Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 17:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? to zależy ile waży matka. Bo jak ma 500kg albo mniej to i cielak od niej za duży nie urośnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 03:43
  •  

#1482 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 11:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? warto na tą chwilę wchodzić w byki mięsne, myślałem o 50 sztukach ale muszę to jeszcze przemyśleć, rasa to najpewniej limousine? Kupowane będą pewno od handlarza, i kolejne pytanie, lepiej kupić odsadki i od razu karmić je paszą treściwą czy kupić małe 60-70kg i najpierw samemu poić ?

Edytowany przez fioletowy, 27 lipiec 2014 - 11:34.

#1483 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 16:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? od handlarzy to są krzyżówki, a rasowe to od hodowców bydła limousine

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 17:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Odsadka LM nikt poniżej wagi 300 kg raczej Ci nie sprzeda chyba ze kupujesz cale stado i kilka mniejszych sie znajdzie.

Edytowany przez Andr3w, 27 lipiec 2014 - 17:14.

#1485 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 17:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? życzę powodzenia jak kupisz 50sztuk małych cieląt od handlarza....na pewno weterynarz zarobi.

#1486 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 18:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? akurat w okolicy najbliższej niestety nic mi nie wiadomo o jakimkolwiek hodowcy bydła mięsnego, więc jestem zdany tylko i wyłącznie na towar sprowadzany

#1487 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 09:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? szukaj po ogłoszeniach np tablica,obecnie olx, czasem są ogłoszenia odsadków od rolników rozpoczynających hodowlę mamek, np 8-13sztuk odsadków ,nawet te 100150km zorganizujesz sobie transport sam. towar będzie z 1ej obory.

#1488 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 12:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Największym problemem dla mnie będą niestety fundusze, chcę uniknąć zaczynania od chowu małej ilości sztuk, odkładania i stopniowego powiększania stada, bo osiągnięcie tych 50 sztuk zajmie mi 10 lat. Nie poczyniłem jeszcze żadnych kroków w tym kierunku, dlatego muszę zaplanować sobie skąd zorganizować pieniądze, bo jeżeli nie ma sensu zakładanie takiej hodowli to sobie zwyczajnie odpuszczę

#1489 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 12:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? dziś mówili w agrobiznesie ,że będą te dopłaty do bydła i do krów ale tylko do 30 sztuk .

#1490 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 16:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a na Młodego Rolnika fundusze na hodowlę bydła mięsnego da radę załatwić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 18:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Samych byczków za premię MR nie można kupować, tylko stado podstawowe czyli jałówki lub krowy

#1492 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 19:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? do 30 czy 50 sztuk, bo w zeszłym tygodniu w prasie byla mowa o bykach 50 szt ;)

#1493 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 18:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dobrze panowie, teraz chciałbym się dowiedzieć jak to jest z opłacalnością, mógłby się wypowiedzieć, kto faktyczne żyje z bydła mięsnego i napisać co i jak? sam się zastanawiam i targają mną skrajne emocje, z jednej strony trzeba włożyć sporo kasy na rozpoczęcie i pierwsze pieniądze zobacze za 2 lata, z drugiej strony mam odpowiednie warunki, maszyny, chęć i pomysł, ale boję się wkroczyć w nieznane

#1494 Share Daniel-krOlik

Daniel-krOlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 09:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam wszystkich,

bylem teraz z nudow na wystawie w Sielinku, bylo tam bydlo miesne. Rozmawialem z kilkoma hodowcami o tym. i sie zastanawiam czy nie warto sprobowac pomyslec o tej dzialalnosci.
Fakt mieso jest drogie i mieszczuchy nie zawsze to kupuja, ale moze po tym jak Tusk bedzie prezydentem ue cos sie w polskim rolnictwie <chodzi mi o miesne bydlo> poprawi?

koko dzambo i do przodu!

#1495 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 21:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? fioletowy
nie łódź się że to taki świetny interes, przy obecnej cenie skupu opas jest na granicy opłacalności, gdy był UR cena nawet była dobra i zakłady nie wybrzydzały tylko próbowali wyciągać ile się dało bydła, no ale to jest polska, przecież zdanie obrońcy debila i słupek poparcia ma większe znaczenie niż to by polski rolnik miał chociaż trochę lepiej, jak dadzą dopłaty to bydła na pewno się namnoży, a wiadomo jak dużo towaru i mało chętnych to ceny na dół, policz sobie cenę paszy, leczenia, pracy, i samych zwierząt która na pewno pójdzie w górę przecież rolas dostanie dopłatę niech buli, przyszłość raczej nie wygląda kolorowo.
Daniel-krOlik
chyba sobie żartowałeś z tym że się poprawi dzięki temu że Tusk będzie prezydentem ue, będzie jeszcze gorzej sprzeda Polskę do końca jeżeli jeszcze tego nie zrobił.

Edytowany przez MirekCase4230, 04 wrzesień 2014 - 21:23.

#1496 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 06:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Wiem, że niedługo mają byc dopłaty do byków, i pewnie ceny polecą w dół, nawet mimo tego że teraz nie są zbyt wysokie, ale do krów też są dopłaty, a cena mleka nie jest jakoś bardzo niska, tym bardziej jak ktoś ma ich dużo. Ja na krowy nie mam warunków, musiałbym postawić oborę za nie wiadomo jak wielkie pieniądze, poza tym nigdzie blisko domu nie mam pastwisk. o bykach myślałem i myślę w dalszym ciągu, jeżeli już się zdecyduję, to chciałbym rocznie oddawać 25 - 30 sztuk

#1497 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 15:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolego cena mleka spada, a po zniesieniu kwot będzie jeszcze niższa, a masz chociaż ha na tyle sztuk? i weź pod uwagę ile to jest roboty przy takiej ilości, uwiązany jak pies jesteś. Cena na bank pójdzie w dół, dużo ludzi się na to przestawia za dużo. Zakłady będą dawały niskie ceny bo będzie dużo towaru nastawianego dla dopłaty a coś z tym rolnicy będą musieli zrobić.

#1498 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 18:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? chów w oborze wolno stanowiskowej (więc i mniej codziennych obowiązków) , hektarów powinno starczyć, ale w razie czego postaram się coś wydzierżawić, zastanawiam się nad tym, bo w sumie mam wszystkie maszyny a budynek wymaga tylko niewielkich przeróbek i dobudowania wybiegu, więc i nakłady nie są wygórowane

#1499 Share Marcinu83

Marcinu83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 19:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zaraz akurat wszyscy nastawią się na byki bo dopłaty będą, a co te dopłaty to takie kolosalne pieniądze bodajże 70 euro do jednej sztuki rocznie i to jeszcze nie dla wszystkich sztuk bo mają być jakieś widełki wiekowe oraz maksymalnie dla 50 sztuk w gospodarstwie ma być dopłata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 20:43

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Marcinu83
dobrze mówisz,
fioletowy
jak masz trochę ha to lepiej idź do jakiejś pracy, ha obrabiaj po godzinach, za takie pieniądze szkoda zachodu. Odwalisz 8 godzin i masz spokój, świątek czy niedziela spokój, a chów na luzie nie jest tak bez problemowy, co do tych dopłat będą na pewno takie wymogi że się wszystkim odechce tych dopłat.