Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#301 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 10:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dobre byki masz jak 2,5tys bierzesz za nie:D Kupując mięsne sztuki po 16 miesiącach masz byka 700kg. Cielenie, dojenie itp... dziękuję bardzo. Bykowi dam jeść i mam z głowy. Więcej sztuk postawię i mam mniej roboty niż przy 10 krowach. A o jakich pięknych pieniądzach piszesz? 1,1zł?? Z 25 sztuk się nie utrzymasz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 23:41
  •  

#302 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 23 wrzesień 2010 - 12:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Z 25 szt będę żył jak pan, wole wszystkie krowy mieć niż opasy. Dla mnie to jest już nie opłacalne jak na skupie bydło masz super byka po 5,2 z Vatem, a mleko masz po 1,25 na chwile obecna. Bym się cieszył żeby nie spadło niżej 1zł. Godzina obrządku rano i wieczorem i już.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#303 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja to wole hodować opasy przy nich jest mniej roboty i wogule a jak się trafi większa cena to można trochę zarobić :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 17:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No niby tak, każdy z nas ma inny pogląd związany z produkcją.

#305 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 07:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Przeczytaj ostatnie posty na forum ceny mleka. Jakoś nie widzę 1,25zł... Przy 25 sztukach krów to się tylko narobisz. Byka nakarmisz i z głowy.

#306 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 09:37

Milion razy wole hodowac 20-30 krów niż 50-70 byków, czyste realia, może wiecej roboty przy mleku ale za to są piekne pieniądze co miesiac a nie 2 lata chowac byka i dostac 2,5tys.

:D skąd tyś wziął te 2,5tyś??? Za byka to ja dostaje 4-4,5tyś i wcale one nie są mięsne...dasz im jeść 2 razy dziennie i masz z głowy a przy krowach; dojenie, mycie, cielenie, zapładnianie i problemy okołoporodowe...WOLĘ BYKI :) :)

#307 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 16:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No chyba że ktoś ma kontrakt, jak zdaje zawsze MIĘSNE byki i jałówki to mnie wstręt bierze bo wyceniają po najlepszej cenie w tamtym roku po 7zl sprzedałem to był przebój, a dziś na skupie 4,9 +Vat, ale biznes, to już lepiej niż wogole coś chować to 10 kur dla siebie i zboże opylić przy tej cenie!!!!!!!!!!!! Niz trzymać pasożyta i zależy jak się uda i dostać 3,5tys, dla mnie to beznadzieja.

#308 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 18:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mleko po 0,8 zł to też nie rewelacja. Ten rok popadł nieurodzajny i cwaniakują ci co zboże sprzedają. Ale jeśli za 350zł można kupić dobrą mieszankę i pszenżyto to i sprzedać byka po 5zł można. Teraz spokojnie 5,5zł dostanę<_< Coś hodować trzeba.

#309 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No jak za byka dostajesz 5.5 zł to tylko sie cieszyć i hodowle zwiększać. A jak masz pszenżyto za 350zł to daj mi namiar kupie z 50 ton i u siebie po 600zł sprzedam

#310 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 19:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No jak ktoś w Podlaskim ma po 350zl/t pszenżyto zabiorę każdą ilość!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Pszenżyta po 350 w tym roku nie ma :D ale przed żniwami było zboża do oporu... kto ile chciał.

#312 Share mikos28

mikos28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 październik 2010 - 07:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam mam pytanie. Zamierzam hodować bydło mięsne rasy LM. Chodzi tu o ok. 50 matek i odchowywać wszystko bydło od nich. I zastanawiam się ile potrzebuje ha żeby to bydło utrzymać. ( kuku. łaki, kiszonki z żyta. buraki) Siana zbiorę ok 10-15 bel z ha (z 1 pokosu) i sieję ok. 5ha buraków. Ile będę musiał zasiać kuku, żyta i ile kupić łąk żeby odchować to bydło?

#313 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2010 - 10:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Przyłączam się do pytania... interesuje mnie ile 1szt bydła zje rocznie kiszonki, trawy-ogólnie ile trzeba przeznaczyć paszy dla 1 krowy

#314 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 03 październik 2010 - 11:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Podstawą żywienia krów matek w lecie są pastwiska , a w zimie kiszonki. pastwiska przeznaczone dla krów matek przeważnie są użytkowane ekstensywnie, by nie zwiększać kosztów produkcji. Na krowę w zależności od jakości pastwiska ,przeznacza się 1 - 1,5 ha. Zjadają około 35-50 kg trawy na dzień i całkowicie im to wystarcza. Napisze również przykładową dawke pokarmową dla krowy o masie 600 kg w okresie zimowym :
20-25 kg kiszonki
1 kg siana(dobrej jakości)
3-5 kg słomy jęczmiennej lub owsianej

Zapotrzebowanie dzienne oczywiście :)

Resztę sami pomnożycie.. Ale zasada jest taka,że czy to krowy mleczne czy mięsne przeznacza się 1-1,5 ha na paszę na rok

na 1 krowę oczywiście. Sorry za te dopisywanie ,ale co chwile coś mi się przypomina :lol:

#315 Share mikos28

mikos28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 październik 2010 - 11:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A byk w oborze wolnostanowiskowej.

#316 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 03 październik 2010 - 16:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jeśli chodzi o chów byków w oborze wolnostanowiskowej to do tej kwestii nie jestem do końca przekonany. Mianowicie masz wtedy gorszą kontrolę byków i mają więcej ruchu więc dużo nie przybierają i dochodzą do tego walki hierarchiczne, ale każdy system ma dwie strony medalu, masz wtedy łatwiejszą obsługą przy usuwaniu obornika i zadawaniu pasz , są rolnicy którzy chwalą sobie ten system a są i tacy którzy są na nie. A co do żywienia to zależy jaki wybierzesz system, jeśli intensywny to żeby osiągać przyrosty powyżej 1 kg należy dostarczyć mu 600-750 g białka ogólnego strawnego i ok. 35,5- 45 MJ energii. A żeby dokładnie obliczyć dawkę należy znać zawartość składników pokarmowych w konkretnych paszach.

#317 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 październik 2010 - 16:49

:D skąd tyś wziął te 2,5tyś??? Za byka to ja dostaje 4-4,5tyś i wcale one nie są mięsne...dasz im jeść 2 razy dziennie i masz z głowy a przy krowach; dojenie, mycie, cielenie, zapładnianie i problemy okołoporodowe...WOLĘ BYKI ;[ ;[

25 szt. dojnych krów, dojarka przewodowa
dojenie - 35min.
mycie - o to się nie martwisz tylko wkładasz aparaty i idziesz do swojej roboty. Albo w tym czasie dajesz krowom jeść albo idziesz do domu. Myjka sama się wyłączy.
Choroby - chyba tak samo byki chorują jak i krowy

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#318 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2010 - 18:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? martini@ definitywnie wybiłeś mi ten pomysł z głowy :D dziekuje

#319 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 październik 2010 - 08:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mam oborę uwięzową na 60 byków.Sieję 2h kuku na kiszonkę, o,5h buraków pastewnych,5h łąk i 6h zbóż. + okazyjnie odrzut z marchwi i ziemniaków i młóto(6ton na 1 miesiąc) i to mi styka żeby je odkarmić.

25 szt. dojnych krów, dojarka przewodowa
dojenie - 35min.
mycie - o to się nie martwisz tylko wkładasz aparaty i idziesz do swojej roboty. Albo w tym czasie dajesz krowom jeść albo idziesz do domu. Myjka sama się wyłączy.
Choroby - chyba tak samo byki chorują jak i krowy

Skoro tak twierdzisz... ale ja i tak jestem zdania że z bykami mniejszy kłopot :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 październik 2010 - 12:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Daniel dorzuć do tego: cielenie, przypuszczanie cieląt (nawet jeśli sprzedajesz 2dniowe), a to krowa się zacielić nie chce, to jałówka się zmarnuje, to krowę trzeba kupić... Sam koszt wybudowania obory dla krów mlecznych...