Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#921 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:46

cycek-ja tylko dałem przykład kukurydzy a buraka i ziemniaka,sam buraka nigdy nie miałem a wiele lat opasałem ziemniakiem,ale tak jak napisałem jest z tym sporo roboty i nie ma co porównać z kukurydzą dla opasa,tu robisz pryzmę i jedziesz z koksem,jak nawet zamarznie to i odmarznie.....

tak tak ja wiem tylko mowie że burak poastewny to woda nic więcej. a co do ziemniaków to daje bo mam dużo odpdu więc cos z tym musze robić a sadze tylko z tego wzgledu ze dużo ludzi od których dzierzawie pole nie chca pieniedzy tylko ziemniaki takze to jest jedyny powod sadzenia ziemniaka. a co urosnie wiecej albo male je bydlo. ale ziemniaki są o wiele leprze od burakow bo maja skrobie i tez sa efekty wiadomo ze nie takie jak kukurydza ale jedno z drugim powiazane to naprawde bydlo sie cieszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 23:27
  •  

#922 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? sam też spasam ziemniaki,gdy są tanie no i odpadowe. tylko ograniczam areał a zwiększam kukurydzę ,ziemniaki są całkiem dobre dla opasa,ale roboty jest z nimi więcej.

#923 Share tomaszwis

tomaszwis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zgadzam się z tym co piszesz w zupełności. Praca u siebie, jak ciężka by nie była- to zawsze u siebie. Ja, po prawie dwuletniej pracy umysłowej na etacie decyduje się wrócić do rolnictwa, bo to paradoksalnie jedna z nielicznych profesji w których można zachować jeszcze zwyczajną godność i spokojnie z tego wyżyć (mam nadzieję). Świat stanął na głowie, wszędzie wyzysk i, trafnie to ująłeś, zwyczajne niewolnictwo. I jeśli ktoś twierdzi że hodowla to uwiązanie i niewolnictwo to znaczy że jeszcze nie pracował na etacie .

to tak a propo postu maroona

Czy ktoś może pokusił się kiedyś na sianie łubinu żółtego w celach paszowych? Czy jest to roślina trudna w uprawie, czy mozna liczyć na rozsądny plon?

Edytowany przez tomaszwis, 06 marzec 2013 - 22:22.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 06 marzec 2013 - 23:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Brat dale melasę w postaci gliceryny lub podobnie i do tego kukurydzę i wpierdzielają ładnie i przyrosty są też zadawalające.

#925 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 07:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja siałem raz łubin i wrzuciłem do silosu z trawą. Trawa ładnie sięzakisiła a łubin wcale. Więc nie polecam.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#926 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 07 marzec 2013 - 20:04

Brat dale melasę w postaci gliceryny lub podobnie i do tego kukurydzę i wpierdzielają ładnie i przyrosty są też zadawalające.

melase w postaci gliceryny??????
coś Ci sie pomyliło. Gliceryna kosztuje 4,7 za l wiec dawanie opasom jest absolutnie nieoplacalne

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#927 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 07 marzec 2013 - 20:27

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie glicerynę tylko glimel z melasą.
Zadzwoniłem i zapytałem.

#928 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 07 marzec 2013 - 22:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile tego glimelu i melasy.?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#929 Share Paprykarz

Paprykarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 19:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam chciał bym dowiedzieć się czy hodowla byków sprowadzanych z niemiec jest opłacalna.

Połączone

Edytowany przez razor275, 10 marzec 2013 - 09:31.

#930 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Co to znaczy byki sprowadzane z Niemiec? Duże , małe? Rasowe? Po ile na miejscu w twoim domu wychodzi sztuka ? Czym różni sie byk niemiecki od polskiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 09 marzec 2013 - 20:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Podbijam :) Sprecyzuj o co Ci chodzi.

#932 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:43

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? opłacalność to taka jak i tych krajowych,lub mniejsza gdyż mogą być droższe te byki.... swoją drogą pierwsze słyszę o bykach z zachodu i wątpię aby były tańsze w zakupie..... paprykarz pisz więcej

#933 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 09 marzec 2013 - 23:04

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? EkoNatura sprowadza cielaki z Austrii,pelno ogłoszeń mają,cielaki oczywiście drogie jak jasny gwint,a przypuszczam,że jeszcze bardziej wymęczone podróżami jak nasze krajowe.

#934 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 10 marzec 2013 - 07:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mój szwagier kupił partie byczków i był jeden austryjacki padł po 3 dniach ani reszta też była wyczerpana drogą

#935 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 11:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Post zacytowany z tematu: Ceny bydła rzeźnego

Hej koledzy. Mam prośbę. Musimy coś zrobić z tą koniną w wołowinie. Musimy uświadomić ludzi, że to nic złego, że konina jest jeszcze lepsza od wołowiny, więc jej obecność nie jest niczym złym. W tym celu - proszę was - umieszczajcie na swoim profilu na facebooku oraz w internecie w komentarzach pod różnymi artykułami taką właśnie treść:

Człowieku ! Gdybyś kupił srebrną biżuterię, w której okazałobysię, że jest trochę złota, to czuiłbyś się oszukany czy jak farciarz ?
Kupując wołowinę, w której nawet jest trochę koniny również powinieneś czuć się jak farciarz. Konina jest mięsem bardziej szlachetnym od wołowiny !!!

Kolego szanowny, w mielone mięso wołowe (marnej jakości, dobre idzie w kawałkach) dorzucano marnej jakości koninę - z najgorszych sztuk (kucyki i inne ścierwo). Z całym szacunkiem ale nie widzę tu powodów do radości. Jak mi ktoś do wołowego hamburgera nawrzuca skórek z kurcząt to pewne że mu za to dziękował nie będę.
Jeszcze jedna kwestia: w polskich sklepach dobrej wołowiny nie ma, co najlepsze idzie na eksport, u nas zostaje ścierwo i to w wysokiej cenie więc nie ma się co dziwić że ludzie nie kupują. Popatrzcie jak to w sklepie wygląda i jakie części są dostępne.

#936 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 13:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Co myslicie teraz o bydle miesnym ktorzy wzieli z firm? Np sokolow? Oplacalnosc byla jaka taka a teraz to juz masakra... Kazdy jest ostro w plecy...

#937 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? zanim te kilku miesięczne ,lub obecnie roczniaki dorosną ,to mam nadzieję że będzie lepiej,obecnie jest nie ciekawie ,sam jestem ciekawy kiedy będzie lepiej ....

#938 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:40

Co myslicie teraz o bydle miesnym ktorzy wzieli z firm? Np sokolow? Oplacalnosc byla jaka taka a teraz to juz masakra... Kazdy jest ostro w plecy...

Ale co tu możesz? Nic... Ryzyko i tyle. Gdyby tak próbować wszystko przewidzieć to człowiek spod pierzyny by nie wylazł ze strachu. Zabić to się na prostej drodze można - pieszo.
Czy ktoś pół roku temu spodziewał się że afera z koniną będzie albo zakaz uboju rytualnego? Bardziej baliśmy się nadprodukcji.

#939 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jakos to bedzie... Cena spadla to musi pojsc w gore...

Dla mnie takie umowy na bydlo miesne z firmami to jest sie niewolnikiem na wlasnym podworku... Ale ja z tego sie ciesze w koncu madraki po d*pach dostana:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zawsze są dobre i złe czasy w biznesie . Jednak my jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę ekipy przy władzy a ich niekompetencja doprowadza do wielu dramatów w rodzinie rolnika . Musimy to przeczekać i tyle