Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2159 odpowiedzi na ten temat

#901 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Wydaje mi sie ze ta cena cielaka 700 czy 1000 średnio wpływa na opłacalność opasow najważniejszy jest szybki czas opasu i tania pasza. Ale na sianie he he to raczej nie urośnie 20 miechów do 700 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 22:02
  •  

#902 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 700 czy 1000 to fakt nie robi znaczenia, lecz 700zł za np 55kg byczka a 1900zł za 110kg to dla mnie jest sporo,wole kupić sysaki i odpoić na mleku [po to mam krowy] i jest to najtańszy sposób. w moich okolicach od kilku lat jest problem ze słomą,grunty orne to prawie w połowie obsiewane kukurydzą na kiszonkę,i na ziarno. w tym roku można było jeszcze coś słomy kupić,lecz rok wcześniej co oziminy wymarzły była tragedia. nowe obory co są budowane to tylko na rusztach.

#903 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 01 marzec 2013 - 21:15

17 ornego obecnie i 5h laki i 4 laki dzierzawy w tym zboza na oko 60t.... Moze wiecej sieje pszenzyto i mieszanke owsa z jeczmieniem i tylko tym je karmie... No i siano. mialem kilka bel kiszonki w workach... ale nie radze tego robic... Lepiej folia albo w worki i streczem... I moje bysie jedza od malego ospe z jeczmienia pozniej juz domieszuje wszystko z czasem

Zreszta co tu sie klocic czy na tych wiecej zostaje czy na tych jak znowu ceny pojda bydla w dol przes ta konine i unia pewnie teraz powie ze nasze be miesko i przez jakis czas ceny beda nizsze... Ciezki chleb producenta....

poczytaj to i daj mi argumenty ekonomicze ze hodowla na zbozu oplaca sie bardziej niz na kukurydzy

http://ww.modr.mazow...la_miesnego.pdf

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 06:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Sluchsj mi sie nawet tego czytac niechce... I konwersowac z filozofem... :lol: :P Jak bym mial kupowac slome to wole bez kosztow... U was sie oplaca u nas nie za godzine koszenia na kiszonke biora od do 1000 nie kalkuluje mi sie wogole ta pasza i wszystko na ten temat. Sianko ewentualnie kiszonka z traw i 800 ponad 800 przychodzi dla mnie wystarczy a ze wam to nie pasi to trudno...

#905 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 10:36

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czytanie powinno iść w parze ze zrozumieniem !!! Jest takie powiedzenie " smotrisz w knigu widzisz figu," Dazio co to znaczy że ci sie niechce czytać? Uważasz siebie za nieomylnego? Bo ty tak robisz i już . Rozumiem ze jak masz gorączkę to bierzesz nurofen i pomaga? To dawaj wszystkim nurofen na AIDS,ebole , na wypadnie włosów nie mozna być tak upartym bezmyślnie.

#906 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 marzec 2013 - 11:38

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No i wlasnie wedlug mnie z takimi ludzmi dyskusja nie ma sensu. Gdyby byla oplacalna to nikt w DE nie uprawial qq

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#907 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 11:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? bywa że ludziom trudno przetłumaczyć coś co jest dla innych oczywiste, spotykam takie twierdzenie ,z reguły starszych ludzi że kukurydza to jaki koszt.... sieczkarnia 900, nasienie 400,sianie 150zł a jeszcze nawozy i opryski. ci ludzie widzą kosz zboża,że zasieją własnym ziarnem ,za kombajn dadzą 300-350zł itd,tylko ile zboża trzeba ,aby zastąpić pasze z 1ha przyzwoitej kukurydzy....

#908 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 14:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Daję bykom kiszonkę z kukurydzy i sianokiszonkę, mocznik i teraz właśnie kończy mi się zapas mojego zboża, i zastanawiam sie co jest bardziej ekonomiczne:
-kupić otręby + dokupić koncentrat
-podawać samą śrutę rzepakową
Oczywiście kukurydza i sianokiszonka do oporu i dodatkowo mocznik

#909 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 14:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? z otrębami to mało opłacalne, to lepiej dokupić zboże,lecz myślę że skoro masz oporowo kiszonek t sama rzepakowa plus witaminy by starczyło, zresztą przetestować można i obserwować jakie wyniki .

#910 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 10:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ja nigdy nie mialem kukurydzy i twierdzilem ze moje bydlo tez rosnie a w tym roku sąsiad kupił kiszonke z kukurydzy to tak jak zobaczylem te byki tak w tym roku sieje kukurydze na miejsce gdzie miala byc mieszanka na jesien bylo wygnojone teraz troche pod korzen wiec powinno cos byc zwlaszcza ze ziemie torfowe czyli bez przerwy jest wilgoc. a nie ma co wogole siana do kukurydzy porownywac wole siano sprzedac i za te pieniadze wyprodukowac kukurydze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 03 marzec 2013 - 11:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A ile trzeba liczyć koszt uprawy na 1ha qq nie mając swoich maszyn (siew i koszenie usługowe) Trzeba też zbudować jakiś silos na tą kiszonkę? I czy można się później zdecydować czy zbierze się tą qq na kiszonkę czy na ziarno w sytuacji gdy ziarno będzie drogie czy też na kiszonkę trzeba się nastawić już z góry?

#912 Share Matt93

Matt93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport (piłka nożna i ręczna), fotografia

Napisany 03 marzec 2013 - 12:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? qq na ziarno i na kiszonkę są zupełnie inne z innymi właściwościami wiec lepiej wybrać wcześniej ;P

#913 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? są odmiany i na ziarno i kiszonkę , można w tym wybierać, koszt to sianie 140-150zł, nasiona 300-500zł, sieczkarnia z odwozem na pryzmę 900zł , okrycie pryzmy z 1ha tz folia 250-300zł, opryski min 200zł ,wychodzi koszt około 2000zł do tego dodaj nawozy ,a dawki wiadomo każdy indywidualnie. znam gościa co nie ma żadnej hodowli od kilku lat sieje min 10ha i w zależności od ceny sprzedaje komuś na kiszonkę lub trzyma na ziarno.

#914 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 03 marzec 2013 - 12:20

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A jak to jest z tą pryzmą? Trzeba jeszcze postawić jakiś silos więc też koszty A jak ten gość sprzedaje tą kiszonkę? Jak się ją odkryje to chyba się zepsuje zaraz czy jak? No i trzeba mieć jeszcze jakiś sprzęt - tzn wycinaki czy jakiś osprzęt do Tura?

#915 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 03 marzec 2013 - 12:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ja w zeszłym roku zasiałem pierwszy raz kukurydzę. zawsze się bałem że wysokie koszty. zanim zasiałem kukurydzę zawsze były buraki pastewne ale z ich pieleniem można było się wykończyć. i nie żałuję tej decyzji bo budło bardzo chętnie je pobiera i z jednego ha jest tyle karmy że trzeba już mieć sztuk żeby całość wykorzystać

#916 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? maroon ten facet sprzedaje kukurydze na pniu, nabywca sam płaci za sieczkarnie i wożą nawet 10km w ostatnim roku podobno sprzedał po 4.500 za ha , silos dobra sprawa ale i bez zrobisz pryzmę [może 1 na 10 ] ma silos. jak nie masz wcinaka to widły i taczka wracamy do tematu,kukurydza dla opasa to dobra pasza,koszt uprawy wydaje się wysoki,lecz rekompensuje nam to plon z 1ha , ziemniak czy burak pastewny to jest zbyt pracowita uprawa.

Edytowany przez zbyszek8201, 03 marzec 2013 - 12:46.

#917 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? burak pastewny? ja w tym roku dostalem w zamian za usluge 3 tony daje to jałowka i efektow brak dla mnie to jest sama woda tyle co rozepcha troche brzuch i to na tyle juz wole marchew pastewna bo troche jej sieje i wydaje mi sie ze jest o duzo lepsza od burakow i na marchew jest oprysk nie trzeba chaczki

#918 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 03 marzec 2013 - 15:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no tak. reraz się przekonałem że kukurydza jest lepsza. :)

#919 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? cycek-ja tylko dałem przykład kukurydzy a buraka i ziemniaka,sam buraka nigdy nie miałem a wiele lat opasałem ziemniakiem,ale tak jak napisałem jest z tym sporo roboty i nie ma co porównać z kukurydzą dla opasa,tu robisz pryzmę i jedziesz z koksem,jak nawet zamarznie to i odmarznie.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:39

A jak to jest z tą pryzmą? Trzeba jeszcze postawić jakiś silos więc też koszty A jak ten gość sprzedaje tą kiszonkę? Jak się ją odkryje to chyba się zepsuje zaraz czy jak? No i trzeba mieć jeszcze jakiś sprzęt - tzn wycinaki czy jakiś osprzęt do Tura?

Żadnego silosu przez 10 lat nie miałem i nie planuję budować. Sypię na folię, potem folią okrywam i obsypuję ziemią. Grunt żeby folii nic nie uszkodziło.

Podczas koszenia i zwożenia najważniejsze jest odpowiednie rozgarnięcie tej sieczki. Każdą przyczepę należy rozplantować po całej kupie - 5 osób do wideł albo ciągnik 4x4 z turem. Jak źle rozgarniesz to powstaną miejsca gdzie słabo ciągnik ugniecie i będzie pleśń. Można tydzień jeździć po kupie i i tak to nic nie da jak się dobrze nie rozgarnie.
Ukiszoną kukurydzę należy w odpowiednim tempie wykorzystywać - jak zaczniesz kopiec i będziesz mało brał to najzwyczajniej zaczyna pleśnieć - ale stopniowo.