Skocz do zawartości

Zdjęcie

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem?

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 maj 2013 - 18:56

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? No i jak by mój jd miał kabinę to już by nieżył. Bo jak się zajarał silnik to za gaśnicę pod ręką po siedzeniu i po zbiorniku i fuu na silnik i uratowany. A jakby miał obiec kombajn to by nie było co gasić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Dzisiaj, 19:40
  •  

#22 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 11 maj 2013 - 19:39

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? I ją dorzuce swoje 3grosze do tej dyskusji... Powiem tak 15 lat jeździłem bizonem bez kabiny. Od 2 lat kabinę posiadam (nowa z nawiewami i filtrem) i teraz w życiu bym nie wrócił do tamtych czasów! Jak widzę sąsiada koszacego jęczmień z wiatrem bizonem bez kabiny to się tylko usmiecham pod nosem:)

#23 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 11 maj 2013 - 20:07

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? brac go z sieczkarnia czy bez bo mi jest potrzebna słoma,musze miec dużo gnoju...

#24 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 maj 2013 - 20:13

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Z sieczkarnią, na usługi więcej chętnych będzie.

#25 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 11 maj 2013 - 21:31

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Ja nie mam bizona ale kosiłem kombajnem bez daszku i było bardzo kiepsko słońce z góry paliło niemiłosiernie drugi 1sezon z daszkiem o wiele lepiej ale kurz dawał we znaki gdybym miał wybierać to tylko kabina.Słyszeć pracę kombajnu ważna rzecz ale za cenę zdrowia? w kabinie też słychać,co do radia to posłuchać można wieczorem po skończonej pracy a nie w czasie pracy czy to w kombajnie czy ciągniku

#26 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:27

brac go z sieczkarnia czy bez bo mi jest potrzebna słoma,musze miec dużo gnoju...

zależy czy kombajnem będziesz na usługach kosił, jeśli tak to sieczkarnia jest wskazana, jak tylko na użytek własny to możesz sieczkarnie odpuścić

Nie wiem jak w Bizonie ale w naszej 512 (która jest z kabiną) dostanie się do silnika to chwila moment, wystarczy przejść rurą wysypu, podejrzewam że w Bizonie też w razie czego można tamtedy przebiec

KS Falubaz

#27 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 12 maj 2013 - 12:22

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Spokojnie w bizonie z kabiną po rurze wysypu do silnika się dostaniesz. :rolleyes:A co do kabiny to już w życiu nie kupię bez albo zaraz założę .W swoim posiadam od 3 lat i jestem zadowolony choć wiadomo że gorąco ale tego kurzu człowiek się nie na wdycha. A na klimę trochę kasy trzeba naszykować a tu góra 10 dni i po żniwach :(

.

Edytowany przez Matey, 12 maj 2013 - 21:05.

#28 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 12 maj 2013 - 14:13

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? na usługach kosić no nie wiem.Wiecej strace na paliwie niż zarobie na usługach

#29 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 12 maj 2013 - 14:27

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Co za bajki opowiadasz, usługi to czysty zysk, umnie 250 zl godz, 11 l ropy po 5.5=65zl, 180 czystego zysku , gdzie lepiej zarobisz.

#30 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 12 maj 2013 - 15:32

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Tak, tak czystego zysku, paliwo a gdzie reszta. Amortyzacja, części oleje smary...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 12 maj 2013 - 17:03

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Amortyzacja to jak kupujesz na zarobek, a jak kupujesz sobie to lepiej niech kosi niż ma stać. Narazie się nie psuje, a jak tam padnie łożysko za 25 zl to jaki to koszt. Olej to godzina koszenia, filtr mała flaszka, smar za 5zl to jakie to koszta. Ja tam tnę kto tylko chce, a po żniwach kupka kaski leży. Dlamnie najprostrzy i najszybszy zysk.

#32 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 12 maj 2013 - 18:34

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? a,sieczkarnie to jaką se wziąć słyszłem że są rózne typy ręczna,magnetyczna

#33 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 12 maj 2013 - 21:08

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Jak już wydajesz raz pieniądze to kup sobie z kabiną i z tą sieczkarnią elektryczną! Ta jest lepsza ponieważ nie zdejmujesz pasów od niej i nie opuszczasz jej.

#34 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 12 maj 2013 - 21:13

na usługach kosić no nie wiem.Wiecej strace na paliwie niż zarobie na usługach

post sezonu :)

Wybacz, ale masz 40 lat a zadajesz pytania na poziomie 16latka z miasta. Sam powinieneś wiedzieć jak często będziesz sieczkarnie ściągał, jak bardzo często to bierz na elektromagnes, jak sporadycznie to bierz zwykła, zaoszczędzisz pieniądze. Po drugie nie rozumiem Twojego myślenia, na usługi nie bo więcej paliwa pójdzie niż zarobie, zbieram całą słome bo jest mi potrzebna, to kupie sobie sieczkarnie, kompletnie to nieekonomiczne, ale jak to mówia nie mój cyrk, nie moje małpy

KS Falubaz

#35 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 12 maj 2013 - 21:31

Amortyzacja to jak kupujesz na zarobek, a jak kupujesz sobie to lepiej niech kosi niż ma stać. Narazie się nie psuje, a jak tam padnie łożysko za 25 zl to jaki to koszt. Olej to godzina koszenia, filtr mała flaszka, smar za 5zl to jakie to koszta. Ja tam tnę kto tylko chce, a po żniwach kupka kaski leży. Dlamnie najprostrzy i najszybszy zysk.

Ja też dawniej jeźdźiłem po zarobkach, obecnie nie starcza mi czasu, ale to już nie taka kasa jak kiedyś. Jeśli chodzi o zarobki to lepiej zostaw to dla siebie, że zarabiasz i zostaje ci kupka kaski bo w mojej okolicy 2 lata temu znajomy był świadkiem przeciwko kombajniście za którego chciał się zabrac urząd skarbowy. Gośc cudem się wywinął od sporej grzywny. Tak więc kasą zarobioną w ten sposób lepiej się nie chwalic.

#36 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 maj 2013 - 12:57

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? mój sąsiad ma claasa mercatora 60,drugi ma bizona z056,nastepny też bizona,wiec każdy kosi dla siebie

wezme bez sieczkarni i juz

Edytowany przez Matey, 13 maj 2013 - 16:16.

#37 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 13 maj 2013 - 16:17

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? I bardzo dobra decyzja, jak będziesz widział zapotrzebowanie na sieczkarnie to wtedy ją możesz kupić, a teraz za pieniądze które chciałeś przeznaczyć na sieczkarnie kupiłbym kabinę

KS Falubaz

#38 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 13 czerwiec 2013 - 14:53

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Pięć lat jeździłem bez kabiny w tym roku kupiłem kabinę używaną 2 letnią - nie będę podawał producenta, nie chcę robić reklamy - i tak.
Kabinę mam z zielonymi szybami - podobno mniej nagrzewa się w środku.
W kabinie z tyłu mam dwa okienka - takie szerokie a płaskie - jedno jest jeszcze w konstrukcji ramy kabiny a drugie nad nim w tylnej ścianie dachu. To w dachu okienko szerokie jest na ok 1m i 15 cm wysokie. Zamiast szyby założyłem gęstą siatkę, be po jedno słyszeć kombajn (jego pracę) a po drugie by powietrze miało gdzie od kabiny wlatywać - a po co??? - ano po to, bo z kabiny silnik zasysa powietrze przez filtr. Czyli z filtra rura nie idzie do tego kominka przy tylnej drabince, tylko idzie do kabiny i ładnie powinno wyciągać ciepłe powietrze (patent podpatrzony u sąsiada)
Na pewno szyby się kurzą - tego nie przeskoczymy, ale sprawę powinna załatwić szczotka lub szmata. Natomiast kurz od kabiny się odbije i nie pójdzie na ciebie lub płuca, oczy...- zdrowie też jest istotne...

Tak więc polecam z kabiną jak najbardziej....

#39 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 16:19

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Kolego jeśli możesz porób zdjęcia jak masz rozwiązane zasysanie powietrza z kabiny do silnika i jakie rury kształtki tam zastosowałeś??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 21 grudzień 2013 - 23:28

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Jeśli nie potrzebujesz słomy to kup bez sieczkarni bo z sieczkarnią kombajn dużo bardziej dostaje w d*pkę. a jeśli chcesz jeździć po usługach to dokupisz sobie sieczkarnie. Ale co jak co to kupuj z kabina. Ja nie wyobrażam sobie żniwowania bez kabiny ten cały kurz leci wprost na ciebie. I nieprawdą jest to że nie słychać w kabinie bizonowskiej jak kombajn chodzi. Widocznie Ci co to napisali w życiu w kabinie w bizonie nie siedzieli. A jak szukasz bizonka dobrego to zgłoś się do mnie :)