Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share piotrucio

piotrucio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 17:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja miałbym do sprzedania byczki:) 45-50 kg. info na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 03:44
  •  

#1002 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja kupuje cielaki 3-5 dniowe głównie hf czasem jakies mieszańce i odchowuje pojac mlekiem krowy. Rocznie jedna krowa odchowa u mnie ok 10 sztuk z czego lepsze 2-3 sztuki zostawiam sobie do dalszego opasu a reszte tucze do 130-140 kg i sprzedaje na 'białe mieso' troche zabawy jest ale przynajmniej obrót kasy szybszy:P

#1003 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? gdzie sprzedajesz te 130-140kg... jak jest z cenami takich obecnie i np miesiąc wcześniej...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 23 marzec 2013 - 14:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? tak nie ktorzy maja racjie cielaki nic nie z tanialy ale to dobrze bo tu o walsz wolowiny chodzi.. na te chwile to cielak po 16zl mieszaniec

#1005 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 16 zł wofe duzo, gdzie:) ja ostatnio sprzedałem jałówke i byczka do zakładów miesnych Wierzejki po 11 zł/kg

#1006 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 26 marzec 2013 - 08:54

jestem spod Lublina.Krowy mleczne rzuciłem w ubiegłym roku,krowy sprzedałem a zostawiłem sobie młodzież i zacieliłem, teraz sprzedaję i chciałem sobie kupić na to miejsce właśnie byczki hf mieszańce lub jałóweczki mięsne i nie ma gdzie...każdy trzyma dla siebie bo jak nie mleko to tym się ratuje. Chciałem kupić gdzieś w firmie, pojechałem do kilku i nic ciekawego, rumuny jakieś takie mizerne.Ogłosiłem się i w anonsach że kupię większe ilości byczków itd i nic żadnego słuchu, żadnego telefonu ani nic...sam już kurczę nie wiem co mam robić bo jałówki w kwietniu resztę sprzedam i zostanie pusta obora, a to ponoć źle wróży. W czwartek jadę do Niedrzwicy może wreszcie coś tam kupię.
ale jak patrzeć na przyszłość to dziwnie się robi z tą wołowiną, może czas zacząć koninę trzymać

witam, czy może dawny znajomy z ppr-u z pod LBN-u? sprzedaję kilka cielaków rocznie, a kto kupił dzwoni ponownie, i rzadko kiedy daję ogłoszenie, jak trafisz, to możesz i ty być szczęśliwym kupującym. :)
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#1007 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 07:04

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? siema Wiesaw :) pewnie że ja .... pozdrawiam Cię... jakoś się zgadamy to może do Ciebie się wybiorę po "cielaki"...hehe

#1008 Share prowpek

prowpek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? czesc Panowie,

Chcialem sie spytac co ciekawego powiecie o mojej sytuacji? Razem z rodzicami (oboje niedlugo emerytura) prowadzimy gospodarstwo rolne z hodowla bydla mlecznego 21szt dojnych plus jalowki na uzupelnianie sztuk ktore wypadaja z stada. Posiadam 15 ha ziemi (4ha pastwiska reszta orna) plus do tego laki torfowe 5 ha. Z budynkami rowniez nie am problemu smialo moge zaadoptowac stodole i czesc garazy. Ja jeszcze dodatkowo normalnie pracuje "na etacie". Myslimy ( a szczegolnie ja) o zmianie hodowli na wlasnie bydlo miesne. Mi bedzie latwiej pogodzic to z praca gdyz wszyscy wiemy jaka jest roznica hodowania mlecznego a jaka miesnego. Ja jestem optymistycznie nastawiony do tego pomyslu moi rodzice pokazali ze jak sie chce i ma glowe na karku to mozna z gospodarstwa godnie zyc.

Jak sadzicie od ilu i jakich moglbym zaczac? Dajmy na to sprzedac wiekszosc jalowek (czyli 4-5 szt) i kupic kilka cielakow i wstawic je do stodoly ktora do tego rpzystosuje a potem sukcesywnie zmienjszac produkcje mleka a zwiekszac stado miesnego?

#1009 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jak godnie żyć gospodatwa to po co pracujesz ? a co do pomysłu to zostaw sobie 3 krowy reszte sprzedaj i kup cielaki na mleko

#1010 Share prowpek

prowpek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a dlatego pracuje poniewaz w malym gospodarstwie nie ma tyle pracy zebym nie mogl sobie na to pozwolic a zawsze to dodatkowe pieniadze ktore mozna chociazby odlozyc na sprzety by miec przy inwestycjach jak najwiekszy wklad wlasny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share hawaj123

hawaj123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 23:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czy orientuje się ktoś jak ugryźć temat sprzedaży bydła żywego za granicą (np. Niemcy) Posiadam Aberdeen-y i chciałbym zgodnie z przepisami je sprzedać w niemczech, mam tam znajomych więc jakoś znajdę zbyt, jednak nie mam pojęcia jakie są przepisy co do sprzedaży żywca za granicę oraz jakie wymagania. Mam własną ciężarówkę więc może transport we własnym zakresie.

#1012 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 10 maj 2013 - 20:36

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam. Dziś liczyłem opłacalność hodowli, i jak się trzyma na eksport (300kg), to na sztuce zostaną jakieś 250zł, a jeżeli się chowa na rzeź 550zł.
Tylko, czy opłaca się czekać rok dłużej na zysk?

#1013 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 maj 2013 - 21:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? czyli musisz rocznie sprzedac 50szt zeby miec zysk okolo 2 tys miesiecznie

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1014 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 10 maj 2013 - 21:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? moim zdaniem przy cenie 7zł za dorosłego byka wychodzi sie dosłownie na groszowy plus, ten interes powoli sie zaczyna nie opłacac, cielaki sa za drogie, oczywiscie jak ktos ma hodowle 100szt i wiecej to jakos na tym wyjdzie ale chowac 10-20szt to nie ma sensu

#1015 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 maj 2013 - 17:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @tymtus weź mi zaprezentuj swoje wyliczenia na 320 kg na export. Mi zostaje więcej.
Liczę wszystko w swoim magicznym zeszyciku : cielaka , wet , mleko , woda , słoma , siano , dodatki , zboże, prąd do zrobienia śruty , papiery na export itp.

#1016 Share Firsten

Firsten

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 maj 2013 - 20:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Połączono

Witam mam parę pytań związanych z bykami i oborą

1.Czy byczki kupić czy hodować swoje krowy i zostawiać
2.lepiej jest mieć stajnie uwięziową czy wolno stanowiskową bo mi dosyć się spodobał ten sposób hodowli
ale się zastanawiam czy jest to lepsze od uwięziowej stajni no bo czy byki nie rozpieprzają ścian itp bo ja mam jednego uwiązanego a i tak rozwala ścianę obok. i czy może jedne nie dopszczaja do żarcia drugich . No i który sposub jest tańszy i wygodniejszy
3.Czy hodowla ok 15 byków na początek by sie opłacała,koło obory mam łąki
4.Ile z jednego byka możemy zarobić rocznie
Macie jakieś dobre projekty obór na 30 byków

a jak bym miał kupować byczki to jakiej wagi ? bo znajomy kupuje takie gdzieś 2-3 tygodniowe czy lepiej kupować większe takie jak sie juz sprzedaje na rzeżnie

i jak myślicie jak byłby koszt budowy takiej obory jak na filmiku i jak w takich oborach jest z gnojowicą czy tam są kanały czy podłoga taka żeberkowa (niewiem jak sie to nazywa) i gdzie są poidła bo nie zauważyłem.

Z góry dziękuje.

Edytowany przez KRISTOFORn, 30 maj 2013 - 22:57.

#1017 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 14 maj 2013 - 17:49

oczywiscie jak ktos ma hodowle 100szt i wiecej to jakos na tym wyjdzie ale chowac 10-20szt to nie ma sensu

To mnie pocieszyłeś kolego teraz. Ja chowam 15 opasów na dzień dzisiejszy i nie uważam, że to nie ma sensu choć kokosów z tego nie ma i raczej nie będzie, a jeśli nóż sytuacja się poprawi, to na niewielką skalę. Szkoda tylko, że te cielaki są tak diabelnie drogie, wczoraj za 85kg dałem 1000 złotych, a jeszcze rok temu kupowało się dwa (choć napewno lżejsze) za 1400...

#1018 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 maj 2013 - 18:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no widzisz kolego na dzien dzisiejszy tez mam 14 opasów i powoli mysle zeby nastawic sie na cos innego, bo z tego interesu to nie ma, jak policzysz wszystkie koszty od kupna cielaka po dzien sprzedazy to zostaje max 1 tys na czysto, w moim przypadku juz wiem ze gdybym brał dopłate przez dwa lata a ziemie oddał w dzierzawe wyszedłbym lepiej bez roboty niz na tych 14 opasach, znowu wiecej sztuk chowac nie mam gdzie, a obory stawiac na kolejne 30szt nie ma sensu bo za rok dwa moze byc tak ze byki beda po 6zł i obora nigdy sie nie zwróci

Edytowany przez koma666, 14 maj 2013 - 20:09.

#1019 Share lukasz11xx11

lukasz11xx11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 maj 2013 - 11:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam.A ile kosztuje cielak mięsny?

Jaki byki trzymać mięsne czy zwykłe?

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji "edytuj"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 19 maj 2013 - 12:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Pewnie, że mięsne. Lepsza cena przy sprzedaży i lepiej wykorzystają paszę jaką im dajesz.