik 2015 - 09:24

Kukurydza jest jedną z roslin najtrudniejszych w uprawie (żeby dała bardzo dobry plon) bo sredni to da prawie kazda....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1671 Share michalsbt

michalsbt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 październik 2015 - 09:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? kolego obore to powiększ sobie o 5 metrów czyli 30 na 14 jeżeli już chcesz w te byki iść wtedy da się to jakoś ciągnąć sprzedając 20 byków co pół roku a nie na raz 60 czy 40 bo z pasza nie wyrobisz wiem coś owym bo trzymam juz kilka lat

#1672 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 26 październik 2015 - 09:57

chyba nasz kolega liczy tylko same zyski a nie widzi kosztów jakie ta chodowla generuje. i stwierdzenie ze dla bydła łatwiej o paszę to już całkowita brawura :D  policzyć koszt na początak założenia łąk, kupić maszyny żeby sianokiszonki porobić, folie sznurki itd a co tu gadać o kukurydzy i kosztach jej uprawy... radziłbym zacząć od postawienia max 5sztuk i liczyć wszystko od a do z. bydło nie jest takie proste w utrzymaniu jak świnie, wiem co mówię bo kiedyś ojciec trzymał świnie rano zasypał karmniki potem wieczorem, pościelił i tyle no jak się locha oprosiła to troszkę więcej pilnowania było przy małych prosiętach. ja teraz mam opasy i to już całkiem inna robota i koszta też większe a jak nie ma ceny to czy to na świniach czy na bydle zysków nie ma. najgorsze jest chyba to jak ludziska skaczą z jednej produkcji na drugą w zależności jak cena się kształtuje ale to jest pewna zguba, moim zdaniem jak już się weszło w jedno to trzeba się tego pilnować i to rozwijać bo dzisiaj tylko przy dużych ilościach można egzystować

#1673 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 26 październik 2015 - 12:29

grzesiek chyba jeden z mądrzejszych postów które przeczytałem od dłuższego czasu na AF, nic dodać nic ująć ;)

#1674 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 26 październik 2015 - 14:19

no i jak braknie paszy to dla świniaka dokupisz i w miarę szybko sprzedaż a dla bydła musisz mieć pasze na cały rok a nawet liczyć w przód i na 2 lata żeby tej paszy starczyło.

Najgorsze w sezonowcach jest to że skaczą nabijają ilości i później byle co sprzedają bo nie umieją dobrze uchować bydlaka i cena spada tak pewnie będzie za 2lata może 1,5roku jak te wszystkie sztuki na dopłatę zaczną być sprzedawane...

#1675 Share lukass990

lukass990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 październik 2015 - 14:51

Dzięki wam za odpowiedź :) Jeżeli chodzi o zbiór ziemniaka to kombajn Anna zwykła polska sadzarka tak samo jak i uprawa buraka cukrowego do 10 hektarów spokojnie można kopać Neptunem wiem bo sam kopie. Dzięki za odpowiedź w której jest napisane o powiększenie obory , pomyślę nad tym. Kukurydza nie jest może łatwa do uprawy ale i na klasach 5/6 ziemi wystarczy dać odpowiednią warstwę obornika, gnojowicy wcześnie zasiać i nawet przy dużych suszach jest odpowiedni plon przynajmniej u mnie nie taki jak by było optymalnie a całkiem nieźle spadek plonu o kilka procent. A no i oczywiście do tych którzy mówią o nastawienie się na duza produkcję jednego gatunku zwierząt ja myślę o produkcji i świni i bydła na dużą skalę tylko chcę rozpocząć hodowlę bydła już teraz. w Przyszłości myślę o produkcji trzody chlewnej na poziomie 130-150 loch ,a bydło około 200 byków na raz plus krowy mięsne oczywiście nie wykluczam produkcji mleka. Wszystko zależy jak bedą się kształtowały ceny poszczególnych produktów. Wtedy cały areał przeznaczę na bydło a trzodę bęe trzymał na śrucie gotowej. Wilkość produkcji zależy od tego ile powierzchni upraw będe w stanie wykupić :rolleyes:

#1676 Share lukass990

lukass990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 październik 2015 - 17:57

Ziemniaki tez duzo duzo prostsze do uprawy, śmiało sadz ziemniaki dla 60 sztuk bykow. Swietny pomysl zwlaszcza jesli nie masz potrzebnych maszyn.

