mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WISNIAPOL    0

Najpewniejsza? No nie wiem.. Wg mnie kupując odsadka po wieku w paszporcie i ogólnym wyglądzie można stwierdzić jakie ma geny (jak jest ładny i długi, a do tego nie stary to od razu wiadomo, że będzie ładna sztuka). Taki powyżej tych 100 kg od razu je treściwą, nie jest tak wrażliwy jak ciele przy którym trzeba się wiele więcej nachodzić. I nie wiem czy znalazłby w okolicy cielaki LM do sprzedaży. A tak w ogóle nie sprzedajemy dużej wagi po 8 tylko znacznie drożej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no to po ile i jaka firma tyle płaci ?

jezeli za odsadka płacisz po 10-11zł i potem za duzego dostajesz 10zł, to sie zgodze ze zarobek jest

pytanie tylko kto w polsce tyle zapłaci ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu91    0

Ja sprzedałem dużego 22 miesięcznego byka o wadze 900kg to jeszcze nie był 100% LM i do tego był czarny dlatego dostałem po 8zł za niego.

Ale za ładnego byka LM można dostać po 9zł ale żeby więcej to nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

chwala sie ze po 9 czy 10 zł dostaja za byka, a jak zapytasz o firme która tyle płaci to cisza jak makiem usiał, juz kilku pytałem o te firmy to zaden nie odpowiedział :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu91    0

Jutro postaram się dowiedzieć trochę dokładniej dane firmy jak mi się uda to napisze i sprawdzę ile teraz płacą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Koma666 mało kto lub nikt nie zdradzi nazwy firmy która dobrze płaci bo to nie jest cena dla gospodarza który jak ty odstawia kilka sztuk bydła rocznie (o ile tyle odstawiasz) tylko dla takiego który odstawia towar LUX na export lub ma podpisaną umowę lub ma dużą ilość super towaru jednorazowo jak kolega ełku87 (http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/464050-simentale/) zauważyłem że ostatnio siejesz jakiś dziwny zamęt na AF krytykujesz nie wierzysz ludziom którzy piszą o lepszej cenie niż ty uzyskałeś ale zrozum że cena liczy się od jakości jak od ilości odstawianego towaru. Wstaw w końcu jakieś fotki swojego bydła.Myślę że Moderator nie doda mi kolejnego ujemnego punktu za tą wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WISNIAPOL    0

Nie siedzę cały czas na forum żeby udowadniać ludziom realia... Jak wcześniej pisałem mam w okolicy dwóch dużych handlarzy- dokładne dane pytać na priv. A tak szczerze mówiąc jak czytam niektóre informacje, że hf w ciężkiej po niecałe 7 zł sprzedają to mi ręce opadają! W moim regionie już dawno nikt tego nie trzyma bo po prostu jest to nieopłacalne!!!

Jak to ktoś mądry powiedział „pierwszy milion trzeba ukraść!”, a ja wychodzę z założenia, że wystarczy dobrze kombinować i dobrze żyć z ludźmi. Mając kilka słabych ha, przestarzały sprzęt, nie wiele bydła, nie będąc vatowcem udaje nam się kupować odsadki, młóto, paliwo czy nawozy cenach hurtowych, a sprzedać z zyskiem. Czasem nie jest kolorowo, ale trzeba dostosować się do rynku ;) Kolego jarecki7- ja dałbym Ci plusa, bo sensownie gadasz.

Edytowano przez WISNIAPOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Koma666 mało kto lub nikt nie zdradzi nazwy firmy która dobrze płaci bo to nie jest cena dla gospodarza który jak ty odstawia kilka sztuk bydła rocznie (o ile tyle odstawiasz) tylko dla takiego który odstawia towar LUX na export lub ma podpisaną umowę lub ma dużą ilość super towaru jednorazowo jak kolega ełku87 (http://www.agrofoto....4050-simentale/) zauważyłem że ostatnio siejesz jakiś dziwny zamęt na AF krytykujesz nie wierzysz ludziom którzy piszą o lepszej cenie niż ty uzyskałeś ale zrozum że cena liczy się od jakości jak od ilości odstawianego towaru. Wstaw w końcu jakieś fotki swojego bydła.Myślę że Moderator nie doda mi kolejnego ujemnego punktu za tą wypowiedź.

 

no to powiedz po co płacic po 1700zł za cielaka w moim przypadku skoro i tak nie sprzedam po 9zł bo mam za mała ilosc ? jaki sens płacic po tyle a potem duzego sprzedac po 7 plus vat bo przeciez NIBY za 2 dobre sztuki nikt nie zapłaci wg Ciebie ?

nie lepiej poszukac biało czarnego za 600zł ?

tyle wynika z twojej wypowiedzi :D

wynika z niej ze tylko takim co sprzedaja po 40 szt na raz opłaca sie kupowac drogi towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@koma jak czytam twoje posty to ręce opadają, ciągle wyolbrzymiasz ilości jakie by trzeba bylo sprzedać - 5 szt na raz to nie dużo co nie ?? Ale jak 100% LM to 9 można wyhaczyć za kg netto.

Poza tym - cielak za 1700zł ma ok 100 kg - simental . Ile będzie miał twój czarno biały za 600zł ? 60 kg ?? Dodaj preparat mloekozastępczy i inne pierdoły i ta róznica już taka duża się nie robi. Nie mówiąc już o jakości cielaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

żeby wyszło 9netto na żywo to musi być 14-15zł netto wbc. Popatrz na cenniki zakładów. 13zł netto to maks co można dostać za byka w e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mickas, kolega komoma ma sporo racji i co więcej zaznaczył, że odnosi się do warunków jakie On sam ma

w moim przypadku
Każdy z Nas wylicza wedle cen obowiązujących w swoich okolicach, a na przestrzeni całego kraju jest wielka ich rozbieżność.

 

Jest tak, że jak dziś kupisz cielaka to tak naprawdę nie wiesz ile możesz dostać za niego za 1,5 - 2 lata ( w porównaniu odsadka do 10 dniowego ) .

Sam kupowałem mieszańce 2 lata temu po 1100 -1200 i to za 10 dniowe, ale takie wówczas były realia rynkowe w moich okolicach. Przyszły zmiany z cennikami i całe moje przewidywania legły w gruzach, jak doliczę do tego jeszcze leczenie i upadki maluchów, (bo i to się zdarza) to interesu i ja na bydle nie mam - na dzień dzisiejszy :(

 

Na opłacalność to nie ma uniwersalnej recepty, no może poza tą ogólną- tanio kupić, tanio i krótko karmić, drogo sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kuwa kolejny - za 100% LM na export są całkiem inne ceny . Wczoraj gadałem z kumplem co ma swoje stado LM, sprzedawał po takiej samej cenie ostatnio co @elku87 tylko do konkurencyjnej firmy z moich okolic :)

Poza tym @damian z tego co zauważyłem to kuj-pom , wlkp to tam was najbardziej je*bią w tyłek jeśli chodzi o cenę za bydło. Jak spada to najwięcej u was .Dziś dzwoniłem do firmy ze swoich okolic - byki 7-7,8 zł/kg brutto. Jak ładny można coś jeszcze urwać. Ceny za LM podać nie chcieli, szefu najpierw ogląda towar potem daje cenę. Chyba że zna sprzedającego i wie jaki ma towar.

 

Edit : @KRISTOFORn - co do przewidywania cen jest tak samo wszędzie - siejąc pszenicę też nie wiesz jaka będzie cena. Takie uroki rolnictwa.

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I to właśnie przez te przewidywania nie jesteśmy w stanie odgadnąć czy lepiej wyjdziemy na czystych odchowanych, czy na maluchach mieszańcach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WISNIAPOL    0

No 20 gr dla charolaisa to trochę mało :\ Kupując małego CZYSTEGO cielaka od handlarza prawie zawsze można spodziewać się kaszlu i biegunki na początek (szczególnie jeśli towar zagraniczny i długo w transporcie jest), a czasem kończy się padnięciem. Wychodzę z założenia, że pewniejsze są większe sztuki nawet jeśli są droższe. Wstawiasz, szczepisz raz, czasem dwa i jedzą. Nie trzeba przy nim chodzić jak przy dziecku i odpajać i martwić się kiedy zacznie porządnie jeść...

A co do "jakości" cielaka o której wspomniał mickas to zasada jest prosta: duży odsadek (długi szeroki, ale i droższy)= większy byk przy sprzedaży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

wisniapol

no to po ile kupujesz te odsadki i w jakiej wadze ?

 

mickas

w chwili obecnej mam 14 sztuk, bede sprzedawał po 2-3 szt, bo akurat tak beda dorastac do wagi, uwazasz ze ktos dałby mi 9zł gdyby to były simy albo lm ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Za simy nie ale za 100 lm w tym momencie akurat tak.

Koma666 Ty jestes za przeproszeniem niedorozwiniety ze trzeba Ci kilka razy powtarzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mam w swojej galerii fotkę dwóch cielaków mieszańców sim x krowa mleczna . Kupione jak miały po 3dni płacone po 700zł sztuka czarny z białą głowa wypił mleka za około 400zł a ten białego odchowała krowa bo akurat mieliśmy. W tym samym czasie kupiłem też simy z Rumuni po 1700zł sztuka+ 200zł sztuka na leczenie bo mocno chorowały daje nam 1900zł za jednego. Teraz ten czarny budową i wagą nie ustępuje Rumunom a biały to kupa kości typowy renifer chociaż żre to samo co inne. Za około 100dni napiszę wagę i cenę za jaka poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Mam w swojej galerii fotkę dwóch cielaków mieszańców sim x krowa mleczna . Kupione jak miały po 3dni płacone po 700zł sztuka czarny z białą głowa wypił mleka za około 400zł a ten białego odchowała krowa bo akurat mieliśmy. W tym samym czasie kupiłem też simy z Rumuni po 1700zł sztuka+ 200zł sztuka na leczenie bo mocno chorowały daje nam 1900zł za jednego. Teraz ten czarny budową i wagą nie ustępuje Rumunom a biały to kupa kości typowy renifer chociaż żre to samo co inne. Za około 100dni napiszę wagę i cenę za jaka poszły.

 

no ale gdybys sprzedał mleko to tez miałbyś kase z tego, w moim wypadku to mleko jest produktem glownym a nie ubocznym.

 

Wczoraj sprzedałem 6szt waga średnia to 800kg brutto wiek 22 miesiace, żywione wozem paszowym od 6 miesiąca. Cena 7 brutto. Wszystkie HF. Na sztuce zostało mi 2 tys. Czyli całe G.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@statek, naprawdę żywiłeś te zwierzaki wozem paszowym? :ph34r: Ja paszami ;)

 

Latem oddawałem kilka MM (HO/LM) do uboju z wycena poubojową, dostałem po 11,40 netto.Po niecałym miesiącu sprzedałem kolejnego MM ( HO/AN) i przy braku zmian w cenniku gość zapłacił mi już po 12,40 netto za kilo. Do tego jeszcze była różna wybojowość, mieszańce z LM miały 57-59% mięsności a z AN miał 64% . Zatem nie tylko jest istotna różnica w cenie klasowej ale również w ilości mięska za które ubojnia zapłaciła. Czyste rasy mają jeszcze wyższą wybojowość i warto też to brać pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja nie sprzedaje polbojowo. Przy hf to chyba jeden czort.

Tak wozem paszowym. 9kg trawy 2kg slomy 16qq 1kg sruty rzepakowej i 1 mielonego jeczmienia witaminy kreda itp

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a ja bym powiedział ze dla opasów to kiszonka z qq to podstawa a siano to tylko po to zeby żwacz dobrze pracował

 

andr3w

o moje niedorozwiniecie sie nie martw ;)

skoro za lm po 9zł płaca to czemu na bukaciarni i sprzedambyka srednia cena za byki to 6.70 (chyba netto) ??? to az taka róznica jest w wydajnosci miesnej przy czystorasowych ? :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mi tak samo jak koledze statek zostaje średnio 2.000 zł na sztuce.

 

Tak więc ile trzeba sprzedać rocznie żeby normalnie żyć i funkcjonować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj