Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#121 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 13:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czyli według was hodowla mięsnego bydła jest opłacalna przy obsadzie 24 sztuki czyli 1 sztuka na miesiąc? Co myślicie o hodowli krów mięsnych i trzymaniu byczków na opasy tak około 24 krów? może wie ktoś jaki areał trzeba by było na to przeznaczyć? A tak odbiegając od tematu to co powiecie na hodowle koni zimnokrwistych? sprzedałem ogierka 500 kg za 3000zł do hodowli a na mięso tez bym dostał tak 6 zł za kg i co ciekawe mam 3000 za niecałe 8 miesięcy tyle ze muszę utrzyma kobyłe ;) jak jest z trzymaniem krowy mięsnej i później sprzedaży buhajka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 03:48
  •  

#122 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No jak tak wyszedłeś na tym ogierku to chyba lepiej konie byłoby hodować. Tylko chyba przy koniach więcej pracy jest?? A tematy opłacalności już wiele razy były opisane. Wystarczy poczytać ;)

#123 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czy opłacało by się wybudować oborę na 50 opasów. I za ile lat taka inwestycja może się zwrócić?? ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Podobne pytanie padło na innym forum rolniczym ...

Te 50 opasów już masz czy dopiero zamierzasz nabyć?

#125 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:18

Czy opłacało by się wybudować oborę na 50 opasów. I za ile lat taka inwestycja może się zwrócić?? ;)

Kolego masz doświadczenie w hodowli bydła?? Masz budynki w których mógł byś utrzymywać bydło?? Może zacznij powoli bo jak kupisz dzisiaj cielęta to pierwsze pieniądze będziesz miał za 2 lata.

#126 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:28

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no tak wiem ale czy warto iść waszym zdaniem w tę strone. Nie miałem jeszcze "styczności" z bydłem. Ale lubię te zwierzęta i prace przy nich. ;) Na dzień dzisiejszy chowie tuczniki odstawiam 500 sztuk rocznie. Zostaje mi dużo zboża i je poprostu sprzedaje. Jak myślicie warto zainwestować??

PS Możliwe że gdzieś widziałeś ten temat i ja go założyłem ale nikt mi nie dał kąkretnej odpowiedzi. :angry:

#127 Share TOMASZ123

TOMASZ123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:31

Czyli według was hodowla mięsnego bydła jest opłacalna przy obsadzie 24 sztuki czyli 1 sztuka na miesiąc? Co myślicie o hodowli krów mięsnych i trzymaniu byczków na opasy tak około 24 krów? może wie ktoś jaki areał trzeba by było na to przeznaczyć? A tak odbiegając od tematu to co powiecie na hodowle koni zimnokrwistych? sprzedałem ogierka 500 kg za 3000zł do hodowli a na mięso tez bym dostał tak 6 zł za kg i co ciekawe mam 3000 za niecałe 8 miesięcy tyle ze muszę utrzyma kobyłe ;) jak jest z trzymaniem krowy mięsnej i później sprzedaży buhajka?

To nie jest taki zły interes. Tylko jak masz swoje krowy to warto dokupić cieląt. Do 1 krowy dać kilka cieląt.

Może orientujecie się, w jakiej cenie są byczki mieszańce, mięsne w wadze 50-80 kg.

Posta piszemy w tym pierwszym okienku i nie z włączonym Caps Lockiem B) !

Nie piszemy posta pod postem.

Edytowany przez MarcinPykuS, 01 styczeń 2009 - 21:48.

#128 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja wybudowałem tanią obore (wiate) na bydło i mam spore budynki po rodzicach. Powiem Ci że samo zboże to nie wszystko. Poza tym kupić cielęta to nie problem problemem jest dobrze je odkarmić i wychować. A to trwa. Ja z roku na rok zwiększam obsade i z roku na rok coraz ciężej. Pozatym praca z cielętami to nie łatwy kawałek chleba. Potrafią nauczyć pokory

#129 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No tak ale czuje że gdy nie sprubuje to mi nie da spokoju ;)
A jak wygląda taka wiata?? ile kosztowała by taka na 50 opasów??

#130 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:56

Ja wybudowałem tanią obore (wiate) na bydło i mam spore budynki po rodzicach. Powiem Ci że samo zboże to nie wszystko. Poza tym kupić cielęta to nie problem problemem jest dobrze je odkarmić i wychować. A to trwa. Ja z roku na rok zwiększam obsade i z roku na rok coraz ciężej. Pozatym praca z cielętami to nie łatwy kawałek chleba. Potrafią nauczyć pokory

Co do zwiększania....
Dochodziliśmy już do ponad 40 sztuk ale "co za dużo to nie zdrowo" i 30 szt na stanie w zupełności wystarczy B)
Czasami cięzko pogodzić ilość z jakością ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A ile wychodzisz na czysto na 1 opasie?? I za ile kupiłeś cielaka??

#132 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 21:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Cielaki różnie od 600 nawet do 1000 zależy od wagi wieku itp...
Nigdy dokładnie nie liczyłem ile zostaje z jednej sztuki ale zakładam że minimum 700.
Ale od całości musiałbyś odjąć jeszcze jakieś niespodziewane wypadki(upadki) ,koszty usług(kiszonka),itp
Ja posiadam swoją sieczkarnię wiec koszty usług trochę maleją chociaż amortyzacja sprzętu też kosztuje.
Ale podoba mi sie Twoja "odwaga" - co tam 5,10 15 od razu z grubej rury 50! ;)

#133 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 22:04

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja zaczynałem od 15 sztuk rocznie czyli miałem w granicach 30 sztuk. Pare lat temu też tak liczyłem jak Ty. Oczywiście Cie nie zrażam co do tego pomysłu DO ODWŻNYCH ŚWIAT NALEŻY!!!! obecnie posiadam 70 sztuk w różnym wieku w marcu dokupuje kolejne 20 a na czerwiec zejdzie ze stanu 22sztuki.
Kuzaj ma racje nie ryzykuj z taką ilościa kup 15 i odczekaj pare miesięcy i kup kolejne najlepiej tworzyć grupy wiekowe. Mnie a lepiej!! A co do wiaty ja myśle że do 100tyś sie zmieścisz. Zależy czy wolnostanowiskowa czy uwięziowa (koszty wyposażenia) oraz z jakich materiałów.

#134 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 02 styczeń 2009 - 10:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ja również uważam że należy opas bydła zwiększać stopniowo, zobaczysz jak to wygląda i zdecydujesz dopiero o dalszym zwiększaniu pogłowia

#135 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 10:59

ja również uważam że należy opas bydła zwiększać stopniowo, zobaczysz jak to wygląda i zdecydujesz dopiero o dalszym zwiększaniu pogłowia

No tak ale przecież nie wybuduje obory dla 15 apasów, co będzie jak interes wypali będe musiał dobudowywać to troche bawienia. Lepiej było by postawić większą tylko jest ryzyko czy się interes zwróci, i po ilu latach.
Bo wydaje mi sie że kupowanie sprzętu i budowanie obory dla 10-15 opasów nie opłaciło by się. Jak myślicie??

#136 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a masz może jakieś stare wolne budynki?

#137 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No właśnie nie w tym roku kupiłem pług unia grudziądz i grubera i musiałem specialnie stawiać małą szopke. A jaką powierzchnie musiał bym stworzyć dla 30 opasów?? No albo nawet mniej.

#138 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dla 30 opasów to gdzieś tak obora czy wiata o wymiarach 18x10m. (sam mam taka ;) )

#139 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A jaki masz szeroki ganek?? Masz strop?? jaki zachowujesz odstęp pomiędzy bydłem??

Edytowany przez pawel74, 02 styczeń 2009 - 11:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To jak nie masz zaplecza to dobrze sie zastanów i policz koszty. Chyba że dysponujesz taką gotówka. I nie masz w co jej zainwestować.