Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2159 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 09 kwiecień 2014 - 19:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Co kolega ma na myśli ?
Co ma kredyt do chorób w gratisie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 16:11
  •  

#1462 Share darek326

darek326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 kwiecień 2014 - 20:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ile wam zostaje zysku z jednego opasa

#1463 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2014 - 09:38

Co kolega ma na myśli ?
Co ma kredyt do chorób w gratisie?

wiekszosc cielaków od handlarzy ma problemy zdrowotne, handlarze jada na lekach, antybiotykach oby tylko cielak dozył do sprzedazy, maja pozarazane samochody róznymi bakteriami itd
kupujac od kogos kto duzo przezuca towaru choroby mamy w gratisie, cielaki zmeczone, wozone samochodami po kilkaset km itd
mówie tu o cielakach 50-80 kg,
duzo łatwiej jest odchowac takie 100-150kg

poza tym przy tych cenach nie warto wchodzic w opas bydła

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1464 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:39

mieszance miesne czy LM oplaca sie chodowac ale na wage 300-320kg na duza wage zeczywiscie lepiej zaopatrzec sie w HF

Gdzie można sprzedać takie byczki i w jakiej cenie

#1465 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 10 kwiecień 2014 - 10:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ventador Tak masz rację z opłacalnością że jest praktycznie zerowa, lecz ja od x lat kupuję tylko od handlarza i jest ok raz tylko miały wirusa.
Zależy też czy jeżdzą po kilkaset km bo ja jak zamawiam to praktycznie wiozą mi prosto ze skupów, skupują do 15g a potem selekcja i do mnie bynajmniej tak robią jak jestem tam na miejscu. Ja biorę 100 i wyżej z mniejszymi nie mam za bardzo do czynienia.

Edytowany przez Piotrek1975, 10 kwiecień 2014 - 10:44.

#1466 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:hodowla byków

Napisany 10 kwiecień 2014 - 16:38

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jak ladne LM to placa 11 zl przy wadze 300kg za ladnego mm da sie dostac 10zl

#1467 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 08:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A Ty chodujesz takie bydło z kąd bierzesz małe cielaki i ile czasu rosną do wagi 300 kg

Edytowany przez razor275, 15 kwiecień 2014 - 11:36.
Cytowanie poprzedniego posta

#1468 Share Iwonka23

Iwonka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 11:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Hoduje ktos jalowki mieszance na opas jak to sie ma do opasu bykow hf? Co jest bardziej oplacalne?

#1469 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? W tej chwili takie jałówki płacą lepiej od byków hf. Więc sens jest. Ale co będzie za 2 lata tego nikt nie wie.

#1470 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2014 - 18:25

Hoduje ktos jalowki mieszance na opas jak to sie ma do opasu bykow hf? Co jest bardziej oplacalne?

jałowki sa w miare stabilne cenowo, jak ładny towar to 7zł plus vat mozna dostac, taniej sie kupuje małe od byczków, ale rosna mniejsze i lzejsze, byk hf w tym samym czasie urosnie wiekszy, wiec suma sumarum na jedno wyjdzie

Edytowany przez ventador, 27 kwiecień 2014 - 18:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 27 kwiecień 2014 - 21:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dodał bym jeszcze, że jałówka mniej paszy zje. Jeśli są to jałówki mięsne to ładnie idą na objętościowej plus trochę treściwej. A byk hf jak nie dostanie konkretnej osypki to stoi w miejscu.

#1472 Share mjcinek88

mjcinek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 maj 2014 - 13:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? witam czy któraś z ubojni podpisuje umowe na odbiór bydła i dopłaca jakąś premie w związku kontraktem Dodam że jestem z mazowieckiego

#1473 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak czytam to wszystko to śmiać mi się chce z was. Jeden gada, że zostaje mu 500 drugi ze 750 a trzeci ze 1000 to pytam po co wy to hodujecie? Płaczecie jeden przez drugiego, że trzeba dwa lata chodzić przy tym, że mały zysk to po co to hodować? Rzućcie to jeden z drugim i idzcie do roboty, zarobisz 1500zł na miesiąc 8godz dziennie i nie musisz się męczyć i narzekać. Wszyscy narzekają, że się nie opłaca a kupuje traktor za 150tyś. I mi nie gadajcie, że unia da. Nikt nikomu za darmo nic nie dał. Rozmawiałem z jednym rolnikiem młody łepek 25lat właśnie skończył weterynarie i powiedział, że jemu się nie opłaca iść do gabinetu weterynaryjnego bo on na gospodarce więcej zarobi. Ma ze 20 krów na mleko. Wstaje o 7 rano nie tak jak inni od 4 już doją , kończy swój dzień pracy po 20 to już najpóżniej a co niektórzy to i po 22. I jakoś mu na wszystko starcza i nie płacze, że mu sie nie opłaca. I nie ma żadnych rewelacyjnych maszyn. Ma 360, pronara i jakiegoś "dojcza". Nie ma ani swojego bizona do zboża ani sieczkarni do kukurydzy. Teraz kupił samochód za 35tyś. Za rok ma kupować mieszkanie w mieście, żeby wynając i mieć kasę z tego. To jedyny rolnik, który powiedział że mu się opłaca. Można?- można...

