Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 22:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Wiadomo ze na słomie nie ale śruta pasza, wysłodki i ziemniaki a słoma na dodatek by była
Tylko czy się to opłaca bo trzeba by było kupić cielaki za ok 10 tys
i półtora roku chodzić i karmić i wyrzucać obornik od tych byków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 01:00
  •  

#282 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 marzec 2010 - 22:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Na jeden raz to ciężko powiedzieć kwestia na jaką cenę przy sprzedaży trafisz może się okazać że stracisz a może być też tak że kupę kasy zaroisz. Trudno wyczuć
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#283 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 23:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Doradźcie mi bo w gospodarstwie trzeba mieć kilka źródeł dochodu...trzymamy tuczniki i sadzimy siejemy warzywa i myślimy nad trzymaniem byków tak co pół roku kupić ich 10 i mieć w sumie 40 i co pół roku handlowaćDodany obrazek. Tylko chodzi o to że nie mamy własnej łąki kosiarki itp. w sumie to nie problem bo łąki u nas pod dostatkiem bo każdy hoduje świnię. I w tym celu zaadoptował bym połowę stodoły ale nie mamy pojęcia nad kosztami produkcji i zysku. Kiszonka z kukurydzy by była sianokiszonka może wysłodki no i siano...poradzicie coś? pozdro wszystkim!Dodany obrazek

I to miała by być obora wolnostanowiskowa tzn jak by kojce po 10...o takDodany obrazek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 17:49

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile jest potrzebne ha ziemi ornej i łąk na 10 krów mięsnych ile czasu potrzeba żeby byki nadawały się na sprzedaż? I ile potrzeba miejsca żeby to trzymać w oborze + wybieg

#285 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 wrzesień 2010 - 11:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Cześć chciałbym zacząć hodowlę bydła mięsnego rasy znalazłem stronę www.dobek.com.pl gdzie gościu sprzedaje rasowe byczki i chciałbym hodować rasę charolaise bo dorastają do wagi od 1100-1300 w wieku byczków od 3-10 tygodni w wadze od 60 do 120 kg.
Ceny kształtują się w granicach od 1250zł do 1500 zł za sztukę.
Ceny za kilo XX od 9,0 do 10,0
Ceny za kilo XY od 12,5 do 15
Ale chciałbym tak mieć niejawiącej 50 sztuk na 12h łąk 2.7h pastwy i pola a po zatem chcę oborę zautomatyzować tak jak mają w Austrii robot do podawania pasz z SCHAURA tak jak jest na filmikach na landwirt.com Co o tym pomyśle sądzicie czy to jest opłacalne

#286 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 19:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 50 sztuk? Zakładając że na sztuce zarobisz 1000zł to za 2 lata będziesz miał 50tys zysku. Rocznie 25tys. W jaki sposób chcesz spłacić tego robota i wyżyć z 50 sztuk?

Wrzuć link z tym robotem

#287 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 06:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? http://www.landwirt.com/Videos i klikasz słowo RIND i tam będzie z datą 19 08 20009
Ale chodzi mi oto aby skupywać małe byczki a sprzedawać dorosłe takie około 1100kg i czy to by mi sie opłacało

Edytowany przez andrzej2110, 28 wrzesień 2010 - 18:54.
Cytowanie poprzedniego posta

#288 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 17 wrzesień 2010 - 15:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 1100kg <hahahahaha> padne chyba za 5 lat chowania :P z powagą, a tym bardziej jak uda Ci jeden ze w 14 miechów nabierze 600kg a inny może 250 realia, jedno powiem przy tej cenie zboża to ciesze się że już tylko parę bydlaków zostało mi i opylę szybciej puki cena jest jeszcze taka siaka.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#289 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 17:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Czyli mówisz że się nie opłaca przy tej cenie zboża hodować a jak bym miał swoje zboże czyli taki bydło doś zjada

Edytowany przez andrzej2110, 28 wrzesień 2010 - 18:57.

#290 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 17:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 700kg byk x 6zł =4200zł. ciele 1500zł, tona śruty 8000zł= 2300zł a jeszcze dołóż kiszonkę z kukurydzy, sianokiszonkę, siano, słomę, wodę, i kredyt na robota...:D Nie masz szans aby z tego wyżyć. Trzeba ze 100sztuk rocznie sprzedawać czyli hodować jakieś 140 i mieć z 40-60ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 17 wrzesień 2010 - 17:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @kapi ile masz lat? Myślisz ze jeśli cen jest spoko to sie nie opracujesz przy tym? Wesoło nie jest tym bardziej, że zadbać trzeba o nie bardzo jak są cielakami - jeśli nie o dużych przyrostach i dobrej kasie za byka możesz zapomnieć :)
EDIT: @pawelo cenę kg mięsa z deka przesadziłeś podobnie jak cenę cielaka. I ta cena śruty?? :D

#292 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 18:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Takie to głupie liczenie policz przy najgorszej sytuacji a nie dajesz odrazu założenie 6zł, policz po 4,7zl i zobacz czy Ci to wyjdzie, ja w tym roku policzyłem po sianiu dochód z łubinu to w czerwcu zaorałem taki biznes, miałem chować świnię jakoś 300szt rocznie i wyszło mi po policzeniu ze tylko gnój za darmo mi wyjdzie.

#293 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 20:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Policzyłem po cenach z dnia dzisiejszego. U mnie po 6 zł mięsne byki sprzedawał sąsiad, zboże drogie a cielak dobrej klasy 1500zł kosztuje. 4 miesiące temu po 350zł można było dobrą mieszankę kupić, pszenżyto po 35 też było. Przy dzisiejszych cenach lepiej zboże sprzedać i mieć czyste ręce. Dla 50 sztuk aby się opłaciło trzeba kupić taczkę i dobre widły a nie robota... kapi123 pisze jakby z miasta był i myślała ze się wszystko samo zrobi, samo rośnie a gospodarz tylko z wnioskami do unii chodzi i kasę liczy.

Jeżeli już mowa o dużej hodowli bydła opasowego (taka żeby z tego wyżyć i godnie żyć) to wg mnie w granicach 100sztuk rocznie, 25 co 4 miesiące. Paszowóz, wolnostanowiskowa obora dzielona na boksy, głęboka ściółka, 40ha ziemi, traktory 120 i 80KM + osprzęt. Jeżeli masz ziemię to 500tys sprzęt i 200tys obora. A i dużo zdrowia żeby dzieciom długów nie zostawić :D

#294 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 07:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Akurat z miasta nie jestem ja tylko rozważam taką możliwość hodowli a;e jak mówicie że się nie opłaca to trudno ale zysk można liczyć kilku latach tego roku dołożysz a następnego zyskasz ale by tzeba mieć większą hodowle

Edytowany przez andrzej2110, 28 wrzesień 2010 - 19:02.

#295 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 wrzesień 2010 - 17:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @pawelo tyle kosztuje cielak u handlarza - takiego samego można mieć po 9 - 10 ziko u rolnika. :D Też chciałem kupić od handlarza <cena 12-14 ziko/kg> ale poczekałem miesiąc i kupiłem mieszańce po 9 ziko za kg. u rolników w okolicy. :)

#296 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:28

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No może 1500zł to zbyt dużo ale 1100-1300 będzie ok. Przy większych ilościach nie masz czasu na szukanie cielaków po ludziach, zamawia się całą partię i przywożą.

#297 Share Kkarolek94

Kkarolek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:sport,bydło mięsne

Napisany 20 wrzesień 2010 - 13:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? pawelol111 on napisał ze chce hodowac 50 sztuk czyli by musiał kupować ok. 25 sztuk rocznie to tak dużo żeby szukać cielaków po ludziach czy np. z gazety? Bo wydaje mi się ze nie. Ja jak bym chciał kupić tyle cielaków rocznie to wydaje mi się ze nie było by z tym problemu żeby nie kupować od handlarza

#298 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 18:34

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Taaa, mówił też o robocie do automatycznego zadawania paszy... W dzisiejszych czasach albo masz dużo albo wcale.

#299 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 06:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja jak przejmie gospodarstwo za półtora roku tez mam zamiar zacząć hodować bydło opasowe w ilości około 20-25 sztuk tak aby systematycznie sprzedawać. Mam 13ha ornego i ze 2ha łąk ale to można wziasc w dzierżawę parę łąk. I tu moje pytanie czy lepiej skupywać byczki takie 60-80kg co trzeba preparaty mnleko zastępcze stosować czy lepiej takie powyżej 100kg które już ich nie potrzebują??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 07:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Milion razy wole hodować 20-30 krów niż 50-70 byków, czyste realia, może więcej roboty przy mleku ale za to są piękne pieniądze co miesiąc a nie 2 lata chować byka i dostać 2,5tys.