Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#621 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 maj 2012 - 19:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile rośnie zależy od zywienia. Jak dobry byk to ok 18 msc powinien mieć 750 kg wagi. Cena dobrego cielaka ok 1700 zł obecnie , nawet wiecej. Zysk zależy od kosztów , koszty od zywienia itp. nie da się tego określić jednoznacznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 00:38
  •  

#622 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 09 maj 2012 - 13:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tu: macie jakies pomysły lub sprawdzone metody jak przewiez bydlo ( jałowki) na duza odleglosc bez specjalistycznej przyczepy?? W gre wchodza przyczepy podpinane do samochodu lub samochody ale samochod to noze byc zly pomysl co sadzicie?? nie mam pomysłu :(

#623 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 09 maj 2012 - 13:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a jaka dokładnie ilość, wiek, masa i odległość ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 09 maj 2012 - 14:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? nie duża ilość. 2 sztuki. odległość to minimum 700 km :( myślałem o samochodzie typu fiat dukato ale nie wiem czy to dobry pomysł bo przecież na taka odleglosc to musi byc zapewniona dobra wentylacja :( no i to jest tez stres dla zwierząt

masa to minimum 650 kg

#625 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 09 maj 2012 - 14:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Weś przyczepe do koni ( koniowóz) i zaczep do auta. To najlepsze wyjście.

#626 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 09 maj 2012 - 15:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? O a o przyczepie dla koni nie pomyślałem :) dzięki za podpowiedz :)

#627 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 09 maj 2012 - 15:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Wystarczy troszkę mocniejszy osobowy najlepiej 4x4 ale i to nie koniecznie i prawko kat. B+E a przyczepkę można pożyczyć ...

Wystarczy troszkę mocniejszy osobowy najlepiej 4x4 ale i to nie koniecznie i prawko kat. B+E a przyczepkę można pożyczyć ...
A i kupić można za ok 5tyś. coś już znajdziesz na dwa konie .

#628 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 09 maj 2012 - 16:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tylko o to chodzi że to mi potrzebne jednorazowo :)

#629 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 10 maj 2012 - 10:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jedziesz do wypożyczalni i masz :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#630 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 10 maj 2012 - 11:28

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tylko że w okolicy nie ma wypożyczalni takich przyczep :P są ale ta przyczepka która mogę wypożyczyć nawet na ciele się nie nadaje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 10 maj 2012 - 15:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To może w okolicy sąsiedzi mają? Popytaj znajomych.

#632 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 10 maj 2012 - 16:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czy ktoś z was może hoduje herefordy? Lub herefordy/limousine krzyżówkę? Najlepiej z woj. łódzkiego? :)

Czy ktoś z was może hoduje herefordy? Lub herefordy/limousine krzyżówkę? Najlepiej z woj. łódzkiego? :) niestety nie mogę znaleść a nie chce z firm

#633 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Na stronie PZHiPBM wejdź w ogłoszenia i tam zaznacz łódzkie - jest tam jedno ogłoszenie ale teraz nie podają tam daty zamieszczenia więc nie wiadomo czy aktualne ale może się umówisz na następne sztuki A co do przewiezienia to ja np wynająłem samochód od gościa co skupuje czasem ode mnie byki i mi przywiózł -wziął niewiele więcej niż za paliwo i miałem spokój i bezpiecznie dowiezione- może poszukaj kogoś takiego u siebie A co do przyczepy to jeśli masa zestawu przekracza 3,5 tony to trzeba też płacić za przejazd po niektórych drogach krajowych

Edytowany przez hatetusk, 10 maj 2012 - 21:36.

#634 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 23:49

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To teraz zadam fajne pytanie :D w przeliczeniu czy jeden sprzedany na rynku krajowym cielak o wartości 1000 zł, wystarczy na pokrycie kosztów żywienia krowy mamki w okresie 1 roku w systemie ekstensywnym (wypas na pastwisku tak długo jak to możliwe) + zimowe żywienie to siano, warzywa, śrut z owsa. (wszystko z własnego gos). Jestem ciekaw waszych opini :)

#635 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 27 czerwiec 2012 - 07:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jeżeli jedynym zajęciem tej mamki byłoby karmienie tego cielaka to powinien urosnąć na większą wartość niż 1tys. Przy takim systemie jak piszesz moim zdaniem i 1 tys. pokryje koszty utrzymania krowy

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#636 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 07:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 1000zł spokojnie wystarczy ja liczyłem, że w granicach 500-600zł sie zmieścisz ;]

#637 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 10:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Założyłem że 1000 zł żeby coś zostało jako zysk ;) wasze opinię mnie bardzo cieszą :)

#638 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 10:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A jaką rasę chcesz hodować? Ja postawiłem na limousine Mam kilka sztuk 50% kilka 75% i kilka 100% Mam też kilka krów mlecznych które się doi i poi cielaki które kupimy I jestem mile zaskoczony tym jak wygląda pole po wypasie mięśniaków - dosłownie żadnej kępy nie zostawiły - nawet jak chciałem skosić pokrzywy dla kur bo mi rosły w jednym miejscu na łące - zajeżdżam a tam tylko łodygi sterczą A u mlecznych pełno kęp i niedojadów zostawione Więc system ekstensywny jak najbardziej zdaje egzamin przy tej rasie - na razie mam tylko 2 cielaki - jałóweczka i byczek Jałóweczka rośnie jak szalona a umięśniona aż miło popatrzeć- byczek trochę słabszy ale to przez to że trochę mi chorował - mimo to nie ma nawet porównania do tych kupionych mieszańców - na duży plus dla limuzaka Jedynym minusem jest to że nie mam za dużo łąk w pobliżu domu a boję się puścić je daleko od domu - może w przyszłości Więc latem nie ma praktycznie żadnych kosztów - chyba że woda albo dokarmianie sianem które np. ja i tak muszę zebrać bo mam łąki torfowe i w żaden inny sposób ich nie zagospodaruję Ale trzeba będzie jakoś policzyć te koszty które się ponosi ale są one niewielkie w moim przypadku Jak ktoś ma pola orne które musiałby obsiać trawą to ma te koszty trochę większe bo mógłby posiać coś innego więc każdy musi liczyć indywidualnie

#639 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 12:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja chce hodowca limousin i hereford. Ja mam pola ale muszę je obsiac trawa bo zboże tu tak słabe że aż się nie chce robić przy nim... Już w tym roku myślałem żeby robić kiszonki że zbóż ale przemyślałem i postanowiłem zostawić bo słoma się przyda przy krowach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 12:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie wiem czy herefordy to dobry pomysł Ich mięso nie osiąga najwyższych cen bo jest poprzerastane tłuszczem Ale jeśli wiesz o tym to pewnie inne względy przeważyły o twojej decyzji Ostatnio sprzedawałem krowy do ubojni i pytałem jaką rasę bardziej się opłaca trzymać- limousine czy simentale? Facet odpowiedzialny za skup i oglądanie bydła powiedział że tylko limousine bo fakt że simental może mieć 100 kg żywej wagi więcej nie znaczy że wyjdzie drożej Chciałbym jednak też trzymać simentale i spróbować do ich mamek podłączać kupione cielaki