#1474 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie jedyny. Jest wielu ktorzy mowia otwarcie ze im sie oplaca jednak wiekszosc twierdzi ze nie, sa tez tacy ktorzy mowia cos najblizej prawdy ze jest niska oplacalnosc dlatego trzeba uderzac w ilosc. Znam tez takiego rolnika ktory ma 50 krow mlecznych albo troche wiecej i ciagle placze ze sie nie oplaca ze jest uwiazany ze ciezka robota, ze nawet do gnoju musi dokladac ze jak dzierzawi ziemie to za kolosalne pieniadze i ze sie nie oplaci dzierzawic itp a wlasnie sprowadzil 6 ciagnik na podworko, remont domu (konkretny) auto dla syna juz nie wspomne o nowych maszynach bo zaraz sie ktos znajdzie kto powie ze z uni dostal na maszyny. Prawda jest taka ze jakby sie nie oplacalo to nikt by tego zawodowo nie robil a co najwyzej hobby.

#1475 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ale czytając forum na 50 postów znajdzie się 3 rolników co powiedzą, że się opłaca. U mnie we wsi jest rolnik co ma ze 130krów i też mu się nie opłaca. a kupił swoim siostrom mieszkania w mieście i to nie byle co. Na podwórku 6traktorów. ładowarka, ostatnio kupił małą ładowareczkę do wypychnia gnoju za ok 100tyś, ale wraz się nie opłaca.... jezdzi toyota hilux i honda acord z 2010 roku ale gdzie on nie ma pieniedzy i zawsze kiedy sie z nim nie spotkam to mowi ze konczy z gospodarka od nowego roku, ze idzie do pracy itp a jak sie gdzie o uszy mu obije ze jest ziemia do sprzedania to pierwszy leci i daje cene konkurencyjna.... i gdzie tu sens i gdzie tu logika

#1476 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Temat o bykach a ty o krowach.

#1477 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a i jeszcze śmieszy mnie jedna sprawa. każdy wyliczajac swoje koszty produkcji bierze pod uwagę koszty amortyzacji budynków i własną pracę. to co po hodowli np byka przez rok ta obora się zawali i musisz ja od nowa budowac ze liczysz koszty amortyazacji? A jak idziesz o pracy i zarabiasz pieniadze to tez patrzysz jaki bedziesz mial zysk na czysto? czy idziesz do roboty zeby za twoja prace dali ci wynagrodzenie> nie słyszałem jeszczeo przypadku ze ktos poszedl do pracy i dali mu kase tylko za to ze przyszedl. tak samo w rolnictwie nie liczcie zysku na czysto jaki wam zostanie, zysk to jest wasza pensja na ktora pracowaliscie a nie chcecie zeby bylo za wasza prace i jeszcze zostalo za "darmo"... nie ktorych logika mnie zadziwia

#1478 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak odziedziczysz po tatusiu to ok ale jak trzeba samemu pobudować i wyłożyć kasę to policz sobie ile musisz potem sprzedać mięcha żeby ta kasa się wróciła... Budynek możesz postawić i z kamienia co będzie stał wieki, ale dach, okna, stanowiska, poidła itp to siada po x latach i to właśnie jest amortyzacja.

#1479 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 30 czerwiec 2014 - 06:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @karolr2 to byl przyklady

znow nie na temat ale to czy masz po tatusiu to nie ma znaczenia bo zeby siwme rozwijac i tak kazdy bedzie musial kupowac ziemie, maszyny, budowac nowe budynki i modernizowac stare. Tak bylo jest i bedzie. No chyba ze mowimy tu o takich ludziach jak naprzyklad pan J. z niewiadowa ktory ma wlasny agrosklad i gospodarke na ktorej hoduje 1000 sztuk bydla mlecznego, to fakt on tam zadko zaglada a jego syn to pewnie wg bo maja pracownikow od tego.
W gospodarce podoba mi sie to ze kazde nastepne pokolenie cos doklada i widac ze to jest ,,rodzinny majatek".

Edytowany przez vbox33, 30 czerwiec 2014 - 06:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 17 lipiec 2014 - 15:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Koledzy mam pytanie a mianowicie mam okazję kupic cielęta 100% LM i moje pytanie brzmi czy taki byk przy sprzedaży na żywo będzie lepiej ważył niż krzyżówka LM x SM lub LM x HF? pytam bo jeszcze nie miałem 100%.Jakie wagi takie byki osiągają?

Pozdrawiam

Edytowany przez Jelcz, 17 lipiec 2014 - 15:16.