Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2467 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1586 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 11:40

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Weź tu główkuj jak tylko jakaś branża w rolnictwie zacznie się trochę lepiej rozwijać to nasz rząd musi coś odpierdzielić że zaraz się przestaje opłacać.
Bydło mięsne dobrze szło wprowadzili zakaz UR a teraz dobijają resztę wojną handlową z Rosją.
Mam ponad 15ha przygodę z rolnictwem zaczełem w 2012r biorąc MR i od tej pory się zaczeły się wydatki. Przeróbki budynków dokupowanie sprzętów jedne nowe drugie używane płacenie za usługi ,wapnowanie pola wymiana materiału siewnego,sadzeniaka można dużo wymieniać. Plan był taki zakup co pół roku partii cielaków żeby później sprzedaż była dwa razy do roku i już widzę że kasy z tego niema. W tym roku sprzedałem bydło za ponad 60000zł i już tej kasy nie ma teraz szykuję drugą sprzedaż i też na tą kasę jest już dziura. Dodam że pracuję i zarabiam rocznie około 50000zł i taka mała gospodarka jak moja wciąga wszystko i końca nie widać. A ja jak wracam z trasy o 5 rano i za widełki i do gnoju bo przecierz trzeba wywieść a mam tylko dzień wolny bo na wieczór trzeba jechać w trasę. No i tak wkoło no nie raz są dwa,trzy dni wolne to się w polu porobi,dobrze że ojciec obrządki robi to ja mogę jeździć i zarabiać na utrzymanie rodziny. Dodam że gospodarka nie była mi obca bo od małego na tej ziemi pracowałem ale nigdy nie zamierzałem być rolnikiem a w tym 2012 coś mi odbioło i się zachciało gospodarki więc jest jak jest dodam że wszedłem w to z sporym kapitałem a teraz mam kilku zdechlaków o oborze i kredyt nie duży ale jest i roboty za dwóch. Gdybym wiedział to co wiem teraz to to na tą porę miałbym nowy dom postawiony i spokojną głowę a tak myślę jak tu wywieść gnój bo wrócę z Rosji pod koniec tygodnia a bedzie tylko dzień wolny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 09:24
  •  

#1542 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 08 wrzesień 2014 - 12:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @vinchee po pierwsze to temat o bydle miesnym a tys sie uparl na krowy mleczne. Po drugie czemu blednie zakladasz ze kazdy rolnik ma na glowie kredyt? Po trzecie rolnik sam jest sobie winien ze nie zarabia (wedlug twojej teori) bo moglby omijac posrednikow i sprzedawac po cenach takich jak posrednik, zreszta znam wielu ktorzy tak robia. Po czwarte nawet najlepsze wyksztalcenie nie gwarantuje nikomu pracy na opisywanych przez ciebie warunkach. I czemu czepiasz sie rolnikow, ja sam nawet wole robic to co lubie choc zarobie mniej niz ty w swojej wysnionej pracy. Po piate to ile ktos pracuje to jego sprawa rownie dobrze mozna miec wielka zautomatyzowana hodowle trzody i pracowac godzine dziennie zarabiajac wiecej niz ci sie wydaje. Po szoste i co najgorsze podales przyklady z rodziny ludzi w wieku 40+ ktorzy pracujac w sluzbach mundurowych poszli juz na emeryture w wysokosci 1800zl i DODATKOWO PRACUJA to teraz posluchaj mowisz ze odchodza z policji strazy granicznej itp itd pozwalaja pracowac innym na ich miejscu otoz nie bo pracujac dodatkowo zabieraja rowniez miejsca pracy czyli defakto nie odchodza tylko zmieniaja miejsce pracy nie muszac juz pracowac bo maja emeryture na ktora my wszyscy pracujemy. Wiesz ile mamy sluzb mundurowych w polsce? Ile milionow? No to teraz wyobraz sobie ze zaden z tych milionow ludzi nie odprowadza skladek zdrowotnych a lecza sie na nfz. Niech kazdy wplaci choc 1 zl to wiesz jaki to wplyw do budzetu panstwa? Moze wtedy panstwo nie musialo by sprzedawac kopaln. I nie zakladaj ze ktos nie zna zycia i swiata poza rolnictwem bo moze wrecz zna go lepiej niz Ty. A wg to jestes najmadrzejszy i nikt cie nie przegada wiec szkoda wg tracic na cb czasu. Wracajac do tematu to tak jak juz wiele razy tu bylo pisane jednym sie oplaca drugim nie trzeba sprobowac bedzie sie wiedziec.

Edytowany przez vbox33, 08 wrzesień 2014 - 12:59.

#1543 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 08 wrzesień 2014 - 13:48

@vinchee po pierwsze to temat o bydle miesnym a tys sie uparl na krowy mleczne. Po drugie czemu blednie zakladasz ze kazdy rolnik ma na glowie kredyt? Po trzecie rolnik sam jest sobie winien ze nie zarabia (wedlug twojej teori) bo moglby omijac posrednikow i sprzedawac po cenach takich jak posrednik, zreszta znam wielu ktorzy tak robia. Po czwarte nawet najlepsze wyksztalcenie nie gwarantuje nikomu pracy na opisywanych przez ciebie warunkach. I czemu czepiasz sie rolnikow, ja sam nawet wole robic to co lubie choc zarobie mniej niz ty w swojej wysnionej pracy. Po piate to ile ktos pracuje to jego sprawa rownie dobrze mozna miec wielka zautomatyzowana hodowle trzody i pracowac godzine dziennie zarabiajac wiecej niz ci sie wydaje. Po szoste i co najgorsze podales przyklady z rodziny ludzi w wieku 40+ ktorzy pracujac w sluzbach mundurowych poszli juz na emeryture w wysokosci 1800zl i DODATKOWO PRACUJA to teraz posluchaj mowisz ze odchodza z policji strazy granicznej itp itd pozwalaja pracowac innym na ich miejscu otoz nie bo pracujac dodatkowo zabieraja rowniez miejsca pracy czyli defakto nie odchodza tylko zmieniaja miejsce pracy nie muszac juz pracowac bo maja emeryture na ktora my wszyscy pracujemy. Wiesz ile mamy sluzb mundurowych w polsce? Ile milionow? No to teraz wyobraz sobie ze zaden z tych milionow ludzi nie odprowadza skladek zdrowotnych a lecza sie na nfz. Niech kazdy wplaci choc 1 zl to wiesz jaki to wplyw do budzetu panstwa? Moze wtedy panstwo nie musialo by sprzedawac kopaln. I nie zakladaj ze ktos nie zna zycia i swiata poza rolnictwem bo moze wrecz zna go lepiej niz Ty. A wg to jestes najmadrzejszy i nikt cie nie przegada wiec szkoda wg tracic na cb czasu. Wracajac do tematu to tak jak juz wiele razy tu bylo pisane jednym sie oplaca drugim nie trzeba sprobowac bedzie sie wiedziec.

Bierzcie wszystkie przykłady dosłownie i uważajcie, że ja tworzę nową politykę.... Przykładami chciałem wam pokazać jak ludzie was wyzyskują...
Poczytaj dokładniej moje posty, a co do emerytur to kompletnie wszystko źle zrozumiałeś, nie będę tłumaczył tego wszystkiego krok po kroku. Bronić was, a wy jeszcze na swojego plujecie. Tyrajcie robole i cieszcie się z tych swoich marnych groszy, "stałych pensji" jak tak wam się podobają.
Załamaliście mnie kompletnie swoją ideologią.
Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza!
Sprzedam: Mercedes'a ML 320 CDI 2010r.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 14:13

A nie ma? Od kilku dobrych lat to było najbardziej opłacalne i tylko na tym można było zarabiać konkretne pieniądze, a od nowego roku to już wszyscy będziemy się dorabiać... garba.

