Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Przy takiej obsadzie to tylko paszowóz. Budynek przystosowany i myślę dziennie 2 godzinki roboty z karmieniem plus doglądanie. Oczywiście na rusztach trzymane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 04:46
  •  

#1322 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Może i by dał rade ale kase na 100 cielaków tez trzeba mieć nie da się tak ot pomyśleć i zrobić "a jak będę miał 100 byków to zarobię 40 tysi" potrzeba kasy ziemi sprzętu budynków czasu a żeby dojsć do poziomu hodowli rzędu 100byków + wszystko co do nich potrzebne potrzeba lat jak nie pokoleń o czym mowa panowie!!!

#1323 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie trzeba pokoleń tylko dobrego pomysłu i zastawu/poręczycieli dla banku. Jak ktoś sie zna na rzeczy to w kilka lat od wpuszczenia pierwszych cieląt będzie się cieszył niezłymi efektami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kapitał trzeba mieć i pomysł. Ziemi wcale tak dużo nie potrzeba. Resztę można kupić.

Można tą 100 podzielić na 4 wtedy co 3 mc mamy przypływ gotówki jak się rozkręci.

#1325 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:49

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? to na cielaki kase w banku pożyczysz a na ziemie maszyny budynki , a wkład własny , i ile musisz zastawić żeby takie kredyty wziąć , jak wcześniej były posty ze ludzie maja po 10 ha hodują po 8 byków

ale do pierwszej sprzedaży tych 30 sztuk trzeba 2 lata czekać i z czego wtedy zyc a kredyt spłacać trzeba a za 1 ha ziemi 40 tysi

#1326 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ziemia jest, mało bo 15ha i 2 ha łąki ale jest. paszowozu brakuje tylko no i budynek przystosować i zbiornik zewnętrzny do gnojowicy by trzeba postawić. Kapitał tzn pożyczkę nieoprocentowaną z innej działalności mogę mieć.

Ja tu mowię o sprzedaży 300 kilowych odsadków.

#1327 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak ktoś ma 10ha i zbiera 3t zboża z ha to nie ma się co dziwić, że utrzyma tylko kilka zwierząt. Przy konkretnym nakładzie jest też konkretny plon, nawet łąka dobrze utrzymana da dwa razy więcej paszy niż takiemu małorolnemu dla którego rolnictwo to hobby. Nie takie inwestycje już czyniono, w końcu chcieć to móc

#1328 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? i z 15 ha powiedzcie jeszcze ze odchowacie 120 odsadków rocznie

bo ja ze swoich 15 mam paszy tylko dla 8 mamek 8 opasów w różnym wieku ale powyżej 3 miesięcy i jeszcze 5 cielaków i zborze musze kupować i mz w tym rok jeszcze sianokiszonki zabraknie

#1329 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam. Panowie planujemy z tatą na wiosnę postawić 5-u simentali. Chcemy sprawdzić jak na tym się wyjdzie. I pytanie moje. Gdzie kupić dobre cielęta, zdrowe? Jakie inne rasy polecacie? :)

#1330 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no dobra ale kto z was kupuje odsadki 200-300kg i chowa na duze ?
bo w te interesy na tych cielakach po 300 kg to jakos nie wierze, ze mozna za takiego ponad 3 tys wziasc, przynajmniej u mnie to nie realne, jakbys powiedział ze chcesz za byczka 300 kg 3 tys to by cie wysmieli, nawet za miesnego
pare miesiecy temu chciałem sprzedac jałówke mm waga bite 300kg to mi za taka dawali 1900zł (po 6zł za kg !!!), wiec podziekowałem i rosnie dalej

Edytowany przez koma666, 15 grudzień 2013 - 15:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:46

i z 15 ha powiedzcie jeszcze ze odchowacie 120 odsadków rocznie

bo ja ze swoich 15 mam paszy tylko dla 8 mamek 8 opasów w różnym wieku ale powyżej 3 miesięcy i jeszcze 5 cielaków i zborze musze kupować i mz w tym rok jeszcze sianokiszonki zabraknie

Mowa jest o 100 odsadkach, poza tym trudno powiedzieć twierdząco ile kto może utrzymać, jeden zbiera z ha 8t pszenicy konsumpcyjnej, a drugi zbierze ledwie 4t pszenżyta. U mnie swego czasu utrzymywane było 5 krów mlecznych, 10 szt. opasów + jałówki remontowe i tuczniki od najmniej 3 macior, a to wszystko przy 8 ha. Ale trzeba przyznać, że wtedy dużą rolę grały też okopowe, których plon z ha jest znaczny.

