Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2162 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 23:15

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 18:02
  •  

#2 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2007 - 13:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tez mi taki pomysł chodzi po głowie żeby hodować tak bydło. Piszcie co wiecie na ten temat.
Jakie technologie jakie pasze itp.

#3 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 24 grudzień 2007 - 13:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ostatnio oglądałam w telewizji program o "bez obsługowej" hodowli bydła. ;) Cały rok na pastwisku i tylko na zimę pod jakąś wiatę i siano do jedzenie. Było o rasie Limousine. To dość opłacalne, bo wołowina nie jest tania i sporo mięsa biorą od nas Niemcy. Rosną długo, ale niektóre rasy uzyskują bardzo duży przyrost masy mięśniowej w krótkim czasie i przy niewielkich nakładach finansowych. Jak bym miła warunki to bym się nie zastanawiał chyba długo, bo bardzo mi ta hodowla do gustu przypadła. ;)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 13:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mnie i ojca też coraz bardziej interesuje hodowla byków łąk mam sporo 4ha tylko ja bym musiał stawić nową oborę bo tuczników nie będziemy likwidować i właśnie z tym mamy trochę wątpliwości żeby to się potem opłacało

#5 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2007 - 13:52

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A co takiemu bydłu dawać do jedzenia i w jakich ilościach

#6 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 13:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Znajomy hoduje bydło to on kupuje jakieś pasze, robi kiszonkę dokładnych ilości nie znam ale będę musiał się jeszcze jego więcej dopytać

#7 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 14:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam mój kuzyn opasa byki lecz od swoich memek. daje im śrut kiszonkę z kuku i gorczycy szinokiszonke siano ziemniaki słomę jęczmienna i owsianą. Ja na wiosnę też chce kupić 5 cielaków i je opasać i na jesień znów z 5. Niestety nie mam łąk. Lecz będę im na początku dawał mlekozastępczy preparat i pasze. Później kiszonkę z gorczycy młóto browarne słomę jęczmienną i owsianą wiosną i latem koniczynę i lucernę. Myślę ze dobrze. Co wy na to??

#8 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2007 - 14:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ile można uzyskać kiszonki z kukurydzy z jednego hektara i w jakich ilościach zadawać ja opasa

#9 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 17:19

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? I ile pola trzeba przeznaczyć na hodowle 10byków ?? Na sianokiszonke, siano, zielonkę, itp.
I jaka musi być co najmniej stodoła dla 10byków, ile m2?
Ja myślę żeby zrobić jakieś 10x6m i ile mi tam byków wejdzie?

#10 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 17:24

i ile pola trzeba przeznaczyć na hodowle 10byków ?? na sianokiszonke, siano, zielonke, itp.
i jaka musi być conajmniej stodoła dla 10byków, ile m2?
Ja myśle żeby zrobić jakieś 10x6m i ile mi tam byków wejdzie?

http://www.agrofoto....0haa-t3415.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 19:09

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? http://www.rbprojekt.../pdf/WA-009.pdf
myśle o takiej oborze, tylko ile coś takiego moze kosztować (budowa z wyposażeniem : paśniki itp.)
tak na wasze oko?

#12 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 19:15

Witam mój kuzyn opasa byki lecz od swoich memek. daje im srut kiszonke z kuku i gorczycy szinokiszonke siano ziemniaki słomę jeczmienną i owsianą. ja na wiosne też chce kupić 5 cilaków i je opasać i na jesien znów z 5. niestety nie mam łąk. lecz będe im na poczatku dawał mlekozastępczy preparat i pasze. póżniej kiszonke z gorczycy młóto browarne słomę jęczmienną i owsianą wiosną i latem koniczynę i lucernę. myśle ze dobrze. co wy na to??

Myślisz karmić cielaki bez podawania im siana ? ;) Przecież cielak nie będzie rósł na mleku i paszach - siano jest konieczne.

#13 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 19:24

http://www.rbprojekt.../pdf/WA-009.pdf
myśle o takiej oborze, tylko ile coś takiego moze kosztować (budowa z wyposażeniem : paśniki itp.)
tak na wasze oko?

wiecie ??

#14 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? gosc1 ja niew mam łąk tylko samo orne więc siano musiałbym kupić

#15 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Wiem - napisałeś to, ale nie wspomniałeś o tym że będziesz kupował siano tylko ,,będę im na początku dawał mlekozastępczy preparat i pasze,, Więc wyjaśniłem ze siano musisz dawać koniecznie. Powodzenia w hodowli - zawsze jakąś kasę z tego weźmiesz. ;)

#16 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 21:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? gosc1 kolego powiedz mi jeszcze bo pewnie znasz sie troszke na opasach czy później jak odchowam cieleka tak powyzej 120kg musze też dawać siano do konca opasu czy kiszonka z żyta łubinu gorczycy słoma i młóto browarne i wytłoki wystarczą?

#17 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 21:10

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Moim zdaniem zawsze lepiej dać tam trochę siana, choćby 1 raz dziennie, ale jak nie będziesz miał to też się obejdzie (chodzi mi o ciele powyżej 120kg)... ;)

#18 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 21:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? MarcinPykuS no tak powyżej 120kg bo tu kolega mi napisał że takie cielczki od 60-80kg to muszą dostawać siano oprócz mlekozastępczego preparatu i paszy. a jak kupię na wiosne takie 70kg cielaczki to zamiast siano mogę im dawać lucerne lub koniczyne czy siano to konieczność??

#19 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 21:36

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? wiesz no jak niedostaną siana to mogą dostać biegunki z samych traw itp. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Właśnie są różne przypadki...ja bym tam wolał dać raz dziennie trochę suchego sianka, a ile masz zamiar kupić cieląt...?? ;)

Jak hodujesz bydło to nie masz łąk...?? :)