Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#941 Share rad626

rad626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? na naszych dobroczyńców z wiejskiej nie ma co liczyć :( cena prawie 2 zł w dół i brak reakcji z ich strony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 16:06
  •  

#942 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 15:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? piszac o oplacalnosci...

proste liczenie i moze mnie poprawicie

sruta codziennie po 3kg x liczmy 550dni to 1650kg ziarna liczac po 800zl/t wychodzi kolo 1200-1300zł zeżra samej sruty nie liczac dodatkow
cielak kolo 1000zl??
i do tego kiszonka jaka by nie byla kuku,zyto,slonecznik.

cielak + sruta wyjedzie kolo 1500(zboze + dodatki) = 2500zł

sprzedawalem ostatnio wlasnie 1,5roczne jałowki dostalem za nie po 3800zł

3800-2500= 1300zł
zostaje j1300zl na koszty kiszonek, woda, swiatlo, nie myslac o tym ze moze ktorys zachorowac :P praca przy tym to juz chyba tylko hobby? :P
No obornik mamy na pole :)
moze zrubmy czat na skype? moj to mat22889

#943 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:18

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kilku ekonomistów już tutaj było i zostało brutalnie sprowadzonych na ziemię :P Aczkolwiek gdyby się zupełnie nie opłacało to kto by to hodował?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jakby to wszystko policzyć skrupulatnie to właśnie nic się nie opłaca, tyle że niekoniecznie da się wyprodukować takiej jakości śrutę czy kiszonkę we własnym gospodarstwie, za którą otrzymalibyśmy kwotę, która pokrywa koszty i przynosi zysk, dlatego bardziej opłaca spaść posiadaną paszę niż ja sprzedać

#945 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? szczerze to w obecnej chwili na bydle wychodzimy na zero,owszem każdy ma minimalnie inne koszty produkcji-inne pasze,uprawy.więc jednym parę groszy zostanie inni dołożą. oby trend cenowy się odwrócił ,bo lipa.

#946 Share Mark85

Mark85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:28

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zróbmy strajk, pokazmy swoje niezadowolenie, chętnie sie wybiorę. Ludzie musimy sie zebrac i powalczyć o swoje bo to co się obecnie dzieje w naszym kraju z bydłem ale i nie tylko przechodzi ludzkie pojęcie. Jak nie było uboju rytualnego to cena spadła gora 20-30 groszy, a teraz przez głupią niewielką ilość koniny taka afera sie zrobiła. i Oczywiscie ten który produkuje czyli rolnik najbardziej dostaje po tyłku a zakładom to nawet na rękę zbić cenę na minimalny poziom nakupic wołowiny tanio, mocno śmierdzi to celowym działaniem. A najbardziej to mnie denerwuje postawa naszego rządu. Juz koncem listopada zrobio sie głosno o uboju rytualnym i przez 4 miesiące nic ne zrobili kompletnie nic a jak wyszła sprawa koniny to kontrole szczegołowo przetrzepały wszystkie zakłady poprostu na zawołanie to po czyjej oni są stronie, na co płacimy te niemałe podatki i ich utrzymujemy jak oni mają nas w nosie.

#947 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Potrzebujemy przywódcy !!! Jak A.L. Odpowiednich form strajków a nie takich jak dzisiaj że połowa rolników nie pojechała strajkować bo jakiś gamoń w postulatach wpisał prawa dla telewizji trwam itp. Poco to , po co łączyć sprawy. A z chodowla bydła mięsnego jest tak jak z każda inną raz sie opłaca raz nie:-)

#948 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Rozumiem doskonale to niezadowolenie, bo jest ono jak najbardziej uzasadnione, ale co jeden, dwa czy nawet dziesięć strajków da? Polepszy to w jakiś nieznany i magiczny sposób na rynku? Oj wątpię, jedynie rolnicy się na krzyczą, poblokują, politycy to przemilczą, a telewizja będzie zadowolona, bo będzie miała o czym robić reportaże i czas w wiadomościach będzie zapełniony. Pretensje do rządu, ok rozumiem. Ale mam takie pytanie, czy potraficie tak zarządzić swoim gospodarstwem, mniejszym, bądź większym tak żeby z dnia na dzień stało się rentowne i przynosiło ogromne zyski? Tak samo jest i w z polityką państwa, były wybory to trzeba było iść i głosować, jaki rząd jest to widać, ale coś robi, niestety jak jest taka za***ista opozycja co mają sieczkę w głowie zamiast mózgu to też nie sprzyja rządowi. Nikomu tu nie chcę dokopać, ani się spierać, ale niestety tak to już jest, że rząd pojedynczego kraju to nie ma za dużo do powiedzenia, mało tego tak powinno być. To rynek musi dyktować warunki, aby wszystko było po "normalnej" cenie. Równowaga musi być zachowana i niestety wahania będą duże, teraz padło na to, jutro będzie co innego, należy się ciągle przystosowywać, kto nie idzie na przód ten ginie.

Edytowany przez maciek9225, 14 marzec 2013 - 22:46.

