mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli twoje info o cenie bykow w szwecji jest prawdziwe to o czym tu dyskutowac ?

tylko w tym kraju takie absurdy, ze rolnik robi przy byku za 500zł na czysto przez 2 lata  ;[

sam tez swego czasu miałem bydło miesne i podobnie jak ty tez to zlikwidowałem, to sie nie opłaca, dla mnie cena ktora daje zyski na bydle opasowym to 10zł za zywiec i max 15zł/kg za małego cielaka, inaczej to nie ma sensu

Edytowano przez ventador
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ten kto robi przy tym to wie że marny biznes ,ale obserwując to forum to znów pojawiło się dużo napaleńców bo budują wiaty , stodoły przerabiają...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten kto robi przy tym to wie że marny biznes ,ale obserwując to forum to znów pojawiło się dużo napaleńców bo budują wiaty , stodoły przerabiają...

 

I otóż to, nareszcie ktoś to napisał, jak czytam te wszystkie tematy to aż się śmiać chce, teraz jest słaba cena ale za dwa lata nie wiadomo itd no ale wiadomo mają dać 70 euro dopłaty. Piszą że chcą ok 20 sprzedawać na rok , ja sprzedaje ponad i jest mizeria jak sk*rwesyn.Przede wszystkim trzeba mieć hektary,dużo pastwisk i swoje mamki do tego sprzęt i budynki, kupowanie cielaków teraz to złoty interes dla weterynarzy i handlarzy, którzy wciskają napaleńcom simentale  a 3/4 z tego to mleczaki głównie rw, a na koniec przyjeżdża pośrednik i mówi że za krótki,niema przodu,niema d*py, do tego opie*dala na wadze, wciska bajeczki,oczy mydli, i wyciąga za pół darmo. Ten wyżej dobrze mówi polać mu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeden zarobi na byku 1 tys i mowi ze sie opłaca, drugi zarobi 1 tys i mowi ze sie nie opłaca, problem polaga na ilosci sztuk, bo jak masz 10szt i zarobisz 1 tys na szt to przez 2 lata masz 10 tys zysku, 10tys/24 miesiace = 416zł to raczej zapomoga a nie interes, inny znowu jak ma 100szt to ma powiedzmy 100 tys zysku przez 2 lata, to juz cos, tylko zeby miec 100szt to trzeba miec odpowiednia ilosc ha, budynki i maszyny,

mozna tez policzyc inaczej, zeby chowac te 100szt to trzeba z 50ha, obsiewajac to zbozami i wychodzac tylko 1 tys zysku z 1ha mamy przez 2 lata takze 100 tys, a roboty i obowiazku nieporownywalnie mniej, 

podsumowujac: bydło jest dobre jak sie ma sporo % ziemii ktora nie nadaje sie do niczego innego jak tylko na łake, jezeli ktos ma ziemie nadajaca sie na pola to przy tej cenie bydła miesnego nie ma to sensu

Edytowano przez ventador
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Co innego liczyć kalkulatorem a co innego rzeczywistość (upadki tez sie zdarzają).Ciekawy jestem kto ma kase na zakup 100 szt cielaków miesnych(1500 zł szt)!! do tego na obrobienie pola(siew nawozy opryski) do tych byków przez 2 lata,życie i opłaty nie sprzedając nic!!!.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A kto mówi żeby od razu. Ja 3 lata temu zacząłem od 10 sztuk a teraz mam 50. W 2015 mysle że 30 dojdzie jeszcze więc pomalutku się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mikruss

bydło miesne to twoje jedyne zrodło utrzymania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

Ja nie mam ale się zastanawiam (jest opcja przejęcia niewielkiego gospodarstwa na początek) bo jak napisał mikrus można się z tym rozwijać mając mniej pieniędzy i stopniowo dochodzić do sensownych i opłacalnych ilości. Jak niektórzy piszą kupować od razu 50 czy 100 sztuk - kupa kasy i nie każdego stać. Faktem jest że raczej na początku z tego wyżyć się nie da ale z drugiej strony czas potrzebny na prowadzenie tego w sensie mniejszej ilości) raczej pozwoli na pogodzenie tego z jakąś robotą dopóki się nie ma większej ilości. A to co napisał Terry24 no cóż - teraz ceny nie ma ale za rok pięć nie wiadomo co będzie. Tyle że nie podejmując decyzji o rozbudowie a zamartwianie się co będzie za rok dwa to też bez sensu. A co maja powiedzieć ci co na mleko trzymają? Zaraz zniosą limity i nie wiadomo co będzie i jak a mimo to każdy rozwija produkcję żeby mieć lepsze perspektywy czy możliwości negocjacji. Moim zdaniem albo coś robić konkretnie i długoterminowo (czyli nastawienie się na określony rodzaj produkcji nie ważne czy krowy na mleko, na mięso czy trzoda chlewna ale jeden a tiptop a nie każdego po trochu) albo sprzedać te ziemie i szukać roboty ale z tym wierzcie mi niekoniecznie jest lepiej niż na własnej gospodarce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ventador jakiś czas temu handlowalem troche częściami z używanych aut ale teraz w tym biznesie jest gorzej jak w rolnictwie...

Teraz to juz tylko gospodarstwo. Wole miec jedno na tip top jak poprzednik napisal i tylko bydło bo ziemi dużo nie ma niż każdego po trochu i masę roboty a kasy tyle co kot napłakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Teraz ceny na bydło nie ma,za 2czy 3 lata tez nie będzie!!!(koszt granicznyaby wyjść na zero to ok 7,50 zł kg).Ameryka płd tj.Brazylia,Argentyna,pcha sie recami i nogami z bydłem na rejon Europy i panowie wejdzie.Nie oszukujmy sie oni produkują TANIEJ(potężne pastwiska gdzie brak zim).Tak że za 3,4lata cena bydła bedzie nie 6,50 tylko 4,50 za kg(wolny rynek światowy) a wtedy lament i płacz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

Owszem wtedy bedzie lipa ale szczerze to nie byłbym takim pesymistą transport morski jest czasochłonny a samolotem to nie przeleci poza tym musiałoby to być głęboko mrożone a jakoś nie widziałem chłodni kontenerów morskich pesymisci niech nie robią i powtarzają że nic się u nas nie opłacaa optymiści niech robią swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

kto ma dużo to pewnie opłacają się mniej ale nadal opłacają nie ma porownania do tych co mają po kilkadziesiąt sztuk na kwartał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

czy sie opłaca? pare lat temu było dużo lepiej więc zrezygnowaliśmy z krów i świń na rzecz samych byków

teraz mamy ok 75 szt w różnym wieku-cielaki kupujemy, mamy niecałe 20 ha- łąki, orne i kawałek lasu

dajemu im kiszonke z kuku, sianokiszonke, ziemniaki-w sezonie około wykopkowym, śrut i chlapę z mielonych odrzutów z piekarni

jeśli jest mało paszy dokupujemy siano .... młuto jest stanowczo za drogie i byko, zbędne a wysłodki polecam jako zapychacz bo nie są specjalnie wartościowe...

co do sprzętu to za bardzo go nie mamy...na razie wszystko ręcznie i na taczkach...przymierzam sie  do kupna traktora z turem a potem wozu paszowego....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jedni zakładają hodowlę a ci co siedzą w tym biznesie to likwidują.W sąsiedniej wiosce facet miał 45byków to zlikwidował ten biznes bo jak sobie wszystko zsumował to zostały groszowe sprawy a dwa lata trzeba chodzić przy sztuce,teraz obsiewa wszystko kukurydzą na ziarno i zadowolony jest.Znów dwie wioski dalej rodzina ma 70sztuk wszystko taczką robią przy nich to 3 osoby mają utrzymanie przez 4 godziny rano i 4 godziny wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zarobił na tej kukurydzy w tym roku,to nie tylko trzeba hodować ale i z tołkiem pieniędzmi gospodarować,znam takich co i po 20 lat za granicą siedzą i ch..ja maja. Niedaleko mnie taki duży gospodarz,zaczał hodowle opasów,zaczyna od 400 szt, a docelowo podobno ma 1000 utrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sąsiad miał 90 byków potem zboże sprzedawał teraz wszystko na świnie przerobił. A my odwrotnie były świnie potem to i to a teraz samo bydło. Najlepszy interes jest teraz na mleku a byki mało roboty ale i kasa nie duża.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten rok jest poprostu ku..wa do niczego,każdy dostał po tyłku ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Mam kilka jałówek i krów mamek, połowa MM, połówa 100% angus czerwony z kartami. Chcę utworzyć stado mamek i sprzedawać odsadki. Mam tylko dylemat czy warto bawić się w członkostwo w PZHiPBM i trzymać się czystej rasy czy lepiej nastawić się na produkcję pięknych odsadków w krzyżówce towarowej np z blonde d'aquitaine do sprzedaży na dalszy opas??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Mi się bydło opłaca. Hoduję 20 szt. i cieszę się z tego co mam. Nie klepię biedy. Ceny ostatnio poszły nieznacznie w górę, ale poszły. Nie ma co narzekać. Może cena pójdzie jeszcze w górę :D


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
damian40000

twoje stwierdzenie ze najlepszy jest interes na mleku,dla mnie to jest smieszne.Chyba nie sprzedajesz w tej chwili mleka.i nie wiesz jaka jest jego cena,drozsze w pierwszym kwartale tego roku napewno nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj