Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2471 odpowiedzi na ten temat

#561 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 16 marzec 2012 - 09:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A jakie masz w ogóle gospodarstwo ? Ile ha ile łąk jakie maszyny ? Jaka klasa ziemi ? Ile chcesz trzymać mamek ? Co do utrzymania to tak : wystarczy im zadaszenie i osłona od wiatru . One nie lubią mocnego wiatru . Mogą być cały rok na dworze ale na zimowe ocielenia Przydałoby się jakieś pomieszczenie chociażby z desek żeby było cielakowi cieplej ale zdarza się tak czasami że w zimę też na dworze się ocieli ale wtedy trzeba uważać na cielaki i chronić je żeby w wodzie i błocie nie leżały :) Pozdrawiam Jakby co to pisz na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 09:57
  •  

#562 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 18:55

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? witam więc tak ziemi ornej 6ha łąki tylko 1 ha ale u mnie na wsi jest wiele łąk nieużywanych i jak pogadam z właścicielami mi je udostępnią. na dzień dzisiejszy moge 4ha łąki od znajomego wydzierżawić a gdybym sie postarał to nawet jeszcze z 10ha moge załatwić. mam oczywiście ciągnik ale tylko władzia (mam zamiar kupić jakiś większy) ale jak narazie wujek ma ciągnik 95 km i moge go brać kiedy chce. jest prasa kostkująca (chce kupić prase rolującą albo przyczepe samozbierającą), mam kosiarke rotacyjną , zgrabiarke , przetsząsarke i takie podstawowe sprzęty do uprawy roli. mam na to uzbierane 100tyś zł ale jeszcze troche dojdzie bo chce troche sprzętu kupić więc będe miał jakieś 150tyś na wszystko.
co o tym myślicie??? mam zapał do tej roboty i jestem zdeterminowany aby zacząć tą chodowle

#563 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2359 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 marzec 2012 - 19:39

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tylko że z łąk nieużywanych będziesz miał tylko kupę materiału bez żadnej wartości pokarmowej :) Determinacja nic Ci nie da - potrzebna jest wiedza żeby już na starcie sobie nie narobić problemów . Sam coś o tym wiem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 23:04

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no właśnie ja te nieużytki doprowadze do dobrego stanu a tam gdzie trzeba zaoram i posieje pożądną trawe.

#565 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2359 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 14:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Chcąc inwestować w ziemie nie swoja potrzebna jest konkretna umowa dzierżawy na okres min 5 lat - wtedy można sobie w miarę zaplanować niektóre rzeczy :)

#566 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 15:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no więc właśnie na taki czas planuje wziać dzierżawe jak będzie można to 10lat sobie wezme

#567 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2359 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 17:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Planujesz co nie oznacza że ją dostaniesz :D Skąd jesteś??

#568 Share Bartlolomeo123

Bartlolomeo123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? no ale 4ha mam już zapewnione . a ja jestem z lubelskiego okolice biłgoraja mówi ci to coś??

#569 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2359 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 19:35

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Mówi mówi :)

#570 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 23:26

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Na lubelszczynie zadaszone wiaty mogą nie wystarczyć. Potrzebny jest budynek z 4 ścianami i do tego wybieg. Przewieje raz zwierzęta i już jest problem z chorobami układu oddechowego. Ja swoje na jesieni za bardzo przewietrzyłem i juz kaszlały. Na szczescie obylo sie bez interwencji lek. vet. Kolejna kwestia, to łąki same nie wystarczą. Mozna próbowć tylko na sianie utrzymywac, ale dobrze byłoby jak by zapewnić krowom pase soczystą na zimę - najlepiej kiszonka z kukurydzy. Próbwałem inne, ale efekt marny. Przy stadzie podstawowym 10 krów mamek, oraz młodzierzy w stadzie (zostawiam wszystki cielęta w stadzie, jałówki do zacielenie i na remont stada lub na sprzedaż, a byczki na cięzki opas) potrzeba jak u mnie ok 12 - 15 ha łak w średnij kulturze oraz 3 ha kukurydzy na kiszonke i ok 2 - 3 ha zbóż na pasę dla opasów i to głównie na żywienie stada po za okresem pastwiskowym (z wyjątkiem opasów- te dostają cały czas siano i kiszonke z kukurydzy do woli). Żeby w ogóle sie opłacało to latem krowy muszą mięc pastwisko - najtaniej i bez pracy prawie, ale w praktye otrzeba ok 0,5 - 1 ha pastwiska/SD (sztukę dużą - czyli w przeliczeniu na dorosła krowę). Pracy też nie mało z przygotowaniem tych wszystkich pasz, a paliwo drogie. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę koszt zakupu stada podstawowego - jałówki ponad 90% limousine to koszt od 2500 zł/szt, a cielne ponad 4000zł/szt. Z drugiej jednak strony jak masz łąk pod dostatkiem i wolne zasoby finansowe na ruzenie produkcji i zapał do pracy to warto wejśc w tę dziedzinę produkcji rolnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2359 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 13:42

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ludzie w górach w wiatach trzymają bydło i jest ok a klimat tam bardziej surowy. Myślę że po prostu miałeś gdzieś przeciąg i dlatego zachorowały.

#572 Share cowboy84

cowboy84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 23:12

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Witam dla osob zainteresowanych od roku posiadam gospodarstwo rolne na mazurach lacznie 200h i posiadam 100sztuk byczkow odsadkow .
Posiadam wystarczajaco duzo arealu i miejsca w oborach na kolejne 100 ,jesli jestescie zainteresowani wspulpraca chetnie przyjme bydlo na wypas / opas
za niewielka oplata bo moje sztuki i tak wszystkiego nie zjedza a dla pracownikow chodzil przy 100-u a przy 200-stu to roznicy nie zrobi
napiszcie napewno sie dogadamy wszystko legalnie i z umowa notarialna, mozliwosc kilku letniej wspolpracy
osobiscie kupuje cielaki z ekonatury i pewnie podwoil bym obsade sztuk ale w tym roku wyczerpalem zapasy gotowki
piszcie na maila jesli jestescie zainteresowani i chcecie zobaczyc moje gospodarstwo
bydlolimousine@wp.pl

#573 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 14 kwiecień 2012 - 18:08

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Koledzy długo mogą być od urodzenia byczki z jałówkami żeby się nie pokryły?

#574 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:44

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? wg mnie 6 miesięcy to max sam trzymałem ok 8 i był strach,że pokryły ponieważ jałówka miała ruję a byczki miały używanie ale na szczęście nie była cielna...

a może słyszeliście o jakiś medykamentach,które wpływają na to aby jałówka nie została zapłodniona????????????

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#575 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tabletki antykoncepcyjne :P

#576 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:06

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Tylko kto im je przepisze?? ^^

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#577 Share ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? :D Panowie jeśli komuś zależy proponuje zapytać weterynarza może są jakieś zastrzyki żeby wstrzymać ruje ale co wtedy z byczkami ? Moje zdanie jest takie żeby rozdzielać jałoszki od byczków i po problemach bo poco byczki prowokować, bez jałoszek będą spokojniejsze i będą miały lepszy apetyt a na tym chyba najbardziej nam zależy :rolleyes:

#578 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4164 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:07

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Weterynarza już pytałem i zaproponował kastrację-a to odpada....
Rozdzielać byłoby najłatwiej ale brak miejsca i dlatego byczki razem z jałówkami przebywają przez pewien czas a potem rozdzielam je oczywiście w miarę możliwości,myślałem,że ktoś miał do czynienia z jakimiś zastrzykami albo z czymś podobnym............

3000 postów

#579 Share ROLNY

ROLNY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kastracja odpada..... ale jeśli są zastrzyki dla psów ( konkretnie to szczepione są suki żeby nie miały cieczki ) to może i dla jałoszek też są .... ale pewności nie mam , nigdy nie praktykowałem takich metod . :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:53

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A masz duże te pomieszczenie gdzie się znajdują te byki z jałówkami?