Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2158 odpowiedzi na ten temat

#261 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 10:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Drewniano to ci rozniosą. U mnie kiedyś był taki byk co mi w ścianie zrobił dziurę na 50 cm głęboko :) (ściany majo grubość około 1m)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 09:35
  •  

#262 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 14:37

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A ty Andrzej też masz byki na stanowiskach wolnostojących? A czemu masz takie grube ściany?

#263 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Andrzej to z czego ty masz ściany :), przecież napisałem mu, żeby o rurował oborę. Papa na ścianach wystarczy, wazie mocnych mrozów to belami ją obłóż i wystarczy ja tak w rezerwowej oborze mam jak mi się stado w oborze nie mieści i tak tam jest zrobione jak napisałem wcześniej.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 11:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Obora jest z 32 roku i jest postawiona z gliny. Jak sprzedałem tego łobuza to trzeba było kupić cement i zatynkować to dziurę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#265 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 12:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Można cie prosic o zdjęcie takiej obory, te stare z gliny, bądź z kamienia to mają coś w sobie :) .
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#266 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 styczeń 2010 - 12:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A ja mam takie pytanko jakich ras byczki skupują do tych wloch ? Czy tez HF się nada ? Bo ja tylko takie posiadam bo mam od swoich krów

#267 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 12:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Można cie prosic o zdjęcie takiej obory, te stare z gliny, bądź z kamienia to mają coś w sobie :) .
Pozdrawiam

Teraz jest otynkowane i już tego nie widać. Tu jest stara fotka http://www.agrofoto....image&img=11183
Tu widać kawałek jeszcze nei otynkowany. Dalej już tynki były. http://www.agrofoto....image&img=51055

bullet_black.png

#268 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 14:28

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? My sprzedajemy tylko Limousine czystej rasy, znajomy do tej samej ubojni sprzedaje Piemonty, za które trochę lepiej płacą bo Włosi bardziej lubią ich mięso, Ja nadrabiam kalibrem. Idą tylko mięsna, w Polski jest czterech sprzedawców, co daje jedną ciężarówkę w miesiącu. Żeby oddawać tam bydło trzeba należeć do Europejskiego Związku Hodowców Bydła Mięsnego. Jak załatwić sobie dojście do tej ubojni to za nic nie powiem :) tajemnica najwyższej wagi, im więcej osób tym niższa cena. Już prawie 20 lat robimy sobie renomę i nie ma mowy żeby ktoś z Polski nam ją zje**ł. HF ma za małą mięsność chyba, że krzyżówka z BBB czy Charolaise.
Pozdrawiam
Obora super tylko na większą ilość to się nie nada. Chciałbym mieć taką obok nowej co ją w tym roku będziemy budować, lecznicę bym tam zrobił :)

#269 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Oj kolego ja tylko sie pytam o to co tam idzie i bron Boze nie chce zepsuc renomy Twojego gospodarstwa a pozatym to nawet w polsce za ladnego HF mozna dostac na zywa po 6,9 zl wiec do wloch nie bede wysylal juz o to nie musisz sie martwic (do zwiazku hodowcow bydla naleze lecz tylko do polskiego )

#270 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie chodzi tylko o Moją renomę, ale o wszystkich czterech producentów w Polski odstawiających swoje bydło do naszego odbiorcy. Pracowaliśmy na nią lata nasi Ojcowie potracili kawał zdrowia, żeby dojść do tego co teraz mamy. Jednak starszy mówi, ze warto było, bo znamy takich co po 120 krów mlecznych maja i jeszcze drugie tyle opasów, pola od zawsze mieli więcej i takich maszyn jak my to nie mają. Pytasz o co tam idzie? Otóż odpowiedź jest prosta, mięso musi być jak najwyższej jakości, musimy co roku zdawać raport o jakości zadawanej paszy, ilości oprysków i nawozów sztucznych jakie zostały wykorzystane do jaj produkcji. Dodatkowo, zwierzęta myszą być w 100% czyste rasowo, bo podobno jest różnica w mięsie Limousina i jego mieszańców. Temat do dyskusji, Ja różnicy nie widzę przynajmniej do 75%. Musimy także kontraktować coroczną ilość mięsa jakie zamierzamy oddać, nadwyżka to 0.85% ceny wyjściowej, niedomiar to kara ilość kg x 1,25 ceny kontraktacyjnej. Dodam jeszcze, że jak Euro było poniżej 3,45 to czasami w Polskiej ubojni płacili więcej. Ale jak € po 4,95 było to się odkuliśmy :) :) :)
Pozdrawiam
Jeśli Cię uraziłem Moją ostrą reakcję to PRZEPRASZAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Lukasz1987, chciałem dowiedzieć się czegoś o tym Europejskim Związku Hodowców, ale w internecie nie ma o nim nawet słowa ;) . Gdzie szukać informacji na jego temat.

#272 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? European Relevance Breeders Cattle Meat z ang. European Relevanz Cattle Breeders Fleisch z niemieckiego, jak zadzwonię do domu to spytam się o dokładny kontakt
Edit: Polski Związek

#273 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 15:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A do głębokiej ściółki potrzebuje odprowadzenia na gnojówkę? Bo podobno głęboka ściółka jest dobra bo nie trza budować zbiornika na gnojówkę ani płyty
Dziś komuś pisałeś właśnie żeby zrobić odprowadzenie gnojówki, ale gdzie przecież nie w ogród a jak do zbiornika to trzeba go wybudować i dodatkowy koszt
Mi zależy na jak najtańszym przerobieniu tej stodoły bo chce opasy trzymać nie żebym się tym zajmował profesjonalnie jak wy tylko zacielam teraz mleczne mięsnymi i będę miał cielaki mieszance i nie chce sprzedawać tylko chować, zresztą byczka to jeszcze ludzie kupią na chow, ale jałówek to nikt nie chce, a mam teraz taka ładna po piemontesie to prawie bylaby pierwszym opasem w stodole :lol:

#274 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 18:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja u siebie mam głęboką ściółkę i mamy zbiornik na gnojowicę/gnojówkę bo cieknie z obornika. szczególnie w zagrodach gdzie stoją młode byki bo one zawsze mają stratowane. Jasne można nie mieć zbiornika jednak trzeba mieś murek z każdej strony boksu uniemożliwiający wchłoniecie nawozu przez ściany, ja dzierżawię budynek i nie mam zamiaru robić dodatkowych osłon na gnojówkę. Także jak napisałem wcześniej nie chcesz to nie buduj, ja mam i sobie chwale takie rozwiązanie, w nowej oborze też zbiornik jest w planie

#275 Share osi

osi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Widzę Scania king of the road że masz duże doświadczenie z mamkami! Ja dopiero rozpoczynam przygodę z bydłem i chciał bym się dowiedzieć co ile idzie zmienić cielaki mamce czy tylko np 2 na rok czy też np co 4 miesiące można zmieniać cielaki?

#276 Share zetor8012

zetor8012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 21:56

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Siema!
Zastanawiam się nad trzymaniem około 3 sztuk bydła mięsnego tak mało ponieważ mam jeszcze szkole i nie chce jej do końca zawalić z kiszonek do dyspozycji miałbym wysłodki liście buraczane siano itp. tylko nie wiem jak teraz z opłacalnością ?? Proszę o porady bo kasy potrzebuje mam zaciągnięty kredyt i nie wiem co robić pola mam około 6ha laki tez mam

#277 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 22:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja tez się zastanawiam nad tym. Myślałem żeby kupić z 10 - 15 byczków i potrzymać 18 miesięcy i sprzedać ale nie mam lak bo zlikwidowałem i chow by wyglądał tak śruta z jęczmienia do woli może jakaś pasza, ziemniaki. Może wysłodki jesienią i słoma. Co wy na to dobry pomysł ?\
Oborę tez mam nowa i miejsca jest na ponad 20 sztuk. Bo ojciec nowa wybudował bo miał krowy mleczne

#278 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 22:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? osi u nas odsadki zabierane są w wieku około 6 miesięcy
Lukaszjarm może do tego dorzuć QQ i lucernę to będą bardzo dobrze rosły tylko sprzęt potrzebny ale po mlecznych kosiarka przetrząsacz i zgrabiarka oraz prasa na pewno Ci została także Lucernę i mieszanki zbożowo strączkowe możesz siać na kiszonki

#279 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 22:18

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tylko ze ja mam 40 ha i nie chciał bym tego areału przeznaczać na zielonki tylko z kilka ha na jęczmień ozimy na śrutę.
To miała by być jednorazowa inwestycja żeby obora nie stała pusta bo jak kupie pole to przerobie ja na magazyn zbożowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 22:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Na słomie to nie urośnie nie ma szans chyba że masz dużo wysłodków i ziemniaka i będziesz je dawać cały rok