Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#981 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 marzec 2013 - 11:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ja tam nikogo uczył nie bede, kazdy jest swoim szefem wiec robi jak mu sie kalkuluje. Mi to sie nie oplaca i tyle. Albo intensywnie albo wcale.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 21:59
  •  

#982 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:59

Ale jak mozesz tak myslec. Bydlo opasowe to nie trzoda ze w 5 miesiecy masz gotowy produkt. Nikt nie postawi Ci kilku sztuk bo np zboze spadlo o 20%. To tak jakby rok temu nastawic sie na opas bo soja byla po 1200zl a jak jest teraz?

Statek a jak było 10-8 miesięcy temu? Ludzie chlewnej likwidowali, garaże przystosowywali i teraz opas tam stoi.

Statek ma racje z intensywnym opasem . 30 miechów na kasę czekać? Te wypasanie opłaca sie tylko w kierunku mamek

#983 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 12:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ale likwidowali trzode a nie przechodzili z produkcji zbozowej w opas. Przynajmniej tak zrozumialem Twoja wypowiedz:)

umowmy sie na jedno. Ktoś kto nigdy nie miał produkcji zwierzęcej ma naprawde trudną drogę do produkowania od zera bydła, trzody czy czegokolwiek wiec akurat nie obawiałbym się jakiegos masowego wysypu towaru, ale wrózka nie jestem, kto wie.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? moze nawet dobrze ze cena spadla. Jak ktos produkuje bydlo to chwile moze przetrzymac lub cielaki potanieja? ja teraz musze do wrzesnia 8 sztuk kupic wiec jak by cena spadla kupie od razu 8 za poltora roku moze byc wszystko. Jestem na etapie ustalania kosztow i przychodow wiec musze rozne warianty posprawdzac. Gospodarstwo narazie nie jest moim zrodlem utrzymania :)

Moze oplacalnosc bydla opasowego po tym spadku cenowym sie poprawi za jakis czas? moze znikna "sezonowcy"??

wiem ze duzo "moze" ale tak wyglada na rolnictwie :D

co do opasu tez jestem za intensywnym opasem :)

do zboza wystarczy domieszac kredy, sruty rzepakowej i mocznika? ale ten mocznik w srucie moze lezec przez 2tyg w workach? bo ja jezdrze do srutowania i tam mieszam pasze czy jak dodam mocznik to nie zrobia sie grutki w srucie? i zesrutowac go? czy wsypac calego do mieszalnika?

#985 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 marzec 2013 - 18:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? w moim przypadku jedyną możliwością hodowli bydła jest hodowla intensywna,na ekstensywną mogą sobie pozwolić ci którzy mają sporo łąk i to w dodatku w jednym kawałku.....jeżeli chodzi o opłacalność to liczyłem ostatnio(tzn w styczniu)jak sprzedawałem 8 super mieszańców(średnia mięsność na poziomie 60%)to po podliczeniu prawie wszystkich kosztów(nie liczyłem wody,energii elektrycznej i własnej pracy)pozostało mi 1800,- ze sztuki po 19-21miesiącach tuczu.Ale-po pierwsze pierwsze były to naprawdę dobre sztuki,po drugie wstrzeliłem się ze sprzedażą w dobrą cenę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#986 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 17 marzec 2013 - 18:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak za*******e że cena spadła prawie pięć kafli w plecy ale co tam.Dzieki temu niektórzy mogą taniej cielaki kupić jak czytam takie posty to aż żal d*pę ściska.To sołtys pogratulować ja tego szczęścia nie miałem.

Nie przesadzasz z tym słownictwem?

Edytowany przez MAT912, 17 marzec 2013 - 21:54.

#987 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 19:04

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Rozumiem, że to według cennika styczniowego, jak to teraz by wyglądało? Dolicz amortyzacje maszyn, budynku i weterynarię.
Na dzień dzisiejszy byłbym pod kreską sprzedając w dzisiejszych cenach.

#988 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 marzec 2013 - 19:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak według styczniowego cennika żywca-ceny paszy wyliczane z "ceny dnia"weterynarz i ewentualne leki były liczone, natomiast amortyzacja maszyn i budynków nie była liczona. Jeżeli chodzi o cenę z dzisiejszego dnia to sądzę że po odliczeniu wszystkiego wyszedłbym minimalnie na plus......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#989 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:32

Moze oplacalnosc bydla opasowego po tym spadku cenowym sie poprawi za jakis czas? moze znikna "sezonowcy"??

co rozumiesz pod pojęciem sezonowcy? Bydło to nie świnie że przepuścisz rzut przez 3 miesiące i jak cena słaba to możesz zboże w magazynie trzymać i czekać na lepsze czasy. Tu jeden rzut to minimum 1.5 roku. Kiszonki trzeba robić co roku. Jak zaorzesz łąki nie posiejesz kukurydzy to nie ruszysz z produkcją.

#990 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Sa sezonowcy i nikt mi nie powie ze nie. Kupują tak jak teraz maluchy maja trochę zboża w lato dorbią kichy i jakoś sie bujają , potem sprzędaja takie niedojady po 450-500 kg i psują cenę. Sam znam kilku .

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowany przez MAT912, 17 marzec 2013 - 22:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ale jak psują cenę za takie śledzie płacą w skupie gorzej niż za jałówki. Jak masz takich w okolicy to bierz od nich te byki. Kupisz po 6zł a sprzedasz po 8zł za pół roku.

#992 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? W mojej okolicy tak poprostu jest każdy nawet klawisze ponastawiali bydło . Niewiem gdzie sprzedają niech bedą śledzie ale jak dużo śledzi to masa sie robi :-)
O co tu chodzi? Nie cytuj poprzedniego posta!? I już mam dwa punkty! Rozmowa idzie dobrze jest twórcza , wyostrza intelekt a tu gestapo wpada i...
Przestañcie szanowni ludzie robić z tego forum partii PRL !!

Co to nie znasz regulaminu tu panującego? wszyscy się dostosowują, a Ty jeden masz jakieś problemy? Wiesz co to było gestapo? zaraz możesz mieć trzy punkty - za obrazę.

Edytowany przez MAT912, 17 marzec 2013 - 22:51.

#993 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 08:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ci niby sezonowcy nie psują ceny, te cielaki powstawiane wtedy gdy zaczęły się dobre ceny na opasy dopiero będą schodzić a ceny spadły teraz. ci co mieli bydło trochę zwiększyli,lecz to nie jest jakieś kolosalne. resztą gdyby nie było w ogóle eksportu wołowiny to nawet połowa pogłowia obecnego byłaby skutkiem tragicznie niskich cen za żywiec. każdy chce produkować to a czym zarobi ,lecz tacy sezonowcy to np na ziemniaku się pokazali,z bydłem tak jak pisali koledzy wyżej to nie takie proste. a i nieliczni co kupili kilka cieląt nie odgrywają wielkiej roli.

#994 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 09:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Sezonowcy to wlasnie tacy którzy kupia w pazdzierniku tanio i trzymaja rok do następnego pazdziernika bo nie maja budynku aby wieksze szt trzymać

#995 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Przepraszam za gestapo jeżeli uraziło cię to to jeszcze raz przepraszam to mił być żart. Jednak uważam że mogłeś ostrzec.
jestem nowym użytkownikiem co mnie nie usprawiedliwia ale to nie jest sekta żeby wkówać regulamin na blachę.
Wracająć do opłacalności : myślę że niedługo się poprawi na forum z cenami koledzy piszą że zakłady chcą kupować za gotówkę i wiosna się (chyba :unsure: ) zacznie węc ludzie nie będą musieli sprzedawać

#996 Share rybka2485

rybka2485

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jestem spod Lublina.Krowy mleczne rzuciłem w ubiegłym roku,krowy sprzedałem a zostawiłem sobie młodzież i zacieliłem, teraz sprzedaję i chciałem sobie kupić na to miejsce właśnie byczki hf mieszańce lub jałóweczki mięsne i nie ma gdzie...każdy trzyma dla siebie bo jak nie mleko to tym się ratuje. Chciałem kupić gdzieś w firmie, pojechałem do kilku i nic ciekawego, rumuny jakieś takie mizerne.Ogłosiłem się i w anonsach że kupię większe ilości byczków itd i nic żadnego słuchu, żadnego telefonu ani nic...sam już kurczę nie wiem co mam robić bo jałówki w kwietniu resztę sprzedam i zostanie pusta obora, a to ponoć źle wróży. W czwartek jadę do Niedrzwicy może wreszcie coś tam kupię.
ale jak patrzeć na przyszłość to dziwnie się robi z tą wołowiną, może czas zacząć koninę trzymać

#997 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 19 marzec 2013 - 19:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A skąd jestes dokładnie? Bo Niedzwicę kojarzę :P

#998 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U mnie również teraz ciężko gdzieś dostać małe byczki, jedynie od miejszych rolników można kupić, ale to rzadko i o rasowych od nich można zapomnieć. Niedługo będzie trzeba kupować tylko od firm, jak tak dalej pójdzie.

#999 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 08:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? rasowych małych to nigdy nie kupisz,jedynie odsadki po 300kg, małe to mieszańce. opłacalność spadła,jak te ceny będą tak trwać kilka miesięcy to będziecie mieli łatwiejszy dostęp d cieląt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 20 marzec 2013 - 11:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak na razie to ceny cielaków w firmach nimi handlującymi(Kobylin,Eko-natura czy Dobek)to nadal zwalają z nóg.Ani o złotówkę nie spadły,a ogłoszeń np.na allegro od groma i ciut,ciut!