Jak chcesz godnie żyć z gospodarki to musisz mieć min. 50ha i min. 40 krów dojnych... a tak to g**no z tego masz, a harujesz jak wół...
Były takie czasy, mianowicie do 2000r, że wszyscy uciekali z gospodarstwa. Moi rodzice również nigdy nie chcieli zostać na gospodarstwie, bo to było najgorsze co może być. Za dzieciaka każdego roku jeździłem na kolonie, jeździliśmy z rodzicami za granicę, ogólnie mieliśmy co chcieliśmy, wybudowaliśmy dom za który mieliśmy okazję kupić 25ha ziemi i murowane budynki, dzięki temu mieszkałem i mieszkam w ładnym, ciepłym i dobrze urządzonym domu, gdy wszyscy tego nie mieli i niektórzy do tej pory nie mają. W 2007r. rodzice przejęli gospodarstwo, tata rzucił pracę i czar prysł... Gdybyśmy kupili tą gospodarkę wszystko by inaczej na pewno wyglądało ale kto mógł wiedzieć, że nadejdą takie czasy? Oprócz polityków to nikt nie mógł tego przewidzieć... Wszystko to co mamy zostało kupione bez żadnych kredytów, za pieniądze zarobione przed przejęciem gospodarstwa. W życiu byśmy tego nie mieli, jeśli całe życie harowalibyśmy w tej ziemi. Biedę byśmy klepali do tej pory, a z życia nic byśmy nie mieli. Podsumowując, jeśli nie masz min. ok. tych 50ha i 40 krów dojnych to jesteś zwykłym robolem i marnujesz swoje życie w tej je**nej gospodarce, a jak robisz to hobbystycznie to wtedy sprawdź czy ktoś z twoich przodków nie był murzynem... Jeszcze nic bym nie powiedział gdyby inni ludzie doceniali naszą pracę ale krew mnie zalewa jak mieszczuchy mówią, że mamy za dobrze, że ue i państwo daje nam pieniądze i jeszcze narzekamy... Mam nadzieję, że tacy ludzie będą w porządnym kotle się gotować. :)

troszke sie to kupy nie trzyma :P jezdziłeś na wakacje na kolonie itd. a tu z dnia na dzień Tata sie zwalnia z roboty go chce być rolnikiem? A moze w 2007r. doszliscie do wniosku "mamy odłożone na koncie XXXX PLN to kupmy troszke ziemi np. 25ha to UE i te niemcy nam dopłaty beda dawać po co tu pracować od pon-pt. jak UE [da] " A tu zonk aby cos miec trzeba zapierdzielać ! i inwestować z głowo

przeciez nikt nikomu nie kaze sprzedawac ziemi. Masz bron do glowy przystawiona? nie. Jesli widzisz ze ktos BARDZO chce kupic to postaw cene zaporowa i za sprzedany 1ha kup 1,5ha w Niemczech, nikt ci nie broni albo za ta ksae zrob biznes lepszy niz rolnictwo, kto ci tego broni.

A kto komu broni byc posrednikiem? typowa zazdrosc, przeciez kazdy jest wolny. Traktujecie to tak jakby ktos podczas narodzin wyryl wam gwozdziem na czole "musisz byc rolnikiem". sa inne zawody. Rolnictwo moze byc oplacalne ale nie musi. Jednemu sie oplaca innemu nie, jak w kazdej branzy. To zalezy od wielu czynnikow i nie mozna uogolniac.

to zalezy ile pracy wkladaja. co lepsze pracowac za 1200 zl miesiecznie przy nakladzie 8 godzin czy za 2500zl przy nakladzie 16 godzin? nie ma odpowiedzi, wszystko zlaezy ile ktos chce pracowac i jak chce pracowac. Jak juz wspomnialem jednemu sie oplaca innemu nie.

Prosto i mądrze powiedziane

#1545 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 08 wrzesień 2014 - 14:34

troszke sie to kupy nie trzyma :P jezdziłeś na wakacje na kolonie itd. a tu z dnia na dzień Tata sie zwalnia z roboty go chce być rolnikiem? A moze w 2007r. doszliscie do wniosku "mamy odłożone na koncie XXXX PLN to kupmy troszke ziemi np. 25ha to UE i te niemcy nam dopłaty beda dawać po co tu pracować od pon-pt. jak UE [da] " A tu zonk aby cos miec trzeba zapierdzielać ! i inwestować z głowo

