Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#321 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 04 październik 2010 - 17:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Prawda koszta koszta i jeszcze raz koszta ale jak nie zainwestujesz to o zarobku nie ma co myslec i w opasach i mleku.

Policz kupujesz dajmy za 1 tys cielaka potem on zjada Ci za swoje życie jakies dajmy na to 300zl witamin SanBull, potem ze 3t osypki chcac szybko utuczyc, teraz pasza objetosciowa, suma sumarum wywalisz gówno i tyle tego zostanie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 23:51
  •  

#322 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 październik 2010 - 06:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kobra dobrze piszesz gówna to naprawde kupa zostanie :D

#323 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A to nawóz 1 klasa :) :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 06 październik 2010 - 19:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 1 t osypki i do oporu kuku, kiszonki z trawy, siana... byk rośnie jak ta lala. A na czym masz większy biznes? Na wieprzowince? Mleko teraz dobrze płaci ale jak długo? Oszukają tego chłopa jak zechcą i na czym zechcą....

#325 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 październik 2010 - 07:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolego jak Ty to liczysz. Policz tak byk żyje 24 miesiące to daje 720 dni średnie zużycie paszy treściwej na cały opas to około 3 kg to ile wychodzi?? Policz cielaka i mleko(chyba że masz od swoich krów ale i tak nie są za darmo) średnio opas w pierwszym roku zjada około 4 tony kiszonki a w drugim około 8 ton( dane z książki o hodowli bydła) dodatkowo siano około 1 tony. Kolego tak jak ze wszystkim nie wolno się napalać. Dzięki takim napaleńcą na duże zyski my tracimy " bo na opasach to jest kasa" i co teraz mamy dużo opasów i niską cenę. Sam widziałem jak jeden przez drugiego podkupował cielaki takie 3 dniowe. I później dlaczego cielak choruje albo padł. Tylko wet zaciera ręce bo zarobi a cielaka i tak bakutil zabrał.

#326 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 październik 2010 - 07:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dla mnie to głupota mówiac taki banał jedna tona osypki dla byka, moglibyście dla mnie taki bajer mowic jakbym nic nie trzymał, przy intensywnym opasie bys zje spokojnie w moim wypadku 3t osypki za swoje zycie i nie wiem ile ale z 10 bel kiszonki i z 3 slomy i 5 siana. Nie liczac wiatamin, soli, odrobaczania itp.
To tak policzmy same zboże w tej chwili u mnie za mieszanke straczkowo zbozowa wołaja 45-50zl/q, zje 3tx450=1350zł, dodaj cielaka 1tys zł zalepszego jakiegoś, witaminki chodzenie itp. I wyrzucisz obornik i to możesz miec w plecy jak bedziesz go dajmy trzymał 18 miesiecy i bedize miał 650kg i dadzą za żywą wage 5+vat w tej chwili za luks sztuki.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#327 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 07 październik 2010 - 09:54

Kolego jak Ty to liczysz. Policz tak byk żyje 24 miesiące to daje 720 dni średnie zużycie paszy treściwej na cały opas to około 3 kg to ile wychodzi?? Policz cielaka i mleko(chyba że masz od swoich krów ale i tak nie są za darmo) średnio opas w pierwszym roku zjada około 4 tony kiszonki a w drugim około 8 ton( dane z książki o hodowli bydła) dodatkowo siano około 1 tony. Kolego tak jak ze wszystkim nie wolno się napalać. Dzięki takim napaleńcą na duże zyski my tracimy " bo na opasach to jest kasa" i co teraz mamy dużo opasów i niską cenę. Sam widziałem jak jeden przez drugiego podkupował cielaki takie 3 dniowe. I później dlaczego cielak choruje albo padł. Tylko wet zaciera ręce bo zarobi a cielaka i tak bakutil zabrał.

O ile pierwsza część wypowiedzi ma dla mnie sens o tyla ta część dyktowana do owych napaleńców wydaje mi się być śmieszna każdy może hodować to co chce a czy mu się opłaci to tylko jego sprawa, masz do kogoś o to pretensje że hoduje bydło i sprzedaje tanio no cóż chcąc nie chcąc wolny rynek i kapitalizm panuje.

#328 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 październik 2010 - 13:19

Kolego jak Ty to liczysz. Policz tak byk żyje 24 miesiące to daje 720 dni średnie zużycie paszy treściwej na cały opas to około 3 kg to ile wychodzi?? Policz cielaka i mleko(chyba że masz od swoich krów ale i tak nie są za darmo) średnio opas w pierwszym roku zjada około 4 tony kiszonki a w drugim około 8 ton( dane z książki o hodowli bydła) dodatkowo siano około 1 tony. Kolego tak jak ze wszystkim nie wolno się napalać. Dzięki takim napaleńcą na duże zyski my tracimy " bo na opasach to jest kasa" i co teraz mamy dużo opasów i niską cenę. Sam widziałem jak jeden przez drugiego podkupował cielaki takie 3 dniowe. I później dlaczego cielak choruje albo padł. Tylko wet zaciera ręce bo zarobi a cielaka i tak bakutil zabrał.

Nikt Ci @marian hodować nie karze.

