Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2159 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @ Jelcz

Z jednego bylka 2000 pln ci zostaje?Dobrze zrozumiałem?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 04:41
  •  

#1042 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 czerwiec 2013 - 08:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? z jednego byka zostaje na czysto około 1500zł, ale byka trzymasz okolo 22-25 miesiecy wiec zysk roczny całkowity to 750zł od sztuki wiec aby utrzymać rodzine trzeba sprzedac 30 szt rocznie

nie raz to pisałem

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1043 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 09:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? czyli zeby z tego jakos zyc to trzeba miec 100szt i wiecej :) w moim przypadku nierealne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1044 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 czerwiec 2013 - 10:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? niestety, ale tak jest. Oczywiscie licze ze kazda pasze musze kupic (zboze, trawe, kukurydze) bo jesli nie mialbym bydła to przeciez moglbym ja sprzedac i miec inny zysk z płodów rolnych.

ale sa i tacy ktorzy nie licza bo przeciez trawa i tak jest a kukurydza kosztuje 2200zł za ha (40 ton) a nie 4000zł gdyby mieli ja kupic. W taki sposob liczac zawsze bedzie na papierze sie oplacalo.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1045 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 03 czerwiec 2013 - 12:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ważne jest aby lubieć co się robi. Dobrze byloby bydlotrzymac luzem bez uwiezi i z wybiegiem , wtedy zwierzeta sa o dziwo spokojniejsze bardziej zadowolone i zdrowsze jednak dla bezpieczenstwa dobrzebyloby bozbawiac cielętra rogów

#1046 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 03 czerwiec 2013 - 13:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

niestety, ale tak jest. Oczywiscie licze ze kazda pasze musze kupic (zboze, trawe, kukurydze) bo jesli nie mialbym bydła to przeciez moglbym ja sprzedac i miec inny zysk z płodów rolnych.

ale sa i tacy ktorzy nie licza bo przeciez trawa i tak jest a kukurydza kosztuje 2200zł za ha (40 ton) a nie 4000zł gdyby mieli ja kupic. W taki sposob liczac zawsze bedzie na papierze sie oplacalo.

statek - a są i tacy jak np. ja że mam kilka hektarów podmokłych łąk torfowych które na dodatek dziki ryją rokrocznie więc nie opłaca się odsiewać dobrej trawy W związku z tym nikt ode mnie nie kupi siana takiej jakości a tak to się zawsze wykorzysta Do tego to co wyleci z kombajnu z trawy nasiennej Czyli praktycznie odpady a zebrać to i tak trzeba Więc nie da się ogólnie określić że każdy tyle zarobi - każdy musi liczyć po swojemu uwzględniając własne warunki

#1047 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak każdy musi liczyć po swojemu . Ja też nigdzie nie sprzedam kiszonki ani siana z łąk eko,tymbardziej teraz jak branża brykieciarska padła . A mam tego 200 ha. Proso eko też ładnie jedzą opasy więc ? Mi sie opłacają bardzo :-) chyba:-)

#1048 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Cielaka mięsnego to raczej nie kupisz, co najwyżej krzyżówkę , lub odsadka od mamki. W moich okolicach charolaise odsadek sprzedaje się za 3000 PLN. Możesz liczyć najwyżej na cielę od krowy mlecznej pokrytej mięsnym buhajem. Osobiście poleciłabym Ci zakup cieląt ogólnoużytkowych np. simentalerów i wyprodukowanie z nich opasów, a z jałówek mogą być znakomite mamki.

#1049 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:36

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? czyli morał taki ze nic się nieopłaca bo 750zł to za granicą zarobisz za 2 dni kolego @statek ja mam 10mamek LM ale przy dzisiejszych cenach to prawdziwe hobby deficyt ,bo musisz mieć 50 -100 to wtedy robisz kase

#1050 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 07:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dziwne jakby 10 krów starczyło na normalne życie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 10:28

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? dziwne to jest to ze kiedys w PGR było po 1-2 tys bydła albo kilkadziesiat tys swin i sie nie opłacało NIBY a teraz każą zwykłemu chłopowi miec tyle ile było w PGR zeby mu sie opłacało, to jest dziwne a nawet chore

#1052 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 14 czerwiec 2013 - 09:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tylko trzeba wziąć pod uwage to,że kiedyś taki PGR dał robotę co najmniej 50 ludziom,na lewo pracownicy też wynosili co się dało(pasza ,cielaki,paliwo),a dziś setkę krów prywatny gospodarz sam z żoną obtańcuje.