Prosto i mądrze powiedziane

Błąd Sherlocku, całe życie na wsi mieszkam, nic z dnia na dzień, mój dziadek nie miał siły już na gospodarkę i moi rodzice przejęli gospodarstwo. Za takie teksty powinieneś w ryj dostać. Zainwestuj lepiej w słownik. Tylko jak ktoś baranem jest i nie rozumie co czyta to potem taki efekt. Kto nie ma porównań to nie wie, jak się żyje normalnemu człowiekowi, a jak na gospodarce... Przeczytałeś, a nie wiesz o co chodzi. Kiedyś mieliśmy na wszystko czas i pieniądze, a teraz ciężko z jednym jak i drugim. Gdybyśmy żyli z samej gospodarki to g*wno byśmy mieli. Mamy Maszyny za ponad 400 tyś. porządny dom i podwórko i żadnych kredytów, więc mi nie wyskakuj z tekstami o inwestowaniu z głową i o zapie*dalaniu w pracy bezczelny chamie! Gospodarstwo zostałoby sprzedane gdyby nie to, że ja chcę je w przyszłości przejąć. Najgorsze właśnie jest to, że zapie*dalasz, a pieniędzy za tą pracę same grosze.

Edytowany przez Vinchee, 08 wrzesień 2014 - 14:36.

#1546 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @Vinchee czyli z twoich wypowiedzi wszyscy są robolami tylko nie TY.

Edytowany przez matingus, 08 wrzesień 2014 - 15:15.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1547 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:24

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kierowałem to do tych, którzy uważają, że w tym okresie hodowla bydła przynosi godne dochody i jest opłacalna. Dla mnie dochód, który pokrywa zaledwie koszty to nie jest opłacalność.
Wyraziłem swoją opinię na ten temat i nie chcę się z nikim tutaj kłócić, każdy ma swoje zdanie na dany temat.

#1548 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Vinchee, nie chce sie przypominac ale nie odpowiedziales mi na pytania ktore ci zadalem.

#1549 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie mam już ochoty na dyskusję, bo nie dogadamy się, taka dyskusja wymaga dialogu w formie rozmowy, a nie pisania, ze względu na znaczenie i dosłowność zdań, które nie wszystkie są odbierane jak należy... Dziwi mnie to, że obecne ceny jak i sytuacje na rynku wam odpowiadają.

#1550 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:45

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? po ostatnim zdaniu widze ze kompletnie nie rozumiesz co chce ci przekazac i uswiadomic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:53

Tu masz ludzi którzy bardziej kontaktują o rolnictwie http://rolniku.pl/lo...action=register

bo Ty ,,kontaktujesz" , wklejasz tą swoją gotową regułkę, którą ktoś Ci napisał
i reklamujesz ten swój szajs.

#1552 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Nie, po prostu źle odebrałeś moje intencje. Nie chce tego wszystkiego pisać na nowo.

#1553 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 16:26

Wiec wycofajcie sie wszyscy z tego interesu skoro tak wam sie nie oplaca i idzcie do pracy. Jak ja nie cierpie ludzi ktorzy tak pier.... ze nic sie nie oplaca, zwlaszcza ty @mirekcase skoro jest tak zle i musisz dokladac to po h.j to robisz? Sprzedaj zwierzeta, ziemie, maszyny bedziesz mial pokazna sumke idz do pracy i bedziesz mial godne zycie jak hrabia i to sie tyzy wszystkich tych co im sie ciagle nie oplaca. Wiadomo raz lepiej raz gorzej ale po co wkolko gadac ze taka nedza ze juz nawet bieda nie piszczy skoro ciagle hodujecie uprawiacie itp. Miedzy innymi przez to miastowi mysla ze my tylko marudzimy... Kurde jak wam tak zle zrezygnujcie lepiej dla tych ktorzy zamiast marudzic biaro sie do roboty.

A ty @vinchee sam moze miales murzyna w rodzinie i nie wiesz o tym. Powiem ci jedno wole pracowac jak murzyn u siebie dla siebie niz byc czyims murzynem za rownie marne grosze i jeszcze na tych smiesznych umowach smieciowych. Wies ma jeden ogromny plus zawsze wychodujesz i uprawisz cos dzieki czemu przezyjesz, ciekawe co bedzie jak stracisz ta ,,wsponiala,, prace na etacie i nie znajdziesz innej? Co pojdziesz szukac jedzenia po smietnikach czy zebrac w czasie kiedy ja bede mial swierze ekologiczne produkty na stole wlasnie z tej jak ze ,,nieoplacalnej,, wsi. Normalnie az szkoda z wami gadac.

