Skocz do zawartości

Zdjęcie

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem?

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 10 maj 2013 - 18:09

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? mam pytanie mianowicie czy bizonem z kabiną czy z daszkiem sie lepiej pracuje.Słyszałem że w kabinie jest gorąco,ale jak sie zamontuje wiatrak to jest chłodno+radyjko.Natomiast z daszkiem sie troche kurzy.Słońce swieci prosto w oczy.Bardziej są spotykane bizony z daszkiem.Z czym sie lepiej parcuje??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Dzisiaj, 14:47
  •  

#2 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 maj 2013 - 18:44

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Jak gdzieś się kurzy ,wieje, pada deszcz to wolisz być pod parasolem czy pod dachem za szybą ?

#3 Share stalon

stalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja

Napisany 10 maj 2013 - 19:10

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? ja osobiscie posiadam z daszkiem i nie żałuje, wiadomo trochę sie kurzy po całym dniu to jak kominiarz ale czasami jak wiater zaleci to przyjemnie,sąsiad miał kabine bez nawiewów to masakra była +40 albo i lepiej i cała zakurzona ale to zależy od gustu i przyzwyczajenia

#4 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 10 maj 2013 - 19:31

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? ogólnie pozycja operatora w bizonie jest fatalna.. moim zdaniem zdecydowanie z kabiną przynajmniej tak nie kurzy się tak bezpośrednio z pod kosy pootwierasz drzwi jakiś wentylatorek i da się pracować...

#5 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolnicze,Kręcenie filmów rolniczych, Sport, Motoryzacja

Napisany 10 maj 2013 - 19:38

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? wiadomo lepiej byc w kabinie

#6 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 maj 2013 - 19:59

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Ameryki nie odkryłeś, nie wiem po co zakładasz taki bzdurny temat a z tym radiem to już całkiem poleciałeś. Radio w bizonie :lol:

#7 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 10 maj 2013 - 20:27

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? uszczelniasz kabinę, montujesz dwa wiatraki i jest gitara. Bo ogólnie, jak masz kabinę, ale bez konkretnej wentylacji, to tak naprawdę nie ma różnicy między takim z daszkiem. i tak trzeba wszystko pootwierać, żeby się nie ugotować ;) bo w okolicy wszyscy co bizony mieli, to szyby boczne z nich powyciągali żeby przewiew był ;) nie ubrudzisz to się w Classie czy Fendzie z klimą i bajerami ;) w bizonie kabina się przydaje jak z pola trzeba wiać , bo pada. no, i ładniej wygląda ;) ale ogólnie, jak mówię, uszczelnienie i będzie ok, w Rekordach w kabinie już było spoko.
norweskie-lesne.pl

#8 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 10 maj 2013 - 20:36

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Jeśli masz kabine t borabiasz wentylecje gdzie powietrze bierze sie z zewnątrz .. dokładnieto jest tak wiatrak od chłodnicy samochodowej do tego skrzynia gdzie on se zajmuje i bierze powietrze z góry czyste no i filtr byle kurz sie nie dostawał do srodka i .. jaka jest tego zaleta? w kabinie panije wyzsze cisnienie niż bna zewnątrz i wszystkiki otworami powietrze wylatje wiec kurz nie wleci o oddychasz świezym powietrzem
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#9 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 10 maj 2013 - 20:49

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Jak masz daszek to masz lepszą kontrolę nad bizonem. Wszystko słyszysz czy coś wali czy tłucze. Czujesz każdy smród i wszystkie inne rzeczy. Masz więcej miejsca pod daszkiem. Łatwiej sprawdzasz poziom zbiornika i czystość ziarna w nim. Ale jak wolisz.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#10 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 10 maj 2013 - 21:24

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Osobiście wole z kabiną, nie kurzy się tak, jedyna wada, że trzeba często szybę przednia wycierać

Edytowany przez Marcin91, 12 maj 2013 - 22:47.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 maj 2013 - 13:41

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? zdecydowałem sie na daszek i sieczkarnie

#12 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 11 maj 2013 - 14:26

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Kurz zbyt dobrze nie działa na człowieka, oddychajac wdychasz też ten kurz który Ci sie osadza w drogach oddechowych, no ale Twój wybór i Twoja sprawa, wg. mnie szkoda zdrowia na stanie w takich warunkach

KS Falubaz

#13 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 maj 2013 - 14:39

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Kabinę zawsze można dokupić, ważne aby sprzęt był ok. Jeden sezon w kurzu nic nie znaczy zarobi i jak zechce to dokupi.

#14 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 11 maj 2013 - 14:56

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Witam, moim zdaniem z kabina o wiele lepszy komfort pracy podczas żniw. Ja w swoim z110 posiadam kabinę bez żadnych nawiewów otwieram drzwi szeroko okno i jest elegancko. Jak kosisz bez kabiny i pasuje wiatr prosto na Ciebie to będzie masakra. Szu
kaj lepiej z kabina. Nie świeci Ci prosto wiatr w oczy. Pozdrawiam Grabarz.

#15 Share ZETOREXX85

ZETOREXX85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 maj 2013 - 15:12

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? grabarz tylko jak by mi cos pierdyknęło w bizonie to nie usłysze chyba...

w kabinie bede czystszy-nie bede wracał z pola jak murzyn

#16 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 11 maj 2013 - 16:23

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? no bez przesady, te kabiny nie są tak wyciszone

KS Falubaz

#17 Share MrMetkaJD

MrMetkaJD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 maj 2013 - 16:39

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Bierz z kabiną ja mam daszek to jest tragedia kurz prosto w twarz leci nie dość jak młócisz jęczmień to wszystko lata w powietrzu a wyobraź sobie że tam siedzisz poza tym będziesz bardziej czysty i nie będziesz się tak dusił tym kurzem jeszcze jak kosisz po deszczu to jest 2x większy kurz dlatego ja bym wybrał kabinę ja w tym sezonie montuję kabinę i nową sieczkarnię. ^^

Błędy ortograficzne !!!

Edytowany przez MAT912, 11 maj 2013 - 17:49.

#18 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 maj 2013 - 17:50

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? Jak coś Ci pierdyknie to będzie słychać. Ja bez kabiny nie wyobrażam sobie pracy. Jak masz otwarte drzwi i okno to wszystko słychać. Radio w bizonie to przesada by była, to albo słuchasz pracy maszyny albo radia. Ja jak kosze to słyszę każde stuki co się dzieje z kombajnem.

#19 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 11 maj 2013 - 17:51

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? też bym wolał z kabiną i może sobie kiedyś dokupię jednak co roku na coś innego trzeba dać, teraz wolę te pieniądze przeznaczyć na stół do rzepaku. Daszek przy Bizonie ma jednak tą zaletę ,że czujesz i słyszysz co się dzieje już z kilka razy się o tym przekonałem, raz z jakiegoś powodu odrzutnik słomy nieco się przesunął na bok i tarł o blache, chyba nie trudno się domyśleć efektu. Uratowało mnie jedynie to że w pore wyczułem smród spalenizny i udało mi się wszystko ugasić bo kurz już się palił, drugi raz wiązka elektryczna pod pomostem się zapaliła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 maj 2013 - 18:33

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem? O tragedie nie problem chwila nieuwagi i gotowe. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Kabina jak jest szczelna to tylko klimatyzacje założyć i wtedy mamy chłodno. Ja wole jak mi jest ciepło ale za to słyszę prace maszyny.

Edytowany przez grabarz, 11 maj 2013 - 18:34.