Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak wiem że przy bydle jest więcej pracy, ale ceny skupu mięsa są dosyć stabilne, nie to jak przy świniach.
Mamy wyremontowaną chlewnie na 200 sztuk i w ciągu roku hodujemy 2 cykle po 200, czyli rocznie odstawiamy 400sztuk.
Można by i więcej, ale nie próbuję, ojciec tak hodował i ja tez ;) . Założyłem w chlewni wyciąg i paszociąg i efekty są. Kiedyś na usuwanie obornika poświęcaliśmy z ojcem 2h, a teraz sam w 20min usunę i w 15min na spokojnie pościele.

Błędy oraz literówki.

Edytowany przez pawel74, 30 grudzień 2008 - 18:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 13:25
  •  

#102 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Do tych kalkulacji,zeby bylo uczciwie to powinniscie policzyc zboze po tyle po ile moglibyscie je sprzedac. Bo tak to liczyc zysk z uprawy i z hodowli swin,a nie tylko ze swin.

#103 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Moim zdaniem hodowla bydła mięsnego jest opłacalna w swoim gospodarstwie odstawiamy różne buhaje mięsne i HF i nie ma co narzekać póki co warto hodować ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Myślałem tak od 12 cielaczkach zacząć, potem 24, tak żeby rocznikowo jednego na miesiąc odwiózł.

A jak myślisz, ile można zarobić na 1 byku kupując cielaka za 800zł, opasać do wagi 800kg, chodzi mi o rasę BBB i sprzedać po 5 zł?? Wiadomo, że odciągną sporo. Jaki by był z tego zysk??

#105 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A kupisz za 800 zl BBB? Zysk zalezy od karmienia (tzn. czym karmisz) Ale mysle,ze jakbys kupil BBB za 800 zl to 1000 zl napewno zostanie. A sprzedac takiego trzeba na wybicie,bo duzo lepiej sie wyjdzie.

#106 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Do tych kalkulacji,zeby bylo uczciwie to powinniscie policzyc zboze po tyle po ile moglibyscie je sprzedac. Bo tak to liczyc zysk z uprawy i z hodowli swin,a nie tylko ze swin.

Oj kolego i tu się mylisz, bo po tyle co mogę sprzedać, czyli po tyle co mogę kupić prawda.
A ja zboże produkuje, a nie kupuje, czyli z twoich sugestii wychodzi, że jeśli rolnik wyprodukuje 4 tony pszenicy z 1 ha i sprzeda po przykładowo 500zł, to ma 2000zł i te 2000zł musi zainwestować w ponowne uprawienie gleby i zasianie, czyż tak. ;) A wracając do świń, to po co by rolnik miał produkować zboże, jeśli by go drożej wyszło jak by sobie kupił od kogoś, no tak to kolego zrozumiałem.

#107 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile można zarobić trudno powiedzieć zawsze coś zostaje 800zł to za BBB może być tylko ile ten cielak ma dni tygodni,ja mam jednego stałego rolnika ok którego kupuje byczki on przywozi do mnie krowy do pokrycia a jak mówiłem różne byki na określone rasy się nie nastawiamy ale w przyszłości warto pomyśleć do 800kg byków nie chowamy to rzadkość głównie tak max do 750kg a czy opłacalne jest to już sam zrób sobie rozrachunek,daje im się śrutę z witaminami oraz buraki pastewne które dają bardzo duży plon ;).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#108 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No po tyle co mozesz kupic. Jak ma te 2000 to odlicza naklad i wie ile mu zostalo z uprawy ziemi. A Ty to dodales do swin i wyszla super oplacalnosc. Sa takie lata,ze lepiej prawie zboze kupic niz produkowac.

#109 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak bym kupił za te 800zł i pasł go śruta, kiszonką, sianem i burakami. No za takiego byczka to ze 3500zł bym dostał, czyli musiał bym 2500 zainwestować w kukurydze, zboże i buraki?? No wiesz, nie chodzi o 1 byka bo przecież nie ma sensu dla 1 siać kukurydzy, tak dla 20 mniej więcej.

#110 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jakbys dostal 3500,a 2500 zainwestowal w pasze to zostaje 1000. Teraz odejmij koszt cielaka i zostaje 200 zl. Wiec cos tu nie wyszlo. Ja przy moim sposobie karmienia mam wyliczone,ze jak kupie cielaka mieszanca za ok 700 zl i sprzedam go po ok 5,2 to mam 1000 na czysto dla siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ;) Stary, mi potrzeba dla tych 200 tuczników no te 10ha, czyli 40 ton pszenicy, jeśli pszenica jest po 600zł = 24000zł, czyli od mojego zysku 40000-24000=16000zł na czysto. Coś nie tak...
16000 : 200 sztuk = 80zł zysk na 1 sztuce.
Tak??

Jakbys dostal 3500,a 2500 zainwestowal w pasze to zostaje 1000. Teraz odejmij koszt cielaka i zostaje 200 zl. Wiec cos tu nie wyszlo. Ja przy moim sposobie karmienia mam wyliczone,ze jak kupie cielaka mieszanca za ok 700 zl i sprzedam go po ok 5,2 to mam 1000 na czysto dla siebie.

A czym je żywisz??

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcje edytuj.

Edytowany przez MarcinPykuS, 29 grudzień 2008 - 21:39.

#112 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Sruta zbozowa z koncentratem,sruta rzepakowa,kreda,wyslodki,siano,sianokiszonka i wywar ze sloma. Sianokiszonka niedlugo mi sie skonczy:/

#113 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No to masz dosyć bogaty jadłospis. ;) A zboże kupujesz czy produkujesz?? I ile i jaki dajesz koncentrat??

#114 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zboze swoje. Daje sanbulla i z neorolu. Po 2 worki z kazdego na tone.

#115 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile kosztuje taki worek?? Na ile Ci wystarczy tona?? Ile hodujesz byków?? Przepraszam, że tak dużo pytań zadaje, ale chciałbym jak najwięcej wiedzieć na ten temat, a widzę że pisze z doświadczonym hodowcą bydła. Więc muszę to wykorzystać. ;)

Edytowany przez pawel74, 02 styczeń 2009 - 12:48.

#116 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Sanbull ok 35 zl, neorol 33 zl. Oba po 25 kg. Na tydzien ok 1,5 tony na 70 sztuk w calym przedzialem wiekowym.

#117 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A trzymasz je luzem?? Na głębokiej czy płytkiej ściółce??

#118 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czesc luzem na glebokiej,czesc luzem na plytkiej a najwiecej na lancuchu na plytkiej.

#119 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:20

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak twoim zdaniem lepiej rosną, jak są przywiązane na łańcuchu, czy jak są luzem??

A tak w sumie to mniej więcej na miesiąc wychodzisz ponad 2000zł. Tylko z bydła się utrzymujesz??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Przyrosty porównywalne, tyle ze na luzie więcej zjedzą, ale za to lepiej umięśnione. Poza bydłem mamy jeszcze ziemie i sprzedajemy buraki, rzepak i pszenice.