A wracajac do tematu to jak wam sie nie oplaca to wasza sprawa ja tam hoduje chocby dla hobby zawsze mi cos zostaje jakos.

Wiesz co g*wno mnie obchodzisz i to czego a raczej kogo ty nie cierpisz, widzie że lubisz być ruch*ny w d*pe, mnie irytuje to że pośrednik kupi ode mnie bydło i za przewiezienie ich do rzeźni zarobi ok 600-800zł na sztuce !, mi się może tyle zostanie a może nie po odliczeniu wszystkich kosztów, a na to muszę jeba* prawie dwa lata, wiadomo raz lepiej raz gorzej ? od jakiegoś czasu ja widzę że jest coraz gorzej,a z mleka dokładać do opasów i pracować na pośrednika ? gratuluję, naprawdę chyba przysyłają ci kartki na święta, a co do opłacalności, rodzinę teraz nie utrzymasz z parunastu opasów, chodzi też o to że nie masz comiesięcznej wypłaty tylko musisz mieć wszystko ustalone i przewidziane na przyszłość,
i nie piszcie mi że mam też być pośrednikiem bo do tego trzeba mieć znajomości i odpowiednie wtyki.
A z ziemią to ludzie nie wiem czy macie klapki na oczach czy co ? braliście kiedyś udział w przetargu w Odr ? teraz dają ziemie w dzierżawy maks do 2 lat aby nie było możliwości pierwokupu,tylko czekają na aż wejdzie w życie ta ustawa o wykupie ziemi przez obcy kapitał, idź i ich przebij w przetargu życzę powodzenia. Pisałem parę postów wyżej od ilu lat to robię i że to moje życie, a ta cała unia wiesz posłuchaj sobie Wojciecha Cejrowskiego co powie na ten tema.Ceny maszyn, środków ochrony roślin i wszystkiego powiązanego z produkcją o 100% w górę po wejściu do ue, ale nie dają dopłaty jest cudownie kasa za darmo,ale że ci to w podatkach i pod windowanych cenach zabiorą to już nieważne.

Edytowany przez MirekCase4230, 08 wrzesień 2014 - 16:35.

#1554 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 16:41

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mirek swój człowiek, rozumie temat.

#1555 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 16:47

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? wez kuzwa zejdz na ziemie 600-800zl na szt ma posrednik. kto ci takich bajek naopowiadal. podpisz umowe z jakas rzeznia i przestan biadolic. kto do k**wy nedzy karze ci sprzedawac posrednikowi kto?

#1556 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 17:33

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jak ktos sobie nie potrafi zorganizowac sprzedazy bez posrednikow to jego problem, zreszta pisalem juz o tym wyzej. Dziwie sie @MirekCase i @Vinchee ze jeszcze sie wami moderator nie zajal za takie obrazanie ludzi. A na marginesie to w zadnym kraju nie jest tak wesolo jak ci sie wydaje wez na przyklad kraje ameryki poludniowej. Ale ja nie bede sie wglebial w wasze chore teorie. Skoro jest tak zle to kazdy normalny czlowiek z waszym podejsciem by sie wycofal a wy zyjecie w absurdzie

#1557 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 17:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Opłacalność produkcji dobijają sami napiszę trywialnie ,,Chłopi" nie rolnicy obrabiając ziemię innych którzy biorą dopłaty a głupi cep i jełop zapie..la na ziemi mysląc że złapał Pana Boga za nogi. W m mojej okolicy takich frajerów nie brakuje mają po 100 ha ale obcej ziemi i do czego to wszystko prowadzi?

Na dzierżawie wapnowanie pola ryzykowna rzecz , nawożenie obornikiem także gdyż jak uprawisz komuś pole to ci podniesię stawkę czyli dopłaty plus 1000 z ha i tak głupiego chłopa wszyscy walą w rogi. Sam jestem ze wsi ale jak widzę że prostactwo i chamstwo pozostało i trudno to wyplenić to ręce opadają.

Ale zajmijmy się opłacalnością produkcji która po obliczeniu nadwyżki bezpośredniej właściwie zawsze jest ujemna w wielu gałęziach produkcji rolnej tylko że prosty chłop , swoją krwawicą i morderczą pracą jakoś wiąże koniec z końcem i to że na podwórku ma nowego John Deera , Valtrę lub Classa nie oznacza jego bogadctwa tylko majętnośc i kredyty i w wielu przypadkach zyje im się gorzej niż tym którzy zarabiają 2000 zł netto i mają wszystko w du...ie... .

Czy ma 100 czy 250 krów to dobra osobiste takiego człowieka nie zwiększają się aż tak diametralnie wiem to po sobie, do domu zawsze pozostaje najmniej.

A ziemia to taki dziwny twór który wymaga , swoje musi dostać i tylko trzeba się modlić aby była łaskawa oddać to co się włożyło plus jakiś bonus w postaci np. nadwyżki bezpośredniej 500zł z ha. :)))

Zapii...my jak idioci sianokiszonka. siano , słoma , kiszonka i tak bez opamiętania , saletrzak wiosną był po 128 zł teraz jest nawet 92 i co zakłady azotowe ogłoszą upadłość.

Najlepiej zarabia się na głupim chłopie i prostaku ze wsi mam nadzieję że dożyję takich czasów gdzie grupy producenckie będą miały coś do powiedzenia, gdyż jak my idziemy do sklepu to musimy kupić choćby dzieci nie miały co jeść gdyż ziemia musi dostać!!! ale gdy rolnik chce sprzedać swój produkt wtedy zaczynają się schody na ile da się wydy..ć ten głupi chłop .

Żal to pisać ale jakies dwa lata temu pisałem że białe kołnierzyki wejda w temat mleka gdyż jeszcze tu spadki cen po 40% i spekulacja nie dobrnęła a jednak tak się stało eksport do Rosji max 6% a spadek cen za chwilę do 1 zł .

Pozdr
Absolwent SGGW

#1558 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3242 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 18:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? a wiecie o tym że jest taka zasada że jak chce się zarobić w rolnictwie to trzeba robić odwrotnie niż wszyscy. Teraz schodzą opasy które były wstawiane jak za hfa płacili prawie 8zł a za mm prawie 9zł. Teraz każdy pluje na opasy ale pamiętajcie że byk rośnie 2lata i to że teraz są tanie to nie znaczy że tak będzie jak urosną. Ja po trochu zwiększam i mleko i opasy.

#1559 Share TommyLee

TommyLee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 20:31

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? nojsze w pewnym stopniu to ty jestes glupi cep i jelop...kazdy rolnik ktory ma troche pojecia wezme te 100 ha w dzierzawe odda doplaty a i tak zarobi. chyba za duzo teori a za malo praktyki posiadasz. zakasaj rekawy a dyplom SSGW opraw w ramke i powies nad lozkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 491 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 20:59

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? @nojsze a wiesz ze madry rolnik kupi nowoz wlasnie teraz i bedzie mial na wiosne? I wtedy bedzie sie mogl smiac z tych ktorzy tego nie zrobili. A jak chlop daje na sobie zarobic posrednikowi to jego sprawa, co az tak trudno jechac bezposrednio do ubojni i zaprosic kwalifikatora do ogledzin sztuk i zakupu? Popieram zdanie @damian40000 uboj ubojem ale jak sezonowe byczki zejda to i cena musi wzrosnac bo towaru bedzie brakowac. Jak ktos to kocha i ma na czym czapkie nosic to da sobie rade i wcale nie bedzie tak zle. Znam osobiscie czlowieka ktory musi sie utrzymac z gospodarki i majac 7 ha i hodujac trzode tylko na swoim zbozu (tzn nie dokupuje zboza a jedynie komponenty) wiec wiadomo ze nie ma niewiadomo ile sztuk utrzymuje 4 osobowa rodzine i jakos tam mu sie wiedzie wiec nie mowcie tu ze jak chlop to tylko glupi i niedajacy sobie rady. Poczekajcie niedlugo wojna zawita na dobre to i byczki cene zlapia jak trzeba bedzie tyle wojska uzywic ;)

Edytowany przez vbox33, 08 wrzesień 2014 - 21:00.