Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla królików

1747 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share Jakub512

Jakub512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 maj 2016 - 13:38

Hodowla królików

Znalazłem w miarę blisko mnie na OLX króliki rasy Olbrzym Srokacz Niemiecki, co o nich sądzicie? Czy warto je wziąć jeśli króliki będę hodować tylko dla siebie na mięso? Jak jest z ich plennością?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla królików Dzisiaj, 01:26
  •  

#1742 Share hubcio6125

hubcio6125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 maj 2016 - 16:46

Hodowla królików Co wchodzi w skład waszej mieszanki dla królików?

#1743 Share alavalex

alavalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 maj 2016 - 07:58

Hodowla królików

Mójtata miał króliki. Jakoś nie przejąłem po nim tej pasji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share MateuszStaczyk

MateuszStaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 maj 2016 - 16:46

Hodowla królików

Znalazłem w miarę blisko mnie na OLX króliki rasy Olbrzym Srokacz Niemiecki, co o nich sądzicie? Czy warto je wziąć jeśli króliki będę hodować tylko dla siebie na mięso? Jak jest z ich plennością?

Bardzo ładne ale jeśli myślisz tylko o mięsie to nie dla ciebie. Króle do 3msc przyrastają w kości co oznacza że mają małą wydajność rzeźną. Ale polecam jako dla hobbysty.

Co wchodzi w skład waszej mieszanki dla królików?

Moja mieszanka to jeczmien pszenica i granulat nutreny krole przyrastaja szybko a stado podstawowe nie ma podgardla. Proporcje to 2:1:1 ale jeczmien sieje co roku ta odmiane bo woem ile ma bialka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1745 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 25 maj 2016 - 08:59

Hodowla królików

W czystej rasie na mięso to nie bardzo się nadaje, ale już krzyżówka z rasą mięsną np z KC (sam mam takie krzyżówki) będzie przyzwoicie rosła. Zależy też od tego jak duże sztuki chcesz przeznaczać na ubój. Co do plenności, sporo młodych w miocie jest w czystej rasie. Wcześniej jak miałem rasowe OSC to 13 młodych w miocie to prawie norma. Przynajmniej tak było u mnie.

Edytowany przez bieniek_88, 25 maj 2016 - 09:00.

#1746 Share annasprobio

annasprobio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 11:54

Hodowla królików

PBM – Probio Minerał jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum  potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę patogenna (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne  mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Posiada najwyższy wskaźnik probiotyczny. Produkcja zwierzęca – dodatek do pasz, procedura do higienizacji zwierząt oraz urządzeń do karmienia. Produkt w 100% ekologiczny. Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

#1747 Share przemi1999107

przemi1999107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 19:13

Hodowla królików

Jeśli  na mięso to najlepsze są krzyżówki Nb i kc gdzie  odpady to zaledwie 40 %  lub  inne mieszanki ras średnich ,  równie dobre są termondy i popielany bo do 3 msc szybko rosna . Na mieszanke to  owies  50 % jęczmień 25 % i granulat de heus  25 % .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1748 Share hubert01

hubert01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 17:50