Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 27 maj 2011 - 21:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? paiętaj ze teoria od raktyki sie duzo różni miałeś 30 sztuk teraz 200 pewnie wszyscy odpowiemy tak samo po poół roku ci sie odechce liczenia a co dopiero pracy... jezleli masz mozliwosci to próbuj nikt ci nie zabroni. A;e to bedzie jak przełupanie sporego kamienia 2 kilowym młotkiem....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 13:49
  •  

#422 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 28 maj 2011 - 06:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ten człowiek nie zdaje sobie sprawy o czym pisze.... zakup cieląt na kredyt, a gdzie upadki? przecież to nieuniknione w takim dużym stadzie.. i w dodatku kupowane byczki ze stad o różnych stanach zdrowotnych, jedno zaszczepienie cielaka Draxinem od kaszlu to jest 50 zł/sztuka a to raczej w takim stadzie nieuniknione, a jeszcze weź zaszczep 200 sztuk, to jest dopiero wyzwanie ;) a gdzie biegunki lub cokolwiek innego..... w ogóle pomysł dla mnie bez sensu. lukasz dobrze pisze. Ale jego piaskownica i jego zabawki.

#423 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 18:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ile kosztują półroczne jałówki Limousine?

Edytowany przez daro87, 10 czerwiec 2011 - 17:18.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share karol7110

karol7110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 11:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mam pytanie jak będę kupował cielaki po około 140 Kg i trzymał 18 miesięcy dając siano osybkę i kiszonkę do jakiej wagi urośnie. Ja myślę że około 800kg ale nie wiem ?

#425 Share zetorproxima85

zetorproxima85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 12:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Karol, zależy od byka ;] jeden w 18 miesięcy ( od 140kg) urośnie
Ci do 800-900kg a drugi 650 osiądnie w tym czasie ;] Dawaj do oporu kiszonke + z 2kg osypki dziennie i siano do oporu, a efekty będą dobre :P Myślę, że pomogłem ;]

#426 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 12:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? u mojego wujka byl raz byk co przez 20 miesiecy nie osiagnal 600kg nawet a drugi ktory stal troche dluzej przy mamce byl jakis miesiac starszy ale mial ponad 250kg wiecej wiec zalezy jak sie odchowa, co i ile bedzie dostawal dziennie no i jaka rasa i byka

#427 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Byk w rasie mięsnej w chowie intensywnym potrafi osiągać średnie dzienne przyrosty nawet 1,5kg !
Tak więc sam widzisz, że rasa i żywienie mogą dać bardzo zadowalające efekty.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#428 Share karol7110

karol7110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja tam bym trzymał byki limousine i simentale a bym dawał dużo żarcia kiszonki osypki i siana a osypka z jakimiś koncentratami w średnich ilościach.

#429 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Rano dawaj osypkę z kukurydzą a potem wieczorem siana. Rosną bardzo szybko tylko osypkę to polecam z rzepakiem.

Edytowany przez zetorek1234, 10 czerwiec 2011 - 13:51.

#430 Share karol7110

karol7110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 14:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ja bym dawał rano i wieczorem osypkę potem kiszonkę a na obiad siana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 14:20

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? na obiad to chyba trawka z laki wystrczy ;) czy one beda caly czas w oborze??

#432 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 10 czerwiec 2011 - 14:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Według mnie lepiej byłoby dawać sianokiszonke niz swierza trawe :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#433 Share karol7110

karol7110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 14:59

na obiad to chyba trawka z laki wystrczy ;) czy one beda caly czas w oborze??

tak w oborze cały czas tylko na wywalanie gnoju nie będą

#434 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 15:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? wiadomo ze lepiej sianokiszonke ale na trawie wychodzi duzo taniej :P

#435 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 15:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Najlepsze Byki to mieszańce po krowach takich 50% na 50% (mięsnych-mlecznych) i po byku 100% hareford limousin simental BBB piemontese (tymi inseminować).

A jak karmić hhhmmmm
1.(rano)- kukurydzy do oporu
2.(Jak zjedzą kukurydze) granulki Ospa koncentraty itp. woda non stop(najważniejsze byk więcej z wody przytyje jak z żercia(chyba))
3.Owsiankę (dla przeczyszczenia żołądka, ja tak daje to puźniej siano lepiej żrą)
4.sianko do oporu ile wejdzie z beli najlepsze (dla byka do 7 miesięcy tylko siano suche nie kiszone) może ktoś się zemną nie zgodzić ale przetestowalem to na swoich bykach

#436 Share karol7110

karol7110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a z czego najlepsza osypka dla byków tylko u mnie są słabe ziemie i uprawia się owies, pszenicę, przężyto, żyto, trochę jęczmień ???

#437 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 20:34

a z czego najlepsza osypka dla byków tylko u mnie są słabe ziemie i uprawia się owies, pszenicę, przężyto, żyto, trochę jęczmień ???

Wszystko razem zmiel w młynku tylko nie dawaj za dużo bo się ochwacą. xD

#438 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 19 czerwiec 2011 - 20:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mam 3t Łubinu żółtego i się zastanawiam ile go dosypac na tonę zboże żeby nie przebiałkować?? :blink:
Zetor Team

#439 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 12:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolego ja trzymam 50 - 80 byków to takie minimum ziemi według mnie to 40 ha żeby mieć wystarczająco ilość pasz treściwych jak i objętościowych. A jak będą dobre zbiory to żeby coś tam sprzedać. po drugie u mnie 2ha łąki po 2 miesiącach zamienia się w wybieg. A dodam ze sa to byki w wadze 200-400 kg bo później są czepiane na stanowiska. Zgodze sie ze przy dobrze zorganizowanej pracy czas obrządku jest taki sam ale to trzeba zainwestować dosyć duży kapitał(paszowóz,odpowiednia obora,silosy na kiszonke itd) a czas zwrotu jest dosyć długi wiec dobrze się zastanów bo u mnie już takich paru było co hodowało świnie i myśleli ze na bydle są kokosy tak samo mało pracy niestety praca przy bydle jest dyzo bardziej pracochłonna, wiec jak już chcesz zacząć to radze w paru partiach tak po 20 szt na początek może maksymalnie 50 sztuk jak będą jakieś dochody to dopiero może inwestycja w powiększanie stada ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Jakub97M

Jakub97M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 14:49

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jaka jest cena jałówek Limousin zacielonych????????