mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100

podajcie jakies linki albo napiszczie w jakim wieku ile tej paszy podawac(ile kiszonki ile siana itp.) dla opasow. Moze ktos wie gdzie mozna to znalezc w internecie najlepiej w formie tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

no piszcie co wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

na ppr jest dość dużo informacji o bydle opasowym. tak jak pisałem ja na wiosne zaczne opasać będe kupował cielaki takie 60-90 kg i bede je opasał. na początek 5 sztuik kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

do ilu kg trzymac byki żeby sie opłacało dość dobrze je sprzedać ja mysle tak do 650-700kg ile dostajecie za kg mięsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
do ilu kg trzymac byki żeby sie opłacało dość dobrze je sprzedać ja mysle tak do 650-700kg ile dostajecie za kg mięsa?

 

Można trzymać tak jak napisałeś, ale zależy jakie byczki będą, bo jak nie będziesz sobie z nimi mógł dać rady to trzeba sprzedać i takiego co ma 450-500kg :P ...a ja ostatnio dostałem po 4.60... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

własnie masz racje jak będzie zabardzo wyrywny to bedzie trzeba go oddać pod nóż hehe. a sprzedajesz do ubojni czy jakiemuś pośrednikowi. ja chce kupować małe cielaki ale nie wiem gdzie można je nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
własnie masz racje jak będzie zabardzo wyrywny to bedzie trzeba go oddać pod nóż hehe. a sprzedajesz do ubojni czy jakiemuś pośrednikowi. ja chce kupować małe cielaki ale nie wiem gdzie można je nabyć.

 

Porozgląda się po swojej okolicy, popytaj rolników którzy prowadzą hodowlę krów, na pewno coś znajdziesz... :P

 

Ja sprzedaje do ubojni, ostatnio sami przyjechali, bo oddawaliśmy też krowę i byczka, a byczek miał tylko 500kg ale nie można go było dłużej trzymać bo dorabiał w oborze, strach było... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas tera byki dochodzą do 5zł ale ceny są różne od 4.50 do 4.70 najczęściej ;] Simentale chodzą po 5 zł ale nie na ubojnie ;]

tera krowa bardzo ładnego Simentala ocieliła ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja bede musial teraz zasiac 1,80 ha kukurydzy i chcialbym sie spytac ile musze kupic cielakow na jesien zeby im to starczylo do przyszlego roku. a w przyszlym roku to juz zasieje wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No to ja się teraz zapytam. Mam 10ha. 6,5 ornych i 3 z hakiem łąk. Zastanawiam się ile bym dał rady sztuk wyżywić z tego areału ?? 15-18 ?? Mówię o bydle mięsnym i o jałowiźnie i o bykach. I mniej więcej co musiał bym siać. :D


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja kupuję byczki od 120kg, takie "wychudzone" i od tej wagi najlepiej zaczynać, bo już bez preparatów można chować. U nas handlarze jeżdżą na północ Polski i sprowadzają takie tańsze. A z 10ha to spokojnie można wyżywić ze 20 opasów. U mnie na dwudziestu kilku ha to kiedyś było 40. A zawsze można kupić jakieś wysłodki... :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886
Witam. Ja hoduję cielęta na duże opasy. Część mam swoich ale sporo kupuje. W tej chwili mam wszystkiego 70 sztuk i karmię ich głównie kiszonką z kuku śruta SANBUL i siano słoma jęczmienna i woda. Uważam jak się kupuje cielęta to trzeba ich trzymać do wagi przynajmniej 700 - 750 kg ponieważ cielęta są za drogie żeby sprzedawać byki po 500 kg. Ja też nie mam łąk i część trawy mam na gruntach ornych ale zastanawiam się nad wydzierżawieniem obory i łąk kawałek od emnie. Jest to obora po byłym PGR w przyzwoitym stanie przejazdówka na około 200 szt bydła zastanawiam się nad tym ponieważ jest to na uboczu i nie wiem czy by mi czegoś nie zaje***i łaki też nie były koszone z 15 lat i nie wiem w jakim są stanie. Po świętach zobaczę to będę myślał. Jeśli chodzi o opłacalność to na pewno jakaś jest i cena jest w miarę stabilna choć też spadła. Bardzo dobry jest wywar gorzelniany ze zbóż, ale kiszonka z kuku lub owsa czy trawy jest też spoko i byczki będą rosły. Powodzenia w hodowli. :huh:

