mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

maromar    18

Mikruss możesz trochę więcej? Jakie proporcje? Ile cię to kosztuje szt/miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Też się zastanawiam co do śruty zbożowej dodać ja daję kiszona z kuku,śruta zbożowa + siano. Wiadomo coś wysokobiałkowego tylko co będzie naj odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

słuchajcie koledzy, mam pytanie, czy dodajecie opasom koncentrat? jeśli tak to jaki i w jakiej ilości? i jak wychodzi to cenowo? Pytam bo niedawno była u mnie pani zootechniczka z pewnej firmy (celowo nie mówię z jakiej) w celu ustawienia dawki żywieniowej dla opasów, i szczerze to mnie trochę załamała, bo najpierw wyśmiała mnie jak powiedziałem co daję opasom, (siano, sianokiszonka do woli, kiszonka zqq, śruta zbożowa) potem próbowała wmówić że po śrucie zbożowej bydło obrasta tłuszczem i sama śruta nic nie daje, i powinienem dawać około 1kg koncentratu na sztukę na dzień, co w obecnych czasach nijak się nie kalkuluje, gdyż zawsze uważałem że opłacalność opasów tkwi w wyprodukowaniu taniej w miarę dobrej paszy, co myślicie??

 

generalnie dąży sie do tego aby pasza tresciwa zawierała ok 18-20% białka, wtedy sa efekty w przyrostach, mozna sobie samemu sporzadzic taką pasze, nie trzeba kupowac koncentratów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jeczmien - 12% białka

sruta rzepakowa - 35% białka

 

700 kg jeczmienia + 300 kg sruty rzepakowej = 1 tona paszy w której jest prawie 19% białka

do tego jakies witaminy

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ale o co pytasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 widzę hodowca jednego hf - a robi teraz za eksperta  :D  :D  :D

 wiem,  wiem miałeś kiedyś 20 byków ;)  

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

mam byki, nie mam byków, co cie to obchodzi pajacyku ? 

niejeden na tym forum ma bydło i nie ma pojecia o żywieniu bydła, ja tam jakies pojecie mam.....

a ty co ?

jedynie cwaniaka udawac potrafisz ....

 

ilu to ja już spotkałem rolników którzy mówili: sieje kukurydze na kiszonke bo to ma dużo białka  :D jak mówie takiemu że kiszonka z kukurydzy jest uboga w białko to gały stawia jak kółka od roweru bo mysli ze tam ze 20% jest  :D

nie pomysli taki że skoro czyste ziarno kukurydzy zawiera 8-9% białka to jakim cudem kiszonka w której jest 30% ziarna bedzie miała wiecej białka niz czyste ziarno ?  :D

wielu rolników nie ma pojecia o składzie tego co daje bydłu, nie wiedzą co to jest sucha masa itd itd

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

wielu rolników nie ma pojecia o składzie tego co daje bydłu, nie wiedzą co to jest sucha masa itd itd

jakby nawet to i tak daleko jesteś za nimi bo oni przynajmniej mają te bydło i coś robią 

ty jesteś z tych co wiedzą jak na cudzym koniu  jechać bo nie masz swojego  :D  :D  :D

 

synku żeby to wiedzieć to trzeba zbadać to co się ma  na bazie paszowej i zrobić bilans 

robiłeś kiedy coś takiego czy tylko słyszałeś że to się robi mądralo ..a może spojrzysz i wiesz na oko  ;)

swoje wyliczenia z fusów to ty sobie możesz pisać na kartkach tylko co z tego  ? 

co z tego że  sobie tam naliczysz i policzysz co dawać i ile tam zarobisz, jak w praktyce nie masz nic na zapleczu paszowym i pusto w oborze 

wiesz jak zrobić tylko tylko nie robisz boś leń patentowany i mądrala od siedmiu boleści 

 

 

zbadałeś te swoje parę balotów przed opędzlowaniem ? :D  :D  :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

no i co wniosłes do tematu internetowy hejterze ? :D 

sobie zrób bilans na ilosc gnoju w gumofilcach :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  zbierasz próbki i zostałeś badaczem  ?    :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

koledzy ozborn i marko kolo może podziękujemy za wasze wypociny, weźcie umówcie się sam na sami wyjaśnijcie co macie do siebie bo zdaje się to nie pierwsza wasza sprzeczka, tymczasem nie zaśmiecajcie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 jak chcesz się czegoś dowiedzieć to czytaj bo mądrzy ludzie już tu byli przed nami i wszystko opisali 

 nie uważasz że pytania na takim poziomie jak twoje to jest dopiero robienie śmietnika 

 czytaj chłopie i nie rób z siebie niedouka bo zadajesz dziecinne pytania 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

po to jest forum żeby pisać na dany temat, i pytać o rzeczy które chciałoby się dowiedzieć, a jeśli masz problemy z sobą i samooceną to do lekarza a nie na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Witam ,nie będę zakładać tematu może ktoś jest w temacie w jakim sklepie internetowym idzie kupić po dobrej cenie wypalarkę rogów ,na allegro są po 300 zł czy taka cena musi być bo tanszych nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

Witam co myślicie na temat kupna odsadków w wadze 270 - 300 kg po 11 zł i sprzedaż po roku w ilości 30 szt opłacalne jest takie coś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj