Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2163 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:01

jezeli twoje info o cenie bykow w szwecji jest prawdziwe to o czym tu dyskutowac ?

tylko w tym kraju takie absurdy, ze rolnik robi przy byku za 500zł na czysto przez 2 lata  ;[

sam tez swego czasu miałem bydło miesne i podobnie jak ty tez to zlikwidowałem, to sie nie opłaca, dla mnie cena ktora daje zyski na bydle opasowym to 10zł za zywiec i max 15zł/kg za małego cielaka, inaczej to nie ma sensu

Edytowany przez ventador, 29 grudzień 2014 - 21:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 19:53
  •  

#1602 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:13

Ten kto robi przy tym to wie że marny biznes ,ale obserwując to forum to znów pojawiło się dużo napaleńców bo budują wiaty , stodoły przerabiają...

#1603 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 21:46

Ten kto robi przy tym to wie że marny biznes ,ale obserwując to forum to znów pojawiło się dużo napaleńców bo budują wiaty , stodoły przerabiają...

I otóż to, nareszcie ktoś to napisał, jak czytam te wszystkie tematy to aż się śmiać chce, teraz jest słaba cena ale za dwa lata nie wiadomo itd no ale wiadomo mają dać 70 euro dopłaty. Piszą że chcą ok 20 sprzedawać na rok , ja sprzedaje ponad i jest mizeria jak sk*rwesyn.Przede wszystkim trzeba mieć hektary,dużo pastwisk i swoje mamki do tego sprzęt i budynki, kupowanie cielaków teraz to złoty interes dla weterynarzy i handlarzy, którzy wciskają napaleńcom simentale  a 3/4 z tego to mleczaki głównie rw, a na koniec przyjeżdża pośrednik i mówi że za krótki,niema przodu,niema d*py, do tego opie*dala na wadze, wciska bajeczki,oczy mydli, i wyciąga za pół darmo. Ten wyżej dobrze mówi polać mu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1604 Share Rolnik-z-karsznic3

Rolnik-z-karsznic3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 23:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? moim zdaniem sie opłaca sam choduje bydło

#1605 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2014 - 10:05

jeden zarobi na byku 1 tys i mowi ze sie opłaca, drugi zarobi 1 tys i mowi ze sie nie opłaca, problem polaga na ilosci sztuk, bo jak masz 10szt i zarobisz 1 tys na szt to przez 2 lata masz 10 tys zysku, 10tys/24 miesiace = 416zł to raczej zapomoga a nie interes, inny znowu jak ma 100szt to ma powiedzmy 100 tys zysku przez 2 lata, to juz cos, tylko zeby miec 100szt to trzeba miec odpowiednia ilosc ha, budynki i maszyny,

mozna tez policzyc inaczej, zeby chowac te 100szt to trzeba z 50ha, obsiewajac to zbozami i wychodzac tylko 1 tys zysku z 1ha mamy przez 2 lata takze 100 tys, a roboty i obowiazku nieporownywalnie mniej, 

podsumowujac: bydło jest dobre jak sie ma sporo % ziemii ktora nie nadaje sie do niczego innego jak tylko na łake, jezeli ktos ma ziemie nadajaca sie na pola to przy tej cenie bydła miesnego nie ma to sensu

Edytowany przez ventador, 31 grudzień 2014 - 10:07.

#1606 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 10:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Do 100 szt wystarczy 25 ha...

#1607 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 12:43

Co innego liczyć kalkulatorem a co innego rzeczywistość (upadki tez sie zdarzają).Ciekawy jestem kto ma kase na zakup 100 szt cielaków miesnych(1500 zł szt)!! do tego na obrobienie pola(siew nawozy opryski) do tych byków przez 2 lata,życie i opłaty nie sprzedając nic!!!.

#1608 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 14:20

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A kto mówi żeby od razu. Ja 3 lata temu zacząłem od 10 sztuk a teraz mam 50. W 2015 mysle że 30 dojdzie jeszcze więc pomalutku się da.

#1609 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 grudzień 2014 - 16:03

mikruss

bydło miesne to twoje jedyne zrodło utrzymania ?

