Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2159 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 14:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To mnie Boryss pocieszyłeś ;) Ja właśnie Młodego Rolnika biorę na zakup 10 jałówek cielnych, tylko muszą być hodowlane. Z tego co się po trochu orientowałem to trzeba za taką LM dać ok. 6000 zł. Czyli gdyby nie MR to taka inwestycja zwracała by się ładne parę lat.
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 18:20
  •  

#342 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 11:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Wiecie moze gdzie mozna kupic dobre cielaki?

#343 Share Pawel6610

Pawel6610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp;)

Napisany 13 listopad 2010 - 12:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja mam 7 krów mięsnych mamek i nawet się opłaca. Fajnie bo
jest mało roboty a mam takie pytanie. Czy są jakieś dofinansowania na zakup bydła mięsnego?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 19 listopad 2010 - 15:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jaki jest koszt zakupu mięsnej mamki najlepiej zacielonej?

I jeszcze jedno, czy może ktoś wie gdzie w lubelskim można taką krowę kupić (najlepiej namiar na kogoś kto sprzedaje)? ;)
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#345 Share dibo

dibo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 13:27

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja tez kiedyś czytałem o hodowli bezobsługowej we Francji. Dzień i noc bydło jest na pastwisku. Czy znacie kogoś kto tak robi albo znacie strony z tego typu hodowlą?

#346 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 20 listopad 2010 - 15:10

do ilu kg trzymac byki żeby sie opłacało dość dobrze je sprzedać ja mysle tak do 650-700kg ile dostajecie za kg mięsa?

To zalezy czy byczki masz z własnej hodowli czy je kupiłeś,po jakiej cenie przypuśćmy że 70kg za 700zł 10zł za kg oczywiście możesz kupić o wiele taniej zależnie od tego jakiej rasy itd. trzymasz do 700kg cenę załóżmy 4,8 to by było 3360-700 za cielaka minus koszty paszy mleka, ewentualne koszty weterynaryjne te które kupisz nie ma sensu sprzedawać po 600kg bo jest mały zysk lecz jeżeli masz własne krowy to ta hodowla może wyglądać inaczej tym bardziej gdy masz niewiele miejsca to nie warto trzymać byczka do 700kg zajmuje on stanowisko a pasze nie wykorzystuje już tak dobrze ma mniejsze przyrosty masy ciała,moim zdaniem to wygląda tak chcesz kupować byczki to aby mieć zysk dobrze by było gdybyś miał łąki i pastwiska położone blisko własnego gosp. wtedy możesz nastawić się na opas ekstensywny(małe nakłady) a jeżeli masz własne krowy to warto raczej opasać intensywnie do 600kg i sprzedawać wtedy. Lażdy powinien do hodowli podejść indywidualnie, wszystko przeliczyć i samemu wybrać system jakim chce opasać bydło

#347 Share alvvaroo

alvvaroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 17:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam wszystkich forumowiczów. Mam małe gospodarstwo około 60 ha. W tym roku zagrodziłem jakieś 12 ha 2 metrowym płotem. Moja ziemia to głownie pastwiska na których nic nie trzymam, kosze to tylko dla dopłat. Zajmuje się produkcją węgla drzewnego już blisko 20 lat ale przestaje to być opłacalne. Drogie drewno, mały zbyt. Chciałem zacząć coś hodować. Kapitał na początek to około 100 tyś i nie bardzo wiem jak to mądrze zainwestować. Myślałem o danielach (kupiłem nawet 4 zacielone łańki śliczne zwierzęta) jeleniach i rasowym bydle limusine. Pytam doświadczonych hodowców. Ile musiałbym zainwestować żeby hodowla była opłacalna? Pozdrawiam

#348 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 15 grudzień 2010 - 20:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Koszą dla dopłat- takich powinno się tępić.

#349 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 00:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To co ma w odłogu leżeć ???

Przyjedz do mnie ziemia uprawiona do maksa plon przez ostatnie lata nie schodził poniżej 7 ton pszenicy.
Gościu dzierżawił to od miasta miasto specjalnie przerwało wal gdyż zaczęło topić okoliczne wioski przerwali wal 50 ha zalało zrobili sobie zbiornik retencyjny.
Gościu się wkurzył popierniczył cala dzierżawę łącznie przeszło z 100 ha i jakoś leży od wakacji ściernisko i niema kto tego wziąć.

Nie wszędzie jest pełno rolników.
U mnie spokojnie byś w miesiąc z 300 ha wydzierżawił przewaga 3 klasy ziemi
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#350 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:36

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U nas wydzierżawią ale chcą za to dotacje, akcyzę i chcą jeszcze czynsz skasować (200-250 zł za hektar). Takie coś nie powinno mieć miejsca.

Kombinator18 z jakiego jesteś województwa???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Malopolskie u mnie za podatek z pocałowaniem reki wydzierżawią.
Dokładnie to Niepolomice pod Krakowem.
U nas są bardziej prosperujące dziedziny w które można wejść niż nie pewne rolnictwo.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#352 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Szkoda że u nas tak niema.

#353 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Byłoby inaczej gdyby były dopłaty do produkcji, a nie do hektara.

#354 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 17:04

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? OOO właśnie!!!

#355 Share alvvaroo

alvvaroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 00:28

Koszą dla dopłat- takich powinno się tępić.

A co mam robić innego z ziemią 4 klasy ? Tytoń hodować ? buhehe

#356 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 09:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A propo tytoniu, jak bym miał tyle ha ornego to 20 ha tytoniu mógł bym sadzić(1/3 jako płodozmian), a resztę na paszę. Od 2 lat chodzę po wszystkich sąsiadach żeby mi sprzedali lub wydzierżawili chociaż kawałek. Gmina nic nie ma w swoich zasobach a ANR sprzedała wszystko rolnikom z marszałkowskiej, albo sprzedaje obciążone dzierżawą do 2015, więc po co mi taka ziemia której nie mogę obrabiać. Na szczęście dogadałem się z jednym rolnikiem i mi odstąpił 5ha i mogę ruszać z hodowlą.

Mam tylko jedno pytanie czy trzymając 10 krów na 1ha pastwisku to nie zdewastują łąki w takim stopniu że nic nie będą miały do poskubania. Dodam że to jedyny kawałek na którym mogą chodzić luzem, bo świeżą trawę będę musiał dowozić z łąk oddalonych o kilka kilometry. A może trzymać w wiacie przy domu ? Oczywiście bez wybiegu.

Sorka za odpowiedz na post pod postem.

Edytowany przez andrzej2110, 21 grudzień 2010 - 10:51.
Cytowanie poprzedniego posta

#357 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 14:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Na hektarze to będziesz miał łyso jak na klepisku ale to i tak lepsze wyjście niż trzymanie w wiacie. Będą miały trochę ruchu i w ogóle fajniej się przy nich robi w hali to będziesz hodował jak roślinki :unsure:

#358 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 15:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak źle i tak nie dobrze. Ale lepsze wyjście to i tak łąka, a do tego sadzawka jako wodopój i trochę drzew jako cień.

#359 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 grudzień 2010 - 16:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Moim zdaniem więcej trawy byś wycisnął z tego hektara kosząc to niż wypasając bydło. Trawę stratują , wyżrą co do joty i tyle tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 16:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dla tego pytałem się co lepiej, bo mam też wiatę 300m2 tylko nie było by wybiegu. A zwierzęta lubią trochę ruchu i ten 1ha mam blisko domu tylko przez ruchliwą drogę, pozostałe łąki są większe ale daleko i obawiam się kradzieży lub wandali którzy potrafią zniszczyć ogrodzenie. Jak by udało mi się rozchodować do większego stada to jest stare, zapuszczone pastwisko które bym zagospodarował ale to już kilka kilometrów od domu to i w ogrodzenie musiał bym zainwestować większe pieniądze.