Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 maj 2013 - 20:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? typowo miesne to ciezko kupic w normalnych pieniadzach, jedynie mieszanki miesne, a to juz nie to samo ale zawsze lepsze to niz hf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 20:16
  •  

#1022 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2013 - 21:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 1.Polecam zakup, chyba, że lubisz mieć duuuużo pracy.
2.Osobiście preferuję uwięziową, ponieważ każdy dostaje mniej więcej odpowiednią porcjęjpokarmu i przede wszystkim przy sprzedaży pojedynczej sztuki jest o wiele wygodniej.
3.Zależy jaką powierzchnię mają te łąki.
4.Byk rośnie więcej niż rok, ale na jednym byku można zarobić przy obecnej cenie z 1000zł-1500zł.
To jakie będziesz kupował zależy od cb, jeśli wolisz sam odpajać to kupuj takie jak twój znajomy, a jeśli wolisz mieć mniej kłopotu to takie 3-miesięczne.

#1023 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 31 maj 2013 - 10:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 1000 - 1500 zeta z byka? Przy obecnych cenach?? Idź te bajki komu innemu opowiadaj.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 maj 2013 - 14:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 1000 zł z mięsnego jest jak najbardziej osiągalne przy posiadaniu 100% własnej paszy :)

#1025 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 31 maj 2013 - 16:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Taa to przedstaw mi swoją kalkulację łącznie z dawką , ceną cielaka składem paszy itp.

#1026 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 maj 2013 - 18:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? nie przedstawie ci, ponieważ hoduję HFy, ale jeśli z HFa mam 500zł zysku, to prawdopodobnie z mięsnego 1000zł jest realne.

#1027 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 31 maj 2013 - 19:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie jest realna przy dzisiejszych cenach skupu

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1028 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? powolutku dochodzimy do punktu w którym hodowla bydła miesnego przestaje miec sens, bo jaki sens chowac 2 lata byka, chodzic przy nim dzien w dzien i zarobic na nim 500zł ? ja nie widze sensu,

#1029 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 31 maj 2013 - 23:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Na dzień dzisiejszy po podliczeniu kosztów z byka mięsnego zostaje mi max 750,- nie licząc mojej pracy,prądu i wody

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#1030 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 11:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Właśnie dlatego sprzedawałem 310 kg sztuki - ok 550 pln z byka , w kosztach nie ujęta tylko swoja robota.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 01 czerwiec 2013 - 11:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Coś tu nie pasuje żę z byka mięsnego zostaje ci 750 zł no chyba że go kupujesz za 2500tyś bo mnie z byków mięsnych zostaje po odliczeniu kosztów 2000zł a sprzedaję po 6-7 szt (mleko mam swoje i z tego jest jeden byk mój a reszta kupione za 1400zł) Zależy też za jaką cenę je sprzedajecie

#1032 Share PETECNC355

PETECNC355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 12:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? My podjęliśmy decyzję o likwidacji. Mieliśmy tylko 2 szt. hobbystycznie ale za takie hobby dziękuję. Teraz kupiliśmy jałówkę na mleczarkę to chociaż swoje mleko będzie.

#1033 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 12:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @Jelcz pokaż swoją kalkulację kosztów .

#1034 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? z byka zostaje max 1 tys
w dzisiejszych czasach to sa smieszne pieniadze za chodzenie przy bydlaku 2 lata
zeby jakos to sie kreciło to trzeba by ich miec minimum 100szt przy takich zyskach

#1035 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @koma666 w każdej gałęzi rolnictwa jest tak, że żeby na tym zarobić trzeba tego mieć sporo

#1036 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję, że maksymalnie 5-6 sztuk w cyklu będziemy trzymać na duże reszta idzie do sprzedaży w wadze ok 150-200kg do dalszej hodowli,zostaje mi z takich sztuk ok 500,-/szt nie licząc pracy. NIe chcemy całkowicie zaprzestać hodowli na duże ponieważ potem ciężko jest wrócić w cykl....

a propos mam w tej chwili na sprzedaż 6 byczków MM trochę ponad 160kg/szt info priv

3000 postów

#1037 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zobaczymy jeszcze kilka tygodni moim zdaniem cena powróci . Kalkulacja opłacalności jest całkowicie różna dla każdego dospodarstwa. Zastępować chodowlą uprawę to bezsensu ale wykożystując "odpady" to już inna para Kaloszy

#1038 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Posiada ktoś profesjonalne wyliczenia co do opłacalności hodowania bydła mięsnego? Tj. ile da się zarobić na jednym byku.

Ja z ojcem jestem nastawiony na bydło mięsne, aczkolwiek czasami myślę, czy nie lepiej byłoby przejść właśnie na mleko. Obecnie hodujemy HF-y, sprzedaje się od 3500 do 4000 za sztukę (od 18-20 miesięcy), a pamiętam, że kiedyś sprzedawaliśmy nawet za 4500 pln przy dobrywch wiatrach. Obecnie mamy 4 krowy mamki i 2 cieliczki w jednej oborze. W drugiej trzymamy uwięziowowo 13 sztuk tych większych bydlaków (jest 15 stanowisk, 2 są narazie puste), natomiast w dobudówce obok 3 młode byczki. Myślę, że jakbym przekonał ojca do hodowania 15 krów mlecznych w miejscu tam gdzie teraz stoją dorosłe byki, to w przeciągu całego roku zysk z mleka byłby większy aniżeli ze sprzedaży 13-15 byków (bo tyle sprzedajemy na rok). Jednak przekonać go będzie niezmiernie ciężko, bo twierdzi, że wymagania zbyt duże. Łąki mamy 8 ha, a ornych 14.

#1039 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zawsze wiecej zostanie z mleka tylko roboty !!!!!!!! :-) !!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U mnie to ciężko powiedziec bo w jednej oborze trzymam krowy w drugiej maciory i odchowalnia małych świn i sprzedaż nie trzymam na duże bo się nie opłaca no i w trzeciej oborze i pod wiatą są opasy i mam jeden licznik prądu.Z wody też mam 1 licznik nie powiem bo idą z jednego licznika na poidła do 3 obór.Za prąd jest trochę dużo no bo wiadomo 3 obory świecą przez 2h to licznik leci dość szybko.No a tak jak mówiłem za cieleta małe płacę +/- 1400zł i jak tak kiedyś po trosze liczyłem praca swoimi maszynami to z byka nie licząc krów i świń zostało mi +/- 2000zł i byłem z ojcem z tego wyniku bardzo zadowolony.Bo tak co do złotówki to nie idzie obliczyc bo jak robię sianokiszonkę albo kiszonke z kukurydzy lub wysłodków buraczanych to robie to do krów i opasów i to jest na jednym paliwie.