Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ganek - 3m, stropu nie mam, a z odstępy to w jakim sensie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 11:58
  •  

#142 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 14:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Chodzi o szerokość stanowisk

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#143 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 15:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak dokładnie o to mi chodzi. :P A strop chciałbym zrobić aby mieć gdzie magazynować siano i słomę ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Obora ze stropem jest bardzo droga w budowie. Wiem bo sam zanim budowałem swoją analizowałem wiele różnych rozwiązań.

#145 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ale jest bardziej opłacalna chyba od bez stropowej, bo przy bez stropowej musisz wyłożyć dużo na ocieplenie dachu, a tu strop zalany i jak słomę na górę rzuci to bez ocieplania może być.

#146 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak ze stropem to będzie o wiele droższa, same konstrukcje metalowe, filary, a już nie wspomnę o betonie. ;)
No ale cóż unia ma unia da. :) :P

PS . A ty Andrzej2110 to hodujesz coś.?? Bo dostrzegłem że dużo czasu spędzasz na tym forum.

#147 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak. Mam na dzień dzisiejszy 19 sztuk bydła ;) i 5 świń :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#148 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? I tylko z tego się utrzymujesz??

#149 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:43

Chodzi o szerokość stanowisk

no to szerokosć to 1,2m albo 1,3m.

#150 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 02 styczeń 2009 - 19:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? myśle że szerokość 1,2-1,25m powinna być dobra i większej nie potrzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 20:45

I tylko z tego się utrzymujesz??

Nie. Tata pracuje od ponad 30 lat w tej samej firmie :P W sumie to każdy zna to firmę ;) ale nie będę mówił jaka to jest ;p

Co do szerokości stanowisk to zajrzyj w minimalne wymogi :)

bullet_black.png

#152 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 22:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A po co ocieplać?? Robisz wolnostanowiskową i na głębokiej ściółce i jest gitara a koszty małe. Pamiętajcie że odrobienie poniesionych nakładów jest dość trudne.

#153 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 03 styczeń 2009 - 09:36

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Też uważam że lepiej zrobić wolnostanowiskową na głębokiej ściółce bez żadnego ocieplania i stropów, będzie szybciej i taniej

#154 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2009 - 09:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A dach z czego? Krokwie, deski i blacha?

#155 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 09:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja mam konstrukcje stalową pokrytą eurofalą. Jak chcesz cieplejszy dach można go pokryć płytą warstwową(obornicką) Jedynie co jest ważne zimą żeby bydło stało na suchym, czyli dużo słomy.

#156 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 09:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Z samej blachy dach nie może być, bo się dużo skrapla. A marian892 ma racje, ze ważne jest żeby było na suchym i przeciągów nie było.

#157 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 10:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Obora wolnostanowiskową dla opasów hmm... my tak mamy i powoli zastanawiamy sie czy nie przerobić na uwięziową.
Chyba że masz duużżo miejsca...
Tak na co dzień mniej roboty ale...
-byki obskakują się zamiast leżeć i jeść(może nie zawsze ale jak sie jakiś wariat trafi to nie odpoczywa)
-słomy tak ze trzy razy więcej idzie(ale to ma też plusy bo obornika to Ci nie zabraknie ;) )
-obsługa "weterynaryjna" przy 500kg byku -spróbuj go złapać
-konieczność tworzenia grup wiekowych(mały między większymi nie ma szans)
-a na koniec spróbuj go załadować na auto jak tak ma z 700 kg
Cielęta tak do 200kg jak najbardziej luzem ale powyżej tej wagi to tak jak wyżej napisałem.

#158 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 10:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U mnie na luzie z tym obskakiwaniem nie jest tak zle. Mozna zrobic na rusztach to sloma niepotrzebna. Mozna zrobic specjalne drabiny paszowe i przy jedzeniu chwycic takiego byczka,co mu potrzebna obsluga wterynaryjna. Grupy wiekowe jak ktos ma wiecej sztuk to nie jest duzy problem. A zaladunek to trzeba zrobic korytarze specjalne i bardzo dobrze sie laduje. Poza tym z luzu chcetniej kupuja i lepiej placa.

#159 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @kuzaj63 ile masz tych byków???

przy większej ilości nie wyobrażam sobie systemu uwięziowego, a już tym bardziej budując nową oborę przeznaczoną tylko na opasy.

-to, że się obskakują to ich sprawa :) coś od zycia też im się należy ;) , więcej ruchu, mniej tłuszczu, lepsza klasa na WBC, większy zysk.
-słoma na pewno większe ilości, zawsze można ruszta zrobic...
-tworzenie grup wiekowych jak najbardziej potrzebne, najlepiej zeby różnica w jednej grupie nie była większa niż 2m-ce, wiecej sztuk w jednym wieku, większa ilośc do sprzedania na jeden rzut, możliwośc negocjacji lepszej ceny czy umowa kontraktacyjna.
-ostatnio 15sztuk ładowaliśmy dosłownie 35minut, wszystko luzem, na samochodzie nie są wiązane ale konieczne jest zrobieni poskromu...

poza tym od któregoś tam roku UE ma wymagac utrzymywania bydla luzem, więc lepiej zrobi to odrazu jak kiedyś tam znowu przerabiac...

Edit:widzę, że nie tylko ja tak myślę :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:20

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kuzaj ma dużo racji. Umnie obskakiwanie to pewien problem. Ważne też żeby rogi były usunięte. Ładowanie na auto hmmm jak pare wejdzie to reszta idzie jak po sznurku. A prawdą jest że złapać pojedynczą sztuke to istne rodeo ;) Mam byki na uwięzi i z 10 sztukami mam dwa razy więcej roboty jak z 50 na wolności. A duża ilość obornika przy wysokich cenach nawozów mineralnych jest wielkim plusem. Też myślałem nad przerobieniem na uwięź. Ale raczej tego nie zrobie.