#329 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 07 październik 2010 - 19:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dane książkowe a rzeczywistość.... Byka trzymam przez 18 miesięcy do około 750kg (są przypadki 650kg). Niech zje 1,5t zboża.
Nie ubliżaj sobie Marian... Masz pretensje że inni też chcą żyć? Sam przestań hodować skoro dokładasz. Przez takich jak ja wy tracicie - kto jest tym "wy" i w czym jesteś lepszy ode mnie? Dlaczego uważasz że Ty możesz hodować to i to a inni już nie?

#330 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 październik 2010 - 10:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nikogo nie obrażam przepraszam jeśli uraziłem. Tylko jak to w Polsce bywa jak opłaca się pszenica wszyscy sieją pszenice jak dobrze płacą świnie to wszyscy na świnki się rzucają. Nie pisz "niech zje" hehh jemu trzeba dać żeby urósł a zwłaszcza 750 kg w 18 miesięcy. Dane książkowe są w wielu przypadkach trafne(zwłaszcza dla tych którzy zaczynają). Jak masz zamiar hodować bydło to skąd będziesz wiedział ile paszy przygotować?? Co kupisz 50 cielaków i co 100 bel sianokiszonki na zimę?? Parę ton ziarna bo co taki byk zje?? Najpierw zrób bilans paszowy!!! Przelicz ile średnio z kilku lat zrobiłeś (siana lub sianokiszonki) ile możesz zasiać kukurydzy lub GPS lub czegoś innego. Policz żeby w środku zimy lub na przednówku nie dokupować paszy.
Jasne nikt mi nie każe hodować powiem tyle jeżeli cena się nie poprawi do końca 2011 roku na pewno zmiejsze hodowle albo zrezygnuje bo po co się urabiać tylko dla przyjemności??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 08 październik 2010 - 13:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak nie masz swojego byka to się nie opłaca bo wydaj na niego ileś i karmisz i sprzedajesz praktycznie nie ma zarobku a po za tym mięsne po roku nie ma co sprzedawać bo nie rosną dopiero 2 bardzo rosa i się opłaca ja w przyszłości myślę trzymać 30 sztuk bydła i jakieś 15 byków i powinna być kasa :huh:

#332 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 październik 2010 - 19:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tylko powiedz czy nie warto sprzedać 3-4 tygodniowego mleczaka i wziąć około tysiąca zł?? Po co 2 lata gówna wywalać. No chyba że masz bydło mięsne to inna bajka. Najlepiej utrzymywać mamki ekstensywnie a materiał opasowy intensywnie.

#333 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 październik 2010 - 05:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No pewnie jak ty sprzedajesz to masz tysiaka ale jak kupujesz to tracisz tysiaka i co trzymasz przez dwa lata ile zje i masz za niego 2 tyś to się wtedy nie opłaca :huh:

#334 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 październik 2010 - 06:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To ja wam powiem na moim przykładzie jakie są koszty produkcji bydła mięsnego:
utrzymanie jednej krowy mamki ekstensywnie (tzn. lato-jesień pastwisko, zima-wiosna siano, sianokiszonka) ok 500 zł/rok
utrzymanie cielaka tej krowy (do ok. 400 kg, kiszonka z kukurydzy, pasza treściwa sianokiszonka) ok. 500 zł/pierwszy rok
Czyli wyprodukowanie jednego odsadka kosztuje ok. 1000 zł
Można go sprzedać w tej wadze (co jest u nas robione) albo trzymać przez kolejny rok do ok. tyś kg co by kosztowało ok 1000 zł.
Każdy orientuje sie w cenach to sobie może policzyć, ja podałem moje koszty utrzymania nie każdy się z nimi zgodzi, nie u każdego są takie same warunki. Pozdrawiam.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#335 Share NHTD5030

NHTD5030

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 październik 2010 - 17:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Właśnie ja myślę ze utrzymanie wyjdzie dużo więcej ...

#336 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 październik 2010 - 16:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Limousine. Utrzymanie krowy to koszt paszy, czy także wliczyłeś koszt zakupu lub wyhodowania tej krowy?
Piwo to moje paliwo

#337 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 21 październik 2010 - 19:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ale jak jest ze zbytem? Bo w mojej okolicy jeżdżą handlarze i kupują, ale zawsze za niższą cenę. Gdzie w lubelskim można się dowiedzieć na temat skupu wołowiny? :D
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#338 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 21 październik 2010 - 19:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A w hodowli czystorasowej co się lepiej opłaca sprzedawać odsadki czy opasy? Bo słyszałem od jednego faceta, że chyba we wrześniu odbiorca z Grecji płacił mu po 2 euro za kg, buhaje 500-600 kg 100% limousine.
Forza JUVE!!!

#339 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 październik 2010 - 20:24

Limousine. Utrzymanie krowy to koszt paszy, czy także wliczyłeś koszt zakupu lub wyhodowania tej krowy?

Ja wyliczyłem koszty doraźne takie jak: paliwo, nawóz, folia, siatka, opryski, zakup materiału siewnego, koncentratów, opieka weterynarza... itp.
Nie wliczałem amortyzacji maszyn.
No właśnie ze zbytem jest różnie, znajomy też w tamtym roku sprzedał do włoch 800 kilogramowe po 8 zl.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 09:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja mam 10 szt mamek 50%LM jakby nie płacili dopłat bezpośrednich, ONW i ekologi to z tego była by kupa g... , a tak jak jest teraz można powiedzieć że, jest to opłacalne, i w naszej kotlinie kłodzkiej zaczyna się robić tego coraz więcej i większych