mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Farmerski    9

Jak ja bym miał z bratem kosic prawie 20ha jednorzedowka to byśmy musieli zacząć w sierpniu żeby się yrobic do października chyba...do tego maszyna bez gniotownika itp plus masa roboty z obsiekaniem Pola żeby takim sprzętem wjechać....

 

Wiadoma sprawa, natomiast jak juz mamy swoją maszynę, jestesmy w stanie zrobić to we własnym zakresie to nie widze sensu łądowac sie w dodatkowe koszty. te 6 ha jeszcze można przeboleć. :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Pany może tak coś w temacie, mam kilka jałówek sm i mieszanki z tą rasą. Nie wiem czy je zacielać bykiem mlecznych ras czy mięsnym, nie wiem co robić mleko w dół na łeb leci, byłem nastawiony właśnie na ten kierunek ale teraz mam obawy że kasę utopię w remont obory, schładzalnik itd. Zaczynam od zera z mlekiem, czy iśc w kierunku mięsa i trzymać mućki na cielaki które by doiły do 300 kg i potem je tuczyć do dużej wagi. Nie wiem co robić jak mało kiedy, co radzicie?

Pytanie kieruję do ludzi z jakimś doświadczeniem w tej dziedzinie.

zacielić mięsnym, jak mleko będzie nieopłacalne trzymać jako mamki, jak mleko w cenie sprzedać za dobrą kase cielęta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie mam w okolicy pełno eko lak czy lepiej kosić te łaki za darmo czy siać kuku na własnym polu zastanawiam sie bo mi brakuje pokarmu inie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ile mu wsypiesz, tyle zje. A jak już nie będzie mógł pomieścić, to zostawi. Głupie pytanie, głupia odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

słomy to wpie.....li z 10 ton a i tak nie urośnie :lol: Jest temat żywienie bydła, poczytaj. Pewne jest, że kilka zł zostanie raczej nikt z nas nie dokłada. Pytanie powinno brzmieć: od ilu sztuk hodowla jest opłacalna. Chcesz trzymać do 10szt? Daj se spokój , bo na etacie więcej wyciągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi89    0

A czy hodowla kilku byków bez pól i łąk. Chodxi mi o to by wszystko kupować. Jaki to koszt jest. Kiedyś znalazłem gdzies ns stronie takie przeliczenie. Wszystko bylo fajnie opisane. Jestem na etacie, a te byki to ma byc taki dodatkowy zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi89    0

A czy hodowla kilku byków bez pól i łąk. Chodxi mi o to by wszystko kupować. Jaki to koszt jest. Kiedyś znalazłem gdzies ns stronie takie przeliczenie. Wszystko bylo fajnie opisane. Jestem na etacie, a te byki to ma byc taki dodatkowy zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

nie masz nic pola? To ja mam propozycje wstawiaj 50 opasów, ja sprzedam Ci całą potrzebną pasze i obaj będziemy spać na kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

A czy hodowla kilku byków bez pól i łąk. Chodxi mi o to by wszystko kupować. Jaki to koszt jest. Kiedyś znalazłem gdzies ns stronie takie przeliczenie. Wszystko bylo fajnie opisane. Jestem na etacie, a te byki to ma byc taki dodatkowy zarobek

Chopie wchodź w to toż są dopłaty, kupuj teraz cielaki i zostaw tu namiary zgłoszę się do Ciebie w przyszłym roku na przednówku i chętnie je odkupie jak zmądrzejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile będzie jeszcze co odkupować . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

czyli nie jakość a ilość?? myślałem że mięso w ubojni klasyfikowane jest wg jakości:)) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

sprzedaj 5 byków rocznie w klasie U a ja sprzedam 30 w klasie R. Ciekawe kto lepiej na tym wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

w przeliczeniu na sztuki, ten co sprzeda na U. A ogólnie to ten co sprzeda 5 szt zarobi na chleb i opłaty, a ten co 30 se na Majorke pojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

szału nie ma d*py nie urywa. Prognozy cen mięsa wołowego nie są zbyt optymistyczne. Polska ma za duże stado opasów w stosunku do spożycia wołowiny.kazda blokada eksportu lub utrata jakiegoś rynku to juz będzie odbicie na cenie i to znaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Tak, ale produkujemy wolowine tania, ale za to bardzo dobrej jakości, ktora nie jest sprowadzana z zachodu tylko my ja wysyłamy bo mamy ja tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

bardzo dobrej jakości???

Mi się wydaje wręcz przeciwnie u nas jest mnóstwo hf'ów czyli kiepskiej jakości przyszłych dawców mięcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Co do tego czy tanio też mam pewne wątpliwości. za byka się weźmie w dobrych układach 5500-6000zł a z tego ze 2000 zostanie. Zeby wyżyć trzeba sporo sztuk co pociaga za sobą wieksze wydatki na maszyny, obsługę itp. Ale nie robic nic to tez totalna głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do tego czy tanio też mam pewne wątpliwości. za byka się weźmie w dobrych układach 5500-6000zł a z tego ze 2000 zostanie. Zeby wyżyć trzeba sporo sztuk co pociaga za sobą wieksze wydatki na maszyny, obsługę itp. Ale nie robic nic to tez totalna głupota.

 

No jaja sobie robisz 2000 na byku Ci zostanie ?700 do 1100 zł góra jak by tak było to by wszyscy byki trzymali

To czemu zachód zaopatruje sie w nasza wołowinie?

 

A jaki zachód się u nas zaopatruje?

Jak podpiszą umowę z USA to ceny bydła spadną o połowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj