Skocz do zawartości

Zdjęcie

antena do radia a wzmacniacz

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 maj 2013 - 18:19

antena do radia a wzmacniacz miałem antene za 15zł i do tego wzmacniacz i było wszystko w porządku. Ale jakie pieniądze taka antena, więc jej żywot sie skończył :D Kupiłem drugą za 30zł i tu pojawia sie problem. Gdy podłącze ją bez wzmacniacza to odbiór jest ok, ale zdarzają sie zakłócenia więc założyłem wzmacniacz. Ku mojemu zdziwieniu radio zaczęło trzeszczeć. Gdy chwyce ręką za jaką kolwiek część anteny to trzeszczenie znika, a radio odbiera bardzo ładnie. Czym to może być spowodowane ? Moge chwycić za gumową, plastikową część anteny i problem znika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
antena do radia a wzmacniacz Dzisiaj, 01:26
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 maj 2013 - 12:37

antena do radia a wzmacniacz Oddaj tą antenę jak najszybciej i kup lepszą.

#3 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 12 maj 2013 - 16:13

antena do radia a wzmacniacz no i tu może być problem bo nie wziąłem paragonu ze sklepu bo sie spieszyłem :( Ale wina leży w tej dokręcanej końcówce anteny ?

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 maj 2013 - 12:04

antena do radia a wzmacniacz Wzmacniaczem ze złego sygnału dobrego nie zrobisz. Jeżeli antena powoduje zakłócenia, to wzmacniacz tylko pogorszy sprawę. Stosowanie wzmacniacza jest uzasadnione tylko w przypadku słabego sygnału. Ale w takim przypadku należy stosować antenę o bardzo dobrych parametrach. Wymień antenę i będzie dobrze.

#5 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 maj 2013 - 16:14

antena do radia a wzmacniacz może zakłócenia to źle sformułowałem. Po prostu sygnał czasami zanika. Miałem chwile czasu i pobawiłem sie troche i to chyba wzmacniacz ma przebicie :/ Gdy podłącze go do anteny i dotkne ręką to gra ładnie, gdy puszcze lekko trzeszczy, a gdy dotkne np. kluczem to już w ogóle trzeszczy że szok.

przepraszam za post po postem. Otóż przyniosłem od kolegi samą końcówke anteny(czyli ten drut) od jakiegoś Fiata(taka z 80cm długa i chromowana) i nawet ze wzmacniaczem radio gra super. Winą mógłbyć za krótki ten "bat"(drut) i powodował zakłócenia ?

Nie przepraszaj tylko następnym razem edytuj posta zamiast pisać nowego. Posty połączyłem.

Edytowany przez Elektrotechnik, 23 maj 2013 - 19:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 23 maj 2013 - 19:34

antena do radia a wzmacniacz Skoro teraz działa dobrze to tak zostaw.

#7 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:57

antena do radia a wzmacniacz allegro.pl/samochodowa-antena-radiowa-sunker-w2-wewnetrzna-fv-i3262595870.html
Co sądzicie o takiej antenie do samochodu czy do ciągnika, w samochodzie zaślepił bym otwór po starej antenie która jest wysłużona i założył bym taką,ma ona wzmacniacz i trzeba doprowadzić + i -, antena była by zamontowana na górze tylnej szyby, nie z przodu bo z tyłu wystarczyło by zamontować kawałek przedłużki antenowej, bo oryginalna jest właśnie z tyłu??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#8 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 16 czerwiec 2013 - 10:30

antena do radia a wzmacniacz Ja miałem bardzo podobną antenę w ciągniku i powiem ci że to jest totalna porażka :wacko: Dość że bardzo słabo odbierała, to gdzieś zwarcie robiła i jak się zapomniało wyłączyć akumulatorów to po kilku dniach były rozładowane ;[ Więc szkoda wydawać pieniędzy na takie wynalazki, najlepsza jest taka zwykła antena taki drut ;)

#9 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:00

antena do radia a wzmacniacz Miałeś ją źle podłączoną bo po wyłączeniu zapłonu nie powinna mieć zasilania.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:13

antena do radia a wzmacniacz Ale to trzeba by było ciągnąć kable z pod deski rozdzielczej, a tak to podłączyłem radio i tą antenę pod halogeny :) Jak ona źle odbierała to się wkurzyłem i założyłem zwyczajną antenę i jest najlepsza bo najlepiej odbiera ;)

Edytowany przez kamil496, 16 czerwiec 2013 - 12:15.