Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryk3802    200

Ja mam króliki teraz stado liczy 350szt. ale bierze młode króliki do 2 miesięcy choroba, zapalenie jelit. mussze wraz z wodą podawać leki, a co do opłacalności nie ma juz takiego bumu na nielatem jakoś szły ale teraz to nawet koszta sie hodowli nie zwracają ale co mam zrobić? wywieść do lasu? narazie musze hodować ale chyba zostawie to i odrazu mówie nie radze nikomu prubować hodować za duzo nakładów jest


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

na handel to opłacalność może być mała ale dla siebie w ramach "hobby" to jeszcze nie tak tragicznie wychodzi :o


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja jak bylem mlodszy to duzo hodowalem. Byly to moje pierwsze pieniadze i nawet duze dosyc. Ale hodowalem olbrzym belgijskie w czystej rasie i sprzedawalem do hodowli wszystkim z okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

ja teraz mam wszystkich 5 kroli 2 matki i 3 mlode. kiedys bylo ponad 30 ale jakas zaraza je dopadla i zdechly. zreszta to w calej okolicy wyzddychaly


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mialem kiedys 17 chyba to jaks cholera ich wziela i wyzdychaly, ateraz mam 2 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie 15, a ile pozdychało i nie wiem od czego na zimę likwiduje ale na wiosnę będę miał nowe króliki. Mój dziadek ma królice która waży około 10 kg ;) naprawdę duża jest.


U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.com/user/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-user2482.html>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

obecnie mam mało, bo przed zimą zostało mi tylko stado podstawowe i 9 młodych . Na wiosnę do rozpłodu przeznaczę 4 samice wiedeńskie niebieskie, 2 wiedeńskie białe, oraz 1 burgundzką:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
ja mam obecnie 15, a ile pozdychało i nie wiem od czego na zimę likwiduje ale na wiosnę będę miał nowe króliki. Mój dziadek ma królice która waży około 10 kg :P naprawdę duża jest.

 

a miały wogole jakieś objawy? szczepione były na pomór i myksomatoze? czy jeszcze jakaś inna choroba?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

sorki że post pod postem ale chciałbym trochę odświeżyć temat i zapytać o jedną rzecz:

 

czy ktoś z was stosuje drabinki na siano?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mojemu bratu sam robiłem taką drabinkę, bo w sklepach są drogie. I to jest bardzo dobre bo nie zanieczyści im się jedzenie i można im więcej dać.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

ja jak trzymałem króliki w takich murowanych zagrodach to dawałem siano i zielonkę w drabinkach. według mnie to było dobre rozwiązanie. ale jak teraz hoduje w klatkach to jest tam zbyt mało miejsca żeby zamontować taką drabinkę więc daję zielonkę normalnie. jeżeli masz miejsce w klatce to zrób taką drabinkę-dobra sprawa.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja tez bym se zrobił taką drabinkę tylko mam za małe klatki :angry: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Czy w mazowieckim jest miejsce gdzie można by sprzedać króliki z małych hodowli? Jeśli tak to gdzie i jakie są ceny, dzięki :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No to podałeś dokładną lokalizacje. Byś podał powiat chociaż


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

O kolega z okolic płocka :) ja tez a podasz miejscowość moze znam i dzies po bliskosci :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gmina brudzeń, a ty??

 

Rodzice byłego chłopaka siostry majo trochę królików i skórek nie sprzedawali bo nie było gdzie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Brudzen? no to nie tak daleko mnie mam kolegę z klasy z brudzenia :) Ja jestem z gminy Radzanowo miejscowość Juryszewo 10km od płocka w stronę płońska. Ja liczyłem mieć parę królików i sprzedać co jakiś czas kilka żeby było choć na piwo :) Słyszałem ze w płońsku na giełdzie można za parę groszy sprzedać królika. Ostatnio gość mi mówił ze sprzedał 7 średnio po 30 zl za szt. Myślę ze całkiem dobrze..


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To mieszkasz po drugiej stronie miasta :) Ja o królikach wiem tyle ze się szybko mnożą :) i są smaczne :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

I zgoda smaczne i szybko sie mnożą :) postawie sobie chyba jakas klatkę uchowam sobie pare sztuk jak uda sie gdzies pogonic i zarobić pare groszy bedzie piwo :) jak nie to bedzie pasztet i tez dobrze :):):)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Czy w mazowieckim jest miejsce gdzie można by sprzedać króliki z małych hodowli? Jeśli tak to gdzie i jakie są ceny, dzięki :)

 

Szukasz jakiegoś skupu, czy co :) ?

 

Powiem Ci tak, do skupu nie opłaca się sprzedawać, bo cena jest strasznie niska (zapewne coś koło 4-5 zł/kg, nie wiem dokładnie). Moja propozycja jest taka, żebyś sobie wydrukował kilka ogłoszeń i porozwieszał w okolicy, na pewno znajdą się chętni. Teraz pewnie większość osób będzie chciała kupić tuszki, ale na wiosnę znajdą się chętni na żywe króliki :) .

 

Ja sprzedaje tuszki po 15 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Ja nie Liczylem zarabiać czy utrzymywać sie z królików :) raczej tak dla rozrywki a jak i pare groszy by mozna z nich to chetnie:) co do tego skupu to pewnie masz racje, poprobuje z tymi ogłoszeniami dzieki :) a ty duzo masz chętnych na tuszki? sprzedajesz juz ubite i rozebrane? PS. dzis zadobylem pięknego samca jutro bedzie króliczy seks :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja też tak hobbystycznie trzymam króliki, większość sprzedaje, ale dla siebie na obiad też od czasu do czasu zostawię-bardzo dobre mięso :).

 

Ile chętnych, hmm, na razie wszystko co miałem do sprzedania to sprzedałem, więc nie jest źle :) .

 

Ty ile masz teraz królików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj