Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2126 odpowiedzi na ten temat

#841 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Bo to nie moje więc nie moge sprzedać.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 20:49
  •  

#842 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? nawet jakby było twoje to i tak bys nie sprzedał :)

#843 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 1. Sprzedałbym
2. A drugi argument jest taki że na tej klasie ziemi która maja moi rodzice bez produkcji zwierzecej(obornika) nic nie urośnie.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jezeli w okolicy sa np. fermy drobiu to mozesz zamienic słome na obornik kurzy, albo sprzedac słome a kupic obornik, w zaleznosci juz od dogadania sie, no i wtedy mozesz zboza siac
ja sam własnie mysle nad czyms takim, bo u mnie w okolicy duzo ferm drobiu

#845 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jak czytam te wszystkie komentarze to mi sie w głowie przewraca. jednemu oplaca sie to srugiemu to jeden ma lepsza ziemie a drugi gorsza wiadomo ze ten co ma VI klase nie bdzie liczył na plony i zeby z tego żyć. a druga sprawa to jest tze prawda jest taka każdy robi to co lubi jeden trzyma bydło jeden sprzedaje swoje plony a to co mu zostaje w kieszeni to jest jego i zaden ekonomista nie jest w stanie obliczyc czy w przyszlym roku bedzie mu sie lepiejoplacalo zboze czy bydlo raz jest rok suchy raz mokry. a sam sieje zboże i mam bydlo i czy samo zboże to czy tez takie kokosy to nie wiem policzyc rope robote siew maszyny opryski nawozy amortyzacje to tez nie sa małe koszty i tez trzeba przy tym caly rok robic a nie zasiac i czekac az kasa sama wpadnie do kieszeni. takiej jest moje zdanie i nie kazdy musi sie z tym godzic. ale uważam że każdy rok jest inny i jeden jest że oplaca sie bydło jeden ze zboze a jeszcze nastepny że świnie i tak było jest i bedzie. a żadna ekonomi nie zastąpi faktow i rzeczywistosci

#846 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 26 luty 2013 - 23:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ale tu nie chodzi o to żeby przewidzieć co ci się bardziej opłaci tylko jak rozliczać to co już zrobiłeś i sprzedałeś Bo nie chce się słuchać potem bzdur jak ktoś mówi że zarobił na byku na czysto 3 tys zł Zresztą jeśli są tacy którzy żyją fikcją i złudzeniami to ich sprawa i tyle Oczywista sprawa że jeden zarobi więcej a drugi mniej nawet produkując to samo bo każdy działa w innych warunkach nawet jeśli obaj byliby sąsiadami z jednej wioski

Edytowany przez razor275, 27 luty 2013 - 08:34.
Cytowanie poprzedniego posta

#847 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A ja powiem tak najbardziej sie oplaca isc do pracy i juz... Sprawa rozwiazana... Bo na polu co by nie robil to zyc sie nie da. Czy to byki czy swinie czy nie wiem co to i tak rolnik dostaje po tylku. I tak bylo jest i bedzie. I WSIO... :lol:

#848 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To byłoby najprostsze rozwiązanie. Problem w tym, że większość osób na tym forum (w tym mnie) coś trzyma na tym ciężkim kawałku chleba. Po prostu lubimy to robić.

#849 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

A ja powiem tak najbardziej sie oplaca isc do pracy i juz... Sprawa rozwiazana... Bo na polu co by nie robil to zyc sie nie da. Czy to byki czy swinie czy nie wiem co to i tak rolnik dostaje po tylku. I tak bylo jest i bedzie. I WSIO... :lol:

Ja z tym się absolutnie nie zgodzę Oczywiście zależy kto ile ma ha i jakie warunki - ale u nas np. wcale nie ma takich idealnych warunków ale żyć się da A w pracy? Też zależy kto ma jakie warunki ale tak jak u nas traktują przeważnie pracowników to gorzej niż niewolników i w każdej chwili mogą cię zwolnić - a w rolnictwie to jesteś na swoim i na pewno więcej zależy od ciebie Gdybym nie miał w perspektywie przejęcia gospodarstwa to już by mnie dawno w tym kraju nie było - jedyne co mnie trzyma w tym kraju to sentyment do ziemi oraz wstręt do życia i mieszkania w mieście

#850 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja tu nie mowie o miescie... Tez bym nie mogł... Tez trzymam duzo opasow handluje cieletami i jest ok... Ale jak posluchac tego nazekania to dla was jedyne rozwiazanie to praca... Ktos zalozyl ten temat i w tym przypadku oplacalnosc trzymania bydla miesnego mija sie z celem... Bo przypuscmy u was za bydlo miesne trzeba zaplacic za ciele 1500 zl ok nawet wiecej to u nas za takie pieniadze kupie 4hf. I za byka miesnego wezme 7 moze 8 tys a za 4 hf kolo 20tys... U was sie to tak przyjelo ze tylko miesne tylko nie widzicie tego ile tracicie. Moze rosnie troche szybciej ale ja wole trzymac te 4 hf jak jednego simentala.... A czasami jest i tak ze te hf lepiej rosna jak miesne... Prosty przyklad mam w swojej galerii wstawione dwa hf ktore nie maja 14 miesiecy i maja bite 600 kg a mam miesnego ktory skonczyl rok i ma 300kg albo i nie...

Dodam jeszcze ze nie daje kiszonek... A jesli bym mial kiszonki bym mial naprawde jeszcze lepsze przyrosty... I wy sprzedajecie poubojowo to tez jest duzy minus... Bo was robia w konia na miesie.. Bo zaloze sie ze waza na wlasna kozysc a nie was rolnikow...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolego @dazio80008
Ja powiem tak Kolego. Nie sztuka jest szybko utuczyć byka ale sztuką jest jak najtaniej wyprodukować go a jak najdrożej sprzedać.
Na bykach możliwe że nie warto sprzedawać na WBC ale na krowach szczególnie tych tłustych to się mylisz.
Z resztą to się zgodzę z kolego @maroon oprócz o tym wstręcie do życia w mieście- troszkę przesadzasz. :)

#852 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie - nie przesadzam - to nie dla mnie akurat - a niestety dobrą pracę to można dostać tylko w mieście i to większym Z tym że każdy ma inne oczekiwania Mi tam wystarczy to co przynosi gospodarstwo Jedyny minus jaki widzę to oprócz ryzyka jest taki że ciężko przy hodowli zwierząt wyrwać się na jakiś urlop czy dłuższy wyjazd i trzeba szukać kogoś do pomocy ale nawet jak się gdzieś pracuje to ciężko czasami też dostać urlop wtedy kiedy się chce go mieć

Kolego nie cytujemy poprzedniego posta.

#853 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 luty 2013 - 10:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? dazio
dokładnie, lepiej chowac byki hf kupione po 600-700zł niz te przereklamowane miesniaki po 1500zł :)
i sprzedawc na zywa wage handlarzom i niech oni sie martwia z tymi hf :)
a tu na forum to płaca po 1500zł za małego i potem go jeszcze sprzedaja poubojowo, a na koniec sie kłóca ze nic z tego nie ma :)

dazio a po ile ty kupujesz małe byki hf ?

Edytowany przez koma666, 27 luty 2013 - 10:16.

#854 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nikt nie bierze pod uwagę różnicy cen w przypadku HF i mięsnego bydła dobrej rasy ( nie jakiegoś zdechlaka). Sprzedałem byka mięsnego 700kg - dostałem 8,5zł. Za HF o podobnej wadze płacili 1zł mniej. Czyli już 700zł HF jest tańszy czyli różnica cen cielaka zostaje zniwelowana. Do tego szybszy tucz - postawcie mięsnego i HF obok siebie i dawajcie jednakową paszę - bydło mięsne szybciej rośnie, genetyka taka.

#855 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? MI tam nikt tego nie przetlumaczy ze sie bardziej oplaca rasowe... Za ladnego hf jest roznicy 40 50 gr u nas... Ja hf kupuje po 400 500 zl zalezy od kogo... Za angusy place 700...

#856 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Po co tłumaczyć? Wystarczy matematycznie udowodnić. Ilu dniowe są te HF za 500zł i ile mają kg?
Mówisz że różnica między mięsnym a ładnym HF wynosi 40-50 groszy. Zgodzę się. Słaby mięsny i dobry HF - wtedy różnica jest taka jaką podałeś. Jednak ile wynosi różnica między ładnym mięsnym a ładnym HF? Nawet 9 zł za mięsnego można wyrwać - taki co ma z 850kg. Przy różnicy 1 zł mamy 850zł za HF mniej... Kolejna kwestia - byki jakie hodujemy są najczęściej klasy średniej, zdarzają się piękne HF tak samo jak mięsne jednak dobrych mięsnych sztuk jest więcej.

#857 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @pawelol
przestan juz udowadniac wszystkim ze jestes najmadrzejszy na forum ok ?

dazio moze akurat mieszka w takim terenie ze o hf zaden problem, a miesnego ze swieca szukac i to mu sie lepiej opłaci niz jezdzic po kraju i szukac na siłe miesnych, bo taka moda nastała

#858 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jaki najmądrzejszy? Nigdy tak nie twierdziłem i nie twierdzę. Dla mnie 2+2=4 a dla Ciebie może 3,5 a może 4,5 - zależy od tego komu chcesz zaprzeczyć - ekonomii czy matematyce: "książki ostatnio widziałem przed maturą i koniec z tym", "profesorowie to debile", z tego można wywnioskować że wszyscy to głąby a sam jesteś najmądrzejszy. Zaprzeczasz prawidłom matematycznym stosując argumenty "bo ja tak myślę","bo takie jest życie". Nie ma co się spierać z Tobą bo nigdy nie przedstawiłeś konkretnych argumentów wyrażonych w liczbach - bez przerwy polegasz na swojej opinii a od opinii do faktów daleka droga.
Co do "mody" na bydło mięsne: nie powstała ona bo mięsny byk ma ładniejsze rogi tylko przez to że zwyczajnie na mięsnym byku zostanie więcej z racji szybszego wzrostu i wyższej ceny.
dazio nie napisał o swoich możliwościach a wyraził zdanie z którego jasno wynika że wg niego na HF zarobi więcej niż na mięsnym z racji tańszego cielaka.

#859 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? skoro dazio wyraził opinie ze na hf zarobi wiecej to po co zaraz chcesz mu udowadniac matematycznie ze tak nie jest ?
poprostu masz wszystkich za idiotów ktorzy nie potrafia liczyc

Edytowany przez koma666, 27 luty 2013 - 19:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ciebie mam za ignoranta. Czy debila... trudno powiedzieć.
Dazio wyraził opinię - niech poprze ją wyliczeniami tak jak ja poparłem swoją. Dlaczego chcę mu udowodnić że nie ma racji? Odpowiedź zawarta w pytaniu. "Bo jej nie ma."