Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2126 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 luty 2009 - 12:18

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? W PZU można dobrowolnie (bez dotacji państwa) ubezpieczyć zwierzęta od padnięcia w wyniku choroby, wypadku lub zdarzeń losowych takich jak ogień, piorun itd oraz od uboju z konieczności z powodu choroby, wypadku czy zdarzeń losowych.

Mam pytanie czy ktoś z WAS ubezpieczył/ał w ten sposób zwierzęta i czy udało mu się uzyskać odszkodowanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 20:54
  •  

#202 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Chodzi o to ze te opasy nie były by jedynym źródłem utrzymania. To tylkie takie jakby zabicie wolnego czasu:D A świnek jest tyle ze się spasa wszystkie zboże co roku. Ornego raczej się nie da dobrać a wiec bym musiał dokupować pasze co mi się nie widzi. A dla byków to znowu chyba tyle zboża nie potrzeba. A łąk to naprawdę mogę wziąć ile chce. 3, 5 10 czy 15 ha nie było by problemem.

#203 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:50

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile masz pieniędzy na maszyny? Ile możesz/chcesz trzymać byków? Po ile kupowałbyś małe byczki (w jakim wieku)?

Według mnie zasiej 4ha kukurydzy na kiszonkę, a resztę obsiej zbożem. Ilość łąk zależy od tego, ile masz pieniędzy na maszyny, no i od ilości byków, jaką chcesz trzymać ;) . Jakie są te łąki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Remigiusz

Remigiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:17

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Cześć wszystkim hodowcom bydła. Mam pytanie, mam stajnie po koniach i taką w miarę dużą kople, z koni ciężko się utrzymać jeszcze trzeba dokładać do interesu. Mam więc pomysł aby przerzucić się na byczki, do tego mam ponad 1,5 ha pola narazie na nich jest sama trawa, chciałbym się dowiedzieć czy warto takie coś zacząć hodować i żeby coś z tego mieć to ile bym musiał tych byczków zakupić i do jakiej wagi je hodować? I jakby ktoś mógł mi doradzić co warto zasiać na tym polu żeby mieć z tego też trochę kasy, myślałem nad ziemniakami i troszkę ogórków, no i coś z tej ziemi musiało by zostać z trawką żeby mieć też czym te byczki karmić. Prosiłbym o fachową odpowiedź.

#205 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 05 luty 2009 - 18:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To ile w ogóle masz tej ziemi?

#206 Share Remigiusz

Remigiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No mam 1,5ha i nie wiem na co to przeznaczyć

#207 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 05 luty 2009 - 18:38

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mając 1,5ha opłaca się zaczynać??? A możesz jakieś łąki wydzierżawić ??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#208 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Najlepiej pod rekreację :)

#209 Share Remigiusz

Remigiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Najpierw chce zrobić coś z tego 1,5 ha nie chce odrazu brać ziemi pod dzierżawę bo to jest rzucanie się na głęboką wodę i można się utopić. A co na 1,5 ha się nie opłaca.
Jak wiesz to gadaj

#210 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No na 1,5ha to raczej kariery z bykami to ty nie zrobisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Remigiusz

Remigiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie to daj jakiś lepszy pomysł?
Widzę ze coś tam wiesz:D
proszę o pomoc

#212 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Przy takiej powierzchni to zapomnij o hodowli. Zamij się uprawo warzywek albo polem namiotowe jeśli jet to nad jakoś rzeko lub lasem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#213 Share Remigiusz

Remigiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dobra to co byś proponował z tych warzywek??????

#214 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:05

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Zażyłeś już temat o tym co uprawiać wiec tam ciągnij temat. To jest temat o opłacalności hodowli.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#215 Share Remigiusz

Remigiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? dobra nara

#216 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 luty 2009 - 19:18

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kolego nie słuchaj tych panów ziemia to w tej chwili deficyt. Jeżeli masz kawałek obory troszeczkę kapitału to stawiaj opas a pasze jak kupisz to może się okazać że jest tańsza niż ta wyprodukowana w własnym gospodarstwie.

Ale bo zawsze musi być ale nie myśl że za to utrzymasz rodzinę. To może byc tylko dodatek mało czasu pochłania praca przy zwierzętach tak więc można pracować i jakomsi kasę za byki brać
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#217 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja bym przy takiej powierzchni nie myślał o hodowli. Kupować pasze i chować to nie est dobry interes. Dobra paszy tanio nie kupisz. Ja prasuje usługowo i prasowałem siano które facet kupił. Na posłanie pod krowy to się nadawało ale żeby dać to jeść?? hmmm niezbyt...

bullet_black.png

#218 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 luty 2009 - 19:38

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? http://www.allegro.p..._zaladunek.html

swoja jest droższa....
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#219 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Co z tego że droższa ale chociaż wiadomo jak z jakością własnych pasz a takie kupne to niezbyt wiadomo z jakiego to materiału

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Coś za tanio.. Poza tym trzeba doliczyć transport bo nie zawsze tanio kupisz u sąsiada. Ja widziałem siano za darmo. problem w tym ze 500km od domu.

Znajomy kupował w tamtym roku od jednego i bela była ładna dopóki nie otworzył jej. Okazała się spleśniała i cała poszła na gnój. Dobrze ze to dobrzy znajomi to kasę mu facet oddał.

bullet_black.png