Maszyny są tanie do uprawy ziemniaka. Sadzarkę mam zwykła polską ,a kombajn Anna to za 20 tys można kupić jak nowy. Takze to najmniejszy problem :)

chyba nasz kolega liczy tylko same zyski a nie widzi kosztów jakie ta chodowla generuje. i stwierdzenie ze dla bydła łatwiej o paszę to już całkowita brawura :D  policzyć koszt na początak założenia łąk, kupić maszyny żeby sianokiszonki porobić, folie sznurki itd a co tu gadać o kukurydzy i kosztach jej uprawy... radziłbym zacząć od postawienia max 5sztuk i liczyć wszystko od a do z. bydło nie jest takie proste w utrzymaniu jak świnie, wiem co mówię bo kiedyś ojciec trzymał świnie rano zasypał karmniki potem wieczorem, pościelił i tyle no jak się locha oprosiła to troszkę więcej pilnowania było przy małych prosiętach. ja teraz mam opasy i to już całkiem inna robota i koszta też większe a jak nie ma ceny to czy to na świniach czy na bydle zysków nie ma. najgorsze jest chyba to jak ludziska skaczą z jednej produkcji na drugą w zależności jak cena się kształtuje ale to jest pewna zguba, moim zdaniem jak już się weszło w jedno to trzeba się tego pilnować i to rozwijać bo dzisiaj tylko przy dużych ilościach można egzystować

Maszyny mam prasę Sipma robię nią ok. 1200 bel to mi potrzebna, kosiarkę też nową Unia Group przetrząsarkę i zgrabiarkę mam słąbą ,ale to koszt rzędu kilku tys za 50 tys mam 2 np Samasz. Siatkę nie przesadzajmy to nie jakieś gigantyczne koszta. Hodowałem już byki i krowy też w ilości 20 byków i 6 krów , ale oborę przerobiłem na kojce samoblokujące 40 sztuk dla loch i zakończyłem produkcję  z około 2 lata temu tak więc nie będę zaczynał od ilości 5 sztuk , ale dzięki za radę. Hodowla w ilości 50 loch nie jest tania szczepionki od cirkowirusów,  mykoplazmy streptokokozy itd nie są tanie wie ten kto sam hoduje. No i ja nie skaczę z produkcji tylko zwiększam hodowlę trzody do max i rozpoczynam na początek nie duża ilość hodowli bydła.

#1677 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 26 październik 2015 - 18:28

Przy świniach jest dużo mniej roboty,rano nakarmie i mam 5 godz spokoju,dwa razy w tygodniu wyrzucam gnój ,i co najważniejsze daje wszystko do jednego wiadra-pasze,wode,grys i ziemniaki i wsypuje.Byki czy jałówki  to wogóle inna bajka,codziennie wywalanie gnoju,osobne karmienie i pojenie i trzeba więcej paszy.Wracając do opłacalności ,to się dziwie ludziom ze się opłaca,robić dwa lata za tysiąć złoty to ja dziękuje,u mnie sąsiad miał świnie i przeszedł na bydło,to codziennie do 21 się świeci światło w stajni ,bo nie może się wyrobić

Opłacalność jest dość niska, gdy cielęta są z własnego stada i nie liczy się swojej pracy to jeszcze jakoś to wygląda.

Właśnie,jak przyjdzie kupić cielaka,policzyć koszty paszy to zastanie wielkie gówno na pryzmie :D ,a gdzie własna praca przez dwa lata

#1678 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 26 październik 2015 - 18:35

Ale kolega chce trzymać na głembokiej sciółce to gnój wywali raz na kwartał ,a ziemniaki to paszowe po10gr ,a gdzie pasze objetośćowe suche

#1679 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 26 październik 2015 - 18:37

krowy dojne to niewolnictwo, brak czasu na cokolwiek, masz krowy dojne to masz zaplanowane życie do emerytury  :D

He he zgadza się,u mnie typ ma 12 krów,a wszystkiego 20,to dobrze że ma ojca który jeszcze robi w polu,bo już go dawno nie widziałem,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1680 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 26 październik 2015 - 20:19

Myślę ,że pasza jest najmniejszym problem świnie jedzą to co najciężej jest uprawić czyli zboże. Kukurydza czy trawy lub ziemniaki jest wile prościej i  taniej do wyhodowania. Ale dzięki za informacje :) A wie ktoś może coś o oborze z płyt obornickich ? Budynek 25 m  na 14 m i kalenicą na górze. Orientacyjnie  jaki koszt ?

ciekaw jestem czy trolujesz, czy faktycznie masz takie znikome pojęcie. A z tą najcięższą uprawą zboża, to rozwaliłes mi nadgarstki :lol: