Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2149 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share smolarczyk

smolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 10:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? witam panowie powiedzcie mi czy opłaca sie chodowac byki na 2 h łąki i dokarmiać ziemniakami tylko siano kiszonke i ziemniaki kupujac na zimie oczywiscie i ile mogą mieć przytostu od wagi 50kg siedzac na łące od marca do pazdziernika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 20:58
  •  

#1062 Share lordrolnik

lordrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? .

#1063 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 12:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @lordrolnik - bardzo twórczy i wymowny post, wiele dzięki niemu się dowiedzieliśmy. ;)

Teraz to bida z tymi opasami na mniejszych gospodarstwach, gdyż nawet mając 30 sztuk byczków i krowy mamki nie dadzą PROW ani MR, chyba cholera będzie się trzeba powoli przestawiać na mleko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 16:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? witajcie!. Mam pytanie co wybrać hodowle bydła czy tuczników albo produkcji roślinnej? Wiec do sedna posiadam 3ha ziemi ornej klasy 3 i 4 oraz 3 ha łąk wiem że nie dużo ale to ma być dodatkowe zajęcie a nie sposób na życie przynajmniej jak na teraz. Maszyny podstawowe do uprawy ziemi posiadam do prac przy sianie mam kosiarkę rotacyjną i zgrabiarkę pająka jedyne czego nie mam to prasy. Tak więc się zastanawiam co wybrać. Czy bydło czy zaorać wszystko i posiać zboże i sprzedać czy też posiać zboże i kupić prosiaki i niech latają i rosną w oborze. Liczę na wasze porady co wybrać.

#1065 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To powinna być twoja decyzja, ale nie kogoś nieznajomego, ja tak uważam przynajmniej. Spróbuj tego co jest według Ciebie najbardziej odpowiednie. :)

#1066 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Podstawą jest żeby lubić to co się robi.

#1067 Share PETECNC355

PETECNC355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No ale tu nie chodzi o to, aby za kogoś decydować tylko doradzić. Zależy ile kolega ma wolnego czasu, chociaż uważam, że hodowla bydła mięsnego w obecnej chwili i przy takim areale nie opłaca się. Poleciłbym zaorać te łąki jeśli się da, ziemia dobra to będzie też rodzić ( zakładając że PKMg i pH jest na optymalnym poziomie ) i masz spokój po pracy tylko kilka razy z opryskiwaczem wyjeżdżasz i żyjesz jak pan. Jeżeli masz możliwość przechowania ziarna to już całkiem dobrze bo jak cena jest słaba tak jak teraz to wiadomo... Nie wiem jak to z trzodą jest ale jakbyś chciał to też teraz jest dobry interes, natomiast to już kosztuje trochę wolnego czasu.

Edytowany przez PETECNC355, 26 sierpień 2013 - 22:15.

#1068 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 08:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? tylko właśnie teraz pojawił się problem z zaoraniem łąk ponieważ większości moich łąk znajduje się bardzo na kamienistym terenie i ciężkim w uprawie. Ile zdołał bym wychować byków na takim areale? Od razu dodam że nie mam możliwości robienia żadnych kiszonek. Jedyne co to mógł bym mieć kilka arów buraków cukrowych i ponadto zawsze sadzę trochę ziemniaków to także że są też drobne do skarmienia.

#1069 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 16:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Przy takim areale proponuje produkcje roślinną a dokładniej truskawki. Z tego jeżeli masz dobry rynek zbytu naprawdę można dobrze zarobić. Mój sąsiad ma tylko hektar ziemi i jest w stanie z tego utrzymać rodzinę. Sadzi tylko truskawki 70 arów co roku żeby zapewnić płodozmian. Mimo takiego areału dają radę to oberwać w 4 osoby z czego 2 osoby rwą dopiero od południa. Facet sadzi tylko odmianę hanoye. Podsumowując jeżeli masz w okolicy punkty skupu truskawek to proponuje właśnie taki biznes.

#1070 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? nie wiem czemu ale jakoś nie przepadam za produkcją owocową a bydło chcę jak zajecie po pracy jak na razie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share Reamedes

Reamedes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 październik 2013 - 07:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mam takie pytanie. Czy warto kupić byczka hf x bb pochodzącego z bliźniaków z czego drugi bliźniak to jałóweczka. Mam zamiar wziąść go na opas i czy on będzie rósł tak samo jaknormalny cielak gdy posiedzi tak z 1.5 miesiąca na mleku od krowy?

#1072 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 14 październik 2013 - 18:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Z mojego doświadczenia wynika, że gdy są bliźniaki to zawsze są mniejsze i tak jest już do końca. Ale nie jestem alfą i omegą aby stwierdzać czy zawsze tak jest. Przynajmniej w przypadkach, z którymi ja się spotkałem tak było.

#1073 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? kolego co do truskawek to nie wmówisz nikomu, że 4 osoby zbiera 0,70 ha bo sam mam 0,80 ha truskawek i czasami 12 osób ma problem zebrać to za 2 dni

#1074 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 14 październik 2013 - 21:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Koledzy czy w hodowli bydła mięsnego głównie byków da się siano całkowicie wyeliminować i zastąpić je słomą owsiana lub pszeniczną czy jednak musi ono być w jadłospisie? Ze słoma nie miałbym problemu bo miałbym ją za darmo tylko zbelować?

#1075 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 październik 2013 - 08:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dla opasa sloma i kukurydza wystarczy

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1076 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 październik 2013 - 09:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? u nas już kilka lat nie robimy wcale siana. Tylko kukurydza sianokiszonka i słoma jęczmienna.

#1077 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 październik 2013 - 11:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a ja uwazam ze przy kukurydzy własnie dobrze jest miec siano, zeby sie bydło nie zakwaszało samymi kiszonkami, ja robie tak ze zawsze rano daje siano a potem kiszonka z kuku i na drugi dzien od nowa to samo

#1078 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 17 październik 2013 - 15:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? mam tylko 8 sztuk nie dużo lepiej daj sie na krowy na mleko w dobrej cenie jest byka prawie dwa lata musisz trzymać cena jest teraz 6.30 do tego odlicz wat zostanie ci 3,200zł to co to jest za pieniądz chyba że bedziesz ich miał z 40to co innegoale to trzeba sie narobić.

#1079 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 listopad 2013 - 22:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? witam kolegów jestem tu nowy także z góry przepraszam za błędy i prosze o wyrozumiałość
potrzebuje rady mianowicie chciał bym rozpocząć hodowle bydła opasowego (docelowo rasa limuse) a na początek chciał bym trzymać byczki (około 30 sztuk mieszańców hf i mombeliardów) w systemie zamkniętym jednak na oborze wolnostanowiskowej (tucz bez wypuszczania na pastwisko).
warunki jakie posiadam to obora o wymiarach 11x20 metrów przystosowana do howu bydła mlecznego w systemi uwięziowym (wygarniacz obornika, stół paszowy oraz poidła) na dzień dzisiejszy 20 hektarów mieszanki traw z koniczyną w ekologii oraz do dyspozycji 24 hektary upraw zbożowych ojca (klasa ziemi 3b oraz 4a) wszystkie maszyny potrzebne do produkcji zbożowej oraz kosiarka rotacyjna grabiarka i tura bez osprzętu.
na dzień dzisijszy 60 sztuk balotów sianokiszonki ze wspomnianej uprawy ekologicznej oraz 100 ton zboża które można by przeznaczyć na psze.
mam dostęp do nieograniczonej ilości byczków w cenie 700 zł sztuka
chciał bym zapytać kolegó czy jest sens rozpoczynania takiej hodowli prosze o rzeczowe odpowiedzi
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 22:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no chyba nie chcesz przeznaczyc 100 ton zboza dla 30 opasów ?
bo rachunek ekonomiczny byłby na pewno na długi minus
poza tym to przy twoich areałach i maszynach jakis sens jest, ale biznesu na tym nie zrobisz
nie wiem czy nie lepiej byłoby te wszystkie hektary przeznaczyc pod produkcje roslinna, bo widze ze masz dobre ziemie, w sumie 44ha to juz mozna dobry zysk z tego wyciagnac, chyba lepszy niz na opasach