Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2164 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 23 styczeń 2009 - 17:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To małe te byczki ale cena to coś mi się zdaje za wysoką :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 01:50
  •  

#182 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 18:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? W stosunku do roku 2008 gdzie cena wahała się od 6,50-6,80 teraz cena jest wysoka, ale zwykła cena za te odsadki to 7,20 przy małych dostawach po parę sztuk, ja sprzedałem większa partie wraz z ojcem skupujemy dla tej firmy cielęta i byki i zawsze do nich odsadki sprzedajemy dlatego mogliśmy negocjować cenę. A co powiesz na cenę za byki w wadze 450 kg po 7,20. POZDRO :(

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#183 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 18:53

Dwa tygodnie temu sprzedałem Simentalery średnio 330 kg po 7,50

Z hodowli bydła nie zamierzam rezygnować bo to lubię i nie wyobrażam sobie prowadzenia innej hodowli. POZDRO :(

Gdzie sprzedać byka około 300 kg żeby tako cenę dostać i czy musi być "rasowy"??

Ma mam takiego ponad 600 kg na sprzedanie. Da się wyrwać gdzieś po 6 zł??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 22:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jeśli nie masz w swojej okolicy odbiorcy na 300 kg bydło to trudno Ci będzie sprzedać pojedyncze sztuki. Mogą być krzyżówki, ale jak kupują to tylko najlepsze sztuki gorsze zostawiają, a przy rasowym to biorą wszystko tak jest u mnie i oczywiście większe partie 25-30 sztuk. My płacimy za byki 5,60 zl ale muszą mieć 550 kg netto. Może się coś zmieni z cenami w przyszłym tygodniu jeśli złotówka będzie dalej słabnąc.

#185 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 12:21

A co powiesz na cenę za byki w wadze 450 kg po 7,20. POZDRO :)

takie do 500kg tez po 7,20zł? ja tez chce tyle dostawac za byczki :(

#186 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 13:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja ostatnio sprzedałem bbb po 5.60zł a HF poszły po 5.40 . Mój odbiorca bez problemu weźmie takie byki po 300 kg i też przyzwoicie za nie płaci ; )

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#187 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 17:11

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? przyzwoicie tzn. ile? :(

#188 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 13:32

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ostatnio gadałem z handlarzem i mówił, że ktoś sprzedawał 300kg byczka LM to dostał 3500zł. Ale nie wiem kto go kupił i gdzie dokładnie. Kurde jakbym dostał kiedy 50tys za młodego rolnika to od razu z 15 jałówek bym kupił, bo jednak cena wołowiny jest najbardziej stabilna...
Forza JUVE!!!

#189 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 14:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To ten byczek musiał być z papierami hodowlanymi skoro poszedł za ponad 11zł/kg ;) a orientujesz się w jakiej cenie można kupić zacielone LM? ;)

#190 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 14:49

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie wiem... Pewnie od 3500zł w górę. A jak uważacie- opłaca się prowadzić księgi hodowlane???
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 14:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Pewnie się opłaca bo wtedy można drożej sprzedać cielaki, chociaż zachodu przy tym trochę jest, ale z drugiej strony jak nie będzie chętnych na kupno materiału hodowlanego to trzeba na mięso puścić a w tedy to już się ie opłaca. Wszytko zależy od zapotrzebowania na bydło hodowlane bo na mięso to zawsze będzie zbyt

#192 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 19:00

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jeśli chodzi o byczka za 3500 zl to napewno musial byc z papierami czysto rasowy, ja ostatnio dzwonilem do pewnego gościa z ogłoszen w Top Agra za cielętami na wstawki to miał jałówki LM 300 kg za 3000 zl czysto rasowe. ;)

#193 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 19:21

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Pewnie papiery miał... A jest obecnie jakaś różnica cenowa między limousine a charolaise???
Forza JUVE!!!

#194 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2009 - 16:45

Ja mam takie pytanie głównie do osób prowadzących hodowlę bydła-dokładnie hodowlę byków ;) :) .

Jesteście zadowoleni z tej hodowli ? Czy gdyby była możliwość, to zamienilibyście ją na jakąś inną :) ?

Sorki, że pytania trochę takie jakieś dziwne :) :) .

Hoduję byki już bardzo długo, zaczynałem gdzie za mieszańca 50% LM dawano 2,3 za kilo. W tej chwili za mieszańca 50% LM dostaną netto 5,6 a za bbb może 6 zł. Na pewno będę robił to dalej.

#195 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile rocznie sprzedajesz byków ;) ?

Masz swoje krowy, czy może kupujesz cielęta ?

#196 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:19

Hoduję byki już bardzo długo, zaczynałem gdzie za mieszańca 50% LM dawano 2,3 za kilo.

Była kiedyś taka cena??? ;)
Forza JUVE!!!

#197 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:29

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Panowie a czy opłacało by się zacząć trzymać byki na 7.5ha ornego IV klasa ziemi i dowolnej ilości łąk które mogę dostać w dzierżawę bez większych problemów. Gospodarstwo w produkcji trzody chlewnej wiec nie posiadam sprzętu do zielonki ale kosiarka, zgrabiarka czy przegrabiarka to chyba nie drogi sprzęt(mowie o używkach) a reszta to wynajem usług. Pomieszczenia pewnie by się znalazły na jakieś 20szt. Na teraz a później może coś więcej. A i kiedyś gadałem z gosiciem co daje byki za darmo ja je chowam i sprzedaje mu a on mi płaci to co zarobiłem na czysto. Byczki to mieszance mięsnych. Wszystko oczywiście podpisane umowa. Czy spotkaliście się z takimi interesami?? Czy jest to opłacalne?? Czy lepiej samemu kupić i sprzedać gdzie chce?? Czy warto wchodzić w byki skoro tyle podobno osób w to wchodzi?? Jak długo się utrzyma taka cena?? 5-6 lat czy może 2 ??

#198 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tak niech wszyscy przejdą ze świń na opasy to i cena spadnie bo towaru będzie dużo a świnie będą drogie to co wtedy?? Kolejny raz przejdziesz na świnie?? Po raz kolejny będziesz przerabiał oborę?? Jak teraz kupisz cielaki i sprzedasz za ok 2 lata to moim zdaniem byki będą najwyżej po 4 zł. Ale oby to się nie sprawdził ;)

#199 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? przemo kolego powiem Ci że raczej Twoja przepowiednia odnośnie ceny za opasy się nie sprawdzi mój kuzyn hoduje opasy odkąd pamiętam a mam 24 lata i ma 30 ha ziemi i odstawia 60 opasów rocznie i jakoś mu sie powodzi. powiem Wam ze ja tez przechodze z swinek na byczki ale ja nie mam sie co porównywac do kuzyna mojego. ja poprostu hodowlę swoja trzymam aby dorobic do wyplaty państwowej bo mam pracę państwową, a jak jest kilka ha ziemi to zawsze jakas pasza dla byczków bedzie a to lucerna i to kiszonka zawsze cos z jak 30 tys rocznie więcej bedzie pieniażków w budzecie domowym to lepiej he i to jest moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @qba333-ile tych łąk możesz wziąć? Może da się dobrać też pole orne? Ile sprzedajesz świń rocznie ?

Ja na twoim miejscu zostałbym przy świniach, ale dodatkowo trzymał byki. Możesz zaadaptować stodołę i tam trzymać, zrobić kojce itd. Zyski z byków będziesz miał dopiero po 18 miesiącach (oczywiście zależy jakiego kupisz i jakiego sprzedasz ;) ), a przy świniach w tym czasie oddasz już 2-3 rzuty. Sam tak będę chciał na początku mojego gospodarzenia robić, sprzedawać około 100 świń rocznie i byki (jaką ilość nie wiem, wszystko zależy od ilości ziemi, jaką wydzierżawię).

Co do tego, ile musisz wydać na maszyny-kosiarka rotacyjna (1,65 lub 1,85m) np. taka, przetrząsarko-zgrabiarka np. taka, lub już jakiś lepszy sprzęt np. 1 i 2, jeżeli masz pieniądze, to bierz coś zachodniego :D . Jeszcze jakaś przyczepa samozbierająca (z nożami) do robienia sianokiszonki np. taka, sieczkarnia do kukurydzy np. taka i jeszcze żebyś miał mniej pracy fizycznej, przydałby się wycinak np. taki.

Jakie usługi miałeś na myśli mówiąc: "... a reszta to wynajem usług" :) ?