Zaloguj się, aby obserwować  
czareczek85

Kubota M128X -Szarpie przy ruszaniu

Polecane posty

czareczek85    411

Mam taki problem po przeprowadzonej kalibracji skrzyni biegów sprzęgło zaczeło dziwnie działać raz bierze z samego początku raz pod koncem a najgorsze jest to że czasami ciągnik przy ruszaniu wykonuje gwałtowny skok by po chwili ciągnąć juz normalnie dzisiaj był serwis i nic nie wskurał sama centrala ma przyjechać. Jeśli ktos wie co to może być to proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dziwne pytania zadajesz. Serwis nie naprawił a ktoś na forum napisze i ty sam naprawisz. Niech zrobia kalibracje skrzyni jeszcze raz. Rewers jest eh czy na linke? Nawiasem mówiąc widać tu profesjonalizm i fachowość serwisantów skoro jakas centrala ma przyjeżdząć Oni będą z niemiec czy japoni? Bo w polsce żadnej centrali ta marka chyba nie ma. Jeśli kalibracja nic nie pomoże, ewentualnie jakies regulacje rewersu jeśli jest na linke to trzeba będzie wymieniac jakieś części ale tego przez internet nikt nie zdjagnozuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

A hubertuss zawsze gotowy aby skorzystać z okazji i móc napisać jaka to Kubota do niczego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Powiedz mi co twoja wypowiedź wnosi do tematu? Napewno zrozumiałeś mojego posta? Gdzie ja napisałem, że kubota jest do niczego? Najwyżej serwisantów ma nie kompetentnych skoro jakaś centrala ma przyjechać? Czy może nie prawdą jest, że w polsce nie ma głównego przedstawiciela/centrali a dealerzy działają pod głównym przedstawicielem na niemcy?

Zamiast pisać jakies komentarze bez sensu, nie na temat, napisz człowiekowi jak naprawić ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ok. wypowiedź moja do tematu nie wnosi nic ale czy Twój komentarz coś komuś dał dobrego - śmiem wątpić.Posta zrozumiałem , ale po lekturze Twoich wcześniejszych postów wiem że nie wierzysz użytkownikom i posiadaczom Kubot chwalącym swoje traktory.

Gdybym wiedział jak naprawić ciągnik Czarka to już dawno bym do niego podjechał , ale niestety jednak -"za mało mojej szkoły".

PS.Niechcący odbiegłem od tematu w kierunku osobistych wycieczek - przepraszam - ale to chyba jakaś alergia na wypowiedzi hubertussa.

Edytowano przez samex69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przypominam

Jeśli ktos wie co to może być to proszę o radę

 

Jak będą się pojawiać kolejne posty nie związane z problemem to zaraz pojawią się czerwone wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Serwis był stwierdzili że to potencjometr wczoraj mi wymienili na nowy ale nie ma poprawy. stary potencjometr był dobry. nie potrzebnie go wymieniali nie wiedzą co to może być nie odebrałem naprawy mam kolejny wpis w ksiązce gwarancyjnej że szarpanie nie ustąpiło w którym kierunku teraz ciągnąć tę sprawę? Bo od kwietnia nie potrafia mi tego naprawić co mam udokumentowane na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ciągnąć w kierunku sądu. Zgłoś się do rzecznika konsumentów. Powinien być jakiś rzecznik/jego przedstawiciel w każdym mieście powiatowym. On cię pokieruje. Potem zostaną pewnie radca prawny lub adwokat i sąd. Miesiąc wymieniali potencjometr. To jeśli uszkodzone jest samo sprzęgło, aż strach pomyśleć ile potrwa naprawa. Radze ci weź się za to na powarznie bo jak gwarancja się skończy to dopiero będzie kupa problemów i drogo.

PS może "fachowcy" z Łosic ci to naprawiali. Z tego co wiem to oni akurat jedną sprawe w sądzie już mają za fachowość napraw. Co prawda innej marki. Którą też sprzedają.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ciągnik 25czerwca pojechała na serwis do firmy Aldo znaleziono niby już usterke którą jest moduł skrzyni biegów w poniedziałek ma być część i sie okaże czy to akurat była przyczyna problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Nieźle cie skasują za ten moduł pewnie.

Jedynie do sądu z nimi bo nic nie ugrasz inaczej. Jak masz gwarancje to wyślij zgłoszenie awarii na piśmie i będziesz miał dowód w sądzie. Bo inaczej będzie, a to to a to tamto a ciągnik dalej stoi. I nie czekaj bo części są cholernie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Moduł wymienili i kilka innych rzeczy sprawdzili i dalej szarpie. Jak mi powiedzieli w Polsce wyczerpali mozliwości naprawy teraz albo mechanik z niemiec albo z japoni. Obecnie dostarczyli mi KUBOTE M7040 z oryginalnym ładowaczem kubota oraz M135GX abym miał czym pracować chociaż ta 7040 ma problem z załadowaniem beli do paszowozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

bela wzięta w szczęki krokodyla robi swoje a średnia waga to około 800 kg więc dzwiga tyłek więc strach podnosic bo mozna wyłożyć ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu    0

Kolego czareczek85 a ile godzin nakręciłeś zanim ci się przytrafiła ta usterka z tym szarpaniem ?

I czy byłeś zadowolony z tej 128?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

pierwsze problemy zaczeły sie przy około 650h teraz około 800h moduł ma byc wysłany aż do japoni we wtorek minie 4 tygodnie jak nie mam ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie chciał bym, aby to zabrzmiało złościliwie itd. Ale nie rozumiem co to znaczy wysłali/wyślą moduł do japoni? To w europie nie ma części do tego ciągnika. Może ciągnik do japoni wysłali. Jeśli zepsuty jest moduł, powinni ci zamontować drugi i tyle. Skoro zamontowali ci drugi i dalej jest źle to znaczy, że to nie wina modułu. Kogo oni tam zatrudniają? Pierwszy lepszy mechanik by na to wpadł. Wedułg mnie to oni nie za bardzo wiedzą jak naprawić ci ten ciągnik i stąd te bajki. Moja rada przejdź się do rzecznika konsumentów przynajmniej dowiesz się jakie masz prawa. Porady są chyba bezpłatne. Gdy ci się ta usterka powtózy po gwarancji może już nie być tak miło. Za wszystko trzeba będzie zapłacić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

  • Witam po 117 dniach oddano mi ciągnik wymieniono sprzęgło do jazdy w przód i tył zawór power-shift olej w przekładni i filtry. teraz nie szarpie przy ruszaniu ale przy zmianie z 4 na 5 szarpie okrutnie podczas orki to z siedzenia można spaść. Mam 50 godzin przejeździć i jak się nie naprawi to mają z prezesem do mnie przyjechać się dogadywać co i jak robimy dalej. Ja bym chciał żeby zabrali ciągnik i zwrócili pieniądze. a tak poza tym odwieźli ciągnik bez płynu chłodzącego nie było nic w zbiorniku wyrównawczym wszystko mam na piśmie więc się okaże co i jak. co uważacie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśłi chodzi o biegi to czy przełączane są mechanicznie sprzęgło/lewarek czy elektrohydraulicznie? Jeśli piesz,że podczas orki to podejżewam, że pod obciążeniem.

Co do serwisu jak pisałem o tym module z japoni to bajki były. Jedno naprawili drugie zepsuli. Brak płynu w zbiorniczku spowodowany jest pewnie tym, że nikomu nie chciało się dobrze odpowietrzyć układu lub może jest jakiś przeciek po niechlujnym składaniu.

Co do porad to moja rada jest dalej aktualna. Wizyta u rzecznika praw konsumenta lub radcy prawnego. Oczywiście o ile tam jeszcze nie byłeś. Dowiedz się dokładnie Jakie masz prawa bo podejżewam, że skrzynia niestety sama się nie naprawi Co do zwrotu pieniędzy wątpie, aby ci je zwrócili. Pewnie zechcą dac nowy ciągnik. Zastanów się też nad tym jaki ewentualnie byś chciał. Poza tym pewnie będą chcieli pomniejszyć wartosć twojego przy rozliczeniu. Dowiedz się więc u radcy jak wyglądają twoje prawa w tej kwestji. Skrzynia sama naprawić się nie może. To nastepna bajka. Przygotuj się dobrze do tych negocjacji. Co wytargujesz to twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

niby naprawili ale znowu się coś zaczeło dziać gdyż zaczeła znowu czasami gwałtownie ruszać od 3 biegu w zwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez emattti
      co sadzicie o Kubota m5111? ma ktos z Was ten ciagnik? jesli tak to podajcie wady i zalety, spalanie
    • Przez FerdekTeam
      Witam wszystkich serdecznie chciałem zaposiegnąć was o radę. Chodzi mi o to kiedy MF jest zimy sprzęgło chodzi ładnie ,ale jak się rozgrzeje to szarpie. Moim zdaniem to pompa ale czekam na sugestie od was.🙂
    • Przez Krycho533
      Zapraszam do oglądania  
    • Przez Kondzik
      Witam.  Przymierzam się  do kupna ładowacza czołowego i padło na firmę  Stoll i stąd moje pytanie. Jakie macie doświadczenia że sterowaniem elektronicznym? Czy jest warte swojej ceny? Z mojej dotychczasowej pracy ładowaczem (trac lift przy zetorze proxima) wiem że bardzo często nie otwiera się zaworów do końca aby precyzyjniej operować turem. Rozumiem, że siłą rzeczy przy sterowaniu elektronicznym nie da się zrobić czegoś  takiego.  Jak wtedy wygląda praca? Czy nie ma problemu z precyzyjnymi pracami? Nie występuje zbytnie rzucanie, szczególnie lekkim ciągnikiem? Dodam tylko że mam zamiar założyć ww ładowacz do Kuboty m7040. Z góry  dzięki za odpowiedź. 
    • Przez swiety791
      Witam szanownych forumowiczów. 

      Panowie. Mam problem ze swoim MF 3070. Podczas ruszania i wolnej jazdy szarpie mi przednimi kołami. Napęd normalnie mozna włączać i wyłączać. Jak napęd jest właczony jest wszystko super. Jak z kolei napęd wyłaczony to szarpie nimi. 
      Pomyslałem, że to problem z atakiem lub satelitami w przednim moście. Rozebrałem wszystko i ku mojemu zdziwieniu. Wszystko w najlepszym porządku. Dodam jeszcze, że u mnie nie ma satelit tylko mam jakby sprzęgło kłowe. Ale to chyba nieistotne na tym etapie. 
      Wymieniłem również tulejkę i pierścienie na sprzęgle przedniego napędu. Tam też jest wszystko w najlepszym porządku wg mojej oceny. 
      Prosze pomóżcie, co to może być? Miał ktoś podobny przypadek?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj