Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share SGRagrofarm

SGRagrofarm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 22:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Bydło mięsne na pewno lepiej się czuje na pastwisku w naturalnym srodowisku tylko pasowało by troszke cienia latem i dobre ogrodzenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 19:31
  •  

#1122 Share Endriu91

Endriu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 09:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mieszance lm powiem po swoim doświadczeniu rosną pięknie i szybko

#1123 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 16:29

Nikt nie sprzeda odsadków 300kg. Zazwyczaj to w okolicach 200 chodzą. Wtedy jeden kanion zabiera 36 szt ciężkiej, ale dla skupującego to nie problem zabrać resztę z obory- on już dobrze wie skąd wziąć resztę żeby był cały drugi transport. Wg mnie sianokiszonka najlepsza jest dla mlecznych i to wtedy gdy ma się czym ją zrobić, ale tak dokładnie się tym nie interesuję. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu owsem palilismy w piecu bo chodził 200zł/t, ale nie tak dawno temu za ładny krzyczeli prawie 800 O_o
Ale z drugiej strony dobre motylkowe i w pryzmę (bo tak jest najtaniej) może byłyby dobre? Ale tak jak mówiłem nie bardzo sięw to wgłębiałem.

wejdz na tablice to zobaczysz czy nikt nie sprzeda odsadków 300kg :)
to kwestia tylko ceny, jak dasz po 10zł za kg to kupisz limuzynów ile bedziesz chciał
no ale nie sztuka jest kupic po 10zł a potem sprzedac duzego po 7zł :D

Edytowany przez koma666, 11 grudzień 2013 - 16:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2013 - 17:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czasem ta sztuka jest opłacalna. Według Twoich danych to za 300 kg trzeba dać 3000 zł a jak osiągnie 700 kg to wart będzie 4900. różnica w cenie z całą pewnością nie powala ani też nie napawa optymizmem, tylko jest jedno ALE - inna jest cena bydła hodowlanego a inna rzeźnego.
Hodowca za dobrą krowę może dać grube tysiące podczas gdy ubojnia za tą samą sztukę da tylko kilka tysięcy

Określenie celu hodowli jak liczenie z ołówkiem w ręku jest podstawą.

Edit
Niektórym udaje się sprzedać LM za 9,26 netto :) a nie za przykładowe 7
http://www.agrofoto....00#entry1252678

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 grudzień 2013 - 17:56.

#1125 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 17:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? dlatego najbezpieczniej poszukac byczków mm do 1 tys zł, odpoic i chowac do duzych, najpewniejsza sprawa, bo kupowac odsadki po 10-11 zł/kg a pózniej dorosłego sprzedac po 8zł to lipa nie interes

#1126 Share WISNIAPOL

WISNIAPOL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego, myślistwo i motoryzacja ;)

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Najpewniejsza? No nie wiem.. Wg mnie kupując odsadka po wieku w paszporcie i ogólnym wyglądzie można stwierdzić jakie ma geny (jak jest ładny i długi, a do tego nie stary to od razu wiadomo, że będzie ładna sztuka). Taki powyżej tych 100 kg od razu je treściwą, nie jest tak wrażliwy jak ciele przy którym trzeba się wiele więcej nachodzić. I nie wiem czy znalazłby w okolicy cielaki LM do sprzedaży. A tak w ogóle nie sprzedajemy dużej wagi po 8 tylko znacznie drożej ;)

#1127 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no to po ile i jaka firma tyle płaci ?
jezeli za odsadka płacisz po 10-11zł i potem za duzego dostajesz 10zł, to sie zgodze ze zarobek jest
pytanie tylko kto w polsce tyle zapłaci ?

Edytowany przez koma666, 11 grudzień 2013 - 21:07.

#1128 Share Endriu91

Endriu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja sprzedałem dużego 22 miesięcznego byka o wadze 900kg to jeszcze nie był 100% LM i do tego był czarny dlatego dostałem po 8zł za niego.
Ale za ładnego byka LM można dostać po 9zł ale żeby więcej to nie słyszałem.

#1129 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:18

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? chwala sie ze po 9 czy 10 zł dostaja za byka, a jak zapytasz o firme która tyle płaci to cisza jak makiem usiał, juz kilku pytałem o te firmy to zaden nie odpowiedział :D

Edytowany przez koma666, 11 grudzień 2013 - 22:18.

#1130 Share Endriu91

Endriu91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jutro postaram się dowiedzieć trochę dokładniej dane firmy jak mi się uda to napisze i sprawdzę ile teraz płacą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 23:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Koma666 mało kto lub nikt nie zdradzi nazwy firmy która dobrze płaci bo to nie jest cena dla gospodarza który jak ty odstawia kilka sztuk bydła rocznie (o ile tyle odstawiasz) tylko dla takiego który odstawia towar LUX na export lub ma podpisaną umowę lub ma dużą ilość super towaru jednorazowo jak kolega ełku87 (http://www.agrofoto....4050-simentale/) zauważyłem że ostatnio siejesz jakiś dziwny zamęt na AF krytykujesz nie wierzysz ludziom którzy piszą o lepszej cenie niż ty uzyskałeś ale zrozum że cena liczy się od jakości jak od ilości odstawianego towaru. Wstaw w końcu jakieś fotki swojego bydła.Myślę że Moderator nie doda mi kolejnego ujemnego punktu za tą wypowiedź.

#1132 Share WISNIAPOL

WISNIAPOL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 23:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie siedzę cały czas na forum żeby udowadniać ludziom realia... Jak wcześniej pisałem mam w okolicy dwóch dużych handlarzy- dokładne dane pytać na priv. A tak szczerze mówiąc jak czytam niektóre informacje, że hf w ciężkiej po niecałe 7 zł sprzedają to mi ręce opadają! W moim regionie już dawno nikt tego nie trzyma bo po prostu jest to nieopłacalne!!!
Jak to ktoś mądry powiedział „pierwszy milion trzeba ukraść!”, a ja wychodzę z założenia, że wystarczy dobrze kombinować i dobrze żyć z ludźmi. Mając kilka słabych ha, przestarzały sprzęt, nie wiele bydła, nie będąc vatowcem udaje nam się kupować odsadki, młóto, paliwo czy nawozy cenach hurtowych, a sprzedać z zyskiem. Czasem nie jest kolorowo, ale trzeba dostosować się do rynku ;) Kolego jarecki7- ja dałbym Ci plusa, bo sensownie gadasz.

Edytowany przez WISNIAPOL, 11 grudzień 2013 - 23:29.

#1133 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 09:24

Koma666 mało kto lub nikt nie zdradzi nazwy firmy która dobrze płaci bo to nie jest cena dla gospodarza który jak ty odstawia kilka sztuk bydła rocznie (o ile tyle odstawiasz) tylko dla takiego który odstawia towar LUX na export lub ma podpisaną umowę lub ma dużą ilość super towaru jednorazowo jak kolega ełku87 (http://www.agrofoto....4050-simentale/) zauważyłem że ostatnio siejesz jakiś dziwny zamęt na AF krytykujesz nie wierzysz ludziom którzy piszą o lepszej cenie niż ty uzyskałeś ale zrozum że cena liczy się od jakości jak od ilości odstawianego towaru. Wstaw w końcu jakieś fotki swojego bydła.Myślę że Moderator nie doda mi kolejnego ujemnego punktu za tą wypowiedź.

no to powiedz po co płacic po 1700zł za cielaka w moim przypadku skoro i tak nie sprzedam po 9zł bo mam za mała ilosc ? jaki sens płacic po tyle a potem duzego sprzedac po 7 plus vat bo przeciez NIBY za 2 dobre sztuki nikt nie zapłaci wg Ciebie ?
nie lepiej poszukac biało czarnego za 600zł ?
tyle wynika z twojej wypowiedzi :D
wynika z niej ze tylko takim co sprzedaja po 40 szt na raz opłaca sie kupowac drogi towar

#1134 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 grudzień 2013 - 10:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @koma jak czytam twoje posty to ręce opadają, ciągle wyolbrzymiasz ilości jakie by trzeba bylo sprzedać - 5 szt na raz to nie dużo co nie ?? Ale jak 100% LM to 9 można wyhaczyć za kg netto.
Poza tym - cielak za 1700zł ma ok 100 kg - simental . Ile będzie miał twój czarno biały za 600zł ? 60 kg ?? Dodaj preparat mloekozastępczy i inne pierdoły i ta róznica już taka duża się nie robi. Nie mówiąc już o jakości cielaka.

#1135 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 10:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? żeby wyszło 9netto na żywo to musi być 14-15zł netto wbc. Popatrz na cenniki zakładów. 13zł netto to maks co można dostać za byka w e.

#1136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2013 - 10:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @mickas, kolega komoma ma sporo racji i co więcej zaznaczył, że odnosi się do warunków jakie On sam ma

w moim przypadku

Każdy z Nas wylicza wedle cen obowiązujących w swoich okolicach, a na przestrzeni całego kraju jest wielka ich rozbieżność.

Jest tak, że jak dziś kupisz cielaka to tak naprawdę nie wiesz ile możesz dostać za niego za 1,5 - 2 lata ( w porównaniu odsadka do 10 dniowego ) .
Sam kupowałem mieszańce 2 lata temu po 1100 -1200 i to za 10 dniowe, ale takie wówczas były realia rynkowe w moich okolicach. Przyszły zmiany z cennikami i całe moje przewidywania legły w gruzach, jak doliczę do tego jeszcze leczenie i upadki maluchów, (bo i to się zdarza) to interesu i ja na bydle nie mam - na dzień dzisiejszy :(

Na opłacalność to nie ma uniwersalnej recepty, no może poza tą ogólną- tanio kupić, tanio i krótko karmić, drogo sprzedać.

#1137 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 grudzień 2013 - 10:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kuwa kolejny - za 100% LM na export są całkiem inne ceny . Wczoraj gadałem z kumplem co ma swoje stado LM, sprzedawał po takiej samej cenie ostatnio co @elku87 tylko do konkurencyjnej firmy z moich okolic :)
Poza tym @damian z tego co zauważyłem to kuj-pom , wlkp to tam was najbardziej je*bią w tyłek jeśli chodzi o cenę za bydło. Jak spada to najwięcej u was .Dziś dzwoniłem do firmy ze swoich okolic - byki 7-7,8 zł/kg brutto. Jak ładny można coś jeszcze urwać. Ceny za LM podać nie chcieli, szefu najpierw ogląda towar potem daje cenę. Chyba że zna sprzedającego i wie jaki ma towar.

Edit : @KRISTOFORn - co do przewidywania cen jest tak samo wszędzie - siejąc pszenicę też nie wiesz jaka będzie cena. Takie uroki rolnictwa.

Edytowany przez mickas092, 12 grudzień 2013 - 10:47.

#1138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 grudzień 2013 - 10:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? I to właśnie przez te przewidywania nie jesteśmy w stanie odgadnąć czy lepiej wyjdziemy na czystych odchowanych, czy na maluchach mieszańcach .

#1139 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 10:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? u mnie też takie ceny jak piszesz. Za lm belga czy ch dołoża ci 20gr ale więcej nie chcą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share WISNIAPOL

WISNIAPOL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 11:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No 20 gr dla charolaisa to trochę mało :\ Kupując małego CZYSTEGO cielaka od handlarza prawie zawsze można spodziewać się kaszlu i biegunki na początek (szczególnie jeśli towar zagraniczny i długo w transporcie jest), a czasem kończy się padnięciem. Wychodzę z założenia, że pewniejsze są większe sztuki nawet jeśli są droższe. Wstawiasz, szczepisz raz, czasem dwa i jedzą. Nie trzeba przy nim chodzić jak przy dziecku i odpajać i martwić się kiedy zacznie porządnie jeść...
A co do "jakości" cielaka o której wspomniał mickas to zasada jest prosta: duży odsadek (długi szeroki, ale i droższy)= większy byk przy sprzedaży ;)