 

widzę że jesteś doświadczonym hodowcą dlatego mam kilka pytań:

ile krów przypada na jednego buhaja?czy też może inseminujesz?

co robisz w przypadku agresywnych krów?eliminujesz ze stada?izolujesz?

co zrobić z jedyną hf-ką której nie toleruja inne mięsne,daje pieknę potomstwo ale szkoda mi jej bo zbiera niezłe cięgi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

w jakiej teraz cenie sa byczki takie 680-730kg?? a po ile trzeba zaplacic za takie 60-80kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

jestem hodowcą bydła mięsnego od 22 lat i powiem wam wprost jeśli mace zamiar mięsne kupować to trzeba zaplacić za cielaka 1000zł jak nic inaczej to możecie sobie pomażyć jeśli ktoś niema matek jedyne co można kupic to HF ale te są raczej marne na opasy drugą stroną medalu jest to ze w Polsce typowo mięsnych ras niema to tylko tak mówią dla porównania kupilem jalówki z zagranicy i polskie ta sama rasa a różnica dzien a noc. Powiem wam wprast umnie byki jak idą na rzeż mają po 800 do 1000 kg wtedy ich wiek wynosi 1,5 roku aktualnie na rok oddaję 60 sztuk. miesne rasy muszą dostawc porząną karmę wysoko energetyczną której podstawa to sruty ale niekoniecznie te kupowane orginalne warto sonie tego typu coś samemu przygotowywać bo na sianie i wodzie to kozy można hodować a nie bydło miesne. zaleta bydła miesnego jest to ze niepotrzebują obór wystarczą wiaty. co do rasy liemusin to dobra rasa lecz są lepsze rasy o wyższym stopniu mięsności i lepszej jego jakości a to też ważne jeśli hodowla ma być opłacalna bo własnie wielu o tym zapomina i liczy się jedynie ilosć a nie jakość. ktoś tu z was pisze ze wywar gorzelniany jest dobry ja sie z tym niezgodze dobry może pod tym względem ze bydło niama pustych żolądków bo jakość skladnikowa i energetyczna jest raczej tego bardzo mała i natym byki nieurosną co do kukurydzy to sie zgodzę szczególnie w połączeniu z ziemniakami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

w mojej okolicy facet hoduje opasy. kupuje odsadki i trzyma do wagi ok 600-700kg . po kupnie dostają mleko (ma pare krów aby mieć mleko dla cielaków) potem wywar gorzelniany ze srutą ( głównie pszenica) i siano . a zima dostają kiszonke z kuku. może jego osiągi nie są najlepsze ale w 1,5 roku byki w takiej wadze to myśle że nie jest to zły wynik. a podsawe żywienia stanowi własnie wywar gorzelniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@AGRObumbla piszesz o jakości, a byki sprzedajesz na wagę żywą???

 

ile masz teraz wszystkich sztuk??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

niedaleko mnie koleś trzyma 130sztuk opasów. Wszystko to jakies rasy mięsne :P Gadałem z jego pracownikiem ze wszytkie cielaki są przyworzone z zagranicy. :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

pioter moje bydlo niejest w Polsce ubijane nawet bym tutaj donas niedał w polsce do ubojni ja to wszystko mam pisane kontrakty na eksport i tu liczy je jskość im ta jast lapsza tym mi więcej płacą, co do ilości sztyk to na dzień dzisiejszy mam 180 sztuk z czego 30 to zostanie sprzedane na lipca ciągnoł bym na jeszcze większą ilość ale mam jeszcze te wstrętne świnie. co do cieląt to powiem wprost materiał odpowiedni ściągam z zagranicy bo bardziej opłaca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

@AGRObumbla jakie cielaki kupujesz i po ile za granica?? JA na dzien dzisiejszy dostalbym lepsza cene od polskiej firmy,niz od firmy ktora zywe wywozi za granice i z ktora od dawna wspolpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj