Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 10 maj 2013 - 21:16

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Mam taki problem po przeprowadzonej kalibracji skrzyni biegów sprzęgło zaczeło dziwnie działać raz bierze z samego początku raz pod koncem a najgorsze jest to że czasami ciągnik przy ruszaniu wykonuje gwałtowny skok by po chwili ciągnąć juz normalnie dzisiaj był serwis i nic nie wskurał sama centrala ma przyjechać. Jeśli ktos wie co to może być to proszę o radę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Dzisiaj, 12:05
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 maj 2013 - 20:13

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Dziwne pytania zadajesz. Serwis nie naprawił a ktoś na forum napisze i ty sam naprawisz. Niech zrobia kalibracje skrzyni jeszcze raz. Rewers jest eh czy na linke? Nawiasem mówiąc widać tu profesjonalizm i fachowość serwisantów skoro jakas centrala ma przyjeżdząć Oni będą z niemiec czy japoni? Bo w polsce żadnej centrali ta marka chyba nie ma. Jeśli kalibracja nic nie pomoże, ewentualnie jakies regulacje rewersu jeśli jest na linke to trzeba będzie wymieniac jakieś części ale tego przez internet nikt nie zdjagnozuje.

#3 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 31 maj 2013 - 23:56

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu A hubertuss zawsze gotowy aby skorzystać z okazji i móc napisać jaka to Kubota do niczego jest.

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 12:27

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Powiedz mi co twoja wypowiedź wnosi do tematu? Napewno zrozumiałeś mojego posta? Gdzie ja napisałem, że kubota jest do niczego? Najwyżej serwisantów ma nie kompetentnych skoro jakaś centrala ma przyjechać? Czy może nie prawdą jest, że w polsce nie ma głównego przedstawiciela/centrali a dealerzy działają pod głównym przedstawicielem na niemcy?
Zamiast pisać jakies komentarze bez sensu, nie na temat, napisz człowiekowi jak naprawić ten ciągnik.

#5 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 22:25

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Ok. wypowiedź moja do tematu nie wnosi nic ale czy Twój komentarz coś komuś dał dobrego - śmiem wątpić.Posta zrozumiałem , ale po lekturze Twoich wcześniejszych postów wiem że nie wierzysz użytkownikom i posiadaczom Kubot chwalącym swoje traktory.
Gdybym wiedział jak naprawić ciągnik Czarka to już dawno bym do niego podjechał , ale niestety jednak -"za mało mojej szkoły".
PS.Niechcący odbiegłem od tematu w kierunku osobistych wycieczek - przepraszam - ale to chyba jakaś alergia na wypowiedzi hubertussa.

Edytowany przez samex69, 01 czerwiec 2013 - 22:29.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2013 - 23:00

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Przypominam

Jeśli ktos wie co to może być to proszę o radę

Jak będą się pojawiać kolejne posty nie związane z problemem to zaraz pojawią się czerwone wpisy

#7 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 08:55

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Serwis był stwierdzili że to potencjometr wczoraj mi wymienili na nowy ale nie ma poprawy. stary potencjometr był dobry. nie potrzebnie go wymieniali nie wiedzą co to może być nie odebrałem naprawy mam kolejny wpis w ksiązce gwarancyjnej że szarpanie nie ustąpiło w którym kierunku teraz ciągnąć tę sprawę? Bo od kwietnia nie potrafia mi tego naprawić co mam udokumentowane na piśmie.

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 10:48

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Ciągnąć w kierunku sądu. Zgłoś się do rzecznika konsumentów. Powinien być jakiś rzecznik/jego przedstawiciel w każdym mieście powiatowym. On cię pokieruje. Potem zostaną pewnie radca prawny lub adwokat i sąd. Miesiąc wymieniali potencjometr. To jeśli uszkodzone jest samo sprzęgło, aż strach pomyśleć ile potrwa naprawa. Radze ci weź się za to na powarznie bo jak gwarancja się skończy to dopiero będzie kupa problemów i drogo.
PS może "fachowcy" z Łosic ci to naprawiali. Z tego co wiem to oni akurat jedną sprawe w sądzie już mają za fachowość napraw. Co prawda innej marki. Którą też sprzedają.

Edytowany przez hubertuss, 16 czerwiec 2013 - 12:35.

#9 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 16:07

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Ciągnik 25czerwca pojechała na serwis do firmy Aldo znaleziono niby już usterke którą jest moduł skrzyni biegów w poniedziałek ma być część i sie okaże czy to akurat była przyczyna problemu

#10 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2013 - 11:50

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Nieźle cie skasują za ten moduł pewnie.
Jedynie do sądu z nimi bo nic nie ugrasz inaczej. Jak masz gwarancje to wyślij zgłoszenie awarii na piśmie i będziesz miał dowód w sądzie. Bo inaczej będzie, a to to a to tamto a ciągnik dalej stoi. I nie czekaj bo części są cholernie drogie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 09:35

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu gwarancje mam do sierpnia 2014 więc nie martwie sie a ten moduł kosztuje chyba 2000zł

#12 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 05:19

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Czareczek jak tam po wymianie modułu?

#13 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 08:51

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Moduł wymienili i kilka innych rzeczy sprawdzili i dalej szarpie. Jak mi powiedzieli w Polsce wyczerpali mozliwości naprawy teraz albo mechanik z niemiec albo z japoni. Obecnie dostarczyli mi KUBOTE M7040 z oryginalnym ładowaczem kubota oraz M135GX abym miał czym pracować chociaż ta 7040 ma problem z załadowaniem beli do paszowozu.

#14 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2013 - 13:03

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Czemu ma problem?

#15 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:11

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu bela wzięta w szczęki krokodyla robi swoje a średnia waga to około 800 kg więc dzwiga tyłek więc strach podnosic bo mozna wyłożyć ciągnik.

#16 Share Versu

Versu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 13:55

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Kolego czareczek85 a ile godzin nakręciłeś zanim ci się przytrafiła ta usterka z tym szarpaniem ?
I czy byłeś zadowolony z tej 128?

#17 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 12:48

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu pierwsze problemy zaczeły sie przy około 650h teraz około 800h moduł ma byc wysłany aż do japoni we wtorek minie 4 tygodnie jak nie mam ciągnika

#18 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 08:26

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Nie chciał bym, aby to zabrzmiało złościliwie itd. Ale nie rozumiem co to znaczy wysłali/wyślą moduł do japoni? To w europie nie ma części do tego ciągnika. Może ciągnik do japoni wysłali. Jeśli zepsuty jest moduł, powinni ci zamontować drugi i tyle. Skoro zamontowali ci drugi i dalej jest źle to znaczy, że to nie wina modułu. Kogo oni tam zatrudniają? Pierwszy lepszy mechanik by na to wpadł. Wedułg mnie to oni nie za bardzo wiedzą jak naprawić ci ten ciągnik i stąd te bajki. Moja rada przejdź się do rzecznika konsumentów przynajmniej dowiesz się jakie masz prawa. Porady są chyba bezpłatne. Gdy ci się ta usterka powtózy po gwarancji może już nie być tak miło. Za wszystko trzeba będzie zapłacić.

Edytowany przez hubertuss, 19 lipiec 2013 - 08:29.

#19 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 12:52

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu Czareczek przyszedł już ten moduł z Japonii?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:46

Kubota M128X szarpie przy ruszaniu
  • Witam po 117 dniach oddano mi ciągnik wymieniono sprzęgło do jazdy w przód i tył zawór power-shift olej w przekładni i filtry. teraz nie szarpie przy ruszaniu ale przy zmianie z 4 na 5 szarpie okrutnie podczas orki to z siedzenia można spaść. Mam 50 godzin przejeździć i jak się nie naprawi to mają z prezesem do mnie przyjechać się dogadywać co i jak robimy dalej. Ja bym chciał żeby zabrali ciągnik i zwrócili pieniądze. a tak poza tym odwieźli ciągnik bez płynu chłodzącego nie było nic w zbiorniku wyrównawczym wszystko mam na piśmie więc się okaże co i jak. co uważacie na ten temat