Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2159 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 10:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? niepotrzebnie zeszliśmy na zły temat, sam chyba hodujesz byki, więc wiesz jak jest, jaka jest opłacalność, ile zostaje z 1 sztuki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 01:35
  •  

#1502 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 11:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zależy ile pościelisz słomy im więcej tym więcej ci zostanie obornika,bo pieniędzy je z tej hodowli ja nie widzę.

#1503 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 11:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? to ja nie wiem jak to jest, sami trzymacie byki i odradzacie to jednocześnie, w każdym razie dzięki za opinię

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 06 wrzesień 2014 - 12:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Byki hoduję od lat , ale teraz jest to nieopłacalne !

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1505 Share jedrek75

jedrek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 18:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a ja pierdziu wstawiam teraz 12 byki za pół roku następne a za 2 lata wam powiem czy mi się opłaciło jednego się nauczyłem że jak nic się nie robi to nic nie ma

#1506 Share kamil2111

kamil2111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 19:43

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Obecnie opłacalność niska nawet bardzo, sam zastanawiam się czy w nie bawić.

#1507 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolego @Jedrek75 zgadzam się z tobą w 100000%. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Sam zapełniam oborę. Niby nikomu się nie opłaca a wszyscy hodują, gospodarzą i się rozwijają.

#1508 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? hodować hodują a jakie jest inne wyjście,ale rozwijają gospodarstwo przy tych cenach.
śmiechu warte.
spróbować każdy może nikt nikomu tego nie zabroni.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1509 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Sprzedałem w tym roku bydło za ponad 30 tys. zł. i g**no z tego mam. Wszystko poszło w koszty... Paliwo, siatki, kombajn, itp. W obecnej chwili na bykach nic nie zarobisz abyś był z tego zadowolony... Nie wiadomo na co się nastawiać...
Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza!
Sprzedam: Mercedes'a ML 320 CDI 2010r.

#1510 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? u mnie jest tak że z mleka jest kasa na utrzymanie gospodarstwa i na życie a byki i dopłaty to czysta kasa. A jak by było gdzie trzymać to jeszcze świnie by były bo zboża sporo a ceny nie ma. Według mnie trzeba mieć kilka źródeł dochodu jak jedno zawiedzie to drugie nadrobi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Rozwijają się gospodarze na opasach ? hahahaha chłopie proszę litości,leże ze śmiechu i nie wstaje. Mój ojciec jeździł ponad 10 lat do niemiec do pracy, i wszystkie maszyny i budynki są z tych pieniędzy kupione i wyremontowane, do tego pracował jako kierowca na autobusach, teraz już niema pracy i mogę ci powiedzieć że nie da się z tego wyżyć! a co mam teraz zrobić jak mam wszystko przystosowane do opasów, nie mam dużo ziemi, robię to od dawna także dlatego że to lubię. Z samej ziemi bym nie wyżył a do świń za mało zboża.Coś robić trzeba. Koś się czego dorobił i co myślisz że dorobił się do tego w rok dwa czy trzy? u mnie w gospodarstwie są hodowane opasy od ok 15 lat a 10 lat ojciec co roku do niemiec wyjeżdżał, i wiesz gdyby nie niemcy i dodatkowa praca jako kierowca to bym tego g*wna tak kręcił, wiedziałem że jak te dopłaty wprowadzą znajdzie się od grona takich sezonowych hodowców , którzy tym co siedzą w opasach od dawna popsują jeszcze bardziej interes. W mojej okolicy już się natworzyło dużo nowych hodowców i pomyślcie sobie co będzie jak te bydło urośnie... włącznie głowy, popyt mały cena średnia, niema wizji że będzie więcej odbiorców polskiej wołowiny, teraz jeszcze rosja odeszła a co będzie jak na hodujemy jeszcze więcej wołowiny na którą niema chętnych ? ...

#1512 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mam do was pytanie na ile bydła opasowego mogę sobie pozwolić mając 40 ha II i III klasy gleby i dodatkowo trawy siane na gruntach ornych , Koniczyna . lucerna, Tymotka i mieszanki jak dotąd robiłem bele sianokiszonki na Handel czyli średnio z ha użytków zielonych z trzech pokosów 20-30 szt.

Teraz mam pytanie ile QQ dla stada 48 dorosłych sztuk rocznie plus pozostałe 48 w mniejszej wadze gdyż bilans roczny zamierzam utrzymać w okolicach 50 szt.
Czy te 12 ha użytków zielonych + 40 ha ornch wystarczy czy zejść na ziemię.