#1610 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 17:14

na całe szczescie bydła juz nie mam o jak dobrze bo cena hu.....wa!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:03

Ja nie mam ale się zastanawiam (jest opcja przejęcia niewielkiego gospodarstwa na początek) bo jak napisał mikrus można się z tym rozwijać mając mniej pieniędzy i stopniowo dochodzić do sensownych i opłacalnych ilości. Jak niektórzy piszą kupować od razu 50 czy 100 sztuk - kupa kasy i nie każdego stać. Faktem jest że raczej na początku z tego wyżyć się nie da ale z drugiej strony czas potrzebny na prowadzenie tego w sensie mniejszej ilości) raczej pozwoli na pogodzenie tego z jakąś robotą dopóki się nie ma większej ilości. A to co napisał Terry24 no cóż - teraz ceny nie ma ale za rok pięć nie wiadomo co będzie. Tyle że nie podejmując decyzji o rozbudowie a zamartwianie się co będzie za rok dwa to też bez sensu. A co maja powiedzieć ci co na mleko trzymają? Zaraz zniosą limity i nie wiadomo co będzie i jak a mimo to każdy rozwija produkcję żeby mieć lepsze perspektywy czy możliwości negocjacji. Moim zdaniem albo coś robić konkretnie i długoterminowo (czyli nastawienie się na określony rodzaj produkcji nie ważne czy krowy na mleko, na mięso czy trzoda chlewna ale jeden a tiptop a nie każdego po trochu) albo sprzedać te ziemie i szukać roboty ale z tym wierzcie mi niekoniecznie jest lepiej niż na własnej gospodarce...

#1612 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 20:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ventador jakiś czas temu handlowalem troche częściami z używanych aut ale teraz w tym biznesie jest gorzej jak w rolnictwie...
Teraz to juz tylko gospodarstwo. Wole miec jedno na tip top jak poprzednik napisal i tylko bydło bo ziemi dużo nie ma niż każdego po trochu i masę roboty a kasy tyle co kot napłakał.

#1613 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 11:48

Teraz ceny na bydło nie ma,za 2czy 3 lata tez nie będzie!!!(koszt granicznyaby wyjść na zero to ok 7,50 zł kg).Ameryka płd tj.Brazylia,Argentyna,pcha sie recami i nogami z bydłem na rejon Europy i panowie wejdzie.Nie oszukujmy sie oni produkują TANIEJ(potężne pastwiska gdzie brak zim).Tak że za 3,4lata cena bydła bedzie nie 6,50 tylko 4,50 za kg(wolny rynek światowy) a wtedy lament i płacz!!!

#1614 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 12:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Owszem wtedy bedzie lipa ale szczerze to nie byłbym takim pesymistą transport morski jest czasochłonny a samolotem to nie przeleci poza tym musiałoby to być głęboko mrożone a jakoś nie widziałem chłodni kontenerów morskich pesymisci niech nie robią i powtarzają że nic się u nas nie opłacaa optymiści niech robią swoje

#1615 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 14:06

Świnie jakiś czas temu też się opłacały.

#1616 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 15:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? kto ma dużo to pewnie opłacają się mniej ale nadal opłacają nie ma porownania do tych co mają po kilkadziesiąt sztuk na kwartał

#1617 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 20:05

Pewne to jest że trzeba ... i umrzeć, żeby opas się opłacał musisz mieć warunki.

#1618 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 17:33

czy sie opłaca? pare lat temu było dużo lepiej więc zrezygnowaliśmy z krów i świń na rzecz samych byków

teraz mamy ok 75 szt w różnym wieku-cielaki kupujemy, mamy niecałe 20 ha- łąki, orne i kawałek lasu

dajemu im kiszonke z kuku, sianokiszonke, ziemniaki-w sezonie około wykopkowym, śrut i chlapę z mielonych odrzutów z piekarni

jeśli jest mało paszy dokupujemy siano .... młuto jest stanowczo za drogie i byko, zbędne a wysłodki polecam jako zapychacz bo nie są specjalnie wartościowe...

co do sprzętu to za bardzo go nie mamy...na razie wszystko ręcznie i na taczkach...przymierzam sie  do kupna traktora z turem a potem wozu paszowego....

#1619 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 19:03

Jedni zakładają hodowlę a ci co siedzą w tym biznesie to likwidują.W sąsiedniej wiosce facet miał 45byków to zlikwidował ten biznes bo jak sobie wszystko zsumował to zostały groszowe sprawy a dwa lata trzeba chodzić przy sztuce,teraz obsiewa wszystko kukurydzą na ziarno i zadowolony jest.Znów dwie wioski dalej rodzina ma 70sztuk wszystko taczką robią przy nich to 3 osoby mają utrzymanie przez 4 godziny rano i 4 godziny wieczorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 06 styczeń 2015 - 21:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To zarobił na tej kukurydzy w tym roku,to nie tylko trzeba hodować ale i z tołkiem pieniędzmi gospodarować,znam takich co i po 20 lat za granicą siedzą i ch..ja maja. Niedaleko mnie taki duży gospodarz,zaczał hodowle opasów,zaczyna od 400 szt, a docelowo podobno ma 1000 utrzymywać.