#949 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 23:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Co teraz powiecie o tych co wzieli cielaki z Kobylina na tzw. kontrakt? Na dzień dzisiejszy chyba lepiej wychodzą jak ci co normalnie zapłacili.

#950 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 marzec 2013 - 08:37

Rozumiem doskonale to niezadowolenie, bo jest ono jak najbardziej uzasadnione, ale co jeden, dwa czy nawet dziesięć strajków da? Polepszy to w jakiś nieznany i magiczny sposób na rynku? Oj wątpię, jedynie rolnicy się na krzyczą, poblokują, politycy to przemilczą, a telewizja będzie zadowolona, bo będzie miała o czym robić reportaże i czas w wiadomościach będzie zapełniony. Pretensje do rządu, ok rozumiem. Ale mam takie pytanie, czy potraficie tak zarządzić swoim gospodarstwem, mniejszym, bądź większym tak żeby z dnia na dzień stało się rentowne i przynosiło ogromne zyski? Tak samo jest i w z polityką państwa, były wybory to trzeba było iść i głosować, jaki rząd jest to widać, ale coś robi, niestety jak jest taka za***ista opozycja co mają sieczkę w głowie zamiast mózgu to też nie sprzyja rządowi. Nikomu tu nie chcę dokopać, ani się spierać, ale niestety tak to już jest, że rząd pojedynczego kraju to nie ma za dużo do powiedzenia, mało tego tak powinno być. To rynek musi dyktować warunki, aby wszystko było po "normalnej" cenie. Równowaga musi być zachowana i niestety wahania będą duże, teraz padło na to, jutro będzie co innego, należy się ciągle przystosowywać, kto nie idzie na przód ten ginie.

Słuchaj kolego - gdyby to wynikało z sytuacji rynkowej to co innego - dużo towaru - spada cena Ale tu nie chodzi o to Na spadki cen złożyło się sporo czynników ale 2 w tej chwili wysuwają się na pierwszy plan - zakaz uboju rytualnego - dla rządu załatwienie tego to jak dla ciebie kiwnięcie palcem A druga sprawa to afery z koniną - i tu owszem jest to w całej Europie ale nasz rząd i administracja też musi coś w tym temacie ulepszyć , usprawnić żeby się to nie zdarzało w przyszłości Trzecia sprawa to jak wybuchła afera z ogórkami to rolnicy którzy nic w tej aferze nie zawinili dostali pomoc finansową - a czym zawinili hodowcy bydła w tym że oszuści mieszali mięso i są teraz takie spadki cen? Też należy się domagać pomocy - skoro państwo i instytucje sanitarne nie zapewniły należytego bezpieczeństwa to niech teraz za to odpowiadają i wyrównają straty jakie nam pośrednio poczynili

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 08:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no ok straty trzeba pokryć, ale uważasz, że to wszystko jest takie proste, jedno kiwnięcie, podpis i załatwione? O nie, tak to nie działa. Tu leży błąd w całym systemie politycznym tego kraju, dopóki będzie taka duża ilość rządzących to nikt nic nie zmieni, bo zawsze opozycja będzie blokować.

#952 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Co ty kolego, delikatnie mówiąc, wciskasz bajki o opozycji? Rząd jak coś chce to przepycha bez problemu i nie oglada się na opozycje. Widać doskonale jak im zalezy na rolnikach, to całe zgromadzenie pod tytułem PO woli dyskutować o zwuiązkach homoseksualnych niz zająć się rolnictwem czy bezrobociem, a 'zagorzała' partia rolnicza PSL siedzi cicho i liczy profty z zasiadania w rządzie.

Cena na dzień dzisiejszy 7,5 netto za ładnego mieszańca przy kilku sztukach.

Biernacki podobno organizował autobusy do warszawy, czy ktos wie coś na ten temat?

#953 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ale co ma opozycja do gadki skoro koalicja nie może się sama dogadać? Jakoś przed nowym rokiem minister uspokajał sytuację ze ubój rytualny będzie- że wystarczy rozporządzenie i po sprawie , teraz się okazuje że powołano ekspertów aby zbadali możliwość ogłuszania po cięciu Ktoś tu ewidentnie przedłuża całą sprawę i trzeba w związku z tym protestować bo bez tego nikt nie ruszy tej sprawy naprzód- a przy aferze z koniną to trzeba się chwytać każdego rynku zbytu aby poprawić sytuację Uwierz mi - gdyby koalicja była w tej sprawie zgodna to opozycja nie ma tu nic do gadania Ale widać jak w tym kraju traktuje się rolnictwo - tak samo jak ze składką zdrowotną - ustawa spisana na kolanie w miesiąc mimo że mieli ponad półtora roku czasu- miała obowiązywać tylko jeden rok a znając życie to będzie przedłużana co najmniej 10 lat Po prostu każdy to olewa i bez protestów nic się nie zmieni

#954 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak chcieli zabrać nam 10% z dopłat to zrobili tow mgnieniu oka! nawet żesmy dobrze sie nie zorientowali i już ustawa była. Co to znaczy że strajki nic nie dają??!!!! ludzie a jak mamy zwrócic uwagę na siebie? na tym forum są tylko rolnicy i gówno obchodzi to Tuska co my sobie tu piszemy , nikt o tym nie wie. Dlatego trzeba wyjść na zewnętrz i głosno powiedzieć co nam sienie podoba. Maciek 9295 ja prowadze swoje gospodarstwo od 10 lat mam wszystko poukładane na 99% żyje mi sie świetnie ale ja biorę odpowiedzialność za swoje posunięcia a rząd co? ma to w d*pie nikt ich nie rozlicza , zrobią to zrobią nie to nie.Zobaczcie jak szybko załatwiają posady dla swoich kolegów moment i już kasa leci do portfela, aby sie nachapac . Największ ból to my mamy z naszym ministrem rolnictwa memlok jakich mało .

#955 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Z tym masz rację że jak masz swoje to dbasz o to jak najlepiej potrafisz, ale zrobiłeś to w ciągu roku? Nie, to teraz powiększ skale, PSL to już zupełnie w tym momencie nic nie znaczy, nie wiadomo co oni tam tak naprawdę robią. Chcecie to strajkujcie i oby to przyniosło jakieś efekty. Ale tu jest potrzebny mądry minister rolnictwa, który ma o tym pojęcie i nie tylko chce zbierać kasę za funkcję jaką pełni. A takie zawirowania to zawsze będą, nikt tego nie wie skąd dokładnie się wzięła konina i dlaczego ją teraz wykryto... Takie gdybanie, ale to też jest zmniejszanie produkcji, przez takie afery

#956 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? czyli produkcja opasow jest prawie ze nie oplacalna??

Moze podyskutujmy o tym co dawac zeby byla choc troche bardziej opłacalna??

Cenny cieląt nie zmienimy chociaz moze teraz troche spadnie skoro ceny duzych sztuk spadaja ale to zalozmy ze nie od nas zalezy.

co dajecie jejsc??

u mnie rano i wieczorem:
kiszonka z kuku (jeszcze na 2-3tyg mam pozniej kiszonka z zyta bedzie)
sruta kolo 2kg - jeczmien i troche zyta robiac mieszanke gdzie wychodzi mi kolo 900kg paszy biore kolo 750kg zboz + koncentrat i srute rzepakowa cena dodatkow to kolo 150zl
sloma male sztuki dostaja siano

to ze kiszonke musza dostac i siano/slome to ok ale czy moge dawac mniej sruty lub srut bez dodatkow? a z dodatkami tylko np. raz w tyg?

#957 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 15:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? moje dostają kiszonkę z kukurydzy do woli. Treściwa to śruta zbożowa (jęczmień 1/3+ pszenżyto 2/3) około 3-4kg na sztukę powyżej roku dziennie. Wieczorem dostają słomę z jęczmienia. Czasem dostają sianokiszonkę jak trafi się jakaś gorszej jakość. Latem będą dostawać trochę kiszonki z liści buraczanych. Nie kupuje żadnych dodatków. Cielaki mam od swoich krów mlecznych. Mają ponad 700kg w 24 miesiące.

#958 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 15 marzec 2013 - 19:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jade za tydzień na sprawozdanie roczne polskiego związku hodowców i producentów bydła miesnego zobaczymy co powiedzą i mam nadzieje że minister będzie i będzie okazja kilka niemiłych pytań zadac.
a bydło się opłacac bedzie jak cena zboza 2 x tańsza będzie, bo na dzień dzisiejszy lepiej miec 1 ha kukurydzy na ziarno niż 3 byki

#959 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 15 marzec 2013 - 20:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 16,00 kg Kiszonka kukur 39 0,10 zł 7,00 kg Sianokiszonka 33 0,10 zł
0,10 kg sloma jaczmien 86 0,10 zł 0,50 kg pszenica jara 88 0,90 zł
0,80 kg Sruta rzepak.ekstr. 90 1,25 zł 0,05 kg Kreda pastewna 90 0,25 zł
0,03 kg mocznik 99 1,50 zł

wartość średnie wozu na dobę, wartości liczone w exelu
koszt dawki 5,86zł
waga tych opasow 300 do 600kg (proporcjonalnie mniej lub wiecej z wozu)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:14

jade za tydzień na sprawozdanie roczne polskiego związku hodowców i producentów bydła miesnego zobaczymy co powiedzą i mam nadzieje że minister będzie i będzie okazja kilka niemiłych pytań zadac.
a bydło się opłacac bedzie jak cena zboza 2 x tańsza będzie, bo na dzień dzisiejszy lepiej miec 1 ha kukurydzy na ziarno niż 3 byki

Tak się tylko mówi - na jesień może być tak że 1 byk będzie więcej wart niż 3 ha kuku To jest rolnictwo - tu nigdy nic nie wiesz - do momentu jak już ci kasa za towar spłynie na konto A pytania trzeba zadawać - z tym że ja tak patrze i dochodzę do wniosku że jak Pawlak odszedł to PSL poszedł całkowicie w odstawkę i już kompletnie nic nie mają do gadania Jakby mieli jaja to rozwiązaliby tą koalicję ale przecież stołków im szkoda