Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2142 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dziennie się powinno chociaż jedną belkę siana dać taka hodowla bez siana na samych paszach czy kiszonce my dajemy krowom zawsze po dwie belki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 18:51
  •  

#22 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:36

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? właśnie moja sytuacja sie przedstawia naspetująco nie mam łąk same hektary orne i bym przeznaczył pewna częśc na zielonkę. a zamiast siana dobra byłaby słoma owsiana w której jest ususzona zielonka tak jak siano?? ja dopiero chce zacząc opasać byki i na wiosne chce kupić 5 cielaczków takich od 60-80kg ile. kamyk na ile sztuk jedna belke dajecie dziennie??

#23 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dokładnie jak poprzednicy mówią siano trzeba dawać bo to sucha masa i zapobiega biegunką, ewentualnie może być słoma jara. My jak wyganiamy krowy na pastwisko w maju to koniecznie musimy dawać siano bo krowy ''laksują'' dalej jak widzą.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? kamieniak to mówisz że takim cielaczkom jak dam mleko pasze i słomę jara to bedzie dobrze? obejdzie sie bez siana? a od jakiej wagi mogę dawać zielonkę?? od początku??

#25 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @Kamieniak ty kupujesz cielaki czy trzymasz swoje jeśli tak to po ile płacisz mniej więcej za byka??

#26 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 23:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ja mam ciekawe zdarzenie,bo krowa dostaje głownie siano teraz, dzisiaj patrze jak próbuje robić k*pe ;) a tu z niej tak leci ze szok, normalnie jakby sikała, to jest dopiero zagadka co z nią jest...

#27 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2007 - 23:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? podajcie linki do stron w ktorych mozna sie cos dowiedziec o przygotowywaniu i zadawaniu pasz dla bydla opasowego

#28 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 12:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Głównie trzymamy swoje cielaki, ale w sezonie 4-5 dokupujemy i podrzucamy je do starych bardziej mlecznych krów, aby zapobiegać zapaleniom, bo takie jedno ciele niewydoji mleka jak pujdą na młodą trawę. Dokupujemy co się trafi i płacimy od 300 do 600, zależnie jakie ciele i od kogo. Takie podrzucone ciele jest gorsze, ale puźniej się to wyrównuje i niekażda krowa chce przyjąć drugie ciele.

#29 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 12:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? kamieniak kolego mógłbys odpowiedzieć takze mi na to moje wcześniejsze pytanie odnośnie siana i zielonki? pytanko jest troszke wyzej

#30 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 12:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Pewnie da rade tak, ale troche siana nie zaszkodzi, nawet jakbyś miał je kupić bo takie ciele dużo nie zje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 12:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ktoś mi może mniej więcej wycenić tą obore ?? ;)
http://www.rbprojekt.../pdf/WA-009.pdf

#32 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 15:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? koledzy a póżniej jak juz odchowam cielaka tak powyżej 120 kg to moge go karmic tym: słoma jara kiszonka z gorczycy i łubinu zielonka śrut z pszenżyta i owasa młótem browarnym i wytłokami?

#33 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 15:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ciężko powiedzieć, pewnie tak, ale musisz sam to wypróbować. Ważne żeby pasza była zbilansowana i zawierała wszystkie składniki w odpowiednich ilościach.

#34 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 16:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? fzięki kolego kamieniak za porady. na wiosne chce kupić kilka sztuk i zacząć opas. ja jestem z wielkopolski i nie wiem gdzie można kupić mieszance mięsne w dobrej cenie? orientujesz sie może?

#35 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 16:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? co do oplacalnosci hodowali radze poczytac sobie pare tematow na temat hodowali opasow na forum agrofoto.pl/forum
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#36 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 18:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam. Ja hoduję cielęta na duże opasy. Część mam swoich ale sporo kupuje. W tej chwili mam wszystkiego 70 sztuk i karmię ich głównie kiszonką z kuku śruta SANBUL i siano słoma jęczmienna i woda. Uważam jak się kupuje cielęta to trzeba ich trzymać do wagi przynajmniej 700 - 750 kg ponieważ cielęta są za drogie żeby sprzedawać byki po 500 kg. Ja też nie mam łąk i część trawy mam na gruntach ornych ale zastanawiam się nad wydzierżawieniem obory i łąk kawałek od emnie. Jest to obora po byłym PGR w przyzwoitym stanie przejazdówka na około 200 szt bydła zastanawiam się nad tym ponieważ jest to na uboczu i nie wiem czy by mi czegoś nie zaje***i łaki też nie były koszone z 15 lat i nie wiem w jakim są stanie. Po świętach zobaczę to będę myślał. Jeśli chodzi o opłacalność to na pewno jakaś jest i cena jest w miarę stabilna choć też spadła. Bardzo dobry jest wywar gorzelniany ze zbóż, ale kiszonka z kuku lub owsa czy trawy jest też spoko i byczki będą rosły. Powodzenia w hodowli. ;)

#37 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 18:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? to mówisz że się to opłaca, ale najlepiej jest mieć swoje byczki, tak? a jałówki mięsne po ile skupują w rzeźniach
i jaka rasa jest najlepsza, ale taka zeby nie trzeba było jej doić;)

#38 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 19:00

to mówisz że się to opłaca, ale najlepiej jest mieć swoje byczki, tak? a jałówki mięsne po ile skupują w rzeźniach

Jałówek się nie doi... :) ;)

A te mięsne krowy też się nie doi, cielaki same sobie piją mleko... :) :)

#39 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 19:50

to mówisz że się to opłaca, ale najlepiej jest mieć swoje byczki, tak? a jałówki mięsne po ile skupują w rzeźniach

Ja polecam limousine . ;) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 20:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? ale czytałem że limusine ma problemy z cieleniem
a która jest taka bez problemowa rasa?