mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Dopóki ceną bydła mięsnego steruje polityka i politycy  a nie rynek to  trudno przewidzieć jakie mogą być ceny . ,,Proces produkcyjny '' trwa ponad dwa lata więc wiele przez ten czas może się zdarzyć .

  • Like 1

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

ile chodzi u was cena opasa po 600kg?

Ten post to do "Ceny bydła rzeźnego 2015''


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

Opłacalność jest dość niska, gdy cielęta są z własnego stada i nie liczy się swojej pracy to jeszcze jakoś to wygląda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

każdemu opłaca się inaczej mi wydaje się że opłacalność zależy od ceny pozyskania cielęcia oraz jego szybkiego opasienia po jaj najniższym koszcie ale z kolei mój znajomy kupuje cielęta po 1700 i mówi,że tak mu sie najlepiej opłaca więc co kraj to obyczaj. 

 

druga sprawa wszyscy tna rolnika jak sie da i tyle samo z niego wyciąga a czy ktoś widział w mediach jakakolwiek promocje polskiej wołowiny?gdyby zakłady zżuciły sie na byle jaką kampanie nawet bez konkretnego lokowania jakiej kolwiek marki ale poprostu mięsa wołowego.Szlak mnie trafił gdy jakis czas temu lidl reklamował pyszną świezą brazylijską wołowine

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Witam, troche odbiegne od tematu ale mam pytane dla tych ktorzy stosuja wozy paszowe dla bydla miesnego otoz czy w przypadku karmienia bykow po przez woz pazowy zaobserwowaliscie np lepsze przyrosty?? bo jesli chodzi o krowy to mowi sie ze woz paszowy poprawia ich wydajnosc mleczna a jak to jest przy opasach??? poza ulatwieniam pracy daje jeszcze jakies efekty stosowanie wozu paszowdo dla bykow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cisza w temacie....

czyżby juz wszyscy wyprzedali opasy bo sie nie opłaca? czy może cicho siedza bo robia biznes?   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawda jest taka ze za 2-3 lata cena bedzie smiesznie niska, wszyscy sie teraz na opasy i maciory rzucaja jak wsciekli, przynajmniej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i co tu robic ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Za te dwa lata wszyscy sezonowcy odpadną a zostaną ci lepsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i z czego tu sie cieszyc ? 

ze byki zamiast po 8 beda po 6 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

rzucają się typowe skoczki żeby dopłate złapać do tego byczka, kto ma trochę oleju w głowie to trzyma systematycznie i robi swoje. niektórzy mając kawałeczek łąki stawiają sporo sztuk ponad możliwości wykarmienia tego stada i wtedy głód zajrzy im w oczy więc będą sprzedawać no bo co dać bykowi żeby z głodu nie padł powietrzem sie nie zapcha :D  mówię wam chłopaki skoczki szybko się przejadą na tym biznesie i za jakiś czas sytuacja będzie stabilniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

damian40000

twoje stwierdzenie ze najlepszy jest interes na mleku,dla mnie to jest smieszne.Chyba nie sprzedajesz w tej chwili mleka.i nie wiesz jaka jest jego cena,drozsze w pierwszym kwartale tego roku napewno nie bedzie

cały czas sprzedaje i mleko i byki. Teraz po 1.20gr mi wyszło nadal lepiej wychodzę na krowach niż na bykach. Ale jak spadnie na 1zł to się to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

krowy dojne to niewolnictwo, brak czasu na cokolwiek, masz krowy dojne to masz zaplanowane życie do emerytury  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na 17ha nie ma innej alternatywy. Żeby poważnie o opasach myśleć to trzeba mieć 100szt w górę i pasze dla nich że swoich pól. Bo dać 2tys za dzierżawę i trzymać byki to wyjdzie strata a nie zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jaki jest sens płacić 2 tys za dzierżawę plus swoje koszty wyprodukowania np  zboża jak u mnie tona zboża 400zł,na swoim polu można paszę objętościową produkować a treściwą kupować.Ale prawda jest taka że przez te dopłaty to ludzie poszaleli i wstawiają bydło a efekt będzie taki ,że za dwa lata będzie marna cena.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

na 17ha nie ma innej alternatywy. Żeby poważnie o opasach myśleć to trzeba mieć 100szt w górę i pasze dla nich że swoich pól. Bo dać 2tys za dzierżawę i trzymać byki to wyjdzie strata a nie zysk.

 

2 tys za dzierżawe płacisz ?

na 17 ha mozna sporo byków trzymac, np mozna siac kukurydze na kiszonke i owies z jeczmieniem na rolki (dwa razy w roku mozna zebrac) i paszy objetosciowej bedzie duzo, a słome kupic, zboze dla opasów niepotrzebne jak jest kiszonka z qq, jedynie jakies białko typu łubin czy sruta rzepakowa

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

co ty piszesz,myślisz że ci byki na samej kiszonce z QQ urośnie.jaki jest sens kupować śrutę rzepakową,przy tej cenie bydła...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

2 tys za dzierżawe płacisz ?

na 17 ha mozna sporo byków trzymac, np mozna siac kukurydze na kiszonke i owies z jeczmieniem na rolki (dwa razy w roku mozna zebrac) i paszy objetosciowej bedzie duzo, a słome kupic, zboze dla opasów niepotrzebne jak jest kiszonka z qq, jedynie jakies białko typu łubin czy sruta rzepakowa

najwięcej płace 1500zł ale już płacą w okolicy po 2000zł. Byki trzymam bo mam od swoich krów. Dzięki temu że za mleko wypłata jest co miesiąc mogę czekać że sprzedażą byków na lepsza cenę. A karmie je kiszonką z kukurydzy z owsa śruta zbożowa 3kg i śruta rzepakowa 1,5kg. Na samej kiszonce to słabo to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie ze urosnie, i nie na samej kiszonce tylko na kiszonce z kukurydzy + kiszonka z mieszanki owsa z jeczmieniem (tam bedzie duzo zakiszonego ziarna) plus jakies białko, do tego byki na luzie zeby wyrabiały miesnie,

bo co to jest zboze ? to nic innego jak pasza energetyczna (weglowodany) a weglowodanów to mamy w kiszonce z kukurdzy wystarczajaca ilosc, a do prawidłowego wzrostu i budowy masy miesniowej potrzebne jest białko a nie zboze które w wiekszosci zawiera weglowodany od których bydło sie otłuszcza a nie nabiera mase miesniowa, potem ludzie mówia ze im byki na łancuchu lepiej rosna, a prawda jest taka ze one rosna w tłuszcz a nie w mieso, bo nie maja ruchu i maja nadmiar weglowodanów a za mało białka

jezeli ktos ma lepsza ziemie to dobrze zrobic jakas kiszonke z roslin wysokobiałkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mialem grochopeluszke na kiszonke i byki bez paszy roly super te na luzie i łańcuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A lucernę próbował ktoś kisić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Sąsiad robi w bele lucerne z konieczyną, albo jak mu terminy podejdą to w pryzmę naprzemiennie z trawą,tzn. przyczepa lucerny dwie trawy i tak na okrągło. Zakiszacza nie daje, a i tak pasza jest ok. Jeden mankament to, że tą z pryzmy mu przebierają w poszukiwaniu lucerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

http://olx.pl/oferta/cieleta-miesneselekcja-rolnika-CID757-ID9yXNr.html#4d2acde4ef;promoted Był może ktoś z tym gościem na selekcji na podlasiu albo ktoś słyszał o nim? Jest to jakiś handlarz z okolic Turka. Kupował ktoś od niego cielaki?  Ceny zaczynają się od 16zł/kg netto za cielaka mieszanća + plus 100zł od sztuki dla gościa za z ktorym się jedzie na selekcje + 40 zł transport. Gościo mówił że kupuje od jakieś firmy z podlasia, która wysyła cielaki na export za granicę.Są tam cielaki polskie i litewskie.  Ktoś wie co to za firma? Ktoś coś słyszał o tych wyjazdach na selekcjie albo z nim byl????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj