Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 grudzień 2007 - 21:28

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U nas tera byki dochodzą do 5zł ale ceny są różne od 4.50 do 4.70 najczęściej ;] Simentale chodzą po 5 zł ale nie na ubojnie ;]
tera krowa bardzo ładnego Simentala ocieliła ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 09:36
  •  

#62 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 15:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? od ile mięsiecy mozna podować cioelakowi kiszonkę? ile takie zwierze zje kiszonki siana przez rok?

#63 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2008 - 14:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ja bede musial teraz zasiac 1,80 ha kukurydzy i chcialbym sie spytac ile musze kupic cielakow na jesien zeby im to starczylo do przyszlego roku. a w przyszlym roku to juz zasieje wiecej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 19:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No to ja się teraz zapytam. Mam 10ha. 6,5 ornych i 3 z hakiem łąk. Zastanawiam się ile bym dał rady sztuk wyżywić z tego areału ?? 15-18 ?? Mówię o bydle mięsnym i o jałowiźnie i o bykach. I mniej więcej co musiał bym siać. :D
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#65 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 luty 2008 - 00:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja kupuję byczki od 120kg, takie "wychudzone" i od tej wagi najlepiej zaczynać, bo już bez preparatów można chować. U nas handlarze jeżdżą na północ Polski i sprowadzają takie tańsze. A z 10ha to spokojnie można wyżywić ze 20 opasów. U mnie na dwudziestu kilku ha to kiedyś było 40. A zawsze można kupić jakieś wysłodki... :D
Forza JUVE!!!

#66 Share mar3k17

mar3k17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a jakiej rasy najczęściej kupujecie byki?

#67 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 10 marzec 2008 - 00:31

Witam. Ja hoduję cielęta na duże opasy. Część mam swoich ale sporo kupuje. W tej chwili mam wszystkiego 70 sztuk i karmię ich głównie kiszonką z kuku śruta SANBUL i siano słoma jęczmienna i woda. Uważam jak się kupuje cielęta to trzeba ich trzymać do wagi przynajmniej 700 - 750 kg ponieważ cielęta są za drogie żeby sprzedawać byki po 500 kg. Ja też nie mam łąk i część trawy mam na gruntach ornych ale zastanawiam się nad wydzierżawieniem obory i łąk kawałek od emnie. Jest to obora po byłym PGR w przyzwoitym stanie przejazdówka na około 200 szt bydła zastanawiam się nad tym ponieważ jest to na uboczu i nie wiem czy by mi czegoś nie zaje***i łaki też nie były koszone z 15 lat i nie wiem w jakim są stanie. Po świętach zobaczę to będę myślał. Jeśli chodzi o opłacalność to na pewno jakaś jest i cena jest w miarę stabilna choć też spadła. Bardzo dobry jest wywar gorzelniany ze zbóż, ale kiszonka z kuku lub owsa czy trawy jest też spoko i byczki będą rosły. Powodzenia w hodowli. :huh:

widzę że jesteś doświadczonym hodowcą dlatego mam kilka pytań:
ile krów przypada na jednego buhaja?czy też może inseminujesz?
co robisz w przypadku agresywnych krów?eliminujesz ze stada?izolujesz?
co zrobić z jedyną hf-ką której nie toleruja inne mięsne,daje pieknę potomstwo ale szkoda mi jej bo zbiera niezłe cięgi?

#68 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 22:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? w jakiej teraz cenie sa byczki takie 680-730kg?? a po ile trzeba zaplacic za takie 60-80kg??

#69 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 08:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? kamieniak dajesz srute swojim bykom

#70 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 18 marzec 2008 - 21:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? jestem hodowcą bydła mięsnego od 22 lat i powiem wam wprost jeśli mace zamiar mięsne kupować to trzeba zaplacić za cielaka 1000zł jak nic inaczej to możecie sobie pomażyć jeśli ktoś niema matek jedyne co można kupic to HF ale te są raczej marne na opasy drugą stroną medalu jest to ze w Polsce typowo mięsnych ras niema to tylko tak mówią dla porównania kupilem jalówki z zagranicy i polskie ta sama rasa a różnica dzien a noc. Powiem wam wprast umnie byki jak idą na rzeż mają po 800 do 1000 kg wtedy ich wiek wynosi 1,5 roku aktualnie na rok oddaję 60 sztuk. miesne rasy muszą dostawc porząną karmę wysoko energetyczną której podstawa to sruty ale niekoniecznie te kupowane orginalne warto sonie tego typu coś samemu przygotowywać bo na sianie i wodzie to kozy można hodować a nie bydło miesne. zaleta bydła miesnego jest to ze niepotrzebują obór wystarczą wiaty. co do rasy liemusin to dobra rasa lecz są lepsze rasy o wyższym stopniu mięsności i lepszej jego jakości a to też ważne jeśli hodowla ma być opłacalna bo własnie wielu o tym zapomina i liczy się jedynie ilosć a nie jakość. ktoś tu z was pisze ze wywar gorzelniany jest dobry ja sie z tym niezgodze dobry może pod tym względem ze bydło niama pustych żolądków bo jakość skladnikowa i energetyczna jest raczej tego bardzo mała i natym byki nieurosną co do kukurydzy to sie zgodzę szczególnie w połączeniu z ziemniakami .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 16:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? w mojej okolicy facet hoduje opasy. kupuje odsadki i trzyma do wagi ok 600-700kg . po kupnie dostają mleko (ma pare krów aby mieć mleko dla cielaków) potem wywar gorzelniany ze srutą ( głównie pszenica) i siano . a zima dostają kiszonke z kuku. może jego osiągi nie są najlepsze ale w 1,5 roku byki w takiej wadze to myśle że nie jest to zły wynik. a podsawe żywienia stanowi własnie wywar gorzelniany.

#72 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 18:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @AGRObumbla piszesz o jakości, a byki sprzedajesz na wagę żywą???

ile masz teraz wszystkich sztuk??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#73 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 19 marzec 2008 - 19:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? niedaleko mnie koleś trzyma 130sztuk opasów. Wszystko to jakies rasy mięsne :P Gadałem z jego pracownikiem ze wszytkie cielaki są przyworzone z zagranicy. :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#74 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? pioter moje bydlo niejest w Polsce ubijane nawet bym tutaj donas niedał w polsce do ubojni ja to wszystko mam pisane kontrakty na eksport i tu liczy je jskość im ta jast lapsza tym mi więcej płacą, co do ilości sztyk to na dzień dzisiejszy mam 180 sztuk z czego 30 to zostanie sprzedane na lipca ciągnoł bym na jeszcze większą ilość ale mam jeszcze te wstrętne świnie. co do cieląt to powiem wprost materiał odpowiedni ściągam z zagranicy bo bardziej opłaca się.

#75 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 12:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @AGRObumbla jakie cielaki kupujesz i po ile za granica?? JA na dzien dzisiejszy dostalbym lepsza cene od polskiej firmy,niz od firmy ktora zywe wywozi za granice i z ktora od dawna wspolpracuje.

#76 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 19:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? czarnyyyy masz racje to wszystko zależy od firmy z którą sie wsółpracuje i każdy sobie wybiera gdzie odstawia sztuki ale mi sie opłaci na kontraktowanie niż odstawianie tego typu sztuk do złodzieji w mojej okolicy którzy oszukiją jak sie da
co cielaków to zależy rasa BBBx limusin po 350 euro a te pozostałe to po 250 euro różnie z tym jest.

#77 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No a to juz jest cena u Ciebie na miejscu,czy tam kupujesz po tyle?? I ile dostajesz za duze opasy?
I jak mozesz to wrzuc fotki tych Twoich cielat. A tak poza tym to garatuluje,bo niedawno pod ktoras z Twoich fotek wyszlo,ze masz ok 70 sztuk,a teraz 180. Szybko sie rozwijasz,ja tez bym tak chcial B)

#78 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 10 październik 2008 - 20:14

jestem hodowcą bydła mięsnego od 22 lat i powiem wam wprost jeśli mace zamiar mięsne kupować to trzeba zaplacić za cielaka 1000zł jak nic inaczej to możecie sobie pomażyć jeśli ktoś niema matek jedyne co można kupic to HF ale te są raczej marne na opasy drugą stroną medalu jest to ze w Polsce typowo mięsnych ras niema to tylko tak mówią dla porównania kupilem jalówki z zagranicy i polskie ta sama rasa a różnica dzien a noc. Powiem wam wprast umnie byki jak idą na rzeż mają po 800 do 1000 kg wtedy ich wiek wynosi 1,5 roku aktualnie na rok oddaję 60 sztuk. miesne rasy muszą dostawc porząną karmę wysoko energetyczną której podstawa to sruty ale niekoniecznie te kupowane orginalne warto sonie tego typu coś samemu przygotowywać bo na sianie i wodzie to kozy można hodować a nie bydło miesne. zaleta bydła miesnego jest to ze niepotrzebują obór wystarczą wiaty. co do rasy liemusin to dobra rasa lecz są lepsze rasy o wyższym stopniu mięsności i lepszej jego jakości a to też ważne jeśli hodowla ma być opłacalna bo własnie wielu o tym zapomina i liczy się jedynie ilosć a nie jakość. ktoś tu z was pisze ze wywar gorzelniany jest dobry ja sie z tym niezgodze dobry może pod tym względem ze bydło niama pustych żolądków bo jakość skladnikowa i energetyczna jest raczej tego bardzo mała i natym byki nieurosną co do kukurydzy to sie zgodzę szczególnie w połączeniu z ziemniakami .

Kolego właśnie przymierzam sie do podobnej hodowli tyle że chciał bym sprzedawać około 100sztuk rocznie jak sądzisz ile potrzebuje hektarów kukurydzy sianokiszonki bo siano jak dla mnie nie jest zbyt dobra paszą po za tym myślałem o młócie jęcz mianym, co o tym sadzisz?? W tej chwili utrzymuje stado około 70sztuk na 12ha kukurydzy i 12 łąk do tego 5 pszenżyto, 3 jęczmieni po za tym obsiewam 20 ha pszenicy i to chciał bym pozostawić. Moje stado jest mieszane jest 30krów i to co sie urodzi czyli byki jałówki czasem jak sie krówka nie chce zacielić wtedy pokrywam mięsnym i takiego byczka chowam zauważyłem ze te byki dużo lepiej wyglądają od HF mimo że mniej pobierają paszy ni i oczywiście na WBC jest olbrzymia różnica. Tak po za tym to gdzie kupujesz te byczki i gdzie sprzedajesz masz jakom si możliwości negocjacji cen z ubojnia czy odstawiasz na zasadach ogólnych
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#79 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:41

a co takiemu bydlu dawac do jedzenia i w jakich ilosciach

1 byk 500 kilowy mniej więcej. rano kiszonka z pół japonki pasza jakieś 1 wiadro. 2 wiadra10l wody.
po łudniu siano woda tak samo lub mniej 1 wiadro wystarczy zależy czy ma 500 kilo czy 200 i buraki siekane
pod wieczór woda zielonka w lato a gdy nie ma to kiszonka pasza. Mówię ci byk dłuuuuuuuuuuuugo rośnie i kiedy nie wejdziesz do obory to on nieustannie coś mieli. :) . To jest tobre jak masz np 24 byki tak do 700-800 kilo to kaska co miesiąc jest :) Nie powiem ci ile byś wyszedł na byku na czysto ale powiem tak, kokosów nie ma a roboty dużo nie ważne czy masz 5 czy 25 robota taka sama. Ale tez nie dokładasz tak jak to piszą inni. coś trzeba robić :)

a gdzie można kupic cielaki mięsne lub mieszańce?

Musisz pytać u małych gospodarzy, lub jedź na najbliższy targ z prosiętami. Tylko musisz wcześnie wstać 4-5 rano :)

niedaleko mnie koleś trzyma 130sztuk opasów. Wszystko to jakies rasy mięsne :) Gadałem z jego pracownikiem ze wszytkie cielaki są przyworzone z zagranicy. :)

słyszałem o wywożeniu cielaków z polski. :) Ale o sprowadzaniu to nie :)

Ja kupuję byczki od 120kg, takie \"wychudzone\" i od tej wagi najlepiej zaczynać, bo już bez preparatów można chować. U nas handlarze jeżdżą na północ Polski i sprowadzają takie tańsze. A z 10ha to spokojnie można wyżywić ze 20 opasów. U mnie na dwudziestu kilku ha to kiedyś było 40. A zawsze można kupić jakieś wysłodki... :)

Ja chciałem się ciebie poradzić.Bo mam chlewnie na 200 sztuk tuczników nie mam macior, mniej więcej w ciągu roku przeposzczę te 200 tuczników. Mam 40ha i 2,5ha łąki powiedz mi ile bym musiał przeznaczyć pola na zagospodarowanie na byki, czyli ile zasiać kukurydzy i ile burakowi i oczywiście ile zbóż na nie przeznaczyć. I ile w obole mógł bym trzymać opasów z tej reszty pol i z tej 2.5 hektarowej łąki. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? >>>polecam<<< jest tam sporo info.
Forza JUVE!!!