@koma666 pytanie czy chciałeś te sztukę sprzedać zwykłemu rolnikowi czy handlarzowi na eksport? Odsadki po 300kg za 10zł/kg idą do rolników, ale czysto mięsne prosto od mamek.

@MałyJohn Simental i Limousine to chyba najpopularniejsze mięsne rasy byków wśród kupujących odsadki. A gdzie kupić dobre i zdrowe? U zaufanego hodowcy, trzeba takiego znaleźć w okolicy.

#1332 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? rózni ludzie ogladali handlarze i rolnicy, ale nie na eksport tylko na kraj

Edytowany przez koma666, 15 grudzień 2013 - 15:49.

#1333 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:45

Mowa jest o 100 odsadkach, poza tym trudno powiedzieć twierdząco ile kto może utrzymać, jeden zbiera z ha 8t pszenicy konsumpcyjnej, a drugi zbierze ledwie 4t pszenżyta. U mnie swego czasu utrzymywane było 5 krów mlecznych, 10 szt. opasów + jałówki remontowe i tuczniki od najmniej 3 macior, a to wszystko przy 8 ha. Ale trzeba przyznać, że wtedy dużą rolę grały też okopowe, których plon z ha jest znaczny.

@koma666 pytanie czy chciałeś te sztukę sprzedać zwykłemu rolnikowi czy handlarzowi na eksport? Odsadki po 300kg za 10zł/kg idą do rolników, ale czysto mięsne prosto od mamek.

@MałyJohn Simental i Limousine to chyba najpopularniejsze mięsne rasy byków wśród kupujących odsadki. A gdzie kupić dobre i zdrowe? U zaufanego hodowcy, trzeba takiego znaleźć w okolicy.

Skoro nie ma dla Ciebie zadnego problemu ziemie i maszyn posiadasz a kase w banku dają to czekam na zdjęcia z odsadkami ze zbytem tez nie będzie problemu na af sa ludzie co takie kupuja po 10 za/kg i sprzedają tez po 10zl/kg

#1334 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zaczynasz gadać jak nawiedzony więc dziękuję za dalszą dyskusję. Nie wiem czemu prawda niektórych tak boli ale to już nie mój problem

#1335 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? łukasz przeciez ty hodujesz swinie,tak mi pisałes na PW, wiec po co te wywody o interesach na opasach po 300 kg ?
gdzie tu ta twoja prawda ?

#1336 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolega @zenek miał chyba mój post zacytować.

#1337 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jaka prawda... i nic nie boli.. tylko nie rozumiem dlaczego twierdzisz ze nie ma problemu żeby takiej wielkości hodowle mieć i że to dobry interes i pytam kiedy mi udowodnisz ze się myliłem pokazując fotki.

#1338 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @koma - a czy hodowca trzody nie może mieć pojęcia o bydle? Przy opasach też już trochę potu wylałem swego czasu. Z resztą poruszana kwestia nie dotyczyła stricte opłacalności

@zenek - sam hodujesz opasy i twierdzisz, że nie ma przy tym opłacalności/interesu? Więc gdzie tu konsekwencja?

Edytowany przez lukasz222, 15 grudzień 2013 - 17:12.

#1339 Share zenekkrasowski

zenekkrasowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak by się nie opłacało to bym nie hodował i nigdy nie twierdziłem ze się nie opłaca. Mowie i próbuje udowodnić ze nie da się nagle o 500% zwiększyć produkcji bo pewnych barier nie przeskoczę np. brak możliwości zakupu ziemi i ogromnych kosztów związanych z zakupem. Cały czas staram się zwiekszac produkcje ale przy malej produkcji male dochody i mało kasy na inwestycje,i czas inwestycji się wydłuża i taki łańcuch reakcji powiązanych. I tego nie przeskoczę pomimo ze chce, na to potrzeba czasu lat a nawet pokoleń a Wy mówicie ze nie że chcieć to móc a tak nie jest to mnie wkurzyło trochę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ludzie, bydło opasowe trzymaliśmy 20 lat. Z tym że nam wstawiano cielaki my trzymaliśmy (swoja pasza, leki wszystko) i płacono nam za przyrost. Trzymaliśmy różnie do 300kg później do ponad 600
W chwili obecnej nie mamy, gdyż w ostatnich latach musieliśmy dokładać do nich.
Jeśli chodzi o pole, to niektórzy mówią że nie trzeba mieć dużo, hmm to pytanie skąd wziąć paszę ? kupować? to mija się z celem
My jak trzymaliśmy bydło nawet do 180 sztuk na raz (tutaj akurat do 300kg) później dużych do 60 (powyżej 600kg) to nam paszy w ostatnich latach brakowało. Musieliśmy dokupować zboża i jakieś wysłodki.
Pola z łąkami mieliśmy około 55 ha