Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2159 odpowiedzi na ten temat

#1401 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? zysk 500-1000zł na sztuce, no i obornik a to tez sie liczy na słabych ziemiach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 17:43
  •  

#1402 Share mmyk

mmyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 23:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam jestem nowy na forum, niedługo przejmę małe gospodarstwo rolne w którym jest sporo budynków gdzie można by było hodować takie zwierzęta. I się zastanawiam czy warto jest zainwestować pieniądze np w 50 krów limuze takich paro miesięcznych a potem odchowywać od nich cielaki i sprzedawać np. rocznie po 20. Czy może lepiej wstawić 50 byków i po 2 latach wszystkie sprzedać? Jak myślicie co lepiej by się opłacało?

Połączone

Edytowany przez razor275, 31 styczeń 2014 - 09:07.
Dublowanie tematu

#1403 Share pablo-harvest

pablo-harvest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,oglodanie filmów oraz czytanie czasopism dotyczących technologii rolnictwa

Napisany 31 styczeń 2014 - 04:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jeżeli chcialbys wstawic 50 byków to musisz liczyc sie z tym,ze kazdego roku musisz zakupic 50 szt malych a sprzedac 50 szt duzych. Przy czym zakladajac duze maja 24 mies. srodek roczne maja 12 mies i male. 50+50+50...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1404 Share WISNIAPOL

WISNIAPOL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego, myślistwo i motoryzacja ;)

Napisany 31 styczeń 2014 - 16:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jeśli masz dookoła dużo pastwisk to polecałbym krówki- 50 szt to już jest opłacalność wg mnie, ale pojeździj trochę po okolicy i zaciągnij języka co do hodowli Limuzynów. Ustaw wycielenia na późną zimę żeby na wiosnę wygonić całe stadko na pastwisko. Jesienią odstawiasz odchowane sztuki. Ze zbytem cieląt/ odsadków od nich nie będziesz miał najmniejszego problemu. A jeśli będziesz miał trochę zboża to mógłbyś sprzedać jałóweczki, a byczki trzymać do ciężkiej wagi(w zależności od roku), A i przez okres wypasania bydło nie musi dostawać śruty czyli zboże zostaje dla opasów, albo na handel :)
Jeśli nie masz pastwisk polecałbym byczki.

#1405 Share zgrywus

zgrywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Elo :)
szukam pomocy na temat jak to jest z bykami? opłaca sie utrzymywać 20 sztuk przez 2 lata, czy dużo pracy jest przy nich ?
ile mozna zarobić na nich ? :D

Połączone

Edytowany przez razor275, 08 luty 2014 - 15:13.
Dublowanie tematu

#1406 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 08 luty 2014 - 14:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? dwa razy dziennie musisz im dać jeść i pić do tego koncentraty i możesz liczyć ze dostaniesz 3,5 tys na rękę za jednego i musisz mieć pojęcie jak od poić cielaki.

#1407 Share zgrywus

zgrywus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a orientujesz sie może jaka jest cena za kg byczka ?;p

#1408 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2014 - 15:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? za 20 byków w wadze ok 700kg wezmiesz ok 100tys
jak ci zostanie na czysto 30 tys to bedzie dobrze, to daje 15 tys na rok
czy to dobry biznes ?

#1409 Share zetorfanprox

zetorfanprox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? w takiej sytuacji to może być ewentualnie "dodatek" do tego co zbierzesz z pola

#1410 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolego jak obliczyłeś, że zostanie 30 tysięcy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1411 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 10:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? poprostu załozyłem wariant optymistyczny i pomnozyłem 1500zł zysku na szt x 20

a Ty jak uwazasz ?

#1412 Share Litwin1988

Litwin1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a choroby weterynarz i upadki???????????każdy liczy sztuki i razy 700kg.troche optymistyczny wariant.może super farmery się nie zgodzą bo się to unich inaczej rozkłada.a inwestycje w gospodarstwie to krasnoludki zrobią.no ale może niektórym to aby na fure starczyło.

#1413 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 20:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? wiem przekoloryzowałem troche, przyjałem wariant optymistyczny, a mimo to i tak zysk pozostawia wiele do zyczenia, nie uwazasz ?
realnie to jak sie zarobi ten 1tys na byku to wszystko, to jest mało, za mało

#1414 Share Litwin1988

Litwin1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? poprostu z opłacalnością widze moje gospodarstwo opasowe i sąsiadów mleczne niema szans na poprawną opłacalność.niestoje w miejscu ale każda inwestycja to kupa wyrzeczeń.

#1415 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 20:18

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? sam mam opasy, ale tylko ze wzgledu na to ze mam słaba ziemie - 5 i 6 klasa - i potrzebuje obornika, gdybym miał ziemie 2,3,4 to bym nie chciał tego widziec

#1416 Share maksymilionlubelkie

maksymilionlubelkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 luty 2014 - 11:32

za 20 byków w wadze ok 700kg wezmiesz ok 100tys
jak ci zostanie na czysto 30 tys to bedzie dobrze, to daje 15 tys na rok
czy to dobry biznes ?

Sory 12 tyś czystego zysku na samym bydle tj 1000 zł miesięcznie i to przy bardzo małym nakładzie pracy. 2x dziennie nakarmić+ gnój wywalić itd. . Fajna sprawa ale jako dodatkowe zajęcie chyba że ktoś tak jak ja mieszka sam to już prawie można z tego żyć... Rodziny z tego nie utrzymasz

Sam w tym roku chcę kupić w okolicy trochę młodzieży od okolicznych rolników i potrzymać 10 mieś lub 2 lata zobaczymy... :rolleyes: . Zależy od opłacalności... W zeszłym roku sprzedałem 5 mieszańców w wieku od 8 do 10 miesięcy i poszły do prywatnych gospodarzy może po tygodniu pobytu na tablica.pl po średnio 2600 za szt. Nakładu finansowego prawie nie było. Kupa łąk dookoła ludzie koszą tylko dla dopłat a słoma w zamian za zabranie jej z pola . Sprasowanie 15 zł za belkę. Mam zaledwie 6 hektarów i zero sprzętu (sąsiadów zatrudniam ale to agencja zwraca i to z nawiązką :D ) Jako dodatkowe zajęcie w moim przypadku bardzo się opłaca ;)

#1417 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2014 - 11:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? w jakiej wadze sprzedawałes po 2600 ? i to były byki tak ?

#1418 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 14 luty 2014 - 14:02

Sory 12 tyś czystego zysku na samym bydle tj 1000 zł miesięcznie i to przy bardzo małym nakładzie pracy. 2x dziennie nakarmić+ gnój wywalić itd. . Fajna sprawa ale jako dodatkowe zajęcie chyba że ktoś tak jak ja mieszka sam to już prawie można z tego żyć... Rodziny z tego nie utrzymasz

Sam w tym roku chcę kupić w okolicy trochę młodzieży od okolicznych rolników i potrzymać 10 mieś lub 2 lata zobaczymy... :rolleyes: . Zależy od opłacalności... W zeszłym roku sprzedałem 5 mieszańców w wieku od 8 do 10 miesięcy i poszły do prywatnych gospodarzy może po tygodniu pobytu na tablica.pl po średnio 2600 za szt. Nakładu finansowego prawie nie było. Kupa łąk dookoła ludzie koszą tylko dla dopłat a słoma w zamian za zabranie jej z pola . Sprasowanie 15 zł za belkę. Mam zaledwie 6 hektarów i zero sprzętu (sąsiadów zatrudniam ale to agencja zwraca i to z nawiązką :D ) Jako dodatkowe zajęcie w moim przypadku bardzo się opłaca ;)

trochę dziwne że Ci się opłaca areał mam podobny, maszyny swoje i gdyby nie dopłaty to nie było by sensu chodzić koło tego

#1419 Share maksymilionlubelkie

maksymilionlubelkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 luty 2014 - 08:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ale na szczęście dopłaty są .... Czuje że jak już ich nie będzie to sporo ziemi w okolicy będzie do kupienia ;)

w jakiej wadze sprzedawałes po 2600 ? i to były byki tak ?

tak jakoś około 250 kg ale dokładnie to nie wiem bo nikt ich nie wazył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1420 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? witam chciałbym zapytać czy opłaca sie kupić jałówki mięsne w wadze 100 kg i chować na opas