Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

2542 odpowiedzi na ten temat

#221 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 luty 2009 - 19:46

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Jakie 500km..... ostatnio kolega kupił po 30zł za bele od nas było to około 150km w jedną stronę z transportem 40 bel wyszło go 2tyś zł czyli 50 zł jedna bela za 50zł. Jak bym mógł kupować sianokiszonkę to bym trawy zaorał......
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Dzisiaj, 03:20
  •  

#222 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 05 luty 2009 - 19:51

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A ja nie bo jak mam swoje to wiem co mam i nie muszę nigdzie szukać niewiadomą czego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#223 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 05 luty 2009 - 20:23

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kup ciemie sprzęt do jej obrabiania to nie bardziej będzie się opłacać kupić gotowe???

Ja w tamtym roku kupiłem prasę która na moich 50ha w tym około 16 łąk reszta zbożna będzie spłacać się około 10 lat a gdzie amortyzacja sprzętu ciągnika itp.... nie wspomnę o opłacalności kupna ziemi....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:03

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 10 lat?? Moja prasa zwróciła się w 2 lata nie licząc swojego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#225 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:16

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Na twoich terenach można zarobić usługowo ja nawet nie mam czasu na usługi, nie powiem bo w tym roku zrobiłem 60 godzin ale żadne kokosy

#226 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ja właśnie tak około 60 -70 h łapie. Teraz nie bawię się w zliczanie ile h w roku usługowo robiłem.

bullet_black.png

#227 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3296 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:54

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Jakie 500km..... ostatnio kolega kupił po 30zł za bele od nas było to około 150km w jedną stronę z transportem 40 bel wyszło go 2tyś zł czyli 50 zł jedna bela za 50zł. Jak bym mógł kupować sianokiszonkę to bym trawy zaorał......

Gość któremu owijałem sprzedał po 100zł/szt.(bel 120x120) Kiszonka ze ściernianki robiona na początku listopada taka mokra że mój c-330m nie mógł zwalić bela z owijarki bez pomocy dwóch ludzi, ten co kupował nie chciał nawet rozcinać wziął jak leci zapłacił i podziękował.

#228 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U mnie po 80 sprzedawali. Jeden wyskoczył 120 to go wyśmieli :)

Czy tu nie robi się OT??

bullet_black.png

#229 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:58

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Moje gratulacje dla tego człowieka widać odrazu że szanuje pieniądze....

#230 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3296 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Podobno ma 90szt bydła, nie wiem dlaczego to kupił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 luty 2009 - 23:22

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Ostro.... jak widać ilości krów nie zawsze idzie w parze z rozumem...bez obrazy;)

#232 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 08:25

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U nas jest po około 90 zł szt 120x120 ale super jakość

#233 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1749 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 14:30

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? 90 czy 80 to i tak drożyzna u nas idzie dostać nawet po 50 -60 większych cen u nas nie spotkałem

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#234 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:13

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? U nas właśnie nie widziałem taniej niż 80zl/szt jak by były taniej to bym z chęcią kupił uwierz mi...

#235 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1749 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 18:27

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Z jakich okolic wlkp jesteś ?? Nie wiem czy wiesz gdzie jest jutrosin bo tam kolo sprzedawał po 60 zł i jeszcze niedaleko mnie w wiosce tez takie ceny chodziły

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#236 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 16:14

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? No tylko ze z jutrosinskich łąk nie chce już raz mailem to nie jady ale to maiłem siano a ja z okolic Krotoszyna jestem a sianokiszonkę kupuje z Baszkowa ;)

#237 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1749 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:01

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Kupujesz z tej spółdzielni po byłym PGR ? Czy od prywatnego rolnika jeśli możesz to odezwij się do mnie na GG ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#238 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 15:57

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? Od wuja ;) a ze spółdzielni słyszałem ze tez maja niezłą kiszonkę z trawy oraz z kukurydzy:)

#239 Share gratka

gratka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 październik 2009 - 21:02

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? A ja mam pytanie odnośnie tego ile musiałbym mieć mamek ras mięsnych abym miał zysk ponieważ chce się zająć produkowaniem jałówek i byczków do 300 kg hodowlanych do dalszej hodowli? Jest może jakaś tabela kosztów w bydle mięsnym albo coś? Czy to dobry pomysł z ta produkcja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:głównie bydło: rasy, hodowla, nowe technologie

Ale również uwielbiam nowinki ze świata motoryzacji rolniczej.

Napisany 13 październik 2009 - 20:48

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna? To może ja odpowiem. Mimo, że nie jestem rolnikiem i nie mam żadnej hodowli zwierząt mogę ci powiedzieć, że jestem na agrofoto już około 2 lat i opłacalność różnych dziedzin rolnictwa się zmienia. Dobrze pamiętam jak wszyscy brali na potęgę kredyty, aby zbudować obory na krowy mleczne. Teraz jest jak jest. Nie ma co ukrywać produkcja mleka w tej chwili jest mało lub w ogóle nieopłacalna. Ale jeżeli chodzi o bydło mięsne można zobaczyć nawet w swoich miejscowościach że wszyscy się za to biorą. W tej chwili jest zapotrzebowanie na mięso z typowych ras do tego przeznaczonych. Dużo handlarzy jest jest zainteresowana kupnem 300 kg odsadków, z przeznaczeniem na rynek zagraniczny. A koszty utrzymania takiego bydła zależą od miejsca zamieszkania. U mnie dajmy na to siano jest trudne do zdobycia. Jest praktycznie niemożliwe, aby znaleźć siano na sprzedaż. Natomiast w niektórych okolicach dają ja za bezcen. To samo tyczy się innych kosztów hodowli, więc zorientuj się o cenach w swoim regionie. A jeżeli przeczytałeś ten post prześledź inne tematy w tym dziale bo na pewno znajdziesz coś ciekawego. Pozdrawiam