#1053 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 10:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? tylko ze wtedy paliwo i nawozy to były grosze a teraz to najwieksze obciazenie w gospodarce, poczytaj tematy o maszynach, ciagle jest pytanie ile pali ? wtedy to było nie wazne

#1054 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 18:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Słuchajcie czy orjentujecie sie od jakiej ilości opasów potrzebna jest opinia środowiskowa i jakie dopuszczalne djp bez zbędnych papierów ?

#1055 Share marekg23

marekg23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 07:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? opinia środowiskowa jest wymagana przy budowie budynku inwentarskiego gdy planowana obsada po budowie tego budynku w całym gospodarstwie będzie większa od 40 djp

Jednak brak obowiązku opini środowiskowej nie zwalnia z uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, zrobienia mapy do celów projektowych, projektu, pozwolenia na budowe

#1056 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie długo przejmę gospodarstwo taty który ma 10 ha ornyh i 2,5 ha łąk . Mamy mtz 80 , c360 , bizon 056 , agregat uprawowy , pług 5 zagonowy , brony 3 ciężkie , brony 3 lekkie , kosiarka z 165 , zgrabiarka 4 słoneczka , siewnik 3m , przetrząsacz karulezowy 4 , opryskiwacz 10m . prasa do snopków , talerzówka , rorzutnik , wóż , dwókółka , kultywator , zastanawiami się na kupnem grubera , przyczepy d-47 i zetora 7711 ) Wsystkie masyny są pod wiatami , garażami . Mamy stodołe o wymiarach 18x13,5 i obore o wymiarach 21x6 . Jest też tartak który był wcześniej używany ( ok 8 lat temu tata zakończył tą działalność) planuję też coś z tym zrobić ( robić deski i sprzedawać ) . Ale w tym tamacie chodzi mi o to ile byków dam rade utrzymać na moją obore i areał . Po wydierżawieniu od kogoś kilku ha łąk i pół powiększe hodowle i zaczne je hodować w stodole . Czy na 10ha ornych i 2,5 ha łąk opłaci się hodować byki czy może świnie ?

Połączone

Edytowany przez razor275, 19 lipiec 2013 - 07:42.
Dublowanie tematu

#1057 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 07:38

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? oczywiście, że byki, chociaż przy dzisiejszej cenie to słabo, ale mam nadzieje, że się podniesie ;) piszesz, że chcesz kupić zetora 7711. moja dobra rada jest taka, że kup ciągnik z przednim napędem, zaoszczędzisz wtedy czas, paliwo i zrobisz robote szybciej ;)

#1058 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 08:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ten kto hoduje świnie do tego tematu raczej nie zagląda, więc bardziej polecane będą w tym wątku byki ;)

Obory nie masz wcale takiej małej, 126 metrów kwadratowych to sporo i pomieściłbyś w niej trochę byków, ale zasadnicze pytanie czy chcesz hodować na uwięzi czy luzem? 2,5 ha łąki to trochę mało siana byś miał, ewentualnie musiałbyś zastąpić siano czymś innym.

#1059 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 08:43

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Chyba luzem . Korytarz paszowy o szerokośći 2m żeby się zmieścić taczką a reszta bykom . Najwyżej w kojcach gdyby się ze sobą niedogadywały ;) . Tylko się jeszcze zastanawiam nad głęboką ściółką lub nad rusztami . To obora jest na głębokiej ściółce ale myśle nad małymi takimi korytarzami żeby gnojowica płyneła do szamba pod oborą . Tak było kiedy jeszcze tam były świnie . Co myślicie o tych korytarzach ?

Edytowany przez michal135791, 19 lipiec 2013 - 09:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 22 lipiec 2013 - 23:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? nie ujedziesz to tak jak ty bys miał jesc przedwczorajszy chleb na drogie danie dnia byki chca dwa razy dziennie jesc i tego u nich nie zmienisz , ja swoim daje kiszonke z kuku i posypuje to sruta z koncetratem i tez prubowalem dac wiecej i na cały dzien efekt był taki ze gniło w korycie a one poprostu czekały na mnie ze im dam2raz