1.QQ 10 ha
2.Zboża 30 ha
3. Przed QQ żyto na kiszonkę.

Może jakieś rady może 15 ha UZ zielonych bym wykombinował i to wszystko.

#1513 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 22:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? u nas jest 70szt bydła w tym 25krów dojnych. Mamy 27ha klasy 3-6. siejemy 7-10ha kukurydzy i 8ha trawy i resztę zboża i spokojnie starcza.

#1514 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 22:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? na 40 ha jak ktoś z głową rozplanuje to spokojnie na luzie 150 szt opasów

#1515 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 06 wrzesień 2014 - 22:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zapominacie tu o jednym waznym czynniku. Jesli ktos lubi hodowle bydla to czy sie oplaca czy nie i tak bedzie je hodowal. A z tymi doplatami to bedzie tak ze na start beda sezonowi ale wiekszosc szybko sie wykruszy bo nie beda chcieli miec obowiazku na glowie.

Moim skromnym zdaniem w gospodarstwie powinny byc choc 2 kierunki produkcji najlepiej zeby jeden uzupelnial drugi. Wtedy jest sie bardziej zabezpieczonym przed kryzysami.

Edytowany przez vbox33, 06 wrzesień 2014 - 22:27.

#1516 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 22:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? dokładnie vbox
duzo zaczyna przygode z hodowlą ale szybko chęci mijają.
Z drugiej strony jest też dużo dużych hodowców bydła, gdzie z czasem powiększył sie znacząco areał i odpuszczają hodowlę, bo wystarcza im to co z pola zbiorą, a przy tym sporo mniej na głowie.

#1517 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 22:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Pracę na roli i przy zwierzętach trzeba lubić najzwyczajniej być rolnikiem z powołania gdyż czasem może się zdarzyć tak iż słupki i wykresy wykażą spory minus i trzeba to jakoś przetrwać i się nie poddawać a to nie jest proste .
Ja pracuję ciężko na roli a jednak to kocham , wczoraj kosiłem gorczycę na nasiona , i aż miło patrzeć na gospodarstwo w jednym kawałku . Są dobre i złe lata na tę chwilę nastał czas spekulacji na rynkach rolnych , jak złoto zacznie mocno drożeć wtedy jest sygnał że idą kiepskie czasy.

To jak koledzy 50 szt z zasadą obora pusta obora pełna przy moim areale może być plus 50 szt młodzieży w drugim roku :)) czy użytków zielonych mam za mało ot mam taką zagwozdkę?

#1518 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 07 wrzesień 2014 - 11:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

u mnie jest tak że z mleka jest kasa na utrzymanie gospodarstwa i na życie a byki i dopłaty to czysta kasa. A jak by było gdzie trzymać to jeszcze świnie by były bo zboża sporo a ceny nie ma. Według mnie trzeba mieć kilka źródeł dochodu jak jedno zawiedzie to drugie nadrobi.

Piszesz że z mleka jest kasa,ciekawe jak długo z tego co słychać to mleko leci na dół.Jak zaczniesz dokładać do produkcji mleka to na życie i utrzymanie ci nie starczy.Sam wiesz jaki jest koszt wyprodukowania mleka.
Dobrze że masz swoje krowy to cielaki masz,że swojej hodowli.Postaw się na miejscu jeśli ktoś musi kupić cielaki to koszty wzrastają.Ceny nie są małe za cielaki.
Uprawiam jeszcze jedno źródło dochodu są to warzywa.Co z tego jak cena z nóg z wala.W tym roku aby sprzedać,a co myśleć o jakimś dochodzie.

Edytowany przez matingus, 07 wrzesień 2014 - 11:29.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1519 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jak bym miał kupować wszystkie cielaki to nie widzę interesu na opasach przy tych cenach. Mleko teraz tanieje ale to normalne że są górki i dołki. W perspektywie 10lat na mleku najlepiej się wychodziło. A jak już się krowy trzyma to opasy też urosną na tym co krowy nie zjedzą + kiszonka z kukurydzy która nie jest wymagająca i urośnie wszędzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A wiesz co będzie z ceną mleka jak zniosą kwoty ? jak ci co mają po 100 i więcej krów zaczną pompować mleka ile dadzą rady ? ponoć niemcy mogą tyle naprodukować że by mogli pół europy swoim mlekiem zalać a nawet więcej, także wiesz jak to jest, w polsce wszystko jest możliwe. Jak te pasożyty ze rządu potrafią sprzedawać polskie kopalnie, rozkradać te pieniądze i sprowadzać węgiel zza granicy to mnie już nic nie zdziwi w tym kraju.